2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Ah canım yaa çok üzüldüm. geçmiş olsun. inşallah iyileşir minik meleğiniz. Rabbim çözümü olmayan sıkıntı yaşatmasın kimseye. İnşallah bu kez çok çok iyi olur bebişiniz.

Amin canım benim çok sağol. neyse bizim keyfimiz yok çıkıyoruz artık netten herkese iyi akşamlar! Kendinize ve haliyle meleklerinize iyi bakın..

kızlar bende şimdilik oda almayı düşünmüyorum ayrı odam var evim büyük yatak odam zaten 2 odalık nerdeyse çift daire birleştirmiştik. park beşiklerden alıcam büyük ihtimalle. bi süre odamızda yanımızda olur 1-2 yıl kadar daha sonra oda takımı alırız diye düşünüyorum belki ayrı bir gardırop olabilir ama onuda çok karar veremedim dolap sıkıntımızda yok.. 20. hafta organ taramamızda kesin cinsiyetimizi öğrenirsek bnde bakmaya başlıcam artık. kıyafetide yavaş yavaş başlıcaz almaya :KK9: sabırsızlanıyorum bnde.. gerçi cuma günüde öğrenebilirim bi ihtimal..

benim belirtilerim çok tatlı yiyorum tatlı yersen erkek olur diyolar doktorumuzda zaten %90 demişti. çin takviminde de kız çıktı :KK1: bakalım beklemedeyiz..:KK49:

araştırmadım ama araştıran ve kullananlardan aldıım bilgiyi sana aktarayım. kimisi o aleti kullnadıktan sonra kesildi diyor bebeğim sağılan sütü içmedi ve kesildi sütten diyor. kimsii göğüsü acıtıyor kanallara zarar veriyor birde onun tedavisi ile uğraşıyorsun diyor ama ne kadar doğrudur bilmiyorum ben almayı düşünmüyorum tabi fikrim değişirse bilemem süt iznimde gelip emzirmeyi düşünüyorum[/QUOTE]

süt sağma makinesi zaten şöyle lazım. tamam bebiş emicek ama emmediği zaman çok sızlıomuş göğüsler. o an onu sağman gerek birazki rahatlayabilesin.bir de sezeryanda hemen gelmioya, bebekte tabi ememio dolayısıyla sütün gelmesi açısından faydalı düzenli olarak makineyle sağıosun kendini:):)onun için şart olduğunu düşünüorum ben,

Benim dislerim agriyor canim.dolgularimi yaptirmadim bu gun yarin diye.hamile kalinca da hic yaptiramadim.doktoruma sordum.tedavi yaptirabilirsim dedi.ama ne ilac verirlerse bana sor dedi.

benim dişlerim problemli senelerdir hamile kalmadan önce bitirmeye çalıştım ama olmadı şimdi ikinci üç ayı bekledim iki tane dolgu yaptırdım, daha üç tanede yaptırcaam işlem var biride implant:) allah ın izniyle bişi olmaz her iki doktorumda yaptır dedi. antibiyotik kullanmadım ama.

Canım benim çok çok aşırı bulantım olmadı. Kusmamda olmadı ilk aylar. Tatlı şeyler yiyemiyorum hiç. Daha çok tuzlu ekşi şeyler seviyorum. Çok küçük bir karnım var. İlk aylar göğüslerim aşırı acıdı. Hatta daha yeni geçti acısı. Yani bunlar belirtiden sayılır mı bilmem ama böyle şeyler yaşadım. merak ettiğin bişey varsa söylerim yine :KK34:

çok tatlısın yaaa :KK1:
bu saydıklarının hepsi kız belirtisi derler ama ablamda da aynı olmuştu onun da oğlu oldu... değişiyo demekki kişiden kişiye:KK16::KK16:

canim ben daha yeni bi sut sagma makinasi aldim. eltim 2 ay once dogum yapti, o philips avent almis memnun oldugunu soyledi ovdu. ben de ona dayanarak aynisindan bi tane aldim, bakalim insallah ben de memnun kalirim. inteernette de baktim biraz almadan once genelde iyi yorumlari vardi.

