2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
DÜZENLEDIM CANIM BEND R A SÖLEMEDIM KILO VERDIGIMI

GUZEL BI SKEIDLE YIYORUM YANI ÖĞRME OLUYO AMA ÇOK SIK İSTİFRA ETMIYORUM

ZATEN BEBIS DE II GELISIO :nazar: COK SUKUR SORUN YOK

YALNIZ PROGETSAN COK FENA KAFA YAPIYO YAA :KK53:

cnm ben her gidişimde doktor tartıyor beni . ben ne yesem çıkartıyorum malesef geçen hamileliğimde de böyleydi .

işte doktor kafana takma kilo vermeyi dedi . ben geçen hamileliğimde kullanmıştım progestan hiç güzel bir ilaç değil çok şükür bu sefer vermedi doktor çok şükür riskimiz yok .

slm kızlar göbek deliği ağıran varmı ve 2 li test yapan varmıdır.ben önüzmüdeki hafta doktora gidicem acaba 2 li test ne zaman yapılır

cnm 2li test için uygun dedi doktor bana gittiğimde 11+1 dim şimdi bitmek üzere haftamız bu hafta içi yaptırıcam kısmetse eşimin fırsatı yok hiç ondan gidemedim . benim kaşıntılarım başladı göbek bölgem çok kaşınıyor vücut değiştiği için cnm merak etme

Herkese günaydın

kızlar karnı büyüyen varmı benim ğöğüslerim çok büyüdü ): karnımdan ziyade bide sanki basen kısmım

Benim karnım ve gögüslerimde bi degişiklik yok.senin iştahın yerinde galiba:)

slm kızlar göbek deliği ağıran varmı ve 2 li test yapan varmıdır.ben önüzmüdeki hafta doktora gidicem acaba 2 li test ne zaman yapılır

2 li test 11-14 haftalar arası yapılıyor.devlet hastanelerinin bazıları bu testi ücretsiz yapıyor.özeldede biraz pahalı diye biliyorum.

selam ocak anneleri 2 li test 12-14 haftalar arası yapılıyor arkadaşların dediği gibi özel hastaneler ve doktorlar epey pahalı ama benim doktorum çapa.cerrahpaşa ve hasekide yaptırabileceğimi söyledi heryere güvenilmez bu konda dedi ve bir özel doktor ismi daha verdi işinin ehli ama azıcık pahalı işte bende kararsız kaldım devlet hastanelerini araştırdım randevular baya dolu biraz git gel yapmak gerekiyor birde çapa doktorunda kağıt getir diyor.... aramızda yaptıran arkadaşlar varmı?

Son düzenleme:
Herkese günaydın

Benim karnım ve gögüslerimde bi degişiklik yok.senin iştahın yerinde galiba:)

2 li test 11-14 haftalar arası yapılıyor.devlet hastanelerinin bazıları bu testi ücretsiz yapıyor.özeldede biraz pahalı diye biliyorum.

12+3 yani bügüne kadar hiç kusmadım ben midemde hiç bulanmadı yiyorum ama ğöğsüm inanılmaz büyüdü karnım idare eder sanki bir çıkıntı var basenimden kilo aldım gibiii

selam ocak anneleri 2 li test 12-14 haftalar arası yapılıyor arkadaşların dediği gibi özel hastaneler ve doktorlar epey pahalı ama benim doktorum çapa.cerrahpaşa ve hasekide yaptırabileceğimi söyledi heryere güvenilmez bu konda dedi ve bir özel doktor ismi daha verdi işinin ehli ama azıcık pahalı işte bende kararsız kaldım devlet hastanelerini araştırdım randevular baya dolu biraz git gel yapmak gerekiyor birde çapa doktorunda kağıt getir diyor.... aramızda yaptıran arkadaşlar varmı?

ikili test kanda bakılıyor biliyorsunuz.sen özeldede yaptırsan devlettede yaptırsan sonucta ikili testinin sonucu laboratuvardan cıkacak.burda doktorluk bişi yok.
ense kalınlıgı ölcümü içinde özel hastanede doktorun kendi bakar ,devlet hastanesinde ultrasoncular bakar.ve usg uzmanları bu konuda daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
sonucta bunun egitimin almışlar.
yani ben bu ikili testin devlet hastanesinde yapılmasının daha mantıklı oldugunu düşünüyorum.

