2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
amin amiinn
onları yaşarken hiç geçmeyecek gibi geliyodu ama hafifledi hamdolsun
bi kaç haftaya tamamen geçer diye düşünüyorum

benim de saçlarım çok döküldü, genelde gürleşirmiş aslında ama döküldü hep. Zaten hamilelikle ilgili ne kadar olumsuz bişey varsa hepsini yaşıyorum ben maşallahım var:26:
kestirdim dün, dökülme azaldı. Y da saçlarım kısaldıgı için bana öyle geliyor. Ama en azından o yıranmış görüntü gitti

kıllanmaya gelince, vücud tüylerim normalin biraz altındadır. Pek tüylenmem
ama bir iki haftadır göbeğim ve çevresi komple kahverengi tüylerle kaplandı hem de hiç de ince değiiler. Bildiğin kıl yani ve uzuyor
dökülür diyolar, dökülmezse iğneli epilasyona gidicem başka çare yok
çünkü çok farkedilir derecede

ne garip değil mi saçlarımız dökülüyo ama olmadık yerlerde tüyler çıkıyo:KK37:

Valla ole Canim ya ins saclarımız çok dökülmez ve gobekteki killarimizda dökülür ins ya :)

baş azgın da benim:KK1:
1 aydır her gün rüya görüyorum :KK60:
söylemeyecektim ama bu kadar herkes deşifre olmuşken söylemeden edemedim :KK60:

seni seni kirli çamaşırları önce bzıe döktürücen heee öle mii :KK53: :KK9:

hayır o değilde bi gece ruyamda yasin suresı fln okuyup diğer gece de bu tip rüyalar

gorunce akıl sağlığımdan şüphe edıyroum :KK9: :KK9: :KK9:

ayy aleynaa valla bız aynıyız heee :KK9:

kandil günü bu muhabbetı yapmaktan hoşlanmıyorum ama bende çok cıss rüyalar görüyorum

eşime diyorum bu gece gene "yansın geceler rüyaları gördüm" diyorum kopuyo yaa :KK70:

hayır bı de bıze yasak yanı kanama alanı old için gecen haftasonu kendımı bıraz ıyı hıssedıyodum nası oldu

ıkımızde anlamadık dolmuşuz o derece demekkı :KK70: baktım yasagı delmısız...sanki çok kötü bişey yapmısız gibi

eşim böle naptık bizz bilmiyorum ıns bebek ıyıdır neyse pazartesı randeum vardı bebısde ıı kanama da olmadı ehehehehe :KK9:

?
benim de kazaya kurban gitmem yakındır :KK1:
gerçi ben mi eşimmi orası malum :KK60:

hayır o değilde bi gece ruyamda yasin suresı fln okuyup diğer gece de bu tip rüyalar

niye ki gayet doğal birşey bu
bebişleri nasıl elde ettiniz :KK1:
ALLAHın eşler arasına soktuğu en güzel şeyler bunlar o yüzden bundan rahatsızlık duymana gerek yok
eşler arasındaki muhabbet ALLAHın en hoşuna giden şey
RABBİM herkese bol muhabbet versin hiç soğutmasın

hadi sizin canınız çekiyor da görüyorsunuz
benim canım çekmediği halde ne diye görüyorsam artık:KK1:

valla çok merak ettim bu kiraz çekirdekli yastığı, işe yarıyor demek ki. dur benim de tanıdıklarım var almanyada, belki bana yardımcı olurlar bu konuda. gaz konusunda rahat edeceksek hemen getirtmeye çalışayım :21:

slm canim evet bende almanyadayim benimde var hastanede genelde su torbasi hic verilmez hep kiraz cekirdegi olan yastik verilir.aslinda sizinde yapmaniz cok basit hemde simdi tam mevsimi gercekten yediklerinizi atmayin cekirdekleri bir güzel yikayin tertemiz olsun hatta suda beklete bilirsiniz bir gece sonra kurutun bir bezi istediginiz sekilde keze yapin icine cekirdekleri doldurun agzini dikin alin size kese aynisi almaniza gercekten gerek yok sonra hastanede öyle yapiyorlar bende öyle yapiyorum genelde burda herkez mikro dalgada azicik isitip cok sicak olmuyacak konulabilecek sekilde sonra ister cocuklariniza ister büyüklerde kullanabilirsiniz mesela ben bonum karnim agridiginda azicik isitip koyuyorum...