evet avent güselmiş zaten en çok satan o görünüo:) ama lunsinoh muydu ne bak unuttum yanlış yazdım herhalde:) o da çok iiymiş onu takibe aldım:) ama merakta ediyorum işte tecrübeleri, saol:)

selam kızlar dua okuyanların ağzına sağlık Allah razı olsun...

bugün ayrıntılı ultrasonum vardı, bebeğimin böbreklerinde 5mm lik su toplanmış, doktor daha fazla çogalırsa dogumdan sonra bebek ameliyat edilir dedi
ama şimdi bişey demek istemiyorum dedi..
takip edicekmiş işte..
dua edin kızlar inşallah bi ay sonraki kontrole kadar bişeyi kalmaz bebişimin. bu arada oğlum oluyor inşallah, pipisini de ben göremedim ama olsun..

cnm inş bir dahaki kontrolunde herşey düzelmiş olur oğluşuna sana allahtan acil şifa diliyorum

Amin canım benim çok sağol. neyse bizim keyfimiz yok çıkıyoruz artık netten herkese iyi akşamlar! Kendinize ve haliyle meleklerinize iyi bakın..

cnm minik meleğinize allahtan şifa diliyorum

araştırmadım ama araştıran ve kullananlardan aldıım bilgiyi sana aktarayım. kimisi o aleti kullnadıktan sonra kesildi diyor bebeğim sağılan sütü içmedi ve kesildi sütten diyor. kimsii göğüsü acıtıyor kanallara zarar veriyor birde onun tedavisi ile uğraşıyorsun diyor ama ne kadar doğrudur bilmiyorum ben almayı düşünmüyorum tabi fikrim değişirse bilemem süt iznimde gelip emzirmeyi düşünüyorum

süt sağma makinesi zaten şöyle lazım. tamam bebiş emicek ama emmediği zaman çok sızlıomuş göğüsler. o an onu sağman gerek birazki rahatlayabilesin.bir de sezeryanda hemen gelmioya, bebekte tabi ememio dolayısıyla sütün gelmesi açısından faydalı düzenli olarak makineyle sağıosun kendini:):)onun için şart olduğunu düşünüorum ben,[/QUOTE]

bu açıklamanan sonra bende şart olsun kendime şimdiden alıcam :KK9:

evet avent güselmiş zaten en çok satan o görünüo:) ama lunsinoh muydu ne bak unuttum yanlış yazdım herhalde:) o da çok iiymiş onu takibe aldım:) ama merakta ediyorum işte tecrübeleri, saol:)

Evet o dedigin markayi ben de duymustum bi de medela diye bi marka icin iyi seyler okumustum. Ben bi siteden indirimli aldim aventi yani aralarinda cok bi fiyat farki yoktu digerleriyle. Hangisini uyguna bukursan onu al bence 3 u de iyi gibi yorumlara gore

cnm erkek bebek annelerinde benim dikkatimi çken kız bebek annelerine göre bulantı açısından çok daha rahattık :KK31:

evet canım ama genelde ilk bebekler daha rahat oluyo bende kızımda rahattım ama bu zor geçti acaba şöyle sadece erkek bebekde ve kız bebekde olan bir belirti varmıdır benim kızımla bu çok farklı mesela kızımda göğüs uçlarımda değişiklik olmadı diye hatırlıyorum bunda hem erken buyudu hemde çok karardı bu sefer daha erken göğüslerim buyudu ama ben kendimi ççok kaptırdım ya kız işte bebeğim

merhaba anneler :)

ne güzel hazırlıklar yapıyorsunuz, ben daha bi çöp almadım. hoş zaten cinsiyetini bugün öğrendim kızım geliyor. ağzım kulaklarımda böyle saçlarını bağlarım, şortlar giydiririm diye hayal ediyorum, ne hoş duygular.

benim doktorum sadece 2li test yaptı, 3lü ve 4lü yapmadı, yapmayacakmış. sizce normal mi? hoş 2li testte amniyosentez önermişti ama ayrıca 5 kadar daha doktorla konuşup aslında riskin çok da yüksek olmadığını öğrendim ve amniyosentez yaptırmamaya karar verdim ondan mı yapmıyor acaba?

