2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

cnm inşallah iyi haberlerle gelirsin .hiç belli olmaz cnm hemen umutsuzluğa düşme dualarım seninle

asprine ne?yok bişey kullanmıyorum sadece folik asid o kadar?zaten pazartesi randevum 1 günde ne değişir ki kullansam bile...

bebe aspirini canim kani sulandirmak icin
olsun ic bir tane . birde ptesi gitmen sartmis 2-3 gun ertelesen. belki biranda buyur
bazilarinin oyle olmus hemen kurtaj karari verme bence 1 hafta bekle
ins duzelir canim Allah buyuktur

hici esim gelemeyecegi icin saliyi beklemedim ve bugun dr gittik
kap atislari baslamis elbette gucsuzdu
henuz cok kucuk
dr ucakta seni zorlayabilir dedi bende kararsiz kaldim
ertelesemmi cok ta moda gormistim gidicem diye ne bileyim

kızlar hamilelik güzel bişey.dünyanın en masum meleğini büyütmek hele de sevdiğiniz kişidense çok güzel duygu.allah isteyen herkese yaşatsın.ağustos anne adayıyım.bize bizden kıdemli anne adayları destek oldu.sorularınız varsa bizim 2012 ağustos anneleri topiğine uğrayın.kan testi-idrar testi-TORCH testi-2li-test-3lü test-tetanoz aşısı-detaylı ve 4 boyutlu ultrason-şeker yüklemesi derken yavaş yavaş bebişlerimize kavuşacağımız ana yaklaşıyoruz.allah hepimizinkini hayırlısıyla bizimle buluşturur işallah.bu arada hamilelik çatlakları hakında bir topik açtım.konuyla ilgilenenler varsa deneyim vb bilgilerinizi o topikte beyin fırtınası şeklinde paylaşalım.denediğim bir formulü ekledim.memnunum şimdilik.işte topiğimiz:

http://www.kadinlarkulubu.com/agust...eleri-catlaklarla-savasiyor.html#post24571653

olsun ic bir tane . birde ptesi gitmen sartmis 2-3 gun ertelesen. belki biranda buyur

bişi sorucam bebe aspirinini sana doktormu verdi benim ilk bebeğimin kalp atışları durdugu için aldırmak zorunda kaldım sonra kimyasal düşük hep gittiğim doktorlara söledim kan pıhtılaşması testi yapalım diye hep gerek yok dediler bende kafama göre bebe aspirini aldım hergün bitane içiyorum zararı olmaz dimi

hici esim gelemeyecegi icin saliyi beklemedim ve bugun dr gittik
kap atislari baslamis elbette gucsuzdu
henuz cok kucuk
dr ucakta seni zorlayabilir dedi bende kararsiz kaldim
ertelesemmi cok ta moda gormistim gidicem diye ne bileyim

ayy maşşallah kalp atışlarını görmüşsünn :)) neden uçakta zorlar ki ?

Canim benim bebegiminde kalbi durmustu ilk bebegim.. Bir onceki sayfada yazdiklarimi okumussundur. Doktorum ilk gebeliklerde bu tur sorunlar oluyo falan dedi sonra ben oyle olsa dusuk olurdu dedim atan kalp birden duruyosa bunda bi sorun olmali diye israr edince pihtilasma testleri istedi iki dusugu olmayana yapmiolar bende kayda girmeyen erken donem dusugum oldugunu soyledim universite hastanesinde. Doktorum boyle soylememi istemisti. Test sonuclarinda 3 tana pihtilasmaya neden olan mutasyon tespit edildi. Bence doktorunla gorus sanada bi tedavi uygulayabilir. Hamilelik oncesi corasprin kullanddim simdide igne ile birlikte kullaniyorum. Gerci tedavi ile ayni sorunu yasayanda var tedavisiz cocugunu kucagina alanda var..onemli olan hangi mutasyona sahip oldugun ve bunye canim.. Bilincsiz olarak asprin almayi da onermiyo doktorlar.. Lutfen doktorunuza danismadan icmeyin kizlar.. Allahim ne derse o olur akliniza da kotu bisey getirmeyin..

