2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar bende iki gündür acayip bişey var... özellikle dün gece bu sebepten doğru düzgün yatamadım uykusuz kaldım...
karnımın tam ortasında (ne midem ne kasıklarım tam arada bi yerde) gaz gibi bişey hissediyorum hani sanki çok afedersiniz gazını çıkarsan rahatlıycaksın gibi bişey... ama gaz değil gazımı çıkarsam da o rahatlama olmuyor... böyle hava var gibi bişey... ne olabilir ki bu?.. fikri olan varmı?... bu arada biz 21. haftada yani 21 şubatta ayrıntılı ultrasona giricektik ama bugün bi hafta geri aldım 20. haftamızda yani 14 şubatta gidicez kısmetse... o gün hem sevgililer günü... hemde bizim babişkoyla tanışma yıldönümümüz... bebeğimizin cinsiyetini de öğrenirsek en özel gün olarak kayıtlara geçicek...:KK49::nazar:

kızlar bende iki gündür acayip bişey var... özellikle dün gece bu sebepten doğru düzgün yatamadım uykusuz kaldım...
karnımın tam ortasında (ne midem ne kasıklarım tam arada bi yerde) gaz gibi bişey hissediyorum hani sanki çok afedersiniz gazını çıkarsan rahatlıycaksın gibi bişey... ama gaz değil gazımı çıkarsam da o rahatlama olmuyor... böyle hava var gibi bişey... ne olabilir ki bu?.. fikri olan varmı?... bu arada biz 21. haftada yani 21 şubatta ayrıntılı ultrasona giricektik ama bugün bi hafta geri aldım 20. haftamızda yani 14 şubatta gidicez kısmetse... o gün hem sevgililer günü... hemde bizim babişkoyla tanışma yıldönümümüz... bebeğimizin cinsiyetini de öğrenirsek en özel gün olarak kayıtlara geçicek...:KK49::nazar:

Canım bende tam dediğin yerde bir yorgunluk hissi ve gaz varmış hissi yaşıyorum. Sanki bedenimle birlikte karnımda yoruluyor. İlginç bişey.Seninkide öylemi acaba?

Ben hiç bir 14 şubatı eşimle yaşayamadım. evlenmeden önce çalıştığımız için birde aynı yerde çalışıyoduk pek mümkün olmuyordu kutlamalar. Bu yılda 14 şubatta akşam 10da evde olucam yorgunluktan hemen yatarım heralde :KK1:
Sen çok güzel denk getirmişsin.Çifte heyecan:KK16:

selam kızlar ben 16haftalık hamıleyım karnım hafıften cıkmaya basladı 5haftaya5ncı aya gırcem 5.ayda tam cıkarmı karnım 57kıloyla hamıle kaldım sabah kalktgmda 61gelıyorm daha cok kılo alırmıym. catlak kremlerı kullanmay baslYaymmı kasntm olyo hafıf catlakta

bıde sındırm sorunu cok yasıyorm tuvalete cıkamıyorm kızlıgmdada aynydm sababahları 61gun ıcınde tabı bu artyo ve hıc wcye cıkamıyorm taa ertesı gun sabah cıkyorm oda ılacla cıkıyorm bı onerınız olurmu

Canım bende tam dediğin yerde bir yorgunluk hissi ve gaz varmış hissi yaşıyorum. Sanki bedenimle birlikte karnımda yoruluyor. İlginç bişey.Seninkide öylemi acaba?

Ben hiç bir 14 şubatı eşimle yaşayamadım. evlenmeden önce çalıştığımız için birde aynı yerde çalışıyoduk pek mümkün olmuyordu kutlamalar. Bu yılda 14 şubatta akşam 10da evde olucam yorgunluktan hemen yatarım heralde :KK1:
Sen çok güzel denk getirmişsin.Çifte heyecan:KK16:

ya zaten özel gün ve kutlama adına yapamayacağım bişey yoktur... organizasyonel işleri seviyorum:KK16:

kızlar ben hala 75 beden olan hamile kalmadan önceki sütyenlerimi giyiyorum ama son 2 haftadır göğüs uçlarımın olduğu yerler hangi sütyeni taksam ıslar.Şu içi dolgulu kabuk gibi sütyenlerden kullanıyorum.acaba sütyen çokmu baskı yaptığı için göğüs ucumdan süt geliyor her defasında.sizlerde böyle sorunlar oluyormu?sütyen değiştirme vaktı geldimi acaba ??