ben devlet hastanesinden randevumu aldım şimdiden.sen sanırım şuan 8+ lı günlerdesin.ve önününde en az 2-3 hafta var.randevular bu kadar erken dolu oluyormu istanbulda.cok fena ozaman

12+3 yani bügüne kadar hiç kusmadım ben midemde hiç bulanmadı yiyorum ama ğöğsüm inanılmaz büyüdü karnım idare eder sanki bir çıkıntı var basenimden kilo aldım gibiii

maşallah ne güzel.
benim ilk başlarda cok bulantım ve mide yanmam oldu.ama bu hafta daha iyiyim.ama hamd olsun ki bende hiç istifra etmedim.
bende 2 kilo verdim.iştahım cok yok

ikili test kanda bakılıyor biliyorsunuz.sen özeldede yaptırsan devlettede yaptırsan sonucta ikili testinin sonucu laboratuvardan cıkacak.burda doktorluk bişi yok.
ense kalınlıgı ölcümü içinde özel hastanede doktorun kendi bakar ,devlet hastanesinde ultrasoncular bakar.ve usg uzmanları bu konuda daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
sonucta bunun egitimin almışlar.
yani ben bu ikili testin devlet hastanesinde yapılmasının daha mantıklı oldugunu düşünüyorum.

ben devlet hastanesinden randevumu aldım şimdiden.sen sanırım şuan 8+ lı günlerdesin.ve önününde en az 2-3 hafta var.randevular bu kadar erken dolu oluyormu istanbulda.cok fena ozaman

katılıyroum canım ben de devletten aldım perinatolojıde bakıcakalr ınsallah :)

kzılar şimdi özel bi hastaneye 2 li test fiyatını sordum 152 daha doğrusu bu benim gittiğim hastaneydi sanırım artık gitmiycem

Kod:
KiZlar nasılsiniz benim ikili test sonucum bugun saat 3te çıkacak ins bı sorun yoktur dua edin lütfen :KK34: bu arada benimde goguslerim acaip büyüdü ama hiç kilo almadım karnımda biraz çıktı gibi sanki :KK1:

KiZlar nasılsiniz benim ikili test sonucum bugun saat 3te çıkacak ins bı sorun yoktur dua edin lütfen :KK34: bu arada benimde goguslerim acaip büyüdü ama hiç kilo almadım karnımda biraz çıktı gibi sanki :KK1:

inş sonucların güzel cıkar.sen nerede yaptırdın ikili testi.artık cinsiyetleride bellidir.doktorun bi tahminde bulundumu

Kod:

inşallahh 2 li testte cinsiyetii görebildirlemi peki çok merak ediyorum neyim olucak diyee ğöğsü büyüyen tek ben değilim demekki=)

inş sonucların güzel cıkar.sen nerede yaptırdın ikili testi.artık cinsiyetleride bellidir.doktorun bi tahminde bulundumu

İns Canim :) ben kayserideyim Canim doktorum olduğu özel hastanede yaptırdım 50 lira ya yaptırdım valla Canim doktorum cinsiyet için daha erken dedi artık gelecek ay öğreniriz ins :)))

songül 7-8 haftalık usg kagıdın varsa cinsiyet tahmini yapabiliriz
bu forumda görmüştüm bebek kesenin sagına yakınsa kız,soluna yakında erkek oluyormuş.bayada tutan olmuş okudugum kadarıyla

inşallahh 2 li testte cinsiyetii görebildirlemi peki çok merak ediyorum neyim olucak diyee ğöğsü büyüyen tek ben değilim demekki=)