Kızlar kiraz yastığı yapımı ile ilgili aşağıdaki siteyi buldum.Yararlı görünüyor :)

Kiraz ve Vişne Çekirdeğinden Sıcak Soğuk Kompres Yastığı Yapımı « Kitubi

valla ben 1 aydır biriktiriyorum.bilseydim daha önce yazardım kızlar ama geç kalmış sayılmazsınız.annem kayınvalidem herkes çekirdek biriktiriyor bizde.üzüm çekirdekli olnda varmış biraz daha büyük bebekler için ama onu yapamam çekirdekleri çok küçük ama kirazları biriktirmek kolay.

kandil günü bu muhabbetı yapmaktan hoşlanmıyorum ama bende çok cıss rüyalar görüyorum

eşime diyorum bu gece gene "yansın geceler rüyaları gördüm" diyorum kopuyo yaa :KK70:

hayır bı de bıze yasak yanı kanama alanı old için gecen haftasonu kendımı bıraz ıyı hıssedıyodum nası oldu

ıkımızde anlamadık dolmuşuz o derece demekkı :KK70: baktım yasagı delmısız...sanki çok kötü bişey yapmısız gibi

eşim böle naptık bizz bilmiyorum ıns bebek ıyıdır neyse pazartesı randeum vardı bebısde ıı kanama da olmadı ehehehehe :KK9:

iyi hadi gözün aydın darısı bize artık :KK9: şaka bi yana yasakken yapmanız iyi cesaret :KK53: eşime diyorum ki şu bulantılarım geçsin hiç şansın yok atlicam adamın üstüne :KK17::KK17:
neyse hanımlar benim çıkmam lazım bıcıbıcı yapiim dee temiizz temiiz ibadetimi yapim hepinizi öpüyorum kendinize iyi bakın hoşçakalıınnn :KK54: :KK3:

valla ben 1 aydır biriktiriyorum.bilseydim daha önce yazardım kızlar ama geç kalmış sayılmazsınız.annem kayınvalidem herkes çekirdek biriktiriyor bizde.üzüm çekirdekli olnda varmış biraz daha büyük bebekler için ama onu yapamam çekirdekleri çok küçük ama kirazları biriktirmek kolay.

ben de dünden itibaren biriktirmeye başladım annemle
kayınvalideme söyleyeyim o da biriktirsin bari
geç kaldık mevsimi geçiyor

inşaAllah dediğin gibi olur[/B

aynen ya yabancı gibi sanki her yeri kokuyo adamın :KK1:
bulantılarım tamamen geçince düzelir diye umut ediyorum ben de
ama geçmezse naparım diye de düşünmüyo değilim
çünkü evlilğimizin ilk 1 ayında bazı psikolojik sebeplerden dolayı bu problemi yaşamıştım
sonra tamamen düzelmişti tabi ama zor bir süreçti

ala ala evililiğinizin ilk ayında nie yaşadınızki.....
valla ben yanına yaklaşamıyodum bide çok kavga çıkarydum yazık sonra da üzlüyodum ya ..
şmarık bi hamiş olmak istemyrum
şimdi düzeliyorum ilişki olmuyo henüz ama kocamı öpebiliyorum artık isteyerek:KK1:

benim de canım çekmediği halde o tarz rüyalar görüyorum neden kaynaklanıyo acaba:KK1:

bendeee ya ilk zamanlar şöle 1 aylkken falan çok görüyodum ama hiç istemiyodum yani ilşkiden çok soğumuştum her gece rüyama giryodu hatta bi arkadaşla konuştum bktm saçma sapan rüyalar yüzünden duşa girmeye die :KK52:

KiZlar nasılsiniz bakalım biz iiz ama kiZlar ya benim saclarim çok dökülüyor trioidi tedavisinden sonra yeni yeni kendine gelmişti ama şimdi yine dökülüyor ve eski haline döncek diye korkuyorum sizinde dokuluyomu yoksa tirioidi degerlirimmi artti:KK43:bide göbeğim çok killandi ya zaten çok kilsiz biri sayılmam ama baya baya esimle yarışa gitcem yakinda :KK53:bide burnum bu ara acaip hassaslasti geçmişti bu durum ama tekrar Geldiler:KK37:

ya bu saç dökülmeler benide korktuyo bir hafta önce ufak bi dökülme oldu ama korkuttu biraz,,:93::93: şimdi yok ama doğumdan sonra oluyomuş hemen hemen her kadnda of bide ben proteinde hiç almıyorum napcam ya saçlarm boyadan dolayı zaten azaldı en çok bu korkutoy benii

