2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hanımlar kaç kilo aldınız hamilelikte
ben çok aldım sanıyorum 8 kilo aldım ilk haftalardan bir kaç hafta öncesine kadar artık hep aynı kilom artıyıor düşmüyor

ben bi an önce kilo almak istiyorum .çokda yiyorum hiç midemde bulanmadı ama almadım 43 44 arası gidip geliyorum .dün akşam ilk defa 45i gördüm çok sevindim:)
slm kızlar nasılsınız ben çok şükür iiiyim kaç gündür giremedim biz bi kaza atlattık bebişimle evde yürürken belimin üstüne düştüm ama şükürler olsun ikimizde iiyiz :nazar::nazar::nazar::nazar:
acil dr gittin dün benim küçügümü gördüm çok iii :nazar::nazar:ikili test yaptırdık şonuçlar çıkmadı daha:KK17:
cinsiyetimiz belli deyil aman olsun iii olsunda tek:KK17::nazar:
ay_she cim listen çok güzel olmuş yaşımı söylemedim ben galiba yaş 26 kilo 85 :KK53::26:
sizler nasılsınız bebişler nasıl :nazar::nazar::nazar:

çok geçmiş olsun aman dikkat ucuz atlatmışsın canım.

merhaba arkadaşlar.. bende 2013 ocak annesi olacağım inşallah.. :nazar: beni de listeye ekler misiniz? yaşım 29. ilk bebeğim . biraz kilo da sıkıntı var 65 kiloyum:) bebeğim de 28.01.2013 de aramıza katılacak inşallah. bir de bursadayım.

hoşgeldin aramıza.ben de yalovadan yakınız yani:)

merhaba arkadaşlar.. bende 2013 ocak annesi olacağım inşallah.. :nazar: beni de listeye ekler misiniz? yaşım 29. ilk bebeğim . biraz kilo da sıkıntı var 65 kiloyum:) bebeğim de 28.01.2013 de aramıza katılacak inşallah. bir de bursadayım.

ekleıdm cnaım hoşgeldın :)

yıldız çok geçmiş olsun canım.çok dikkat et kendine .

ay_she çok geçmiş olsun canım.allahım bir daha yaşatmaısn canım.işallah sağlıkla bebişini kucağına alırısn.

tablo içind eellerine sağlık.

sağol canım amınn Rabbım hepımıze sağlıkla kucaklamak nasıb etsınn

rica ederım bir numaralı görevim :)

Maaşallah ne kadar hareketli bir topik burası, bir türlü yetişemiyorum :KK34: Ben kiloyu yazmayı unutmuşum, şu an 58'im. (3 kilo verdim :KK43: ) Bundan sonra sağlıklı bir şekilde alırız umarım. Yarın doktora gideceğim. Bakalım bizim ufaklık ne kadar olmuş. Cinsiyet söyleyeceğini sanmıyorum, doktorumdan çok memnunum ama fazla konuşmayı sevmiyor :KK9: Herhalde ikili testi de yarın yapar.

kıloyu ekledım :)

Sorma canım oğlum bu aralar hep benimle birşeyler yapmak istiyor
Pc başına çok oturamıyorum
Benimde ilk hamileliğimde ödemim olmuştu cidden kötü
ayakkabılar bile dar geliyordu:KK43:
bu hamileliğimde çok dikkat etmeye çalışıyorum hatta tuzu çok az kullanıyorum
ayşe herşey yolunda gitsin canımda kilo dediğin nedir doğumdan sonra verilir

kızlar benim ara ara midemde ağrı oluyor aynı durumu yaşayan var mı?

analdım canım yegenımde öyle ımış kızkardesım söylemsıtı pc basına oturdugum an bagırıp kızmaya baslıo

oyun sitiyo diyodu :)

ya zaten ben gecenkınde preeklampsi benzeri bişi yaşadım ya tansıyon ödem onun ıcın korkutuyo benı

kılodan da korkmuyorum aslında da dr ne kadar kilo o kadar risk dedi e zaten belli bi riskim var

kilo da risk olunca...şu an 74 üm ama hiç gmstermıyorum :KK70: ben de diyet yapıp kg vermsıtım

hamıle kalamdna once ama alınıyo yanı almsıım ıste anlayamadım kı yoksa bebegım sağlıkal doğsun da

kaç kg olursa olsun verırım Allah ın izniylee...

