2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
arkadaşlar herkese neraba.Size bi sorum olacaktı.Bu çatlakları önlemek için kakao yağı kullananlar sulandırıpta öyle mi kullanıyosunz,yoksa yağı olduğu gibi teninize mi süürüyosunuz???

ben akşam kaloriferin üzerine koyuyorum eriyor yatarken bi güzel yağlanıyorum önceki hamileliğimdede öle yapmıştım çok şükür hiç çatlamadım 18kg almama rağmen baden yağı falanda öneriyorlar ama kıl köklerini beslediğini duymuştum

Selam herkese,
Ne kadar çok şey değişmiş. Neden diğer sayfa kapandı?
Arkadaşlar size bir sorum olacak 10 gun once kafamı duvara vurdum 2 gün sonra burnumdan beyın sıvısı geldi mecburen önce tomografi çekildi. Buna çok üzüldüm bebeğe radyasyon etki eder diye, 2 tane kurşun yelek giydim ama yine de endiişeleniyorum.?
Sonra da 3 gun hastanede müşahade altında yattım. sıvı gelmeyince çatlak vardır şüphesiyle 20 gün yatacaksın dediler hareket etmek yasak. Eğer geli,rse menenjit riski var bu da çocuk için ve benim için çok tehlikeli.
Siz siz olun hamileyken dikkatli olun gerçekten çok zor.
Ve hala bizim bebek göstermiyor cinsiyetini. Var mı benim gibi olan ????

Selam herkese,
Arkadaşlar size bir sorum olacak 10 gun once kafamı duvara vurdum 2 gün sonra burnumdan beyın sıvısı geldi mecburen önce tomografi çekildi. Buna çok üzüldüm bebeğe radyasyon etki eder diye, 2 tane kurşun yelek giydim ama yine de endiişeleniyorum.?
Sonra da 3 gun hastanede müşahade altında yattım. sıvı gelmeyince çatlak vardır şüphesiyle 20 gün yatacaksın dediler hareket etmek yasak. Eğer geli,rse menenjit riski var bu da çocuk için ve benim için çok tehlikeli.
çok çok geçmiş olsun canım.
İnşallah ikinizde de bişey yoktur iyi olursunuz :KK16:

Selam herkese,

merhaba lioness hoşgeldin
diğer sayfanın neden kapandığı ile ilgili cok bılgıye sahıp değilim
arkadaşları tekrar davet ettık
ısteyen gelir paylaşımlarda bulunur isteyen gelmez
ama şimdi burada cok guzel arkadaşlıklar edındık sohbetlerımız sevıyelı paylaşımlarımız içten işallah sende dahıl olursun
sana cok cok gecmıs olsun uzuldum bebegın ıyıyse sorun yok canım ama dıkkat et lutfen bol bol dınlen çalışmıyorsan eğer dinlenmek iyi gelecektir
yakınların varsa çağır sana baksınlar yemekle temızlıkle falan uğraşma :KK49:

Selam herkese,

çok çok geçmiş olsun canım...

kızlar slm,ben yine aynı konuya takılı kalcam ama 1 haftadır kendimi yiyiorum nerdeyse...
benimle aynı haftada olup da bir şey hissetmeyen var mı?bir şey mi oldu acaba bebeğe yaaaa :KK43:ters giden bir şeyim de yok :KK43:

hiç merak etme canım bende henüz tam hissetmiyorum.dr bi panikle gidip sordum o bile güldü daha erken dedi 20.hafta anca hissedilir dedi

Kızllarr
çok hastayım ben bugün bütün enerjim içimden çekilmiş gibi.
gece doğru düzgün uyuyamadım zaten. İşe geldim ama sabahtan beri bişey yapamadım oturuyorum.
ıhlamur içtim gece. yanımada almayı unutmuşum :KK50:
poşet çayla boğazımı yatıştırmaya çalıştım.
olips alıyorum birde ağzımı ferahlatsın diye. bişey olmaz dimi??

canım benim geçmiş olsun geçmiş geçen hafta bende öleydim süt ısıtıp balla karıştırdım bana iyi geldi istersen bi dene.dikkat et kendine canım.

Selam herkese,

çok ama çok geçmiş olsun canım.dilerim herşey yolunda gider ve ikinizde iyi olursunuz

ABD'li uzmanlar, margarinlerin hamileler üzerindeki etkisine dikkat çekti. Houston Üniversitesi'nin araştırmasına göre, hamilelerin haftada 1 paket margarin tüketmesi halinde düşük riski ortaya çıkıyor. Bu konuda hamileleri uyaran uzmanlar, doğal tereyağdan vazgeçmemelerini önerdi. Margarinlerin sadece düşük yapmadığı, yüzdesi henüz kanıtlanamamış olsa da zeka geriliğine neden olduğu da araştırmanın bir diğer detayı.

