2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yaa bu arada 14. veya 15. haftasına kadar bebeğinin cinsiyetini erkenden öğrenen varmıı ?? ben catlıycam ya gitsem öğrenebilir miyim diye düşünüyorum :18::KK52: 12. haftamda dr a gittim baktı ama henüz bişi olusmamış dedi

cnm ben kanguruyu ya 1 ya 2 kez kullanmışımdır yaz sıcagında doğmasına ragmen tabi insan kullanmayacagını bile bile yine de heves ediyor onun yerine baska bir ürün gördüm ben trendyolda bi butikte kucagında tasımak için boynundan ve kolundan asıyosun onu cok begendim evde işini yaparken bile durmadığı zaman kullanılıabilir:KK49:
haklısın aslında canım ama ne bileyim işte :) aslında yaz sıcağındada terletirmiki o üff ya kafam karıştı şimdi
Selam,ben de dün ufak tefek biseyler aldim ilk defa,kendimi mutlu ettim:)
Alttan cit citli badi,agiz mendili,tulum,önlük:)

canım bende almıştım daha önceki hamileliklerimden geçen saydım 12 tane çıtçıutlı badisi olmuş bebeğimin ağız mendili falanda alıyorum arasıra ama artık bebek için bazı şeyleri aradan çıkarmak istiyorum son zamanlarda bizi baya bir masraf bekliyor ben birde bebek odası yapmak istiyorum herşeyi olsun istiyorum meleğimin :)

:21:
kızlar birde ben yarın kontrole gidecem dönüşte inşallah bir sıkıntımız yoksa brşeyler almaya başlamak istiyorum henüz cinsiyeti belli değil ama cinsiyet gerektirmeyen şeyler mesela ilk olarak kangurusunu almak istiyorum ama kullanılırmı acaba diyede kararsız kalıyorum sonuçta kış bebeği olacak ama burada nisan gibi yaz geliyor resmen o yuüzden kullanırım diyorum off kafam karıştı düşündüğüm modelde bu arkadaşlar fikri olan varmı özellikle tecrübeli anneler :)

Chicco Soft & Dream (Yumuşak & Rüya) Kanguru - e-bebek.com

Sevgili superisi doktordan umarım iyi haberler alırsın ben 3.bebegimi bekliyorum ben kanguru kullanamadım boynumu ve sırtımı çok ağrıttı eşimde ben taşıyamam dedi öylece kaldı bebekte poşet gibi büzülüyor ama böyle konular lafa bakmaz içinde kalacaksa almalısın o yüzden al canım içinde kalmasın ama önce don al ki donansın canım:KK3:

haklısın aslında canım ama ne bileyim işte :) aslında yaz sıcağındada terletirmiki o üff ya kafam karıştı şimdi

canım bende almıştım daha önceki hamileliklerimden geçen saydım 12 tane çıtçıutlı badisi olmuş bebeğimin ağız mendili falanda alıyorum arasıra ama artık bebek için bazı şeyleri aradan çıkarmak istiyorum son zamanlarda bizi baya bir masraf bekliyor ben birde bebek odası yapmak istiyorum herşeyi olsun istiyorum meleğimin :)

ben kendime bile itiraf etmeye korkuyorum ama bebeğime birsey olursa die bişiler almaya cok korkuyorum tabiki parada diilim ama ben gecen seferki düşügümde elbiseler almıştım yelek örmeye baslamıştı tabiki bunların hepsine cok erken baslamıştım oda ayrı.. sonra gebelik geriledi kimyasal gebelik ve düşük.. o yelek masanın üstünde 1 hafta durdu ve ben onu ordan alamadım günlerce ona bakıp agladım o yüzden yanlış anlamayın ama 4. ayınıza kadar bekleyin derim

:21:

Sevgili superisi doktordan umarım iyi haberler alırsın ben 3.bebegimi bekliyorum ben kanguru kullanamadım boynumu ve sırtımı çok ağrıttı eşimde ben taşıyamam dedi öylece kaldı bebekte poşet gibi büzülüyor ama böyle konular lafa bakmaz içinde kalacaksa almalısın o yüzden al canım içinde kalmasın ama önce don al ki donansın canım:KK3:
canım chicco kanguru bel destekli bebek içinde desteği özel falan ne bileyim neyse sanırım ben almak istiyorum bunlarda kendime göre bahamelerim :) sanırım haklısın çok teşekkür ederim canım
ben kendime bile itiraf etmeye korkuyorum ama bebeğime birsey olursa die bişiler almaya cok korkuyorum tabiki parada diilim ama ben gecen seferki düşügümde elbiseler almıştım yelek örmeye baslamıştı tabiki bunların hepsine cok erken baslamıştım oda ayrı.. sonra gebelik geriledi kimyasal gebelik ve düşük.. o yelek masanın üstünde 1 hafta durdu ve ben onu ordan alamadım günlerce ona bakıp agladım o yüzden yanlış anlamayın ama 4. ayınıza kadar bekleyin derim

canım emin ol seni çok iyi anlıyorum benimde 4. hamileliğim geçmişte kayıplarım oldu ama şimdi düşünüyorum geçmişteki bebeklerimni kaybettim diye bu hamileliğimde kendimi kısıtlamak olumsuz şeyler düşünmek bebeğime stres yaratmak istemiyorum 4. aya girmek üzereyiz ha aldım ha alacam derken 4. ayı bitiririz zaten :) kayıplar yaşanacaksa yaşanıyor zaten Rabbim öyle istemişse öyle oluyor ve ben birşeyler alsamda almasama yine canım acıyor bu defa bebeğimin karnımda yaşadığı her anın tadını çıkarıcam anı içimden geldiği gibi yaşıycam dilerim Rabbim kimseyi evlat acısıyla sınamaz bizlerde bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız :)

Sağol tatlım..
Hamilelik nasıl gidiyor... Bebişini hissetmeye başladın mı?
Yok canım ya ultrason da
kıpır kıpır benim hissettiğim yok cinsiyet için yarın tekrar gidicem bizim ki beklenen bir kız bebek 2ayrı doktor kıza benziyor ama kesin demiyorum dedi bende karışmam Prof kız dedi derim diye güldük yarın birkez daha bakicak bakalım:KK52:

canım chicco kanguru bel destekli bebek içinde desteği özel falan ne bileyim neyse sanırım ben almak istiyorum bunlarda kendime göre bahamelerim :) sanırım haklısın çok teşekkür ederim canım

canım emin ol seni çok iyi anlıyorum benimde 4. hamileliğim geçmişte kayıplarım oldu ama şimdi düşünüyorum geçmişteki bebeklerimni kaybettim diye bu hamileliğimde kendimi kısıtlamak olumsuz şeyler düşünmek bebeğime stres yaratmak istemiyorum 4. aya girmek üzereyiz ha aldım ha alacam derken 4. ayı bitiririz zaten :) kayıplar yaşanacaksa yaşanıyor zaten Rabbim öyle istemişse öyle oluyor ve ben birşeyler alsamda almasama yine canım acıyor bu defa bebeğimin karnımda yaşadığı her anın tadını çıkarıcam anı içimden geldiği gibi yaşıycam dilerim Rabbim kimseyi evlat acısıyla sınamaz bizlerde bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız :)

gerci herseyde bir hayır var dr lar düşüklere üzülmeyin eger saglıksız bi bebek ve gebelikse vücut dışarı atıyor demişti yüce Rabbim karnımızdaki ve kucagımıdakilere ömür versin inşallah

ama bana neden cvp vermediniz ya :KK14: cinsiyeti erken öğreneniniz yokmuu

cinsiyeti öğrenen arkadaşlar var kimisi kesin kimisi yüzdelik paylı. ben öğrenemedim henüz 20 gün sonra randevum inş. o zaman belli olur. yukarıdaki anket sonuçlarına baksana öğrenen arkadaşlar var orda

kızlar birde ben yarın kontrole gidecem dönüşte inşallah bir sıkıntımız yoksa brşeyler almaya başlamak istiyorum henüz cinsiyeti belli değil ama cinsiyet gerektirmeyen şeyler mesela ilk olarak kangurusunu almak istiyorum ama kullanılırmı acaba diyede kararsız kalıyorum sonuçta kış bebeği olacak ama burada nisan gibi yaz geliyor resmen o yuüzden kullanırım diyorum off kafam karıştı düşündüğüm modelde bu arkadaşlar fikri olan varmı özellikle tecrübeli anneler :)