midemin bulantıısına bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi

cnm bende bebeğimi kalp durmasından kaybettim kan pıhtılaşması genetik bütün testlerim yapıldı çok şükür hiçbirşey çıkmadı ama doktorum coraspirin verdi eğer içeceksen onu iç bebe aspirini mideye zarar veriyormuş çünkü hamilelere coraspirin veriyorlar . önlem olsun diye

benim tüp bebek tedavilerimde doktor hep vermişti coraspini.bir zararı olduğunu sanmıyorum ama yine de doktorlara danışmak lazım...ama kan pıhtılaşması hastalığım yoktu. oğlumu normal yollarla tek aspirin almadan doğurdum. doktorlar bazen önlem olarak verebiliyor...

evet benimde tahlillerim temiz ama ani kalp durması olunca sebebi bilinmiyor tedbir olarak verdi doktor.

Merhaba Arkadaşlar,
öncelikle herkese hayırlı sağlıklı hamilelikler ve doğumlar dilerim. Rabbim hepimize bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin..
bnde görünüşe göre ocak annesi olacağım inşallah. son adet tarihim 8 nisan, bu tarih üzerinden hesaplama yaptığımda 13 nisan doğum tarihi olarak görünüyor. bugün itibariyle 4 hafta 6 günlük hamileyim. kan tahlilinde hamileliğim keisnleşmesine rağmen henüz bebeği ultrasonda görmediğimiz için çok endişeli ve heyecanlıyım. özellike birkaç gündür sol kasığımda devam eden şiddetli ağrılar beni daha da endişelendiriyor. 5 ay önce bir düşük yaşadım. onun da psikolojik etkileri hala devam ediyor ve beni daha çok endişelendiriyor. size sormak istediğim aranızda benim gibi kasık ağrısı yaşayan var mı? 2 farklı doktora sordum ikisi de normal dedi ama ultrasonda görene ve herşeyin normal olduğunu bilene kadar içim rahat etmeyecek.. birkaç gün sonra ultrason için tekrar hastaneye gidicem. sizin bebekleriniz göründü mü? yada tam olarak adet gecikmesinden kaç gün sonra göründü? eski yazdıklarınızı okuyup bundan sonra takip etmeye çalışıcam.. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Ya Canım ben daha p.tesi gidicem Dr a ama benimde sürekli deil ama 2-3 saat aralıklarda gelen ağrı batma şeklinde özellikle sağ kasıgımda bazen solda ağrılar oluyo.Arkadaşlarıma sordum bende tlf la hamile olan yada bebeği olanlara onlarda yaşadıklarını çok normal oldugunu söylediler.Bende merak ediyorum açıkçası ama kalbimi ferah tutmaya çalışıyorum sende öyle yapmaya çalış Allahım esirgesin bebeklerimizi inş

Amin canım çok sağol, Rabbim herkesin evlatlarını korusun, hepsi Allaha emanet.. bende de sol tarafta daha çok ama zamanla sağda da olan ağrılar devam ediyor. özellikle bugün çok hissettim. inşallah köt bir durum yoktur. herkes normal diyor ama benim endişelerim debam ediyor. bende çarşamba gidicem inşallah.. sende pazartesi güzel haberler alırsın bebişinden inşallah..

İnş Canım korkma sende benim arkadaş adet olucam sanıodum o kadar ağrımıştı kasıklarım dio.Bunları duyunca ferahlatıroum içimi korkmamaya çalışıyorum benimde ilk çünkü ve 8-9 ay sonra oldu..O yüzden bizler çabuk endişeleniyoruz ilk hamileliğimiz oldugu için..