selam kızlar ben 16haftalık hamıleyım karnım hafıften cıkmaya basladı 5haftaya5ncı aya gırcem 5.ayda tam cıkarmı karnım 57kıloyla hamıle kaldım sabah kalktgmda 61gelıyorm daha cok kılo alırmıym. catlak kremlerı kullanmay baslYaymmı kasntm olyo hafıf catlakta

bıde sındırm sorunu cok yasıyorm tuvalete cıkamıyorm kızlıgmdada aynydm sababahları 61gun ıcınde tabı bu artyo ve hıc wcye cıkamıyorm taa ertesı gun sabah cıkyorm oda ılacla cıkıyorm bı onerınız olurmu

doktora gitmiyormusun?... folikasit+demir+b12 içeren ilaç veriliyor bu da genelde kabızlık sorununu çözen bi ilaç... ama kafana göre bi ilaç alma... sabah aç karnına ve gece yatmadan sıcak süt içtinmi bağırsakların rahatlar... ilave olarak süt sonrasında kahvaltıda zeytinyağı içine baharat ile tatlandırıp da ekmek banıp yiyebilirsin biraz...

Kizlar ben normal dogum istiyorum ama alttan birsuru dikis yaparlarsa istemem.doktorum ile iyice konusacagim acaba dikissiz kesiksiz dogum yapanvarmi ki

canım benim annem normal doğumlarını dikişsiz yapmış. ama şimdi doktorlar ilk gebelikteki doğumlarda kesssiiin makas atıyolar, işlerini riske atmak istemiyor hiçbiri. atılmayanını daha hiç duymadım. benim ark.ın alttan dikişleri bide iltihap kapmıştı. o zamanda düzgünce oturup kalkamıyosun zaten 1 ay. kesik genelde oluyo yani ya alttan ya üstten.
ya normal doğum tabiki çok güzel, o duyguyu yaşamak isterdim ama bana bağıra bağıra doğum yapmakta biraz ilkel geliyo, ne bileyim yaa herkesin gönlüne göre versin allah. anneye kalmış bi karar sonuçta. herkesin tercihine saygı duymak lazım

canım benim annem normal doğumlarını dikişsiz yapmış. ama şimdi doktorlar ilk gebelikteki doğumlarda kesssiiin makas atıyolar, işlerini riske atmak istemiyor hiçbiri. atılmayanını daha hiç duymadım. benim ark.ın alttan dikişleri bide iltihap kapmıştı. o zamanda düzgünce oturup kalkamıyosun zaten 1 ay. kesik genelde oluyo yani ya alttan ya üstten.
ya normal doğum tabiki çok güzel, o duyguyu yaşamak isterdim ama bana bağıra bağıra doğum yapmakta biraz ilkel geliyo, ne bileyim yaa herkesin gönlüne göre versin allah. anneye kalmış bi karar sonuçta. herkesin tercihine saygı duymak lazım

ben her türlüsünden korkuyorum valla... Allah hepimize en az acıyla kurtulmamızı nasip etsin inşalllah...:18:

Kizlarrr ikigindur bel agrim var iste yapmadim sabah uyandim agriyodu daha dogrusu tutulmus gibi sizdede varmi korkuyom
Bisey oldu bebege diye 15+6 yim dr aradim kasiklarinda bi sanci yoksa cok idrara cikmiyosan yat dedi

canım benimde ayakta durdğumda çok ağrıyo uzanıyorum hemen. korkmana gerek yok anatomik yapımızda genişleme oluyo ağrı ondanmış. vücudun kendini bebeğine göre ayarlıyo çekicez kuzum yapcak bişi yok. çok devam ederse ilaç danış dr.na istersen allah yardımcın olsun

iyi akşamlar arkadaşlar bende inşallah temmuz annesi olacağım inşallah kızımız olacak beklenen doğum tarihim 5 temmuz sinoptan katılıyorum aranıza:)
benim bir sorum olacak bebeğinin hareketlerini hissedeniniz var mııı???????

eveeetttt :KK8: kıpır kıpııırrr benim kızzııımmm :KK8: :KK9: :KK16:

ilaç yerine akşamdan şu şekerpare kayısılardan yarım bardak suya koy sabaha şişiyo onlar aç karnına içersen rahatlama kendiliğinden oluyo :KK8: bide demli çaydan muzdan ve haşlanmış patatesten biras uzak dur.
bu zamana kadar aldığımız kilolar kendimize bundan sonrakiler bebeğimizeymiş. endişelenme verirsin kilo dediğin nedirki emzirirken çoğu gidecek zaten :KK8: :KK16:
çatlaklar içinde ben bebeyağı ve vazelin kullanıyorum hep nemli tutuyorum. göğüslerime, bacaklarıma heryerime sürüyorum ben.
ohh bi kerede ne çok şey söledim demi :KK9:

Kizlarrr ikigindur bel agrim var iste yapmadim sabah uyandim agriyodu daha dogrusu tutulmus gibi sizdede varmi korkuyom
Bisey oldu bebege diye 15+6 yim dr aradim kasiklarinda bi sanci yoksa cok idrara cikmiyosan yat dedi
Bendede var canim.sanki disari dogru cikmis belim.bi hormon salgiliyormusuz bu aralar doguma hazirlik icin kemiklerin genisleyip acilmasini sagliyormus.o yuzden birbirinden ayriliyor kemikler ve agri oluyor.korkma bisey olmaz bebise.kucuk egzersizler yap.
iyi akşamlar arkadaşlar bende inşallah temmuz annesi olacağım inşallah kızımız olacak beklenen doğum tarihim 5 temmuz sinoptan katılıyorum aranıza:)

Ben hissediyorum.itekliyip duruyor sipa.sigamadi heralde:)

wooouuwwww :KK9: kızlarımız erkeklerimizi geçmiş yaa baksanıza :KK9: hade kızlar size doyum olmaz ben çıkıyorum eşim daha şirketteymiş geç gelicek yine herzamanki gibi bende derse devam edeyim iki güncük kaldı sınava. hepinizi öpüyorum mucks mucks :KK16: :KK9:

eveeetttt :KK8: kıpır kıpııırrr benim kızzııımmm :KK8: :KK9: :KK16:

:nazar::nazar::nazar:maşallah size bizimde azıcık azıcık hareketlerimiz var ama gazdan pek ayırt edemiyorum:KK43:

Ben hissediyorum.itekliyip duruyor sipa.sigamadi heralde:)

kızz daha erken değilmi sizinnn?? benimde 2. gebelik daha net değil ondan diyorumm neyse neyse belkide bizim yavrucak acık tembel olabilirr:)) sizede 41bucuk kere maşallahhhhhhh:nazar::nazar::nazar:

Aynı sorun bende de var cnm yani kabızlık...Dr'um şurup verdi onu içince rahatlıyorum ama o kadar çok ilaç kullanıyorum ki bir de şurup içmek istemiyorum zorda kalmadıkça...Herşeyi denedim mesela kayısı bile yardımcı olmadı ama şu bir haftadır ''aç karnıma kabe hurması yiyip üzerine bir bardak su içince '' çözüme ulaştım...Sizde bir deneyin ,)

Kizlar ben normal dogum istiyorum ama alttan birsuru dikis yaparlarsa istemem.doktorum ile iyice konusacagim acaba dikissiz kesiksiz dogum yapanvarmi ki

canım dikişte o kadar korkulacak birşey yok, benim ilk doğum dikişli oldu ama 20 gün içersinde geçip gidiyo hiçbirşeyde kalmıyo, sezaryan dikişlerini ömür boyu çekenler var onun yanında hiç birşey değil bence ve normal doğumda acayip süt oluyo açılıyo bütün kanallar (birçok faydasının yanında bu belkide en önemlisi )

hem o kesik sayesinde 10 dk içinde doğumu yapıyorsun arısız sancısız süper :)

yaaaa biri bana anlatsın şu hareketli suratları filan nereden koyuyorsunuz :KK43:

korkma canım çok nrmal uykuda rahat hareket edemediğin için (uyurken bile hareketlerini kısıtlıyor insan) ondan oluyo
bebek büyüdükçe artıyo bel ağrıları :KK43:

kızlar ben bugün gittim doktora bebeği göremedi kan tahlili istedi çok küçük olunca görünmeyebiliyormuş, yarın sağlık ocana gidip yaptırıcam pazartesiye alırım sonucu
demekki ben temmuz annesi olamıycam
tabi umarım hamileyimdir, çiş testi yanlış çıktığı oluyormuyduki yaaaa öle olursa çok üzülürüm ben iki üç aylık hamileyim diye düşünüyordum :KK43:(((((

selam arkadaşlar ;
bugün doktor randevumuza gittik kızımız oluyor sonunda öğrendik.
bacak boyu 1 hafta önde gidiyor uzun boylu olacak dedi doktorumuz.. i
sim önerilerinizi bekliyorum biz meriç öykü gibi isimler düşünmüştük ama kesin bi karar yok

canim gözünüz aydin olsun prenses geliyor bi tane daha ne güzel :)

çok sukur benn 2-3 haftadan beri hıssedıyorum bu gunlerde cok daha yoruldugum ıcın daha cokkk hıssedıyorum yawrumm avutuyor alıyor yorgunlugumuuu benımm

ii geceler hnm lar musaıt bır an da gene ugrarım ınslll

X