Chicco Soft & Dream (Yumuşak & Rüya) Kanguru - e-bebek.com
Ben de kanguruyu hiç kullanmadım canım. Bebek küçükse rahat etmiyor, büyüyünce de senin sırtını ağrıtıyor. Ama senin alacağın daha rahat olabilir...
Ben de yeni gittim ama öğrenemedim tatlım. Öğrenenleri görünce başka doktora mı gitsem diye düşünüyorum. Ultrason yokken insanların sabrı daha çokmuş herhalde...
Yok canım ya ultrason da
kıpır kıpır benim hissettiğim yok cinsiyet için yarın tekrar gidicem bizim ki beklenen bir kız bebek 2ayrı doktor kıza benziyor ama kesin demiyorum dedi bende karışmam Prof kız dedi derim diye güldük yarın birkez daha bakicak bakalım:KK52:
Benim de iki oğlum var ve ne diyeceğini merak ediyorum.. 3. oğluş mu yoksa kız mı???? Hayırlısı diyorum sonra da.
Günaydın anneler.Dün ikili testimin kan sonucu da belli oldu.Şükür düşük riskli gruptayız:)Birşey soracağım.Yeni bir bilimsel teori var.İkili test sonucundaki T-hcG değeriniz 50'nin altındaysa ERKEK, 50'nin üzerindeyse KIZ bebeğiniz olma ihtimali artıyormuş.Cinsiyeti öğrenen güzel annişlerrrr sizin değerleriniz ve cinsiyet bu duruma uyuyor mu merak ettim.Tabisiiiii önce sağlıklı olmaları da insan çatlıyor meraktan da:))

Tutmuyor diyenler var. Haftasına göre değişiyor diyenler var. Garanti değil sanırım... Benim ki 52,4 çıktı. Sınıra yakın zaten... Hayırlısı olsun inşallah... Vatana, millete, insanlığa hayır getirecek bir nesil doğururuz hepimizzzz. İNŞALLAH.

kızlar çatlak kremi başladınız mı
ben mustela aldım çok iimiş sözde siz neler kullanıyosunuz

bugün doktora sordum lierac phytolestil önerdi

bana da lierac önerdi sanırım o daha iyiymiş...

Kızlar hepinize tek tek yazmaya çalıştım beni o kadar sakinleştirdiniz ki Allah hepinizden razı olsun...
şimdi hastanedekınden daha ıyıym bebegım iyi ve büyüyor ve hatta önde gidiyor :nazar: inşallah böyle devam edicek ve kucagıma gelicek :nazar:
ben buna inanmalıyım dua etmeliyim şükretmeliyim Allah ım güç versin...hepimize.

evet canım kesın olan tek sey bebegı tek damarın beslediği ama bu ılla kaybedilicek demek değil çok şülkür....
ki yakından takib edicez dedi genetık ve perinatolojıdekı doktorlar....

bugun esımde aynı seyı söyledı besleyıcılıgı yuksek seyelr yemelsıın dedı...son ıkı gundur bulantılarım baya azaldı bundan sonra herhalde duzgunce beslenırım
zaten meyvemı hıc ıhmal etmedım...ama bunun dısında neler yapabilirim neler yıyebılırım söylersneız onalrıda listeme ekleyım canım....

meyve güzel ama bol yoğurt yemelisin balık, ceviz, sebze, bir de yeşil mercimek bebeği çok güzel besliyormuş....

Dibe vuruyorum...
Evliliğim çatırdıyor ve ben hamileyim.
Tükeniyorum!

canım bu dönem biz sanırım eşlerden biraz fazla anlayış ve ilgi bekliyoruz onlar daha durumun idrakında değil hatta panik halindeler benim eşim resmen çocuklaştı bir de onun kaprisleriyle uğraşıyorum, bazen boşayacağım bu adamı diyorum :)) biraz daha sabırlı olmalıyız sanırım

Günaydın kızlarr...
Uyanamadınız herhalde..
Pazar sabahı sen niye erkenden uyandın diyorsunuzdur..
Sabah serinliğinde balkonda kahvaltı yapmak için, tavsiye ederim..
Yada bir gün bize beklerim..

günaydın canım ne iyi etmıssın ben şimdi uyandım valla gece çok gec yattık kocişle film fln izleyelım derken :)

