2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
valla sürekli olips yiyorum,her saat başı minnacık minnacık yiyorum,ardında olips yiyorum,beni ferahlatıyor,daha fresh oluyor insan ,yani ben öyle oluyordum

naneli olips mi yiyosun kokusunu duyunca bile midem kalkıyo kızz

işte dıyorum ya kısıden kısıye değişio bulantı yapan şeyler dıye ıste apaçık örnek

herkese merhabalar bende ocak annesi olacağım Rabbim nasip ederse.bugün kandil dua edelim bol bol.Rabbim bebeklerimizi sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah:nazar:

nasılsınız nası gidiyo, bende balkonda oturuorum hava alıyorum ,akşam olunca bulantım başlıyo benimde:KK43: bastırmaya çalışıyorum:)

aynı sorun bende var canım mide bulantısı akşam olunca başlıyor

Benim de akşam başlıyor kızlar, iyi birşey mi kötü mü bilmiyorum. Sabah olanı daha zor olurdu herhalde ama akşamları mide bulantısıyla akşam yemeği yiyemiyorum sonra da yorgunluktan 9 buçukta uyuyorum. Akşamları yaşamıyorum yani:KK50:

Herkese merhaba!

Burasiyla Turkiye arasinda bayagi bir saat farki oldugu icin siz gunduz kaynatirken ben uyuyor oluyorum, siz uyurken de ben yazilanlara bakiyorum, pek muhabbetlere katilamiyorum o yuzden :KK43:

Biz bugun 7. haftayi bitirdik, yarin 7+1ken doktor randevumuz var, iki haftadir sabirsizlikla bunu bekliyordum, cok heyecanliyim. En son bhcg olcumum yapilmisti, ondan beri ne var ne yok, neler oluyor bilmiyorum. Merakla ultrasonda ne gorunecek onu bekliyorum. Bhcg bayagi yuksek cikmisti 16. ve 18. gunlerde, ikiz olabilir mi diye meraktaydik o yuzden. yarin insallah hem kese gorur hem de kalp atisi duyabilirim, bir de iki tanelerse duble mutluluk olacak.

Gecen hafta carsamba bogaz agrisi ile baslayan bir rahatsizligim oldu, sinuzit iste, arada boyle vuruyor. Ilac kullanamadigim icin gecirmek sorunlu oldu. Onun verdigi rahatsizlik hamileligin rahatsizligini gecti, burun tikali, bogazda rahatsizlik, nefes almakta zorluk cektim. Sanirim hamilelikle ilgili en buyuk derdim yemek konusunda cok secici olmaya baslamam. Hic oyle degildim ama oglen "aksama sunu yapariz" dedigim sey aksam geldi mi "iyyy yok istemem" oluyor. Demin birisi is yerinde pogaca yedigini yazmis, onu okudum, canim pogaca istedi. Elimden geliyor oyle seyler ama en guzel pogacam bile o turkiye'deki pastanedekiler gibi olmuyor, artik nasil yapiyorlarsa (bilen varsa tarif yazsin hayrina!!!). Boyle iste, igrenmeden yiyebilecegim sey bulmakta zorlaniyorum. Neyse ki sut ve yogurt her zaman gidiyor, onlara abaniyorum.

Insallah yarin guzel haberlerle gelirim!

Kokopelli hoş geldin. Sen de kültür zenginliği olursun bize ne güzel :KK52: Sanırım Amerika'dasın, o kadar ters saatlerde yaşadığımıza göre...Sen de zaman geçtikçe bize hamilelik ve doğumla ilgili oradaki uygulamaları anlatırsın.Mesela normal doğuma genel olarak teşvik edilme sebebi gerçekten daha sağlıklı olduğu için mi yoksa sigorta şirketlerinin karşılaştığı ek ameliyat maliyeti nedeniyle sezaryeni karşılamak istememesi mi? :KK28:

günaydın kızlar. ben bugün akşam 4 de 2. kontrolüme gitcem. mercimeğimin kalp atışlarını dinlemek için. ama dün gece hiç uyuyamadım. şimdi okuldayım ve her yerim ağrıyor. vakit de geçmez bugün. ben neden sevinemiyorum yaaa. sürekli kötü bişey olcak gibi geliyor. çook sıkıldım kendimden :KK43:

Ben de sevinmiyorum henüz. Çok erken bence zaten. Hem hiçbi zaman da kakamız, babamız, donumuz, gazımız demicem sanırım.:KK37: Barsaklarımız bitişik değil, çocugun gazı, benim babam başka onun babası başka, o yüzden çocugun babası, çocugun donu...Beni kendisine bitişik sanmasın evlatcığım.Şimdilik bitişik olabiliriz ama kaldı şurada 8 ay.:KK49:

herkese merhabalar bende ocak annesi olacağım Rabbim nasip ederse.bugün kandil dua edelim bol bol.Rabbim bebeklerimizi sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah:nazar:

merhaba amin inş.yatsıdan sabah ezanına kadar uyumicam hacet namazı we vitrlerimi çekcem bütün ocak annelerine ve benim giibi korkanlara dua etcem acısız sancısız inş.

Benim de akşam başlıyor kızlar, iyi birşey mi kötü mü bilmiyorum. Sabah olanı daha zor olurdu herhalde ama akşamları mide bulantısıyla akşam yemeği yiyemiyorum sonra da yorgunluktan 9 buçukta uyuyorum. Akşamları yaşamıyorum yani:KK50:

Kokopelli hoş geldin. Sen de kültür zenginliği olursun bize ne güzel :KK52: Sanırım Amerika'dasın, o kadar ters saatlerde yaşadığımıza göre...Sen de zaman geçtikçe bize hamilelik ve doğumla ilgili oradaki uygulamaları anlatırsın.Mesela normal doğuma genel olarak teşvik edilme sebebi gerçekten daha sağlıklı olduğu için mi yoksa sigorta şirketlerinin karşılaştığı ek ameliyat maliyeti nedeniyle sezaryeni karşılamak istememesi mi? :KK28:

Ben de sevinmiyorum henüz. Çok erken bence zaten. Hem hiçbi zaman da kakamız, babamız, donumuz, gazımız demicem sanırım.:KK37: Barsaklarımız bitişik değil, çocugun gazı, benim babam başka onun babası başka, o yüzden çocugun babası, çocugun donu...Beni kendisine bitişik sanmasın evlatcığım.Şimdilik bitişik olabiliriz ama kaldı şurada 8 ay.:KK49:

benide sabahları bu mide bulantıları öldürüyor yaa allah ım ne olur dayanma gücü wer bana ben birtek patatesten tiksiniyorum adını bile söyleyemiyorum ya:KK43:

naneli olips mi yiyosun kokusunu duyunca bile midem kalkıyo kızz

işte dıyorum ya kısıden kısıye değişio bulantı yapan şeyler dıye ıste apaçık örnek

benide sabahları bu mide bulantıları öldürüyor yaa allah ım ne olur dayanma gücü wer bana ben birtek patatesten tiksiniyorum adını bile söyleyemiyorum ya:KK43:

Benim de sürekli canım o adını söyleyemediğin şeyden istiyor :KK1: Ne tuhafız ya, hepimiz kadınız, hepümüz hamileyiz ama işte bünye faktörü, bu da Allah'ın başka bir mucizesi.

Canım belki de yavas gelısıyodur :KK43:

ya çok canım sıkıldı :KK43: :KK43: :KK43: rahmın yeterınce kanlanmamıs olabılır mı pıhtılasma var ya bızde kanlanma olmaınca

bebek büyümuyo bebek buyumeyınce de beta yukselmıo çok üzüldüm ınsallah bı yanlışlık olmsutur canım benım yaa

canım ben kk da değerleri yavaş yavaş artanı okumuştum
korkulcak brşey yoktur belki inş.da herşey yolunda gider
yarını bekle belki artış göstericek

inşlh öldir yavaş yavaş yükseliyodur ve sağlıklıdır yanlışlık olabileceğini hiç düşünmüyorum yarın olmaz artık bana :KK43:( dr. zaten başında demişti bi ihtimal dış gebelik olabilir die ayy bide bunu yaşarsam artık ben ne yaparım benim için üzülmeyin üzüntü ii değil sizin için ben sadece sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırdım yazıyorum öle işte

merhaba amin inş.yatsıdan sabah ezanına kadar uyumicam hacet namazı we vitrlerimi çekcem bütün ocak annelerine ve benim giibi korkanlara dua etcem acısız sancısız inş.

