2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Günaydın..
Bende ocak 2013 annesiyim Allah nasip ederse. 8 aylık ewliyim ve ilk bebişim. Heyecanım çok fazla. Daha ultrasonda bakmadık bebişimize 7. haftayı dolduralım öyle gidelim kalp atışlarını net duyalım istiyorum.. Devlet hastanesinde doktora çıktım ama muayene filan pek etmedi. folikasit ve vitamin ilacı verdi günde 1 kez kullanıyorum. folik asiti aç karna vitamini tok karna.

Merhaba anne adayları hepinizi tebrik ederim
Hecen yil bende sizler gibi Ocak annesinin ve ilk cocuğuma hamileydim
Suan Bebisim kucağımda uyuyor çok şükür
Ben Ocak 6 dogumu bekliyordum ama 7 Aralık'ta yaptım

Dogum hikayeleriniz diye bir konu actım çünkü zamanında cok merak ediyordum nasil olcak ne hissediliyor vs diye...
Şimdi size de rehber olması dileğiyle sunuyorum
Ve Ocak sonu sizleri de anlatmaya bekliyorum

http://www.kadinlarkulubu.com/annel...93282-dogum-hikayelerimiz-2.html#post24398294

Günaydın kiZlar bulantilarim ve ben yine burdayim ) bugun kadın geldi evi temizlicek saolsun kac gündür bakamıyorum eve iiki çalışan biri değilim yoksa bütün gün ayakta nasi duracaktım hiç bilmiyorum ;$

aramıza hoşgeldin canım sağlıkla bebişini al kucağına bende hiç gitmedim cumartesi gitecem inş.

çok teşekkürler canım ne güzel bir duygu dilerim bizde bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız allah bebeğine sağlıklı uzun ömürler versin

Günaydın kiZlar bulantilarim ve ben yine burdayim ) bugun kadın geldi evi temizlicek saolsun kac gündür bakamıyorum eve iiki çalışan biri değilim yoksa bütün gün ayakta nasi duracaktım hiç bilmiyorum ;$

valla tatlım insan merur kaldımı çalışıyor bende çalışıyorum benım gibi çalışan çok arkadaş var allahdan masa başı benım işim çok şükür mide bulantısına zencefilli bal iyi geliyormuş duydum

gÜNAYDIN KIZLARRRRRRRRR

Kızlar Nerdesiniz ?

GELDÜÜÜÜÜÜMMMMMMMMM

KiZlar ya benim alt karnımda ara sıra bıçak batması gibi bı ağrı oluyo normal mı acaba ?

CANIM ÇOK ŞİDDETLİ KIVRANDIURCAK KADAR VE KANAMAYLA BERABER OLMADIGI SÜRECE KORKMA DERIM

GÜNAYDIN CANIM VALLA SORMA BEN CALISIYORUM BULANTIMDA VAR EV İŞİ YEMEK İŞ KLOŞTURUP DURUYORUM NAPAIM

herkese günaydın kızlar bende 1 haftadır giremiyorum umarım herkesin hamileliği güzel gidiyordur bende 5. haftayım size bir şey soracaktım biz inş.... haziran sonu gibi UMRE ye gideceğiz dr ma söyledim düşük önleyici iğne vuralım sana dedi sizce buna gerek var mı sonuçta çok şükür kanamam filan yok boş yere dengemle oynamaya gerek var mı??????

KiZlar valla haklısınız benimde çalısmam gerekse mecbur çalışacaktım tabi Allah yardımcınız olsun bol bol kuvvet versin ins :)

yok kuzum ben hiç birşey silmedim Topiğimiz baya kalabalıklaşmış Maşallah maşallah

anlaıdm canım o zaman gecmısı bi incleeyip eklenmemıslerı ekle istresen

arkadaslar darılmasın....cunku ben eklemsıtım dun ama silinmiş nasıl olduysa

ya bu konu hakkında bilgisi olan yok mu bana neden cevap yazmıyorsunuz ((((((

günaydınlar
bugün doktor randevum var. ahhh doktorumu cok özledim 20 aydır görmüyordum :) ilk cocuguma hamileyken hep ona gitmiştim. Pozitifliği enerjisi bana cok iyi geliyordu. İnş. bunda da iyi haberlerini alırım. Hadi bismillah

canım bence doktorun düşük riskini önleme amaçlı böyle bişey söylemsıtır bence önemli olan su umrenız kaç gun surucek

mutlaka kı tavaf yapıcaksınzı dolasıcaksınız yanı gunboyu ayakta olucaksın fakat akşamalrı mutlaka dınlenmen

kendıne cok yuklenmemen lazım....mesela ben de ıs yerıdneyım calsııyorum dolanıyorum yanı bu da bi risk

ama eve gidince bol bol dınlenerek bu riski atlatmaya calısıyorum bir de doktorun ne tür bi iğne yapıcak yanı dusuk engelleyıcı

sanırırm progesteron iğnesi yapıcak cunku ancka böle engellenıo düşük...ki pek çok dr progesteronun düşüğk engelledıgıne ınanmaz

değişik görüşler var....progesteron iğnesi yaparsa da yapsın bu senın dengenı bozacak bişeye sebep olmaz....