merhaba kızlar kandiliniz mübarek olsun.
ne çok yazmışsınız sabahtan beri ben sık yazmıyorum ama yazdıklarınızı kaçırmıyorum. dün bizde kontroldeydik 12+1 ama bizim bebiş önden gidiyor maşallah. :nazar: doktor amcamız önce rahim ağzımızı ölçtü allah korusun açılma olmasın diye normalmiş. sonra bebişimizi gördük babasıda ilk defa gördü.:KK1: ne kadar büyümüş devamlı hareket ediyor :emir_bebek: ensesini ölçtü 1.6 çıktı iyi dedi. gelişimi iyi dedi. elevite başladık ben sadece 300 gr almışım hamile kaldığımdan beri kızdı neden kilo almadın diye çoğunuz veriyorsunuz sizi hiç görmesin. bulantım yok ama sıcakla yediğin gidiyor zaten kilo alan yapımda yok. cinsiyetini sorduk erken daha dedi söylemedi. bugün ikili test için kan verdim yarın o çıkacak inş. oda güzel çıkar

seninde kandilin mübarek ola canm...
valla dedikodu işte bu kk olmasa napardım bimem :KK76:
rahim ağznı ölçtü demişsin alltanmı muayene yapıyolar bunu için tatlm ya ben bu konuları hiç bilmiyorum ense ölçümünü falanda alttanmı bakıyolar nası yapıyolar
maşşallah bebişine sevindim sizin adınıza darısı başımıza
:KK9::KK9:

benim de kazaya kurban gitmem yakındır :KK1:
gerçi ben mi eşimmi orası malum :KK60:

niye ki gayet doğal birşey bu
bebişleri nasıl elde ettiniz :KK1:
ALLAHın eşler arasına soktuğu en güzel şeyler bunlar o yüzden bundan rahatsızlık duymana gerek yok
eşler arasındaki muhabbet ALLAHın en hoşuna giden şey
RABBİM herkese bol muhabbet versin hiç soğutmasın

yok canım rahatsız değilim aksine bunun için tedavi gören çok ınsan var :)

zaten dediğin gibi aşna fişna olmasa bebek nası oalcağıdı demi ama :KK70:

ama ıste her gece her gece olunca ne zaman bıtıcek bu fln dıosn koku hassasıyetı var adama yanasamıosn

üstüne bı de canın istıo ustune bı de ruyanda goruyosun...deli olmak için tüm şartlar hazır :KK9:

senınde kandılın mubarek olsun canım maşallah bebsıee

rahım agzı ölçmek ıcın erken değil mi ama bu sorunu erken haftaalrda daha once yasmaıslar ıcın ölçüoalr tabı ama

sen öle bişiş mi yasmaıstın canım ?

cnm arkadaş tüp bebek yaptırmıştı onun 3. ay dolunca dikiş atıldı tüp bebek öncesi histeroskopide tehlikeli görülmüş. bende bu gidişimde soracaktım gerek kalmadı kendi ölçtü doktorum alttan bakıyor hep benimde riskli gebeliğim pıhtılaşmadan ama kendide riskli gebelik uzmanı olduğundan sesimi çıkaramıyorum. bu ay son kez alttan bakalım dedi bakmışken ölçtü bende sordum dikiş atılıyormuş ondan mı ölçtünüz diye evet sorun yok dedi. benim öyle bir sorunum var mı bilmiyorum çünkü en büyük kaybım 8 haftalıktı ilk kez bugünleri gördük ama ben sormadan ölçmesi içimi rahatlattı. şu yasak bizdede ilk 3 ay ve son 3 aydı bizde geçen hafta birden delivermişik :KK17: ama kasıklarım ağrıdı biraz psikolojik herhalde suçluluk duygusu :KK1:

iyi hadi gözün aydın darısı bize artık :KK9: şaka bi yana yasakken yapmanız iyi cesaret :KK53: eşime diyorum ki şu bulantılarım geçsin hiç şansın yok atlicam adamın üstüne :KK17::KK17:
neyse hanımlar benim çıkmam lazım bıcıbıcı yapiim dee temiizz temiiz ibadetimi yapim hepinizi öpüyorum kendinize iyi bakın hoşçakalıınnn :KK54: :KK3:

canım ama bencdekı şaşkınlıgı gorsen naptık eşim böle naptık Allah ım kriiizz durumuu :KK9:

yani hayır zaten ben bu kadar zaman ansıl dayandıgımızada şaşırıyrodum da allah sabır verıyo dmeekkı diyodum

sankı hıpnoz olmus gibi nası oldugunu anlamadık coksukru sorunda olmadı bebeısın de keyfı yerınde leke de olmadı

bız de devamını getırdık ama ortaklaşa söz aldık haftada ıkı kez die bebeıse bişi olmasın die...

