2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
günaydın güzel anneler :)) yine çok yoğunum selam ve sevgilerimi sunup gidiyorum ama kalbim sizinle
güzel paylaşımlarımız olsun bugün :)))
ayrıca rm07 duanı okudum inşallah allah kabul etsın.

Günaydın kızlar 3lü testmizin sonucu güzel çıktı çok şükür. Ama bebeğimi göremedim :KK43: Sonuç için gittiğimden ultrasona almadı uyuz kadın. :KK22: 2 dk baksaydık olmazmıydı:KK14:
Rm07 duanı okudum cnm.

Günaydın kızlar! Dualarınız için teşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden.. Allah hepimizin dualarını kabul etsin ve bebeklerimizi sağ salim kucaklarımıza almayı nasip etsin.

bu arada herkese günaydın
benım dunden beri sol tarfımda bir ağrı var kasık değil ama
belden başlayıp bacağa doru inen bir ağrı
ayaga kalkarken resmen batıyor bu ağrı aynısını yaşayan varmı
ne oldu bilmiyorum salı gunu dr gidince sorucam magnezyum kalsıyum eksıklıgı falan mı var acaba

graf cım o dediğin batar geçen hafta bende de oldu. doktorumu aradım sordum bol bol su ve süt iç dedi kalsiyum eksikliğinden yapabilir ama sık sık olursa bir kontrole gel bakalım dedi. bu hafta batar olayı kalmadı canım 3 lt ye yakın su içiyorum günlük.

graf cım o dediğin batar geçen hafta bende de oldu. doktorumu aradım sordum bol bol su ve süt iç dedi kalsiyum eksikliğinden yapabilir ama sık sık olursa bir kontrole gel bakalım dedi. bu hafta batar olayı kalmadı canım 3 lt ye yakın su içiyorum günlük.

suyu çoğaltayım o zaman bende
işin aksi ben süt içemiyorum
annem 3 aylııken kesmıs bıdahada ıcmemısım
yogurt yerım ama ayran içerim peynır yerım
ama sütten midem bulanıyo cok gecen gün neyveli süt içeyim dedim öğür öğür canım çıktı
napıcam bilmiyorum su süt olayını

günaydın herkeseeee,

hafta bitiyor çok şükür,herkese güzel günler....

suyu çoğaltayım o zaman bende
işin aksi ben süt içemiyorum
annem 3 aylııken kesmıs bıdahada ıcmemısım
yogurt yerım ama ayran içerim peynır yerım
ama sütten midem bulanıyo cok gecen gün neyveli süt içeyim dedim öğür öğür canım çıktı
napıcam bilmiyorum su süt olayını

Süt içeydin iyiydi :) artık sende yoğurt ayranla gider bari kalsiyum olayını.

canım dikişte o kadar korkulacak birşey yok, benim ilk doğum dikişli oldu ama 20 gün içersinde geçip gidiyo hiçbirşeyde kalmıyo, sezaryan dikişlerini ömür boyu çekenler var onun yanında hiç birşey değil bence ve normal doğumda acayip süt oluyo açılıyo bütün kanallar (birçok faydasının yanında bu belkide en önemlisi )

hem o kesik sayesinde 10 dk içinde doğumu yapıyorsun arısız sancısız süper :)

yaaaa biri bana anlatsın şu hareketli suratları filan nereden koyuyorsunuz :KK43:

Ayy insallah oyle olur teyzemin kizi dogum yapti hem icerden hem disardan birsuru dikisi vardi.bir hafta agladi kiz.cok korktum o yuzden.
Yazi yazarken altta gorunuyor canim.gorunmuyorsa altta ayarlar var gilumsemeler gosterilmesin diye belki o secilmistir bi oralara bak.

kızlar slm,ben yine aynı konuya takılı kalcam ama 1 haftadır kendimi yiyiorum nerdeyse...
benimle aynı haftada olup da bir şey hissetmeyen var mı?bir şey mi oldu acaba bebeğe yaaaa :KK43:ters giden bir şeyim de yok :KK43:

streety travel baston olmuyor:KK50: loola' da streety'de ağır geldi bana. mila:KK16::KK16::KK16:

off bunada çok zor karar vericem anlaşılan :KK1::KK1:

Günaydın kızlar 3lü testmizin sonucu güzel çıktı çok şükür. Ama bebeğimi göremedim :KK43: Sonuç için gittiğimden ultrasona almadı uyuz kadın. :KK22: 2 dk baksaydık olmazmıydı:KK14:
Rm07 duanı okudum cnm.

Hayırlı olsun canım güzel haberler almışsın. Banada sonuç için gittiğimde bakmamıştı :KK1::KK1: Hatta hastası bile girmişti. Ben azcık yüzsüzlük yaptım galiba ondan aldı beni içeri. Çok fazla konuşamadım sorcaklarım vardı hepsini soramadım :KK1: Yazık diğer hamiş bayan onu bekliyodu

günaydın herkeseeee,

hafta bitiyor çok şükür,herkese güzel günler....

Benim haftam daha yeni başlıyor çook yoğun bir haftasonu beni bekliyor püfff :KK52:

kızlar slm,ben yine aynı konuya takılı kalcam ama 1 haftadır kendimi yiyiorum nerdeyse...
benimle aynı haftada olup da bir şey hissetmeyen var mı?bir şey mi oldu acaba bebeğe yaaaa :KK43:ters giden bir şeyim de yok :KK43:

Yoktur canım bişey bende bişeyler hissediyorum ama bebekmi tam emin değilim. Daha çok küçük ve güçsüzler. Sıkma sen canını :KK16:

Canim 21 hafta olup hissetmeyen var.ben hissediyorum 10 gundur.karin yapisina bebegin fiziksel ozelliklerine hatta karakterine bagli hissetmen.bebek 20 haftadan sonra kesesinin icini tam dolduruyor.yani simdi kesenin icinde yuzuyor.o yuzden carpmiyor karnimiza.ben de iki gun hissetmedim korktum.eve gittim dinledim gumbur gumbur atiyordu kalbi.diger gunu de iki uc kere hissettim.evham yapma.bebegin gayet iyi bence...ayrica kizlar gec hareket ediyormus.senimki ne.

