2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar hiç korkup telaşa kapılmayın emi. ben de bebeğimi çok hafif pıt pıtlarla hissediyordum ama bugün hatta biraz önce çok iyi hissettim. :) İnanılmaz bir duygu bu bir mucize kızlar yaa :KK1:

Yakında tekmelerini anlatmayada başlıycaz inşallah. Hatta karnımıza bakınca hareketlenmesini bile görücez. ayyy çok heyecanlandımmm :KK16:

Kızllarr
çok hastayım ben bugün bütün enerjim içimden çekilmiş gibi.
gece doğru düzgün uyuyamadım zaten. İşe geldim ama sabahtan beri bişey yapamadım oturuyorum.
ıhlamur içtim gece. yanımada almayı unutmuşum :KK50:
poşet çayla boğazımı yatıştırmaya çalıştım.
olips alıyorum birde ağzımı ferahlatsın diye. bişey olmaz dimi??

Kızllarr
gece doğru düzgün uyuyamadım zaten. İşe geldim ama sabahtan beri bişey yapamadım oturuyorum.

çok geçmiş olsun...
poşet çay fazla tüketmemeye çalış... eğer imkanın varsa meyve temin et bi yerlerden...

Çok sağol canım.
Meyve alabilirim öyle yapayım en iyisi

dün gece bende boğaz kaşıntısıyla uyandım (faranjit başlangıcının en belirgin özelliğidir bende) sabah kahvaltıdan sonra meyve tabağımı hazırladım suyumu da aldım yanıma... valla hepsini hüplettim biraz daha iyiyim... ilaç içemiyo olmamız bizi organik tedaviye daha hızlı yönlendiriyor... normalde hiç hoşlanmam meyveden ama bebeğim için herşeyi yerim...

Annecikler biz geldik lokumumla:KK49::emir_bebek:
Anneannemize ve dedemize sürpriz yapıp kahvaltıya
geldik güzelce karnımızı doyurduk öğleden sonra da
yeğenimin bebişini görmeye gideceğiz:emir_bebek:
Ayyyy bugün çabuk ve dolu geçsin diye yatana
kadar yoğunum ki hemencik yarın olsun da bebişimi
göreyim onu çok ama çok merak ediyorum.Bu hafta
çok öksürdüm korkuyorum nette araştırdım bebişlerimiz
o kadar korunaklı ki ama işte annelik iç güdüsü :KK1::KK31::KK31:
Duanızı okudum kızlar listeye bakmadım ama hepimiz için okuyorum
zaten:nazar::nazar:

dün gece bende boğaz kaşıntısıyla uyandım (faranjit başlangıcının en belirgin özelliğidir bende) sabah kahvaltıdan sonra meyve tabağımı hazırladım suyumu da aldım yanıma... valla hepsini hüplettim biraz daha iyiyim... ilaç içemiyo olmamız bizi organik tedaviye daha hızlı yönlendiriyor... normalde hiç hoşlanmam meyveden ama bebeğim için herşeyi yerim...
Bende de var boğaz kaşıntısı her kış mutlaka faranjit olurum bende. Geçen kış kolay atlatmıştım. İlaçla tabi. İnşallah buda çok kötü yapmaz beni. evde yatabilseydim iyiydi. Ama izin almakta istemiyorum bu ara

bu arada herkese günaydın
benım dunden beri sol tarfımda bir ağrı var kasık değil ama
belden başlayıp bacağa doru inen bir ağrı
ayaga kalkarken resmen batıyor bu ağrı aynısını yaşayan varmı
ne oldu bilmiyorum salı gunu dr gidince sorucam magnezyum kalsıyum eksıklıgı falan mı var acaba
magnezyum eksıklıgındendır seker bendede oluyor du dr suya katılan ılacdan verdı suan bır sorunum yokk 2 haftadır her gun ıcıyorum dr aksatma sakın dedı :KK34:
missyaman