merhaba lioness hoşgeldin
diğer sayfanın neden kapandığı ile ilgili cok bılgıye sahıp değilim
arkadaşları tekrar davet ettık
ısteyen gelir paylaşımlarda bulunur isteyen gelmez
ama şimdi burada cok guzel arkadaşlıklar edındık sohbetlerımız sevıyelı paylaşımlarımız içten işallah sende dahıl olursun
sana cok cok gecmıs olsun uzuldum bebegın ıyıyse sorun yok canım ama dıkkat et lutfen bol bol dınlen çalışmıyorsan eğer dinlenmek iyi gelecektir
yakınların varsa çağır sana baksınlar yemekle temızlıkle falan uğraşma :KK49:

Allah Razı olsun :) Annem var yanımda Allaha şükür. Ben pek giremiyorum en son 1 ayı geçmiştir. başta çok sık girebiliyordum ama şimdi ara ara. Bir de çok konular ilerleyince okumaya üşenmiştim en son öyle kaldı. Girerim inşallah artık.
Rapor aldım çalışıyordum. Bu arada oranlar olmuş, bebek hareketlerini bariz hissediyorum. 18 haftalıkken küçük küçük başladı baloncuk gibi, şimdi baya belirgin :)

Kızlar dün hiç siteye bakamadım migren ağrısından kıvranıyordum bir ara giriyim dedim yok 1 yazıyı bile zor yazdım midren ataklarım bu ara sıklaştı ağrıkesici de almak istemedim zor bir gündü. Bugünde uyuşukluk var başımda sizdede baş ağrısı olan migren ağrısı olan varmı?

Canım umarım hamilesindir iyi haberlerini bekliyorum.

canım sana tavsiyem anakucağı alırken hafif olmasına dikkat et ben kızımda mclaren almıştım zaten ağırdı birde bebek büyüdükçe 2 kişi zor taşıyorduk ona göre seç maxi cosi daha hafif diye hatırlıyorum.

banada oluyordu dr kalsiyum eksikliğinden dedi suda eritilen cal-dvit var onu verdi etkisini gördüm ama artık kullanmıyorum sadece elevit yeterli geliyor. Seninde büyük bir olasılıkla kalsiyum eksikliği olabilir geçmiş olsun

ay kızlar birazdan hastaneye gidicem çok heycanlıyım :KK31:
ana kucağı piyasada en hafif olanı cnm
sunny baby markası
Eki Görüntüle 626641

Özellikleri:

Grup 0 + (13 kg’a kadar olan bebekler için) E4 Belgeli

Sallanabilme ve sabitlenebilme özelliği

5 Noktalı emniyet kemeri

Ayarlanabilir emniyet kemeri askıları

3 farklı pozisyonda kullanılabilen taşıma kolu

Extra destekli omuz koruma bölümü

Alüminyum taşıma kolu

Kolay ve rahat taşıyabilme

Net ağırlık. 2,7 kg

tünaydınnnnnnn... :KK16::KK16:
biz geldiiiiiikkkk.. doktor amcamızdan geldik ama değişik haberler getiremedik.. :44: sağolsun bebişim ayaklarını öyle bir kapatmış ki sımsıkııııı cinsiyetimizi öğrenemedik. bey efendi mi hanım efendi mi bilemiyorum da zaten keyfi bozuldu diye kıçını döndü bize.. ama bu defa meraklı babannemizde geldi bebişim babannesinden yüz görümlüğü istedi sanırsam..:KK1::KK1: maşallaahhh 14 cm olmuşuz 150 gr mız ama suyumuz biraz azmışş bol bol su içicez tarama testimiz haftaya yapılıcak salı günü yine kontrolümüz var.. inşallah o gün utanmayız yineee.. :KK20:

ABD'li uzmanlar, margarinlerin hamileler üzerindeki etkisine dikkat çekti. Houston Üniversitesi'nin araştırmasına göre, hamilelerin haftada 1 paket margarin tüketmesi halinde düşük riski ortaya çıkıyor. Bu konuda hamileleri uyaran uzmanlar, doğal tereyağdan vazgeçmemelerini önerdi. Margarinlerin sadece düşük yapmadığı, yüzdesi henüz kanıtlanamamış olsa da zeka geriliğine neden olduğu da araştırmanın bir diğer detayı.
Canım zaten normalde de zeytinyağı ve tereyağ dışında pek bişey kullanmıyordum. Çiçek yağı arada o da kızartma için. Gerçi hamilelikte pek çok şeyi tüketmez oldum daha çok dikkat etmeye çalışıyorum :KK16:

Canım zaten normalde de zeytinyağı ve tereyağ dışında pek bişey kullanmıyordum. Çiçek yağı arada o da kızartma için. Gerçi hamilelikte pek çok şeyi tüketmez oldum daha çok dikkat etmeye çalışıyorum :KK16:

bende kendimi bildim bileli (bekarlığımda bile) evimize margarin hiç girmez... alışkanlık olmuş ki kocam istese de almıyorum margarin... sürekli tereyağ ve zeytinyağı kullanıyorum... dediğin gibi bende kızartmada ayçiçek kullanırım sadece... kaldıki hamilelikte kızartma da pek yemiyoruz...