Allah kabul etsın sımdıden

ya bu konu hakkında bilgisi olan yok mu bana neden cevap yazmıyorsunuz ((((((

sen suan 5. haftandasın haziran sonu 12. haftayı atlatırsın korkulacak bişi yok. Ama doktorun önlem almak istemiş. Vurmak istedigi ignenin sakıncası yoksa tereddüt etme cnm Allah kabul etsin bol bol dua et bizide hatırlarsan bizede et inş.

Arkadaşlar listeden ismim silinmiş diyenler varmış istersenız listeye bir bakın kım eksık yada silinmişse bana özleden msj atsın kızla rgeçmişe çok fazla bakamıyorum bugünlerde bıraz yogunum işlerden dolayı yetişmesi gerekn projelerim var ama en kısa zamanda yanınızdayım

bu arada kızlar rahat olun
işyerinde koşturmakla calısmakla düşük riski olmaz. ne insanlar var agır kosullarda calısıp miss gibi saglıklı cocuk doguran. 12. haftaya kadar agır kaldırmayın kendinizi gerecek kadar yükseklere uzanmayın yeter, korkulacak bişi yok düşecekse zaten düşecektir. Saglam, genetiği düzgün olmayanı vücut zaten atıyor onu engelleyemezsiniz.

çok sağol cnm inş... gider geliriz sorunsuz kabul olur isteyen herkese de nasip olur....
biz 13 günlük gideceğiz inş. dr um yoldan dolayı dedi ayaklar sürekli aşağıda durunca hareketsizlkten kanama oluyor dedi ama ben iğne vurulmak istemiyorum :) netten de baktım 5 10 dak kalkıp yürüyün yeterli demiş.... eşimde dr olmasına rağmen iğne vuralım demesine anlam veremedi bende size sorayım dedim böyle bir iğne duydunuz mu diye :)

inş.. canım herkese dua ederim ama haziran sonu daha 10 bitip 11. haftanın içinde oluyor iğne dediğinin içinde hormon var sanırım bende dengem bozulur diye tereddüt ediyorum yakınlarınızda duydunuz acaba böyle bir iğne vurulan yola çıkanlar için

eşin doktorsa arkadaşlarına sorabilir. Madem öyle sık sık ayaga kalkar yürürsün. Benim ilk hamileliğimde 4 aylık olmadan seyehat etme demişti arabayla kastediyorum tabi. Eger edersen her yarım saatte bir 15 dk mola ver yürü demişti doktor. sen orada kendini asırı yorucak şeylerden sakın, ben yorulunca belim agrır tutulur falan bilirim zorlamam onun gibi belirtilerin varsa hemen dinlen bişi olmaz Allahın izniyle

canım bence dotorun cok abartmıss yaaa Allah aşkına yolu ne sorun etcek zaten ucakla gıtmıycekmısınız
3 sata fln sürüo hadı sursun 5 saat yanı kı durumun riskli gebelık grubunda değilse ve pıhtılaşma sorunalrın yoksa
öle bişey olacagını hiç zannetmıyorum...yani ben bu sene eskısehıre gidicem otobüsle 7-8 saat sürüyo
pıhtılşam sorunum da var e ben öleyim o zaman ayy acaip abartmıs doktorun kıl oldum resmen :) yanı orada yorulmanı değilde
yolu sorun etmıs birde ben akşama kadar 8 saat calısıyorum yerı gelıo 3-4 saat kalkmıyorum oturdugum yerden
çok sükür bişeyde olmuyo olmaz da ınsallahh hiiçç kafana takma

evet kesınlıkle vücut atacaksa her türlü atıyoo :) teyzem 30 kilo domates tasımsıtı 4. kızına hamıleyken

hiçbişey olmadı yanı....ama ben gecen hamılelıgımde afedersın pamuk ıcınde yattım nerdeyse ama düştü

olcaksa oluo yanı yapcak bişey yok :) gene de tedbir bizden takdir Allah tan yaşarsa yaşar tabiri islam itikadına uymaz

kendimize iyi davranmak dahi önemldiir cunku :) hele ki bebeklerımız emanet...Allah korusun hepımızı ve bebeklerımızı :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…