Valla Canim doktorum cinsiyet için erken dedi doktora gittiğimde 11+4 dü gelecek ay soler artık ins degilsin Canim meraketme benimkiler çok büyüdü :)

senin hastanen ucuz benim hastaneme göre ben özele gidiyorum koşuyolu medipol hastanesi cumartesi 2 li testim 240tl nerdesin sen istanbuldamı

evet istanbuldayım anadolu yakasındayım bende şimdi bi yer daha buldum istanbul laboratuvar diye aynı gün ultrasyon resmin var 2 li test 55 lira kendi doktorunda yaptırıp götürebiliyorsun sanırım ben öyle yapıcam İletişim - İstanbul Laboratuvarları – Akredite Klinik Laboratuvar – 444 7522 ( LAB )

canım çok tesekkur ederımmm evet atlattık bunu da şükürler olsun hoş neredeyse hastaneden cıkarken tekrar düşüyodum

merdıvenden kardesım tutttu eşim gelsınde bi okusun beni... :) amınnn canımmm ınsallah ınsallahh :)
Dikkat et canım,korumalıklara tutunarak in gerekirse:)
İlk hamileliğimde bende belediye merdivenlerinde ayağımı incitmiştim,annem yanımdaydı allahtan yoksa yerdeydim:KK70:D
arkadaşım aynen yaa ev aldı başını gidio temizlemem lazım ama halsizim içimden hiiç gelmio,2gün önce güzel 1 temzlik yaptm ama camlar akşama kadar açık,hiç tmzlememişim gibi yine aynı oldu..benimde 2.ama oğlum istedi kardeş,onun isteğiyle düşündük yoksa bize kalsa bi 2 sene daha yapmazdık heralde :KK51:
bende annemi çağırdım yarın gel yardım et diye.dediğin gibi camlar açık evler toz oluyor.balkonlar bile rüzgardan batmış
doğuma kadar idare edicez canım.yarı temiz yarı pis geçinip gidicez:KK70:D
doğumdan sonra zaten ev işine yetişemicemiz için alıştırma olmuş olur bize
oğlun kaç yaşındaydı?birde kardeş istemiş olsa bile bebek gelince var olan bir düzen değişeceği için ilk günler biraz zorlanabilirsiniz
inş..bunuda kolay atlatırız.....
Kızlar bugün doktor kontrolüm vardı kalp atışı için atıyodu pıtpıt maşallah:) sonra bi baktı doktor bi tane daha onun da kalbi atıyor:) çok sürpriz oldu bize tek yumurta ikizi düşünüyor doktor riskli gebelikmiş inşallah sağ salim kucağımıza alırız bebişlerimizi:) dualarınızı bekliyoruz üçümüz:) hala çok şaşkınım..
güzel bir sürpriz olmuş size
harikaa 2 minik kalp
çok dikkat et kendine canım
kızlar bugün ilk dr kontrolüme gittim bebeğim sata göre 7+5 ultrasonda 7+2 çıktı herşeyin gayet yolunda olduğunu söyledi dr hanım çok nazik tatlı sevecen biriydi çok hoşlandım..ama bana kalp atışlarını dinletmedi yalnızca görüntüde bebişimin kalbini ve gösterdi atışları duymadım ama gördüm... prensip olarak yanlızca belli periyodlarda kalp atışı dinlettiğini fazlasının zararlı olduğunu düşündüğünü belirtti böyle birşeye rastlayanınız oldumu...ERDEM HAST.bileniniz varmı oraya gittim aman ne bilim sanki hast.pek içime sinmedimi nedir aslında kızımıda oraya götürüyorum pek bi memnundum şimdiye kadar ama acaba kalp atışlarını duymadım diyemi huylandım gebeliktenmidir nedir. değiştirsemmi gebelik takibi için hast.offf çok kararsızım...
eğer dr.undan memnunsan bunun için değiştirme sakın
benim dr.umda yanıp sönen kalp atışını gösteriyor deyip sesini duyurtmadı
zaten ileriki dönemlerde de renkli doblerde duyucaz kalp atışlarını
Canım, aynen benim doktorum da 6 haftalıkken kalp atışlarını sadece gösterdi, dinletmedi ve bu aşamada sesi duymak için fazladan dalga göndermesi gerektiğini ve bunun da gereksiz olduğunu (zararlı olabileceğini) söyledi. Görmek yeterli dedi. Bu arada eşim de başka bir alandan da olsa doktor ve o da bana en başından beri aynı şeyi söylüyordu zaten. Ve doktorumuza da çok güveniyoruz, içimiz çok rahat.