bu arada hamılelıgın başıonda benım de mideyle ilgili çok zorunum vardı yanıyodu

kazınıyodu sonra hafif şeyler yedım 1 hafta zaten çorbasız günüm geçmez ama çorbanın bile hafıfını yedım yanı

çayı kestım ve tamamen gectı mıde sıkayetlerım zaten 2 yastıkla yatarım yorgunluktan ölsem yemek yer yemez uzanmam

çünkü zamanında bunun acıısnı cok cektım akıllandım :KK9: artık yapmıyorum

ve cok şükür mıde sorunum yok sadece bulanıyo ıste o da hamılelıkten :)

daha önce ne migrenim nede gastritim var;daha önce mide yada başka bi şeyden dolayı rahatsızlım çekmedim ;çok şükür o yüzden derdim bi sıcaklarla :)rahatsızlıkları olanalardan sabır diliyorum ,gerçekten çok zor durumları allah yardımcınız olsun ;gece ayrı yatıyiorum bi haftadır falan nedeni ise gecelerii mızmızlanıyorum :)))nazlanıyorum desem yeridir,eşimde benim en ufak ı lamamda uyanıyo :p
neyse sadece tek dileğim hamilelliğimde yemek yeme alışkanlığım değşsin,yemek seçmiyeyeimmm,çok yemek seçiyorum çokkkkkkkk:KK43:(((
hep abur cubur yemekler yiyorum,sağlıklı beslenmek istiyorum ama ççimden gelmiyor
veeeeeeeeeeee benimde ilk bebeiş ,tabiki cinsiyet önemli değil ama içimden geçen erkek :)biizm sülalaede erkek yok ;bir babam erkek :pPP
kuzenler ,yiğenler hep kız :p
bakıyorumda ocaktakiler erkek,belki benimde erkek olur :))

daha önce ne migrenim nede gastritim var;daha önce mide yada başka bi şeyden dolayı rahatsızlım çekmedim ;çok şükür o yüzden derdim bi sıcaklarla :)rahatsızlıkları olanalardan sabır diliyorum ,gerçekten çok zor durumları allah yardımcınız olsun ;gece ayrı yatıyiorum bi haftadır falan nedeni ise gecelerii mızmızlanıyorum :)))nazlanıyorum desem yeridir,eşimde benim en ufak ı lamamda uyanıyo :p
neyse sadece tek dileğim hamilelliğimde yemek yeme alışkanlığım değşsin,yemek seçmiyeyeimmm,çok yemek seçiyorum çokkkkkkkk:KK43:(((
hep abur cubur yemekler yiyorum,sağlıklı beslenmek istiyorum ama ççimden gelmiyor
veeeeeeeeeeee benimde ilk bebeiş ,tabiki cinsiyet önemli değil ama içimden geçen erkek :)biizm sülalaede erkek yok ;bir babam erkek :pPP
kuzenler ,yiğenler hep kız :p
bakıyorumda ocaktakiler erkek,belki benimde erkek olur :))

Şu beslenme konusu çok zorluyor insanı, ben önceden neredeyse hiç yemek seçmezdim, her şeyi yerdim ama şimdi hep ıvır zıvır şeyler yiyesim geliyor sabah sandviç, akşam sandviç. Eve fazla hazır kek, bisküvi filan almıyorum, yoksa onları yerim yemek yerine. Zaten bir süredir doğru dürüst yemek bile yapamıyorum, oysa en çok mutfak işini severdim. Cinsiyet konusunda da inşaallah Rabbim hayırlısıyla gönlüne göre verir. Bana da erkek gibi geliyor, ama bu gece rüyamda doktor kız olduğunu söyledi :KK9:

evet benim de sık sık oluyor, ama benim önceden de gastritim vardı, aç kalınca veya birden yiyince çok olurdu ağrım sancım.
şimdi gebelikte mide yanmalarım da 10 kat arttı, çabuk acıkma mide kazınması hissi de ondan kaynaklanıyormuş, mide yanmasından oluyormuş yani. mide ile uğraşmak zor iş valla doktora danışmalısın ilk fırsatta.