Bebeğinin minik ellerini ne olursa olsun bırakmaz az da olsa tanıdığımız Ayşe. İnşallah sağlıklı bi şekilde doğucak bebeğin ve topiğimizin en mücadeleci güclü bebeği olucak:)

canım bırakmam tabii ki ama kaybetmekten korktuğum kadar hasta sağlıksız doğmasından da korkuyorum kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum

pıhtılaşma topiğinden aynı sorunu yaşayan arkadaş bu sorunu yaşayan bebeklerin annenin üzüntüsüne karşı daha dirençsiz olduğunu yazmış

üzülmemem lazımmış çabalıyorum bakalım :) bi doktorumla görüşebilseydim daha da rahatlıycam en azından tam net sorunu bilicem şu an hala herşey havada

pek bilgim olmayan bi konu bu çünkü...yarın iş çıkışı eşimle özeldekı doktoruma gidicez bakalım :)

bana da lierac önerdi sanırım o daha iyiymiş...

meyve güzel ama bol yoğurt yemelisin balık, ceviz, sebze, bir de yeşil mercimek bebeği çok güzel besliyormuş....

canım bu dönem biz sanırım eşlerden biraz fazla anlayış ve ilgi bekliyoruz onlar daha durumun idrakında değil hatta panik halindeler benim eşim resmen çocuklaştı bir de onun kaprisleriyle uğraşıyorum, bazen boşayacağım bu adamı diyorum :)) biraz daha sabırlı olmalıyız sanırım

ceviz değilde fındıgı yenı yemeey başladım dediğim gibi çok bulantı yasadıgım ıcın yeterınce beslenemıyrodum ama salatasız çorbasız yoğurtsuz

akşam öğünü gecmem çok şükür istemek bi yana alışkanlığım olmuş canım bol bol yıyorum he bu arada ıyı kı gecen gun bulantım azaldı yazmısım

dün öğleden yatana kadar afedersın agzıam attıgım herseyı cıakrdım ne yersem pat geri çıkıyo anlayamadım eşim şimdi yemek hazırlıyo fena açım

bakalım bi yesem kendıme gelırım :)

nihans galiba oğluşlardan sonra kızları bekliyoruz:KK3: benim kafamı karıştırdı dr 12haftalıkken öğrenen cok var gecen hafta gittiğimde baktı henüz daha bişi görünmüo dedi acep kızmı diyorum :KK9: cünkü erkekler daha erken belli ediyo az cok bi çıkıntı olurdu:26:

Yok canım ya ultrason da

cnm ilk kaç haftalıkken kız oldugunu söylediler

nihans galiba oğluşlardan sonra kızları bekliyoruz:KK3: benim kafamı karıştırdı dr 12haftalıkken öğrenen cok var gecen hafta gittiğimde baktı henüz daha bişi görünmüo dedi acep kızmı diyorum :KK9: cünkü erkekler daha erken belli ediyo az cok bi çıkıntı olurdu:26:

Ne yalan söyleyeyim insanın gönlü kıza kayıyor... Örgü modellerine, bebek giysilerine bakarken elim hep pembelere gidiyor.. Sanki belli olanlar erkek.. Görünürde varsa bir şey doktorlar erkek diyor. Kız demek biraz daha zor herhalde..
Seninkiler de erkek mi??

slm kızlar

beni bu midemin garip halleri bitirdi ya....
ekşiyormu bulanıyormu belli değil.
bana doktor erkek çok büyük ihtimal dedi 12+2.gündü.kesin 16.haftadan önce birşey diyemem dedi.öylede böylede muallak bir şey alamazsın zaten.10 ağustosta öğrencez bakalım teyzeleri

Ne yalan söyleyeyim insanın gönlü kıza kayıyor... Örgü modellerine, bebek giysilerine bakarken elim hep pembelere gidiyor.. Sanki belli olanlar erkek.. Görünürde varsa bir şey doktorlar erkek diyor. Kız demek biraz daha zor herhalde..
Seninkiler de erkek mi??

benimde bi tane erkeciğim var

ben ogrendim. 11+6 da erkege benziyo demisti dr..dun de %100 erkek oldugu soylenildi..

kanguruyu soran arkadasa: ben cok saglikli bulmuyorum. kizimda almadim acikcasi eksikligini de hissetmedim

Son düzenleme:
X