Canım, ben çay içiyorum valla. Normalde günde 2-3 orta boy. Bazı günler sadece 1, bazı günler (misafirlik filan) 3-4'ü nadiren buluyor. Ama ortalama 2-3 dediğim gibi... Ben yoğun kahve bağımlısıydım ve enteresan olan, kahveden tamamen soğudum, yaklaşık 1 aydır hiç içmiyorum, içmeyi de düşünmüyorum. Ama çayı, canım eskiden ne kadar istiyorsa şimdi de o kadar istiyor. Biraz doktorun yönlendirmesi, biraz kişisel tercih fakat ben kendi adıma, çayın kafein oranı çok düşük olduğu için, açık ve az miktarda içmenin sakıncası olmayacağını düşünüyorum. Yine kendi adıma, demir eksikliği problemim de yok. Kahvaltı dışındakileri yemeklere yakın zamana denk getirmemeye çalışıyorum -demir emilimini engellemesi bakımından-. Zaten çok açık içiyorum. Eşim bir doktor olarak çay konusunda benden bile rahat. Bebek odaklı yaşarken, öncelikle bebeğin çıkarlarını düşünürken, çok ciddi olmayan konularda (sigara, alkol gibi) anneye de hayatı zindan etmemek gerektiğini düşünenlerden. Sigara alkol için geçerli değil tabii ki bu rahatlık, cıs :)
bende çaya,kahveye bayılırım
öyleki günde 8-10 bardak çay içen ben hamileliğimi öğrenince,misafirlikte 1-2 bardak tüketiyorum ama kahveyi içmiyorum
bu ara limonataya takıldım,sıcak havada da iyi gidiyor,mide bulantımı da çoğaltmıyor
Selam Hanımlar bir ocak ayı annesi olarak inşallah beni aranıza alır mısınız ?:KK31:
Birşey sormak istiyorum size, yatış şekli bebegin başını döndürür mü acaba ,ben devamlı dönen bir insanım zarar veriyor muyumdur bebegime?:26::26:
Hoşgeldin aramıza...
bende gece sağıma soluma dönüp duruyorum
son aylarda zaten çok rahatsız yatacağımız için şimdiden rahatsız olma derim:))
slm kızlar benim sarı renginde akıntım ve kaşıntım var mantar olabilir sanırım peki bu durum kasık ağrısı yapar mı ara ara kasıklarım ağrıyor normal mi sizce?
mantarı dr.kontrolünde söylemeni öneririm
ilk hamileliğimde bende yaşadım ve durum ilerledikçe dayanılmaz bir hal alıyor
kızlar birkaç gündür kasıklarımda özellikle sağ tarafımda ağrı çok oluyor içinizde benim gibi olan var mı aklıma kötü şeyler getirmek istemiyorum ama insan korkuyor işte yarın da ikili test için hastanede randevum var inş bir sorun çıkmaz dualarınız esirgemeyin lütfen...hamişlerin duası kabul olurmuş lütfen birbirimiz için bol bol dua edelim...
kasık ağrısı bende de var
kızlar karnı büyüyen varmı benim ğöğüslerim çok büyüdü ): karnımdan ziyade bide sanki basen kısmım
göğüslerim büyüdü ve çatlamaya hazırlandığı için kaşınıyorda

songül 7-8 haftalık usg kagıdın varsa cinsiyet tahmini yapabiliriz
bu forumda görmüştüm bebek kesenin sagına yakınsa kız,soluna yakında erkek oluyormuş.bayada tutan olmuş okudugum kadarıyla

bunu hiç bilmiyodum akşam eve gidince bakıyım ben bir ben de bütün erkek kız hurafelerini okumaya başladım meraktan basenimde hafif büyüdü gibi acaba kızımıı olucak diyee düşünmeye başladım

X