bende gaz sorunu var çıkartamadığım için nasıl sancı yapıyor
hatta bu yüzden ilk hamileliğimde tansiyonum yükselmiş ve 1 dk.ya yakım gözlerim kararmıştı::KK43:
dr.a gitmeye üşendim yıllarca belkide bendede benzer sorun var:KK43:

içim fena oluyor sanki uzun süredir aç kalmışım gibi birşeyler atıştırıyorum azcık iyiyim ama kısa süre sonra yine aynı:KK43:(
bu aralar mide ağrısı olunca ne olduğunu şaşırdım
dr.uma söyliyeyim kontrole gidnce
geçmiş olsun sanada canım

wayy cinsiyet anketimiz de olmus...eyup ekici tatildeymis yoksa gidecektim %100 u duyup soylicektim size :KK50: doktorum erkege benziyo dedi ama daha 11+6 da idi o zaman...degisebilir yani
kilo aldim ben de 2- 2.5 kilocuk :26:

aynı durum bendede olmuştu.doktor erkeğe benziyor demişti.bende perşembe günü nasipse öğrenmeye gidicem

slm kızlar bende 72.5 la hamile kaldım şuan 73-73.5 kiloyum pek almadım ama göbek fırladı çok komik :KK52:herkes bana bakıyo gibi oluyo
yolda yürürken çok sıkılıyorum
aman bebeğim ii olsun da
geçen hafta ikili test olduk çok şükür bebeğim çok sağlıklı kan değeri 20390 çıktı :KK16:
cinsiyet 1 ay sonraymış eşimin ısrarlarına rağmen doktorumuz belli değil dedi
yani işte böyle insan birileriyle paylaştımı çok rahatlıyo :KK1:
hepinize benim gibi mutlu huzurlu hamilelikler diliyorum :nazar:

ayyyyyyyyyy köprü trafiğinde geçen 3,5 saatten sonra cinnet geçirerek ofise geldim. kendimi fazla mı strese sokuyorum bilmiyorum...

zaten dün acile gittim serum yedim bütün gün kustuğum için. ne gıcık şeyler ya bitsin artık of.

bir de cinsiyeti öğrenemedim hala. gece rüyamda bir kız çocuğu var 7-8 yaşlarında benim karnım büyümüş baya. kıza diyorum sence ne olacak cinsiyeti tahmin et. kız gelip karnıma sarılıyor sımsıkı gözlerin kapatıyor ve erkek diip gidiyor.
hamileliğimin ilk günlerinde de kucağımda sürekli kız çocuğu görüyordum bu yüzden hep kızım olacak diye düşünüyodum.
hayırdır inşallah.

Bir süre önce karın ağrısı, mide bulantısı, halsizlik şikayetleriyle Uşak'ta doktora başvuran Abra için çeşitli hastalık riskleri belirlendi. Karın içinde kanaması başlayan ve hayati riski bulunan Abra, Ankara'ya gelerek Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Burada yapılan incelemelerin ardından Abra'nın halk arasında bilinen adıyla ''dış gebe'' olduğu belirlendi.

Opt. Dr. Hüseyin Yeşilyurt ve Opt. Dr. Şebnem Özyer tarafından acilen ameliyata alınan Abra'nın 14 hafta 5 günlük hamileliği sonlandırıldı.

"30 YILLIK MESLEK HAYATIMDA İLK KEZ KARŞILAŞTIM"

Opt. Dr. Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, Abra'nın dış gebeliğinin, çok nadir görülen bir vaka olduğuna işaret ederek, ''Hastamız, dış gebelikler arasında görülme olasılığı kırk binde bir olan bir vaka'' dedi.

Abra'nın rahminin, 3 yıl önce doğum yaptıktan sonra alındığını belirten Yeşilyurt, fetusun, karın içinde bağırsaklar arasında, bağırsakları örten zarda ve rahim ağzı üst boşluğun üzerine yerleştiğini anlattı.

