2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Selam hanımlar nasılsınız? 1 haftadır kusmuyordum bu sabah yine çıkardım hani 12. haftaya girince çok hafifleyecekti yok denilecek kadar az olacaktı annemle ablama öyle olmuş. Çok bitkinim, yorgunum, halsizim kızlar :KK14: sürekli yatıyorum Allahın gücüne gitmesin de çok sıkıldım artık bu durumdan 1,5 aydır 7/24 bulantı-kusma çekiyorum. Umarım bu haftanın sonunda herşey biter artık hamişliğimin tadına varmak istiyorum canımın istediğini yemek istiyorum evimle ve eşimle ilgilenmek istiyorum İstiyorum da istiyorum...

slm canım bende senin gibiyim. yemek yeme isteği hiç yok bende. yemek vakti gel,nce strese giriyorum. annemlerde kalıyorum o bakıyo bana evimi özledim artık. Allahıma dua ediyorum en kısa zamanda geçer inşallah

selamun aleyküm kızlar nasılsınız bikaç gündür pek vaktim olmuo işten güçten giremiorum gerçi şimdide bitmiş deil işlerim yığınla ütü beni beklio kadın milletinin ev işi telaşı ne zaman biter yaa:KK6:gece oluo uykusuzluktan ölüorum hala biyerleri toplayıp yatma hayındayım ...
kafama takılan bişey sorucam ne zaman pcyi elime alsam huzursuzlanıorum,acaba çocuğa zararı oluo mu die,karnıma yastık koyayım diorum sonra diorum ne faydası olcak bu şekilde saatlerce pc karşısında vakit geçirdiğim oluo şuan bile 2dk bakıp ütü yapmaya geçcektim yarım sa.oldu kısacası vicdanım rahat deil bu konuda siz ne düşünüosunuz?

slm canım bende senin gibiyim. yemek yeme isteği hiç yok bende. yemek vakti gel,nce strese giriyorum. annemlerde kalıyorum o bakıyo bana evimi özledim artık. Allahıma dua ediyorum en kısa zamanda geçer inşallah

ben de kaldım annemde sonra annemi alıp evime geldim 2 hafta kaldı annem cumartesi gitti götürmek istedi beni ama ben gitmek istemedim kendi evimde daha rahatım. Annemin evinde yemek yapıldığı zaman kapılar kapalı da olsa her yere yemek kokusu dağılıyor kafayı yiyorum resmen ama benim evimde öyle değil yatak odamın kapısını kapatıyorum gelmiyor koku falan. Bir de annemin evi aşırı sıcak benimki de sıcak ama klimam var bu bulantıyla bir de sıcağı çekmeyeyim çorba içiyorum ve bol bol havuç yiyiyorum canım durmadan havuç istiyor salondaki masanın üstü mutfak gibi eşim sabah herşeyi oraya hazırlıyor mutfağa giremiyorum kapısı 1,5 aydır kapalı :KK1: kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum sanki idrar yolu enfeksiyonu olmuş gibiyim öyle olduğunda da herşeyden tiskiniyorum ve sürekli çıkarıyorum da ben :KK1: Allah yardımcımız olsun canım yaa daha en başından zorlukları başlıyor anneliğin.

kızlar hamileyken saçlar ne kadar uzar acaba? bir karış uzarmı 9 ayda daha önce bu deneyimi yaşayanlar yada çevresinde görenler söylesin lütfen:)

ben de kaldım annemde sonra annemi alıp evime geldim 2 hafta kaldı annem cumartesi gitti götürmek istedi beni ama ben gitmek istemedim kendi evimde daha rahatım. Annemin evinde yemek yapıldığı zaman kapılar kapalı da olsa her yere yemek kokusu dağılıyor kafayı yiyorum resmen ama benim evimde öyle değil yatak odamın kapısını kapatıyorum gelmiyor koku falan. Bir de annemin evi aşırı sıcak benimki de sıcak ama klimam var bu bulantıyla bir de sıcağı çekmeyeyim çorba içiyorum ve bol bol havuç yiyiyorum canım durmadan havuç istiyor salondaki masanın üstü mutfak gibi eşim sabah herşeyi oraya hazırlıyor mutfağa giremiyorum kapısı 1,5 aydır kapalı :KK1: kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum sanki idrar yolu enfeksiyonu olmuş gibiyim öyle olduğunda da herşeyden tiskiniyorum ve sürekli çıkarıyorum da ben :KK1: Allah yardımcımız olsun canım yaa daha en başından zorlukları başlıyor anneliğin.