Benim oğlum önce bağdaş kurmuştu sonra doktr amca uğraştı gösterdi hemen pipisini (:-) sizinki doktor uğraştığı halde mi göstermiyor nasıl oluyo

ay kızlar birazdan hastaneye gidicem çok heycanlıyım :KK31:
ana kucağı piyasada en hafif olanı cnm
sunny baby markası
Eki Görüntüle 626641

Özellikleri:

Grup 0 + (13 kg’a kadar olan bebekler için) E4 Belgeli

Sallanabilme ve sabitlenebilme özelliği

5 Noktalı emniyet kemeri

Ayarlanabilir emniyet kemeri askıları

3 farklı pozisyonda kullanılabilen taşıma kolu

Extra destekli omuz koruma bölümü

Alüminyum taşıma kolu

Kolay ve rahat taşıyabilme

Net ağırlık. 2,7 kg

Lyre güzel haberlerle gel inşallah canım
bu arada çok guzelmıs bu ana kucagı nerede vardırki acaba:44:

bende kendimi bildim bileli (bekarlığımda bile) evimize margarin hiç girmez... alışkanlık olmuş ki kocam istese de almıyorum margarin... sürekli tereyağ ve zeytinyağı kullanıyorum... dediğin gibi bende kızartmada ayçiçek kullanırım sadece... kaldıki hamilelikte kızartma da pek yemiyoruz...

ben oldum olası sevmem kızartma :):)eşim sever ama yapmadığım için yiyemiyor..annesinden istiyor :):)bu arada poğaça filan da yememek lazım dışarıdan onlar hep margarinli..

suyu çoğaltayım o zaman bende
işin aksi ben süt içemiyorum
annem 3 aylııken kesmıs bıdahada ıcmemısım
yogurt yerım ama ayran içerim peynır yerım
ama sütten midem bulanıyo cok gecen gün neyveli süt içeyim dedim öğür öğür canım çıktı
napıcam bilmiyorum su süt olayını

cnm nesquikli süt içsen bende sütten nefret ederim ancak o şeki,lde içebiliyom :KK31:

Selam herkese,

canım çok çok geçmiş olsun inşaallah sen de bebiş de sağlıkla bitireceksiniz hamişliğini ve doğacak kuzucuk sağsalim

ya ben de kırk yılda bir pasta çörek yapacağım da margarin koyacağım içine, ama ben neredeyse haftada bir kızartma yiyorum ya :KK43:(

Merhaba arkadaşlar, benim üyeliğim çok oldu ama çok fazla takip edemiyorum açıkçası, bebeğimin sayesinde bu aralar sık sık girmeye çalışıyorum, ben de Allah izin verirse Temmuzda doğum yapıcam,ilk bebeğim ve oğlum olacak inşaalahh, sizlerle tanışıp irtibat halinde olmak istedim, şuan çalıştığım için çok yoğun takip edemiyorum ama doğum izninden sonra daha sık girerim foruma inşaallah.
Bu arada sizler alışverişlere başladınız mı, ben birkaç parça giysi siparişi verdim ama erken diye de düşünüyorum,sizler neler yaptınız,aldınız mı birşeyler. Bir de karnımız iyice büyümeden hemen almamı önerebilecekleriniz var mı?

tünaydınnnnnnn... :KK16::KK16:
biz geldiiiiiikkkk.. doktor amcamızdan geldik ama değişik haberler getiremedik.. :44: sağolsun bebişim ayaklarını öyle bir kapatmış ki sımsıkııııı cinsiyetimizi öğrenemedik. bey efendi mi hanım efendi mi bilemiyorum da zaten keyfi bozuldu diye kıçını döndü bize.. ama bu defa meraklı babannemizde geldi bebişim babannesinden yüz görümlüğü istedi sanırsam..:KK1::KK1: maşallaahhh 14 cm olmuşuz 150 gr mız ama suyumuz biraz azmışş bol bol su içicez tarama testimiz haftaya yapılıcak salı günü yine kontrolümüz var.. inşallah o gün utanmayız yineee.. :KK20:

Oyy pek nazlı çıktı senin bebiş :KK1::KK1:
Aman yanından suyu eksik etme. Benim sürekli yanımda 1 şişe var unutmayayım diye.
Bebişinde maşallah kocaman olmuş :emir_bebek:
Darısı bizim başımıza artık güzel haberler için :KK16:

kızlar slm,ben yine aynı konuya takılı kalcam ama 1 haftadır kendimi yiyiorum nerdeyse...
benimle aynı haftada olup da bir şey hissetmeyen var mı?bir şey mi oldu acaba bebeğe yaaaa :KK43:ters giden bir şeyim de yok :KK43:

cnm ben senden daha önceyim ama bi numara hissettiğim yok kıpraşmalar oluyor ama emin olamıyorumki tecrübesizliğimizden anlamıyoruz bence :KK31:

X