bi de benden sonra sırada olan bi bayan vardı, onu koridorda ağlarken gördüm 7-8 aylık hamiledir herhalde, ne oldu bilmiyorum ama, çok moralim bozuldu, öyle üzüldüm ki, Allah hiçbirimizin elini bağrında koymasın inşallah. kötü etkilendim, iyice tedirgin oldum :KK43:

merhaba anneler :)

ne güzel hazırlıklar yapıyorsunuz, ben daha bi çöp almadım. hoş zaten cinsiyetini bugün öğrendim kızım geliyor. ağzım kulaklarımda böyle saçlarını bağlarım, şortlar giydiririm diye hayal ediyorum, ne hoş duygular.

benim doktorum sadece 2li test yaptı, 3lü ve 4lü yapmadı, yapmayacakmış. sizce normal mi? hoş 2li testte amniyosentez önermişti ama ayrıca 5 kadar daha doktorla konuşup aslında riskin çok da yüksek olmadığını öğrendim ve amniyosentez yaptırmamaya karar verdim ondan mı yapmıyor acaba?

bi de benden sonra sırada olan bi bayan vardı, onu koridorda ağlarken gördüm 7-8 aylık hamiledir herhalde, ne oldu bilmiyorum ama, çok moralim bozuldu, öyle üzüldüm ki, Allah hiçbirimizin elini bağrında koymasın inşallah. kötü etkilendim, iyice tedirgin oldum :KK43:

Ya sanırım hamilelikte yeni bir döneme girdik. sabahtan beri bende de bir mutsuzluk var. İyi bir şey düşünemiyorum.
Hiç tedirgin olma canım. Allahın izniyle sağlıklı bebişlerimizi alıcaz hepimiz kucağımıza.
Amniyosentez yaptırmak istemediğin için diğer testlerede gerek duymamıştır bence doktorun. Zaten yapılan hiçbir testin kesin bir sonucu yok.Hepsi ihtimalleri çıkarıyor karşımıza. Ama çok tedirgin olduysan başka bir doktrora da git bence canım. Doktorla uyum olması çok önemli çünkü.
Sen kızçene tokalarını takar tütülerini giydirirsin. Bende oğluşuma kravatları takar mini takım elbiseleri giydiririm :KK1::KK1: elinden tutar gezeriz bebişlerimizin inşallahh :KK16::KK16:

:KK3:çok sağol canım ya Allah razı olsun. İnşallah o günleri de görücez, Ayyy en iyisi ben bi ara gidip kızım için bir şeyler alayım belki çok daha iyi hissederim, bi de nerden başlayacağımı bilsem. ben düğünde bu kadar heyecanlanmamıştım yahu :KK1:

Arkadaşlar bende yazılarınızı okuyunca üye olmaya karar verdim.Bundan sonra inşallah bende tatlı sohbetlerinize dahil olucam.
Benimde sat 15ekim yani temmuz 22 doğum tarihi veriliyor.
Bugun itibariyle 18+1 günlük hamileyim,Allahın izniyle kızım olucak.Henüz bir isim düşünmedim,fakat hepberaber isimler üreteceğimizi umut ediyorum.
Benim ilk aylarda dahil bulantım hiç olmadı,hatta aksine iştahım öğrendiğim günden beri çok açık ve şimdiden 4,5 kilo aldım ve göbeğim oldukça büyük duruyor,sizde durumlar nasıl?

:KK3:çok sağol canım ya Allah razı olsun. İnşallah o günleri de görücez, Ayyy en iyisi ben bi ara gidip kızım için bir şeyler alayım belki çok daha iyi hissederim, bi de nerden başlayacağımı bilsem. ben düğünde bu kadar heyecanlanmamıştım yahu :KK1:

Ben düğün hazırlıkları yapılırken herşeyi tek seferde almıştım. İkinci bir yere hiiç bakmamıştım. Ama söz konusu oğluşum olunca aman Allahım herşeyinin iyisi güzeli olsun içime sinsin diye günlerceee düşünüyorum. Çok çok çok harika bişey bu yaa
Gir bir bebek mağazasına en çok beğendiğinden başla canım :KK1::KK1: kız bebeklerede öyle şirin şeyler var ki bazen benim onlarıda alasım geliyor :KK9::KK9:

iyi akşamlar herkesee :KK9: iki gündür giremedim. geçmişi okuycam şimdi, ben okurken bi konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
dün eşimle bi avmye gittik, orda e-bebek.com un mağazası vardı, çok istedim herşeyi didikleyip bakmayı, ama eşim hiçbirşeye bakmak istemiyor, genel olarak evi nasıl yapıcaz diyorum neyi nereye koycaz diyorum bakarız diyor. biraz tepkisiz. mağazada ilgisizdi ne bileyim? mesela artık elimi karnıma koyunca bazen hissedebiliyorum o hiç merak etmiyor sanki, eli karnımda gözü televizyonda, hissedemiyorum ben işte diyor? aranızda eşi böyle olan varmı? ya ilgisizde demek istemiyorum zoruma gidiyor aslında ama off? normalmi bari bilemiyorumki

Arkadaşlar bende yazılarınızı okuyunca üye olmaya karar verdim.Bundan sonra inşallah bende tatlı sohbetlerinize dahil olucam.
Benimde sat 15ekim yani temmuz 22 doğum tarihi veriliyor.
Bugun itibariyle 18+1 günlük hamileyim,Allahın izniyle kızım olucak.Henüz bir isim düşünmedim,fakat hepberaber isimler üreteceğimizi umut ediyorum.
Benim ilk aylarda dahil bulantım hiç olmadı,hatta aksine iştahım öğrendiğim günden beri çok açık ve şimdiden 4,5 kilo aldım ve göbeğim oldukça büyük duruyor,sizde durumlar nasıl?

Hoşgeldiiinn aramıza :KK16:

Benim ilk iki ay bulantım çoktu. Sonra aşırı bi sıkıntım olmadı. mide yanmaları ve bel ağrıları dışında :KK1::KK1:

İsim demişken bi tane aklımdaki ismi söyliyim Bade Çok hoşuma gidiyor benim

iyi akşamlar herkesee :KK9: iki gündür giremedim. geçmişi okuycam şimdi, ben okurken bi konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
dün eşimle bi avmye gittik, orda e-bebek.com un mağazası vardı, çok istedim herşeyi didikleyip bakmayı, ama eşim hiçbirşeye bakmak istemiyor, genel olarak evi nasıl yapıcaz diyorum neyi nereye koycaz diyorum bakarız diyor. biraz tepkisiz. mağazada ilgisizdi ne bileyim? mesela artık elimi karnıma koyunca bazen hissedebiliyorum o hiç merak etmiyor sanki, eli karnımda gözü televizyonda, hissedemiyorum ben işte diyor? aranızda eşi böyle olan varmı? ya ilgisizde demek istemiyorum zoruma gidiyor aslında ama off? normalmi bari bilemiyorumki

Canım bugün kuzenimle yarım saat telefonda hamilelikle ilgili sohbet ettik.
ben epey bi rahatladım onla konuşunca. Bu konuyla ilgilide konuştuk hatta. O da benim bugün bunalım halinde olmamdan açıldı :KK1::KK1: O da aynı sıkıntıyı eşiyle yaşamış. Bunaltmıştım adamcağızı diyordu. Biz bebişleri içimizde hissettiğimiz için şuanda anneyiz. Ve sürekli herkesle hamilelikle bebeklerle ilgili şeyler konuşmak istiyoruz. İlk heyecanımız. Ama bunu eşimizin anlaması çok zor. Sonuçta onlar şuan hiçbirşeyin farkında değiller. Onlara göre ortada bişey yok. Kaba bir tabir belki ama öyle gerçekten. Mutlaka heyecanlılar ama bizim kadar olmasını bekleyemeyiz. Kadın hamile olduğunu farkettiği an anne oluyor. erkekse kucağına aldığı zaman baba oluyor. Ama sonuçta hamile olan bebişi içinde taşıyan biziz o yüzden de her türlü kaprisi şımarıklığı yapmaya hakkımız var heheeheh :KK9::KK8::21:

Son düzenleme:
X