2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ne güzel güzelce izlemişsin bebeğini benimde kendi doktorum anlatıyor diğeri kendi bakıyor sorarsam gösteriyor. kendi doktorum uzak mesafede olduğundan devlet hastanesine de gidiyorum ne olur olmaz diye şimdilik iyi gidiyor ya ezanlar hürmetine inş. hep böyle devam eder sağlıkla kucağımıza alıp büyütürüz bebişlerimizi.
bencede siz taşıyın odanızı son zamana doğru ağırlaşacaksın zaten allah korusun şimdiden alın tedbirinizi.

canım istisnalar kaideyi bozmaz ama devlettekı doktorların coğu göstermıyo cevırıo kendısıne ekranı kendı bakıyo

ben napıyorum peki dr hazırlan die benı paravanın arkasıan yolluyo oraya gıdıyorum önce ultrason monıtorunu ayarlıyorum

ben de görebileim die eheueheuee bi akıllı onlar değil sonucta sorna hazırlanıyroum hazırım dıyorum gelıolar

zaten ben ultrasodna göreyım anlıyorum dr bısey demesıen gerek yok ölçümü yapsın yeter

benım devlettekı randevum 2 temmuzda bakalım gıtmısken ıkılıyı de yapar ıns :)

evet canım bi haftasonu taısycaz ısnallah yatak odasını aşağı :) amin canım amiinn....Allah ım sağlıkal kucaklamak nasib etsın....

inş. cnm ramazandan önce ögrenebiliriz sanırım

sen artık ultrasonda baya uzman olmuşsun. devletteki doktorum bana alıştı artık aslında sorduğm an ekranı gösteriyor ben bu haftalara ilk kez geldiğim için büyük heyecan benim için ama ellerini doktor söylemeden farkedebildim yine de büyük başarı önceki 8 haftada düştü ama gelişmediğinden hiç bişisi belli değildi. benimde temmuzun 3 de randevum o zaman gönderecek ikili teste kesin bişi söylemedi aslında sadece o hafta muhakkak gelin dedi. o zaman 12+2 olucam çok merak ediyorum bebişi

bu arada biz ankaraya yeni taşındık sayılır 2 ay oldu burda önerebileceğiniz doktor hastane var mı ikili test için şimdiden randevu alsam ancak herhalde..2 aya kadar trabzona taşınacaz inşallah küçük şehirler randevu falan açısından daha avantajlı

2 ayda bir sehir degiştirmek zor olsa gerek. Allah kolaylık versin. Üniv. hastaneleri yapıyordur özel düşünürsen fatih üniv. hastanesini önerebilirim.

bu hast ilk ekz gidicem daha once başka devlete gıdıodm bız senle ılgılenemeyız dedi hasbam

perinatoloji olan yere gidecekmısım ben de kanunı sultan süleyman kadın doğuam gidicem ınsallah :)

canım ınsallah bu sefer hepsini ama hepsini görüceksın ınsallah hepimiz görücez sağlıkal büyüdüklerını :)

benımde ranevum 2 temmuzda 12. haftama gırmıs oluyorum bebıs 11+3 oluyo ınsallah :)

kızlar bu geniz akıntısı beni mahfediyo sizde de var mı? daha beter bulandırıyo midemi

canım bende de burun kemiği eğriliğindne dolayı geniz akıntısı mevcut ama soğuk şeyler

yiyip içmedikçe yani dikkat edince bişi olmuyo ve genedle yazın bi sorun yaşamıyorum ama kışın resmen belalım

çok gecmıs olsun....

inş. cnm ramazandan önce ögrenebiliriz sanırım

inşallah canım öğreniriz büyük ihtimal :)

herkese iyi günler.
bi kaç gündür çok halsizim .psikolojim kötü.başımıza hoş olmayan şeyler geldi.kayınpederim eşimin üstünden kredi çekmişti.ödemedi ve eve icra geldi cuma günü.
o günden beri iyi değiilm.korkuyorum bebeğime bişey olacak diye..gün boyu yatıyorum.
bebeğime bişe olsa anlarmıyım.doktoramı gitsem.sıkıntıdayım bilemedimmm

inş. cnm bu defa olur. biz daha doğumu hiç konuşmadık zaten hamile kalmamda sorundu aşılama ile hamile kaldım şimdi bebiş iyi gelişsin diye uğraşıyoruz. sadece özeldeki doktorum prof riskli gebelikler uzmanı ne perinatolojiden ne de hematologdan bahsetti ona güvendik allaha emanet ilerliyoruz işte. şu iğne yeterli mi diye yapılan testleride demedi kuppe sormuş aynı doktora gidiyoruz başta ayarladık biz onu demiş. siz yapıyor musunuz iğnenin yeterliliği ile ilgili test