ayy ben de kendı evımde rahat ediyom valla :) annemler samsuan gitti zaten ramazandan sonra döncekler :)

ben de mutfaga hala gıremıyorum hatta dun kendımı ıyı hsısedıyodum bulantım yoktu girdim mutfaga eşime yardım edeım die

anında bulantı baslaıd dayanırım dedım ama lavaboya zor yetıstım anam anam cok kötüydü

kız bılıomusun benım canımda havuc ckıo yaa hatta gecen marette gordum yaa nası kokuyoalr nası güzeller aldım bisürü :KK70:

kızlar hamileyken saçlar ne kadar uzar acaba? bir karış uzarmı 9 ayda daha önce bu deneyimi yaşayanlar yada çevresinde görenler söylesin lütfen:)

Canım ben kendımde öle bi değişiklık farketedım tırnaklrım çok uzuyo ama

Selam hanımlar nasılsınız? 1 haftadır kusmuyordum bu sabah yine çıkardım hani 12. haftaya girince çok hafifleyecekti yok denilecek kadar az olacaktı annemle ablama öyle olmuş. Çok bitkinim, yorgunum, halsizim kızlar :KK14: sürekli yatıyorum Allahın gücüne gitmesin de çok sıkıldım artık bu durumdan 1,5 aydır 7/24 bulantı-kusma çekiyorum. Umarım bu haftanın sonunda herşey biter artık hamişliğimin tadına varmak istiyorum canımın istediğini yemek istiyorum evimle ve eşimle ilgilenmek istiyorum İstiyorum da istiyorum...

AleyynA merhaba,
kac gündür yoktun sen.. 4.aydan sonra bitiyomuş bu halsizlikler öyle diyorlar.. daha dinamik olucakmışız, görcek miyiz o günleri bilmiyorum. ben canım istiyo mu diye düşünmeden herşeyi yediğim günleri özlüyorum ya.. şimdi eve gidip ne yemek yapıcam hiç bilmiyorum.. cok sıkıcı. yapmak istediğim tek şey yatmak ve uyumak.. allahım bitsin artık bu günler yaa hiç bişey yapmak istemiyor canım.. :KK43:((

canım bizde durumlar şöyle annemlerin ev daha serin bizim ev yanıyor. eşim yemek işleriden pek anlaamz ki bana baksın. o yüzden annemdeyim hem canım sıkılmıyor hemde saolsun herşeyi önüme getirior anacığım:) Hakkını ödeyemem. bende de enfeksiyon vardı canım çok su içemiyorum. doktor hatta serum verdi dışarı atmam için. öyle yani anlayacağın. dışarı çıkıp işini gören arkadaşlara hayranım inşallah bizimde o günleirmiz gelir.ben paso evdeyim sıcaktan. bi akşamları yürüş bazen.

Yaşı: 27 Kilosu: hamile kaldığımda 55.600'dü. Şimdi ise 59. Bebişin doğumu: 21.01.2013 Kaçıncı Bebiş: ilk bebiş Cinsiyeti: belli değil İsmi: Belli değil Son durum: ? Yaşadığı il: İzmir

Ay_shecim bilgilerimi eksiksiz yazdım sanırım.

canım bizde durumlar şöyle annemlerin ev daha serin bizim ev yanıyor. eşim yemek işleriden pek anlaamz ki bana baksın. o yüzden annemdeyim hem canım sıkılmıyor hemde saolsun herşeyi önüme getirior anacığım:) Hakkını ödeyemem. bende de enfeksiyon vardı canım çok su içemiyorum. doktor hatta serum verdi dışarı atmam için. öyle yani anlayacağın. dışarı çıkıp işini gören arkadaşlara hayranım inşallah bizimde o günleirmiz gelir.ben paso evdeyim sıcaktan. bi akşamları yürüş bazen. bu arada bende çorbayla yaşıyorum kaç gündür bide meyve

canım ben ayda 1cm uzadığını okumuştum bir yerde ama kişiden kişiyede değişeilir. benim saçlarda tomarla beyaz var aynaya bakmak istemiyorum. bi de herkes görüyo hatırlatıyor bu ne hal diye.of of:KK43:

AleyynA merhaba,
kac gündür yoktun sen.. 4.aydan sonra bitiyomuş bu halsizlikler öyle diyorlar.. daha dinamik olucakmışız, görcek miyiz o günleri bilmiyorum. ben canım istiyo mu diye düşünmeden herşeyi yediğim günleri özlüyorum ya.. şimdi eve gidip ne yemek yapıcam hiç bilmiyorum.. cok sıkıcı. yapmak istediğim tek şey yatmak ve uyumak.. allahım bitsin artık bu günler yaa hiç bişey yapmak istemiyor canım.. :KK43:((

Merhaba canım :KK3: Yoo buralardaydım hergün giriyorum. Halsizlikten pek şikayetim yok benim şikayetim bulantı-kusma ve yemek yiyememe yemek yiyemediğim için güçsüz kalıyorum yattığım yerde oturur pozisyona geçmek bile benim için ölüm nefes nefese kalıyorum ve kalbim yerinden fırlayacak sanki ben mutfağa giremediğim için ne yemek yapıcam derdim de yok :KK1: ama kocacığıma üzlüyorum işten geliyor adam yorgun argın bana çorba yapıyor kendi de oturup kavun peynir ekmek yiyor ben yiyemiyorum diye onun da birşey yiyesi gelmiyor çok üzülüyor halime :KK14:

ayy ben de kendı evımde rahat ediyom valla :) annemler samsuan gitti zaten ramazandan sonra döncekler :)

ben de mutfaga hala gıremıyorum hatta dun kendımı ıyı hsısedıyodum bulantım yoktu girdim mutfaga eşime yardım edeım die

anında bulantı baslaıd dayanırım dedım ama lavaboya zor yetıstım anam anam cok kötüydü

kız bılıomusun benım canımda havuc ckıo yaa hatta gecen marette gordum yaa nası kokuyoalr nası güzeller aldım bisürü :KK70:

aynen ben de dün akşam eşime yardım edeyim diye girdim mutfağa öğürmeye başladım attım kendmi balkona eşim çık dedi ama çıkmadım. Ben mutfağın balkonunda oturdum eşimi izledim :KK70: Ben hiçbiryerde görmeden kokusunu almadan canım istedi üstelik 2 senedir havuç ağzıma sürmüyorum sağlıklı beslenme listem var onda havuç, mısır, patates yasak. Durduk yerde ağzıma geldi tadı şimdi paso havuç yiyorum çocuğum zeki olur gözleri de iyi görür :KK9:

ben bu konularla ilgili hiç bi yazı okumuyorum ;alttan bakma falan filan ,ne bilim tiksiniyoum elimde değil,tansiyonum falanda düşüyor etkileniyorum ;vucut hemen reaksiyon gösteriyor :KK43:(((
3 lü test yaptırıcam;tam 18 gün sonra dr gidicem ..ttam 16.haf ta oluyor 3 lü test yapımı içinbiraz geç çağırdı sanırım...,
3 lü testte alttan bakılıyor mu ?benim dr 2 li test istememişti,kendisi bakmıştı ,gerek yok demişti..3 lü test nasıl yapılır bilmiyorum ;alttan bakılıyor mu bunu merak edyorum

ben kızımda 3lü test yaptırmıştım.2li testen farkıyok.alttan falan bakmamıştı yani.için rahat olsun

aynen ben de dün akşam eşime yardım edeyim diye girdim mutfağa öğürmeye başladım attım kendmi balkona eşim çık dedi ama çıkmadım. Ben mutfağın balkonunda oturdum eşimi izledim :KK70: Ben hiçbiryerde görmeden kokusunu almadan canım istedi üstelik 2 senedir havuç ağzıma sürmüyorum sağlıklı beslenme listem var onda havuç, mısır, patates yasak. Durduk yerde ağzıma geldi tadı şimdi paso havuç yiyorum çocuğum zeki olur gözleri de iyi görür :KK9:

ayyy ne güzel kocalarınızın elinden yiyosunuz yemekleri.ben valla hep mutfaktayım.bizim oturma odası ve mutfak bir.sizin gibi olsam ne yapardım acaba.yatak odasında otururdum heralde:KK1:
ben yemeklerimi yapıyorum çok şükür bende bulantı falan hiç olmadı.
biraz halsizlik var birasda naz:)eşim ev işlerini yapıyo saolsun,elinden geliyo.
mutfağa girse heralde aç kalırdık:KK52::KK53:

selamun aleyküm kızlar nasılsınız bikaç gündür pek vaktim olmuo işten güçten giremiorum gerçi şimdide bitmiş deil işlerim yığınla ütü beni beklio kadın milletinin ev işi telaşı ne zaman biter yaa:KK6:gece oluo uykusuzluktan ölüorum hala biyerleri toplayıp yatma hayındayım ...
kafama takılan bişey sorucam ne zaman pcyi elime alsam huzursuzlanıorum,acaba çocuğa zararı oluo mu die,karnıma yastık koyayım diorum sonra diorum ne faydası olcak bu şekilde saatlerce pc karşısında vakit geçirdiğim oluo şuan bile 2dk bakıp ütü yapmaya geçcektim yarım sa.oldu kısacası vicdanım rahat deil bu konuda siz ne düşünüosunuz?

aleyküm selam.aynı rahatsızlık bende de var.ama pc açmadanda olmuyo.mutfak masamın üstüne koyuyorum öyle bakıyorum.eskiden kucağımda olurdu notebookum.geçenlerde internette karın için koruyucu bişeyler vardı hertürlü radyasyon vs. için.

Herkese merhaba. :KK42:
Nihayet evi taşıdık. İnternete ancak bağlanabildik. Umarım herkes iyidir. :nazar:

Ya ben bunun tam tersini duymuştum.Erkek bebek doğası gereği :) utanmaz bacaklarını açarmış rahat olurmuş.Kız bebek ise daha doğmadan utanma duygusu oluşurmuş ve bacağını açmak göstermek istemezmiş:) O yüzden erkek bebeklerinki genelde açık oldugundan erken öğreniliyor diye duymuştum.Yanılabilirim ama büyüklerden duymuştum bunu..

aslında benim de oğlumun bacakları acıktı rahat rahat yatıyordu bununsa tam tersine bacaklar kapalı bide üstüne baglamış yani çok edepli duruyo:KK9: bende ikilemde kaldım merak ettim sizlerin poziyonları nasıldı ve cinsiyetleri ne oldu die :KK49::nazar::nazar:

Ya yaşadıkların kolay deil asla ayşe biliyorum ama herşeye ragmen bunu böyle rahat gerçekten relax olarak anlatman çok hoşuma gidiyor ya.Bu özelliğinden dolayı tebrik ediyorum seni :)Allah bu defa yüzünü güldürsün canım....Bide gerçekten güzel bilgiler veriyosun mesela uyurken sırt üstü yatılmamasını burda duymuştum sırt üstü yatınca hemen panikliyodum ama sen yazmışsın ya daha çok sonralarında dikkat etmek lazım die bunu duydum rahatladım bu yüzden de saol canım Bayan Bilgili:)

Kızlar bende bugün çarşıya indim.Ya her indiğimde gittiğim Dr merkezde oldugu için illa önünden geçiyorum.Geçerkende napiym dayanamıorum girsem yine die.Daha 1 agustosada çok var ya.Bugn dayanamadım girdim:) Dr hayırdır yaprak bişiy mi oldu noldu nie geldin diyo:) Bende bi kaç sorular vardı kafamda o yüzden geldim desemde inanmayın bunlar bahane bebeğimi görmeye geldim dedim:) Yat bakalım dedi.Bebeğimi gördüm herşey yolunda 14+3 olduk.Sorulara gelince cevaplarını biliyordum ama yinede sordum kızlar: 1) Günde 1 t.kahvesi içiyorum dedim İçebilirsin dedi.2) Ramazanda oruç tutucam dedi Hayır tutamazsın dedi.3) Saçımı boyatıcam dedim.Riskli zaman geçti boyatabilirsin dedi. Belki merak ettikleriniz olur die yazdım canlarım...
aslında benim de oğlumun bacakları acıktı rahat rahat yatıyordu bununsa tam tersine bacaklar kapalı bide üstüne baglamış yani çok edepli duruyo:KK9: bende ikilemde kaldım merak ettim sizlerin poziyonları nasıldı ve cinsiyetleri ne oldu die :KK49::nazar::nazar:

aleyküm selam.aynı rahatsızlık bende de var.ama pc açmadanda olmuyo.mutfak masamın üstüne koyuyorum öyle bakıyorum.eskiden kucağımda olurdu notebookum.geçenlerde internette karın için koruyucu bişeyler vardı hertürlü radyasyon vs. için.

ütü yeni bitti işte burdayım :KK70: arkadaşım mesela nelermiş o koruyucu şeyler veya linki varsa onu yazsaydın mrk ettim :)

X