Canim 21 hafta olup hissetmeyen var.ben hissediyorum 10 gundur.karin yapisina bebegin fiziksel ozelliklerine hatta karakterine bagli hissetmen.bebek 20 haftadan sonra kesesinin icini tam dolduruyor.yani simdi kesenin icinde yuzuyor.o yuzden carpmiyor karnimiza.ben de iki gun hissetmedim korktum.eve gittim dinledim gumbur gumbur atiyordu kalbi.diger gunu de iki uc kere hissettim.evham yapma.bebegin gayet iyi bence...ayrica kizlar gec hareket ediyormus.senimki ne.

yaaa hissediyor musun diye çok soruyorlar,ondan telaş yapıyorum ben de..internette okudum ilk gebeliklerde 20.hafta hatta 24.haftaya kadar hissedilmemesi normalmiş yazıyor.allah korusun içimde ölse filan beni zehirlemesi lazımdı di mi?kusma mide bulantısı filan olurdu di mi?*çok şükür hiçbir problemim yok...karnım da öyle çok çıkmadı...
gerçi geçen ebru akeli gördüm onunla aynı dönemlerdeyiz sanırım kadının karnı dümdüz bir şey yok...zayıf o ayrı ama yine de çıkan çıkyor...cinsiyet konusuna gelince be 13 haftalıkken gittiğimde göstermedi kendini..sonra gitmedim zaten doktora ama doktor kız olabilir dedi tipine bakarak...pzt randevum var bir görsem de rahatlasam...

Son düzenleme:
Kizlar dun esimle konu actik kraft dondy ve twist satan varmi diye.illaa twist istiyor ben de o zaman ikinci ellerine bi bak dedim.sifirina o kadar para vermek istemiyorum...ayda iki kere anca kullanirim cunku.cok yogun calisiyorum.e zaten 8 ay evde olacam.

Kizlar dun esimle konu actik kraft dondy ve twist satan varmi diye.illaa twist istiyor ben de o zaman ikinci ellerine bi bak dedim.sifirina o kadar para vermek istemiyorum...ayda iki kere anca kullanirim cunku.cok yogun calisiyorum.e zaten 8 ay evde olacam.
Benim arkadaşım internetten almış ikinci el kraft twist i bayada uygun demişti fiyatını. Evde de olsan lazım olur yine. Bebeği doktora falan götürürken.

tünaydın kızlar...
babamızı işe gönderdik oturduk yine tv karşısına...
bu arada hareketleri hissetme olayına gelince ben de pek bişey hissetmiyorum... arada bi gıdıklanmalar oluyo ablamın söylemesine göre bebeğimiz oynaşıyor ama ben pek de hareket manasında bişey hissedemedim... orda rahatı sağlığı yerinde olsunda başka bişey istemiyorum :nazar:

yaaa hissediyor musun diye çok soruyorlar,ondan telaş yapıyorum ben de..internette okudum ilk gebeliklerde 20.hafta hatta 24.haftaya kadar hissedilmemesi normalmiş yazıyor.allah korusun içimde ölse filan beni zehirlemesi lazımdı di mi?kusma mide bulantısı filan olurdu di mi?*çok şükür hiçbir problemim yok...karnım da öyle çok çıkmadı...
gerçi geçen ebru akeli gördüm onunla aynı dönemlerdeyiz sanırım kadının karnı dümdüz bir şey yok...zayıf o ayrı ama yine de çıkan çıkyor...cinsiyet konusuna gelince be 13 haftalıkken gittiğimde göstermedi kendini..sonra gitmedim zaten doktora ama doktor kız olabilir dedi tipine bakarak...pzt randevum var bir görsem de rahatlasam...

Icini rahat tut.bisey olsa anlasilir.8-9 aylik olsa anlasilmaz.ama bu aylarda anlasolir.aklina getirme boyle seyler.millete bakma sen.ben ogrendigim gunden beri cinsiyet soruyorlar hergun.laf olsun diye konusuyorlar.evet ebru akelin karni cikmis dediler ne alaka ya dedim.tahta gibi kari:KK9:

Benim arkadaşım internetten almış ikinci el kraft twist i bayada uygun demişti fiyatını. Evde de olsan lazım olur yine. Bebeği doktora falan götürürken.

Sifirlari 800 felan dondy de 600 e yakin.ikinci el alinca ikisi 650 ye geliyor.ablam da ikinci el almisti.sifir gibiydi nerdeyse 3 de 1 i fiyatina aldi.

kızlar hiç korkup telaşa kapılmayın emi. ben de bebeğimi çok hafif pıt pıtlarla hissediyordum ama bugün hatta biraz önce çok iyi hissettim. :) İnanılmaz bir duygu bu bir mucize kızlar yaa :KK1:

Sifirlari 800 felan dondy de 600 e yakin.ikinci el alinca ikisi 650 ye geliyor.ablam da ikinci el almisti.sifir gibiydi nerdeyse 3 de 1 i fiyatina aldi.

Ben daha karar vermedim ne alıcama ne kadar kullanabilicem onuda bilmiyorum doğum izni bittiği gibi çalışmaya başlıycam:KK14:
gerçektende fiyatları çok yüksek iyi bişey olsunda istiyorum ama biraz zorlucak beni maddi açıdan :KK50:

X