darısı başınıza canım sizinde insnaın omzundan yük kalkıyo :KK9:

hadi sizin canınız çekiyor da görüyorsunuz
benim canım çekmediği halde ne diye görüyorsam artık:KK1:

hormonlarr iş başındaaa :)

hayır bı de bız yanı ağustosta 4 yıl biticek evlılıkte hala doyamamuşızz herifimlen birbirimizee :KK9: :KK9: :KK9: :nazar: :KK17:

hayır bı de bız yanı ağustosta 4 yıl biticek evlılıkte hala doyamamuşızz herifimlen birbirimizee :KK9: :KK9: :KK9: :nazar: :KK17:

aa olur mu öyle şey datlum ya insan sevdiği adama doyar mı :KK1:
otuz sene geçse yine doymam valla çok zorluklarla bir araya geldik zaten
hastahanede yatarken ayrı yatmıştık doğal olarak. Uykumda ayaklarım hep onun ayaklarını arıyodu farkında olmadan
şimdiki durum geçici :)

seninde kandilin mübarek ola canm...
valla dedikodu işte bu kk olmasa napardım bimem :KK76:
rahim ağznı ölçtü demişsin alltanmı muayene yapıyolar bunu için tatlm ya ben bu konuları hiç bilmiyorum ense ölçümünü falanda alttanmı bakıyolar nası yapıyolar
maşşallah bebişine sevindim sizin adınıza darısı başımıza
:KK9::KK9:

cnm benim doktor ilk 3 ay alttan bakıyormuş rahim ağzıda sanırım alttan ölçülüyor benimde ilkkez ölçüldü. ense ölçümünü üstten yapıyorlardır normalde doktorlar üstten bakarda benim doktor 3 ay alttan bakıyor işte her doktorun uslubu ayrı. sizin kontrol ne zaman

cnm arkadaş tüp bebek yaptırmıştı onun 3. ay dolunca dikiş atıldı tüp bebek öncesi histeroskopide tehlikeli görülmüş. bende bu gidişimde soracaktım gerek kalmadı kendi ölçtü doktorum alttan bakıyor hep benimde riskli gebeliğim pıhtılaşmadan ama kendide riskli gebelik uzmanı olduğundan sesimi çıkaramıyorum. bu ay son kez alttan bakalım dedi bakmışken ölçtü bende sordum dikiş atılıyormuş ondan mı ölçtünüz diye evet sorun yok dedi. benim öyle bir sorunum var mı bilmiyorum çünkü en büyük kaybım 8 haftalıktı ilk kez bugünleri gördük ama ben sormadan ölçmesi içimi rahatlattı. şu yasak bizdede ilk 3 ay ve son 3 aydı bizde geçen hafta birden delivermişik :KK17: ama kasıklarım ağrıdı biraz psikolojik herhalde suçluluk duygusu :KK1:

hımmm anladım canımm....evet ya önlem olarak bakamsı iyi bişey tabııı

o işlem bazıalrında gereklı oalbılıo rahım agzı gensılıgı de ciddi bi sorun oluyor canım

ınsallah yasamayız öle şeler :)

ala ala evililiğinizin ilk ayında nie yaşadınızki.....
valla ben yanına yaklaşamıyodum bide çok kavga çıkarydum yazık sonra da üzlüyodum ya ..
şmarık bi hamiş olmak istemyrum
şimdi düzeliyorum ilişki olmuyo henüz ama kocamı öpebiliyorum artık isteyerek:KK1:
:

ilk gun uyandım sanki yıllarca eşimle uyanıyomusum gibi hıssetmsıtım çok şükür :)
ama ıste bulantıdan sımdı ben de çok nadır yanasabılıyorum hatta bu hafta hıc yanasamadım
bazen eşimin tepesinde dolaşıyorum dıo kı hee kokmuyorum su an demekkı dıo :KK1:

ben de sımarık olmak ıstemıyorum ama bugun kzıkardesıemde söledım hep mızık mızık bı halım var
kendı kendıem gıcık oluyorum :KK1:
bi de ultrason resmını almısım aşkım baksana çok tatlı aşkım bak nası yatmıs fln diyorum
dün dedım kı bıktın mı benden bıktırdımmı yeter artık dıyosun dımı dıyorum gülüyo pis pis :KK9: :KK9: :KK9:

Son düzenleme:
canım ama bencdekı şaşkınlıgı gorsen naptık eşim böle naptık Allah ım kriiizz durumuu :KK9:

yani hayır zaten ben bu kadar zaman ansıl dayandıgımızada şaşırıyrodum da allah sabır verıyo dmeekkı diyodum

sankı hıpnoz olmus gibi nası oldugunu anlamadık coksukru sorunda olmadı bebeısın de keyfı yerınde leke de olmadı

bız de devamını getırdık ama ortaklaşa söz aldık haftada ıkı kez die bebeıse bişi olmasın die...