meraba canım Allah kabul etsin inşallah...bende cok korkuyorum daha önce kayıplarım

oldugu için birbirimize dua edelim inşallahhh Rabbim kabul eder...

kızlar regaip kandiliniz mübarek olsun . rabbim bütün dularımızı kabul etsin inşallah :nazar::KK49:

ayshecim cnm benim bilgilerimide ekleyelim

yaş 27
bursa ilk bebek
doğum tarihi 3 ocak

şu anda test yaptırıp geldim değerim çok artmamış çok moralim bozuk 143.90 olmuş en son pazar günü 74 dü dr. yarın tekrarlamamı istedi ve ulturasonla bakcakmış :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Canım benim ya. Anlıyorum seni. Lütfen daha sakin ol... Dua edelim bu akşam... Bizi de haberdar et.
Ben şöyledir böyledir diyemiyorum. Çünkü bilgim yok bu konuda...

şu anda test yaptırıp geldim değerim çok artmamış çok moralim bozuk 143.90 olmuş en son pazar günü 74 dü dr. yarın tekrarlamamı istedi ve ulturasonla bakcakmış :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

arkadaşım bi de şöyle düşün, ben ingilterede olduğumdan dolayı ilk kan testini 10. haftaya verdiler. daha değerim var mı yok mu onu bile bilmiyorum. içini ferah tut. herşey yoluna girer. :KK49:

arkadaşım bi de şöyle düşün, ben ingilterede olduğumdan dolayı ilk kan testini 10. haftaya verdiler. daha değerim var mı yok mu onu bile bilmiyorum. içini ferah tut. herşey yoluna girer. :KK49:

neden bu kadar bekletiyorlar peki?
ben yine biran önce kalp atışlarını duymak için gün sayıyorkenbirde 10.haftayı beklemek zor olsa gerek:KK43:(

Son düzenleme:

Sanki yurt dışında daha rahatlar gibi değil mi? Bizim burada sürekli bir kontrol, müdahale vs. Acaba bu ülke mi abartıyor, yoksa burada gerçekten yurtdışına göre daha mı iyi işleyen bir sgk ve sağlık sistemi oluşmaya başladı? :26: ilk kan testini 10 . haftaya verdiler demek, folik asiti de dayamadılar demektir, madem henüz hamilelik bile kesin değilse ??

neden bu kadar bekletiyorlar peki?
ben yine biran önce kalp atışlarını duymak için gün sayıyorkenbirde 10.haftayı beklemek zor olsa gerek:KK43:(

ilk 10 haftada düşük çok olduğundan uğraşmaya gerek görmüyolar galiba :KK14:.
ultrason en erken 11. hafta. benim ultrasonum 11 hafta 6 günlükken olacak. ve ilk testler ise 10 haftalıkken. çok yırtındım ama, kanama vs olmadıkça erkene almıyorlar. :KK49:

Sanki yurt dışında daha rahatlar gibi değil mi? Bizim burada sürekli bir kontrol, müdahale vs. Acaba bu ülke mi abartıyor, yoksa burada gerçekten yurtdışına göre daha mı iyi işleyen bir sgk ve sağlık sistemi oluşmaya başladı? :26: ilk kan testini 10 . haftaya verdiler demek, folik asiti de dayamadılar demektir, madem henüz hamilelik bile kesin değilse ??

bizde birde sezeryan bazı dr.ların işine geliyor gibi
yurtdışında belki yasak belkide en son çare olarak görüyorlardır
ben doğumdan korktuğum için dr.uma sezeryan dedim sezeryan yaptı bu kadar kolay burda bu işler

bu arada ay_she arkadaşa yazdım ama çıkmak durumunda kaldı sanırım
diğer topiklere baktımda facedede grup kurmuşlar bilen biriisi bizim topiğimiz içinde'' 2013 ocak anneleri ''grubu açsa:KK70:

Son düzenleme:

o yüzden folik asidi bebek denemeye başladığın andan itibaren tavsiye ediyolar.

diğer ülkeleri bilmem ama türkiyedeki sağlık sistemi buradan çok daha iyi.

X