canım yalnız değilsin ben de senin gibi düşünüyorum daha bebişimin hiçbir şeyi yok sadece 2-3 zıbını var onları da ben almadım :) Allah hepimizi tamamına erdirsin sağlıklı bir şekilde ..eşim de aynı düşünüyo bir gün de her şey alınır yeter ki sağlık olsun
cnm bende 1 takım aldım oda ılk dıe baskada bır sey yok 7.aydan sonra alamayı dusunuyoruzz kocıs lee erken dogu olabılır dıye hemde ınsll sorun olamzz dıe sorun yok yanı ıcımızde hep korku var ama ınsl bırsey olmucakkkkkk:KK15::KK15::KK15:

suyu çoğaltayım o zaman bende
işin aksi ben süt içemiyorum
annem 3 aylııken kesmıs bıdahada ıcmemısım
yogurt yerım ama ayran içerim peynır yerım
ama sütten midem bulanıyo cok gecen gün neyveli süt içeyim dedim öğür öğür canım çıktı
napıcam bilmiyorum su süt olayını
bende ancak kakao lu ıcıyorum ayran yogurt cok fasla yemıyorumm yaaaaaaaa dr dedımm o sırada esım agzına zorla pıpetle vercem dedı dr da super olur dıyorr ama ıcemıyorummmmm ancak kakako u olursa:KK51::KK39:

kızlar slm,ben yine aynı konuya takılı kalcam ama 1 haftadır kendimi yiyiorum nerdeyse...
benimle aynı haftada olup da bir şey hissetmeyen var mı?bir şey mi oldu acaba bebeğe yaaaa :KK43:ters giden bir şeyim de yok :KK43:
cnmm 20.haftaya kadar normalmıs ılk gebelıkdee cok sukur bnm usak pek hareketlı oldugu ıcın gunluk hıssedıyorumm mucızevı bırsey hele aksam bırsey dedım dua yı okudum elımı karnımaa surdum pat dıye tepkıı verdıııı ay gözlerım dolduuuuuuuuu gece gece cok sukur herkseler yasar ıns bu duyguyu yaaaaaa:KK24::KK24::KK8::KK8::KK8:

Kızllarr
cnm boll meyve ınslll sekerden br sey olmaa zz bende gunluk lımonnlu yıyorumkı bogazım da garıp seyler olmasınnn:KK16::KK16::KK16:

Kızllarr

geçmiş olsun canım bildiğim kadarıyla olipsten birşey olmaz vicks için riskli diyorlardı ama

suyu çoğaltayım o zaman bende
işin aksi ben süt içemiyorum
annem 3 aylııken kesmıs bıdahada ıcmemısım
yogurt yerım ama ayran içerim peynır yerım
ama sütten midem bulanıyo cok gecen gün neyveli süt içeyim dedim öğür öğür canım çıktı
napıcam bilmiyorum su süt olayını

AYYYY annem sen de bendensin ben de süt tüketemiyordum.
6 yaşına kadar içmediğim süt,yemediğim yumurta kalmamış:KK56::KK56:
ama şimdi ağzıma bile sürmüyorum ama bebişimi duyduğumdan beri
1 bardak soğuk süte çok azıcık türk kahvesi koyup sizinle yazışırken
içiyorum.Böyle işim çok yoğunmuş gibi süte odaklanmadan tüketiyorum.Böyle
dene bir de kuzum bana da kayınvalidem söyledi yumurta olayına gelince
dereotlu,biberli,peynirli tüketiyorum.Beslenme uzmanım da böyle yiyebilirsin dedi
Yoğurt,peynir,kaşar peyniri,ayran ve loru çok tüketiyorum inanılmaz şekilde:KK56::KK56:

dereotlu,biberli,peynirli tüketiyorum.Beslenme uzmanım da böyle yiyebilirsin dedi
Yoğurt,peynir,kaşar peyniri,ayran ve loru çok tüketiyorum inanılmaz şekilde:KK56::KK56:

hımm türk kahvesi olayını bilmiyordum bu aksam deneyeyim o zman
hersey oğluşum için:21:
cok mıdem bulanıyor kaşar peynırı sut lor peynır karper peynır labne bunları asla yıyemıyorum yumurtanın sarısını yerım beyaznı yıyemem tereyag yıyemem normal teremyag yerım beyaz peynır yerım öyle değişik bi bünyem var anında öğürmeler başlıyo sevmedıklerımı yersem ama sütlü kahve olayını deniycem bu aksam:KK42:

lorun gebelikte çok faydalı olduğu söyleniyor zaten... kaşar peyniri de bebişe iyi kilo aldıran şeylerden biriymiş...