darısı başınıza canım sizinde insnaın omzundan yük kalkıyo :KK9:

allah muhabbetinizi arttırsın ne diyelim :))
bize de dr umuz haftada bir gün izin verdi... o günü çekiyoruz iplee :))

aa olur mu öyle şey datlum ya insan sevdiği adama doyar mı :KK1:
otuz sene geçse yine doymam valla çok zorluklarla bir araya geldik zaten
hastahanede yatarken ayrı yatmıştık doğal olarak. Uykumda ayaklarım hep onun ayaklarını arıyodu farkında olmadan
şimdiki durum geçici :)

valla doyulmuyormuş canım Allah ım insana çoook nimet vermiş

en güzeli de aşık olmakmış bunu gördüm yani :)

bi de eşime evlenınce , ben sana işte şimdi şu an aşık oldum aslında biliyo musun demiştim

ayy ya hey gidi günler....

dimi canım nası alışıyo insan...ben de hastanede yatarken çok zor uyumustum hep eşimin

göğsünde uyurum çünkü yastıkta uyyamamıştım...Allah ım yanımızdan eksik etmesin hiçbi zaman....

allah muhabbetinizi arttırsın ne diyelim :))
bize de dr umuz haftada bir gün izin verdi... o günü çekiyoruz iplee :))

size dr izin vermış gene iyisiniz canım :) canım bizim doktor keısnkes yasakladı daha dr un haberi yok artık bu hafta

gidinnce söylerim altın yoldan gectım halvete girdik diye eheueheue :KK9: :KK9: :KK9:

Allah tan ilişki sonrası bebegı gordum de rahatım keyfı halı ıyıyıdı ağrım sızım kanamam da olmadı rahatım

tabii suyunu da cıakrmadık :) Amin canımm cümlemızın....

size dr izin vermış gene iyisiniz canım :) canım bizim doktor keısnkes yasakladı daha dr un haberi yok artık bu hafta

gidinnce söylerim altın yoldan gectım halvete girdik diye eheueheue :KK9: :KK9: :KK9:

Allah tan ilişki sonrası bebegı gordum de rahatım keyfı halı ıyıyıdı ağrım sızım kanamam da olmadı rahatım

tabii suyunu da cıakrmadık :) Amin canımm cümlemızın....

kanamadan neden korkuyosun, riskli mi durumun??

kanamadan neden korkuyosun, riskli mi durumun??

evet canım riskli bu 4. benım ılk üçünü kaybettım ve kanama alanım var daha oncekınde
16. haftaya kadar ılıskı yasagı vardı ama o zaman kanamam çok olmsutu ve kanamdan dolayı hastanede yatmsıtım
zaten ilişkide olmamsıtı çok sıkıntılı bı zamandı
ama bu sefer kanama baslamadan kanama alanını gorup farkettik ve progetsan kullanmaay basladık cok sukur kanama
görmedım hcı ara ara lekelenmem oldu ama dr ıcerdekı kanı atıosn sorun yok dedi...onun ıcın yasaktı zaten 12.
haftada bittiği için içimiz çok şükür rahat ama yine de riskli bi gebelık gecırıyorum maalesef..
inşallah sağlıkla kucakalrız hepimiz.

evet canım riskli bu 4. benım ılk üçünü kaybettım ve kanama alanım var daha oncekınde
16. haftaya kadar ılıskı yasagı vardı ama o zaman kanamam çok olmsutu ve kanamdan dolayı hastanede yatmsıtım
zaten ilişkide olmamsıtı çok sıkıntılı bı zamandı
ama bu sefer kanama baslamadan kanama alanını gorup farkettik ve progetsan kullanmaay basladık cok sukur kanama
görmedım hcı ara ara lekelenmem oldu ama dr ıcerdekı kanı atıosn sorun yok dedi...onun ıcın yasaktı zaten 12.
haftada bittiği için içimiz çok şükür rahat ama yine de riskli bi gebelık gecırıyorum maalesef..
inşallah sağlıkla kucakalrız hepimiz.

cok üzüldüm canım.. cok cok geçmiş olsun.. hatırlattım tekrar kusura bakma.. bu kadar ciddi bi durum olduğunu bilmiyordum. kayıplar zor, ağır olaylar. allah yaşatmasın kimseye. sana da bir daha göstermesin inşallah. sağlıkla bebeğini kucakla canım. allah yar ve yardımcımız olsun

X