10 gün önceki haliyle aynı bir ilerleme yok ama için rahat olsun 2-3 gün daha bekleyeim dedi..pazartesi zaten kürtaj olmayacağım o hastanede olmayacağım çünkü çok pahalı ssk karşılamıyor..salı başka doktora gidicem cumada başka bir yerden kürtaj için randevu aldım

cnm hayırlısı olsun . kese üstten 5. haftanın sonlarına doğru görülebiliyor .ben 5+6 günlükken gördüm çok şükür kesemizi
hiç kafanı eskilere takma bir çoğumuzun 2 . hamileliği bebeğini kaybeden çok kişi var rabbim bu sefer sağlıkla kucağımıza almamızı nasib etsin .kasık ağrısı ilk zamanlar oluyor gayet doğal .

her zaman bekleriz cnm hoşgeldin aramıza

aslinda ben kendi kafama gore basladim ne yalan diyim ama ertesi gun dr gittim ve bana ben daha sormadan aspirine baslayalim dedi
cunku diger bebegimin kurtajinida ayni dr yapmisti
test filan yapilmadi bana. ben acikcasi soyle dusunuyorum simdi cok minik oldugu icin
kilcal damarlarda buluna ka cok akici olmali ama bebek buyudukce damarlarda genisleyecek ve tehlike daha azalicak
bu benim gorusum ne derece dogru bilemem elbette ama ben en az 3 ay kullanmayi dusunuyorum tabi tr de doktorada muhakkak sorucam

ayy maşşallah kalp atışlarını görmüşsünn :)) neden uçakta zorlar ki ?
canim benim rahimde kanama alanlar olusmus digerindede kese cevresinda olusmustu bebegi kaybettim Allah tan bu
kese cevresinde degil ama yinede tehlikeli bol bol dinlen dedi ama bu pek mumkun olmuyor
neyse ucaktada basinctan dolayi birde yolculuk yorgulugundan dolayi dedi.
ama bu ucak uluslar arasi oldugu icin basinci daha iyi ayarliymis sanirim.
ve zaten hic ara vermeyecegiz gece gecicek yolculuk yatarim hep diyorum
ne bileyim digerine de cok onem verdim oda gitti hem tr ye gidersem annam kardesim ilgilenir kizimla benimle daha rahat dinleneblirim.
canim cok uzuldum ins yinede bir muzice olur
ben bu duygulari yasadim cok iyi anliyorum ama elden brseyde gelmiyor bizde ciktikyola bakalim akibetimiz ne olucak
herseye hazirlikli olmaliyiz. valla ben hamile kaldim seviniyorum elbet ama bu bebegi elimize alicaz anlamina gelmiyor
benim kayiplarim oldugu icin ben cok olumlu dusunemiyorum bu konuda en azindan su haftalarda.
hakkimizda hayirlisi gonul ister bebeklerimizi saglikla kucagimiza alalim cumlesiyle insallah

pazartesi günü doktora gidicem ilk kan ve idrar testi için orda biosrcam bunuda ekleyebilirlermi ?? en azından kafam rahat olsun diye :)) ama bende senin gibi düşünüyorum düşük diil kalbi durdu ama gittiğim tüm doktorlar ilk bebekte normal diyo illa 2 cidemi böleolması lazım bu olaya çok kızıyorum (
cok saol cnm ozaman ona devam ederim :))
2 hafta sonra kendi doktoruma gidicem kalp atışlarını görmek için sorcam onada :))
cnm benimde sol kasığım ağrır hep sağ daha az ağrır...ben kesemi 4+3 de gördüm ama doktor keseyi göremiz lazım dedi çünkü benim geç döllenme ve vajinal olarak bakıldı sende vajinal ultrasonda görebilirsin :))

çok saol cnm verdiğin bilgiler için bence bikaç hafta bekle en azından kanaman dursun sonra gel yanımıza memleketine :)) umarım herşey çok çok güze lolur :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…