Rahmi alınan bir hastada gebelik oluşması vakasıyla 30 yıllık meslek hayatında ilk kez karşılaştığını vurgulayan Yeşilyurt, şöyle konuştu:
''Tahmin ettiğimiz kadarıyla tesadüfen yumurtalıkta oluşan ovülasyon, karın zarındaki açıklık nedeniyle direkt batın içinde oluşmuş. Hastanede arşivleri taradığımızda, hastamızın rahmi olmayıp da abdominal gebelik görülen ilk vaka olduğu ortaya çıktı. 30 yıllık meslek hayatımda daha önce 2 tane abdominal gebelik gördüm ama bunlarda hastanın rahmi mevcuttu. Normal rahim, tüp ve yumurtalıkları mevcuttu. Fakat bu hastayı ilginç kılan yönü hastanın, ilk doğumundan rahmi alındıktan üç sene sonra gebelik oluşması.''

Yeşilyurt, Kader Abra'nın, ilk önce Uşak'ta pratisyen hekime ve kadın doğum servisine başvurduğunu anlattı. Rahmi olmadığı için hiçbir doktorun hastanın gebe olabileceğini düşünmediğini belirten Yeşilyurt, ''Belli takiplerden sonra hastanın gebeliği teşhis edilmiş. Bu sefer de hastanın normal bir gebe olduğu teşhisi konmuş. Bu tanılarla hastanelerde sürekli gözetim altında tutulmuş'' diye konuştu.

Abra'nın düşük tansiyon, nabız yüksekliği, batın içine kanama, halsizlik şikayetlerinin artması üzerine Ankara'ya gelerek, tavsiye üzerine hastanelerine başvurduğunu belirten Yeşilyurt, ''Muayeneler sonucunda hastanın dış gebe olabileceğini öngördük. Hastanenin ultrasonografi bölümüyle yaptığımız incelemeler sonucunda kesin abdominal gebeliği ortaya çıktı'' dedi.

Kader Abra'nın karın içinde yoğun bir kanaması olduğunu, ameliyattan önce 2, ameliyat sırasında ve sonrasında birer ünite kan vererek hastayı normal kan seviyesine getirebildiklerini anlatan Abra, şunları kaydetti:

''Normal gebeliği karın içinden boşalttık. Plesanta dediğimiz, gebeliği besleyen bebeğin eşi dediğimiz kısım hastanın karın boşluğunda özellikle bağırsaklar üzerinde yapışmıştı. Tıbbi olarak bütünüyle hepsini ortadan kaldırmak mümkün değildi. Bu nedenle fetusun çıkarabildiğimiz kısımlarını çıkardık. Karın içini temizledik. Plasentanın kalan kısımlarının erimesi için tıbbi tedaviye başladık.''

Yeşilyurt, ameliyatının ardından genel durumu çok iyi olan hastayı taburcu etmeyi planladıklarını söyledi.

"HAYATINI KAYBEDEBİLİRDİ"

Vakayla ilgili literatür araştırmalarının sürdüğünü, bunun ilk vaka olabileceğini dile getiren Yeşilyurt, ''Bunun için hastamızın durumunu, hastanemizin yıllık yapılan kongre ve eğitim günlerinde doktorlara sunacağız. Dolayısıyla bizden mezun olan tüm meslektaşlarımızın bu ameliyatı görmelerini sağlayacağız. Daha sonra da dünyadaki önemli A grubu dergilerde uluslararası makale olarak yayımlayacağız'' dedi.

Yeşilyurt, özellikle rahmi alınan genç hastalarda olması muhtemel bu tür durumlarda, hastanın yakın takibinin önemine işaret ederek, aksi takdirde hastanın hayatını kaybedebileceğini söyledi.

"ÇOK ŞAŞIRDIM"

Hastaneden taburcu olmaya hazırlanan Kader Abra da ilk doğumunu 2009 yılında sezaryenle yaptığını, doğum sırasında oluşan aşırı kanama nedeniyle doktorların rahmini almak zorunda kaldığını dile getirdi.