arkadaşlar herkese neraba.Size bi sorum olacaktı.Bu çatlakları önlemek için kakao yağı kullananlar sulandırıpta öyle mi kullanıyosunz,yoksa yağı olduğu gibi teninize mi süürüyosunuz???

hımm türk kahvesi olayını bilmiyordum bu aksam deneyeyim o zman
hersey oğluşum için:21:
cok mıdem bulanıyor kaşar peynırı sut lor peynır karper peynır labne bunları asla yıyemıyorum yumurtanın sarısını yerım beyaznı yıyemem tereyag yıyemem normal teremyag yerım beyaz peynır yerım öyle değişik bi bünyem var anında öğürmeler başlıyo sevmedıklerımı yersem ama sütlü kahve olayını deniycem bu aksam:KK42:

Annemmm sen de benden de kötüymüşsün:KK50::KK50:Zorlanmanın da çok bir gereği
yok aslında.Bünye zaten onu yesen de dışarıya atacak :KK37:Sen yoğurdunu,ayranını,peynirini tüket
keyfine bak kuzum

missyaman

canım yalnız değilsin ben de senin gibi düşünüyorum daha bebişimin hiçbir şeyi yok sadece 2-3 zıbını var onları da ben almadım :) Allah hepimizi tamamına erdirsin sağlıklı bir şekilde ..eşim de aynı düşünüyo bir gün de her şey alınır yeter ki sağlık olsun

Bende sizin gibi düşünüyorum. Şimdilik sadece bakıyorum internetten. Ama Nisan- Mayıs gibi almayı düşünüyorum...

arkadaşlar herkese neraba.Size bi sorum olacaktı.Bu çatlakları önlemek için kakao yağı kullananlar sulandırıpta öyle mi kullanıyosunz,yoksa yağı olduğu gibi teninize mi süürüyosunuz???

ben olduğu gibi sürüyorum hatta badem yağı ve kayısı yağı şişelerinin içine yarı yarıya boşaltıp her kullanımdan önce çalkalayıp sürünüyorum açıkçası ben sürdükten sonra ellerimi yıkmaya bile gerek kalmıyor kıyafetlerimi giyerken uçup gidiyor :)

Günaydın Temmuz'un anneleri.. Bakıyorum herkes alışverişe başlamış odasını alan bile var..
Ben hiç birşey almadım daha doğrusu alamadım..
Sizin içinizde de bi korku yok mu Rabbim tamama erdirsin inşAllah ama en azından bi 30. Haftaya gelsek mi yoksa tek ben mi böyleyim ??? )):

yanlız değilsin canım ben hiçç bişey almadım almayıda düşünmüyorum hiç birinizin içini karartmak istemem ama 38 haftalık oğlumu karnımda kaybettim o yüzden bunda hazırlık yapmıyorum sonrası çok acı veriyor çünkü sağlıklı sıhhatli doğsunda herşeyleri olur allahımın izniyle

kızlar slm,ben yine aynı konuya takılı kalcam ama 1 haftadır kendimi yiyiorum nerdeyse...
benimle aynı haftada olup da bir şey hissetmeyen var mı?bir şey mi oldu acaba bebeğe yaaaa :KK43:ters giden bir şeyim de yok :KK43:

canım merlin doğru sölüyor telaşlanmak için çok erken bu zamandaki hareketler bebek için belirleyici değil karın yapısı kaçıncı gebelik olduğu falan gebeden gebeye değişiyor bende tam hissediyorum diyemiyecem ama arada pıt pıtlar oluyor sankii seninde olurr çooook olacakk hattaa

kızlar hiç korkup telaşa kapılmayın emi. ben de bebeğimi çok hafif pıt pıtlarla hissediyordum ama bugün hatta biraz önce çok iyi hissettim. :) İnanılmaz bir duygu bu bir mucize kızlar yaa :KK1:

bende buraya hisseden varmı diye yazdıktan sonra bir dinledim ki bebişim dürtüklüyor durdum bekledim o mu diye sanırım oydu çok şükürrr ama sabahtan beri yine bişey yokkk:KK43:

X