merhaba kızlar 3 gündür yazlıktaydım bugün döndüm ve şimdi yazdıklarınızı okudum.. öncelikle ay_she cim talihsiz bir kaza geçirdiğini okudum çok üzüldüm geçmiş olsun canım.. umarım şimdi sen de bebiş de iyisinizdir, bu arada bebişinin ultrason fotosunu gördüm 9 haftada cinsiyeti görebiliyor mu gerçekten doktorlar ben 12 haftada görebildiklerin ama net görene kadar söylemediklerini duymuştum.. bu arada iki tane düşük yaptığını okudum canım bende geçtiğimiz yıl ağustos ayında 6 haftalıkken bir düşük yaşamıştım ve sonrasında bayağı zorlu bir dönem geçirmiştim.. o zaman bende çok doktor değiştirmiştim sonrasında bir tanıdığım bana operatör doktorlarda vakit kaybetme bir profesöre görün demişti.. iyiki de dinlemişim kendisini.. şubat ayında en son gittiğim op. dr. bana HSG (rahim filmi) çekicez nie tekrar hamile kalamıosun bakıcaz demişti çünkü her şey normal olduğu halde düşükten sonra tekrar gebe kalmamın uzun sürdüğünü söyleyip tıkanıklık oluşmuş olabilceğini söyledi.. bende bu noktada bir profa görünmeye karar verdim ve bir sonraki ay şimdiki doktoruma profa gittim.. filme gerek olmadığını söyledi ve bana uzun uzun durumumu yapmamız gerekenleri anlattı ve bir sonraki ay kontrole gittiğimde hamile kalmıştım.. şimdi allaha şükür bebeğim 10+4, haftaya tekrar kontrole gidicem ve ikili testim yapılacak.. yanlış anlaşılmasın operatör doktorlar yetersiz demiyorum ama düşük gibi kötü bir tecrübeyi bir ya da daha fazla yaşamışsanız eğer bir profa görünmekte fayda var çünkü herşeyden önce karşınızdakin bir uzman olduğunu bilmek psikolojik açıdan sizi rahatlatıyor, stresiniz azalıyor.. eee hamilelik döneminde de en önemli şey huzurlu ve stressiz olmak.. ve eğer gebe kalmak için bir tedavi sürecinden geçmeniz gerekiyorsa özellikle özel hastanelerdeki bazı doktorlar sırf sizden para alabilmek için gereksiz şeyler yapmaya kalkıyorlar.. o yüzden doktorunuzun bilgi birikimi ve insani yönü çok önemli diyorum kızlar..

Son düzenleme:

iyi günler canım
canım hoş bişey değil başınıza gelen ama sen canını sıkma stres yapma
hallolur inşallah sonucta sizin borcunuz değil kayınpederın bunu telafi eder inşallah....

hamilelikte iğneli ve ya lazer yapılabilr mi arkadaşlar bilginiz var mı

canım yapılacagını snamıyorum dra bı dnaıs bence

canım dr a sordum ben bu ortalama doz şu anki degerlerınde normal dedi...yanı plt degerıen bakıyolar

gayet normal cıkmıs degerım diğer faktör tahlıllerımde daha cıkmadı...gecıktı baya bakalım...olmadı kanunıye gıdınce orada yapılmasını

rica ederim....hematologum bana hematolojı uzmanı harıc hıc bı dr a guvenme demıstı....şu an erken dönem oldugu ıcın pek sorun etmıyorum

ben asıl sıkıntı 25. haftayı gecınce baslıo suan zaten ıgne ve aspirin fazlaısyla karsılıyo ıhtıyacımızı su tahlılelrım bı cıksaydı hematologumla

görüşücektik..cunku ben burada olmıycam hamıle kalınca mutlaka hematologa gozuk dedı kendısı...doktoruma sordugumda

iğne dozu yeterli diyo...ama hematolog bana acıklama yaparken senınkı tek sorun değil birbiriyle çelişen ıkı sorun var

bu yuzden krıtık yoksa herbırı tek tek çok da ciddi şeyler değil demıstı valla bılemıyorum :26: olmadı 12-16. haftayı gecınce

hematologa gıdıcem bakalım...ne dicekk...

KiZlar ii haber ikili test sonucum ii çıkmış hiç bir sorun yokmuş allah ima şükürler olsun :))

Merhaba kızlar:))bende kontrole gittim bugün. bebeğim 8+6 çıktı ultrasonda, 22 mm olmuş boyu da. doktor sağlıklı, bebekte bir sorun yok dedi ama bizim başka bir sorunumuz var. benim anti cmg igm değerim pozitif çıkmıştı.yani su çiçeği virüsü pozitif. test tekrarladı yine pozitif çıktı. bu sefer daha kapsamlı bir test yaptırdık. sonuç 20 gün sonra çıkacak. bu testin sonucu riskli çıkarsa ne olacağını bilmiyorum doktora sordum ama söylemedi. endişelenmek için erken, sonuç çıksın o zaman konuşuruz dedi(riskli çıkarsa kötü bir şey galiba... inşallah sorun çıkmaz. her ne kadar üzülmemeye, düşünmemeye çalışsam da korkuyorumAllahım sen bize yardım et....

canım stres yapmamaya çalış ve sadece dua et.. iyiyi iste allahtan ki sonuç iyi gelsin kötü düşünceleri aklından uzaklaştırmaya çalış.. inşallah bir sorun olmaz dularım seninle ve ihtiyacı olan tüm arkadaşlarla..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…