Uşak'ta 10 gün önce karın ağrısı ve bulantı şikayetiyle acil servise başvurduğunu belirten Abra, tüm tahlillerinin yapıldığını ve ''gaz sancısı'' teşhisi konularak evine gönderildiğini söyledi.

Şikayetlerinin 3 gün sonra tekrarlamasıyla doktorların apandisitten şüphelendiğini anlatan Abra, şöyle konuştu:

''Ultrasonla baktıklarında hamile olduğumu söylediler. Ben inanamadım. Sonra doğum hastanesine yönlendirdiler. Oradaki doktorlar da gebelik teşhisi koydu. Ben de 3 yıl önce rahmimin alındığını ve adet görmediğimi anlattım. Çok şaşırdım. Gebe olduğumu ve acil ameliyat olmam gerektiğini söylediklerinde kabul etmedim. İmza atıp hastaneden çıktım. Ankara'ya gelerek Zekai Tahir Burak Hastanesi'ne başvurdum. Doktoruma ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum, sağlığıma kavuştum.''

Tıp literatürüne girecek olay! Rahmi olmadan gebe kaldı-HABERTÜRK

ben sürekli yiyorum ,süreklli ,sarekli acı ve hayvansal gıdalar yiyorum :KK43:(((
hala 60 kg um ama sivri yayvan bi göbekkk...ama kilo aynı :))))))))))))
nasıl oluyo anlamadım

ayyyyyyyyyy köprü trafiğinde geçen 3,5 saatten sonra cinnet geçirerek ofise geldim. kendimi fazla mı strese sokuyorum bilmiyorum...

zaten dün acile gittim serum yedim bütün gün kustuğum için. ne gıcık şeyler ya bitsin artık of.

bir de cinsiyeti öğrenemedim hala. gece rüyamda bir kız çocuğu var 7-8 yaşlarında benim karnım büyümüş baya. kıza diyorum sence ne olacak cinsiyeti tahmin et. kız gelip karnıma sarılıyor sımsıkı gözlerin kapatıyor ve erkek diip gidiyor.
hamileliğimin ilk günlerinde de kucağımda sürekli kız çocuğu görüyordum bu yüzden hep kızım olacak diye düşünüyodum.
hayırdır inşallah.
bence rahat ol:)kendinide fazla strese sokmuyorsun ;hamile olmayanlar sinir krizi geçirmiş;maç oynayanlar bile vardı,o yüzden çok mu strese giriyorum dite vicdan yapma :)))bizler evbde içimize sıkıntı basıyor ;evim ile sahile inmek 5 dkka;ma kim yürüyüş yapıcak ..ama ben mutfağa bile gidemiyorum düşün artık ;o yüzden senin maşallahın bile var

slm kızlar nasılsınız ben çok şükür iiiyim kaç gündür giremedim biz bi kaza atlattık bebişimle evde yürürken belimin üstüne düştüm ama şükürler olsun ikimizde iiyiz :nazar::nazar::nazar::nazar:
acil dr gittin dün benim küçügümü gördüm çok iii :nazar::nazar:ikili test yaptırdık şonuçlar çıkmadı daha:KK17:
cinsiyetimiz belli deyil aman olsun iii olsunda tek:KK17::nazar:
ay_she cim listen çok güzel olmuş yaşımı söylemedim ben galiba yaş 26 kilo 85 :KK53::26:
sizler nasılsınız bebişler nasıl :nazar::nazar::nazar:

Canım benim cok gecmiş olsun sakınan gôze çöp batıyor iste hiç olmucak kazalar geliyor insanın başına neyseki iyisiniz Allah korumuş sizi bolbol dua etmek lazım Allah bütün bebek bekleyenleri korusun inşallah.

teşekkür ederim canım çok kötüydüm dr nasıl gittigimizi anlatamam sizlerde kendinize dikkat edin allah korusun hepimizi:nazar::nazar::nazar:
Canım sadaka ver ben çok inanırım belalardan korur gecmis olsun
Listenin 12:39 itibariyle son hali :)

çok güzel liste ellerine saglik :) dogum listemizide saglikla yaparız inşallah
Ay Sonu 17. Haftam bitecek yolu yariladik sayılır yani:) olley:KK8:

Kızlar idrar yolu enfeksiyonundan bahsetmişsiniz bendede var yeni öğrendim doktorum şimdilik ilaç vermedi ama mutlaka 3lt su iç dedi hatta bı şişeye doldur ne kadar içtiğin belli olsun dedi yani 1.5lt falan yetmiyor maalesef daha cok icmek lazım.

Canım sadaka ver ben çok inanırım belalardan korur gecmis olsun
çok güzel liste ellerine saglik :) dogum listemizide saglikla yaparız inşallah
Ay Sonu 17. Haftam bitecek yolu yariladik sayılır yani:) olley:KK8:

ınsallah canım sağlıkal doğum lıstemzı de olurr :)

evet böle böle gececk ınsallah gunelr :KK1:

ay_she ama biz yokuz bu listede:KK43: bilgileri vermiştim epey zaman önce.Bizi de alın aranıza:)))

canım eksık bılgılı olanalrı eklemedım liste ılk sayfada bilgileri tekrar yazarsan ekleyeyeım :)

ben sürekli yiyorum ,süreklli ,sarekli acı ve hayvansal gıdalar yiyorum :KK43:(((
hala 60 kg um ama sivri yayvan bi göbekkk...ama kilo aynı :))))))))))))
nasıl oluyo anlamadım

Keşke o iştahdan birazda bende olsa 3 kilo vermisim çünkü hiçbirşeyi yiyemiyorum yediklerimdende hiç keyif almıyorum aslında bulantımda yok ama bu iştahsızlık beni çook halsi bırakıyor.canim cok şanslısın bebeğin için sağlıklı olan herseyi ye.

Merhaba hamişler

kilolardan,giysilerden bahsedilmiş. ben bulnatılarım çıkarmlarım yüzümden 5kiloya yakın verdim. daha doğru düzgün almadım geri gr olarak almışım geçen gün tartıldım. giysilerimde sorun yok hala giyebiliyorum rahat rahat a göbiş çıkmaya başladı artık :emir_bebek:

uyku sorunu sanırım hepimizde var, ben gece çok zorlanıyorum sürekli uyanıyorum, çok sıcak bunalıyorum ama Allah'tan sabaha doğru düzgün uyuyorum da uykusuzluktan kaynaklanacak sıkıntılar yaşamıyorum gün içinde.

diş ağrısı çeken arkadaşlar Minoset'i güvenle kullanabiliyoruz hamilelik döneminde. tabi abartmamak şartıyla. benim de dişim sancıyo arada ama çok şükür ki ağrı değil. inşaallah da ilerlemez.

herkesin bebeği iyidir inşaallah. zaman bir an önce geçse de kavuşsak bebişlerimize :emir_bebek::nazar:

Merhaba hamişler

kilolardan,giysilerden bahsedilmiş. ben bulnatılarım çıkarmlarım yüzümden 5kiloya yakın verdim. daha doğru düzgün almadım geri gr olarak almışım geçen gün tartıldım. giysilerimde sorun yok hala giyebiliyorum rahat rahat a göbiş çıkmaya başladı artık :emir_bebek:

uyku sorunu sanırım hepimizde var, ben gece çok zorlanıyorum sürekli uyanıyorum, çok sıcak bunalıyorum ama Allah'tan sabaha doğru düzgün uyuyorum da uykusuzluktan kaynaklanacak sıkıntılar yaşamıyorum gün içinde.

diş ağrısı çeken arkadaşlar Minoset'i güvenle kullanabiliyoruz hamilelik döneminde. tabi abartmamak şartıyla. benim de dişim sancıyo arada ama çok şükür ki ağrı değil. inşaallah da ilerlemez.

herkesin bebeği iyidir inşaallah. zaman bir an önce geçse de kavuşsak bebişlerimize :emir_bebek::nazar:

Canim minoseti toplamaya başlamışlar icinden kıl çıkmış bı araştırıp öyle almak lazım.

X