2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
songül 7-8 haftalık usg kagıdın varsa cinsiyet tahmini yapabiliriz
bu forumda görmüştüm bebek kesenin sagına yakınsa kız,soluna yakında erkek oluyormuş.bayada tutan olmuş okudugum kadarıyla

canım bu benım 7+5 olması lazım

topiğin birisinde tarihlerden tahmın yapıodu mınure die bi üye bana erkek demsıtı

beb%25C4%25B1ss.jpg

Dikkat et canım,korumalıklara tutunarak in gerekirse:)
İlk hamileliğimde bende belediye merdivenlerinde ayağımı incitmiştim,annem yanımdaydı allahtan yoksa yerdeydim:KK70:D

bende annemi çağırdım yarın gel yardım et diye.dediğin gibi camlar açık evler toz oluyor.balkonlar bile rüzgardan batmış
doğuma kadar idare edicez canım.yarı temiz yarı pis geçinip gidicez:KK70:D
doğumdan sonra zaten ev işine yetişemicemiz için alıştırma olmuş olur bize
oğlun kaç yaşındaydı?birde kardeş istemiş olsa bile bebek gelince var olan bir düzen değişeceği için ilk günler biraz zorlanabilirsiniz
inş..bunuda kolay atlatırız.....

sağol camoö tutunarak yuruyorum da ıste dusuverdım yatak odaısnı
aşağıya tasıycaz artık napalım riski en aza ındırmeye calısıcaz :)

benım annemde haftada bi gelıp yemek ev ısı yapio gidio sağolsun...
ben bualntıalrdan dolayı mutfaga adım atamıyorum maalesef o yemekelr bıtıncede esım yapio :)

Son düzenleme:
bunu hiç bilmiyodum akşam eve gidince bakıyım ben bir ben de bütün erkek kız hurafelerini okumaya başladım meraktan basenimde hafif büyüdü gibi acaba kızımıı olucak diyee düşünmeye başladım

o hurafelere hiç inanmıyorum.bence sende cok takılma.
son adet tarihin , adet döngün ve hamile kaldıgın tarihi yada ilişki günlerini yazarsan tahminde bulunabilirim :)

o hurafelere hiç inanmıyorum.bence sende cok takılma.
Son adet tarihin , adet döngün ve hamile kaldıgın tarihi yada ilişki günlerini yazarsan tahminde bulunabilirim :)

31 martta olmuştum 7 martta bitmişti13- 14-15 benim ilk denemede tuttu ama hangisi olduğundan emin değilim açıkçası

ay_she evet usg resmine göre erkek görünüyor
9 haftalık resimi varmı peki?

var canım :) dünki ult resmı 9+5

o bebısın üstündekı yuvarlakımsı sey kolu ayakalrı d abellı oluyo görebilene :) :nazar: :nazar:

$asasaassss.jpg

Son düzenleme:
maşallahh :nazar:

tam 9 haftalık resim lazımdı.inşallah gönlündeki ve saglıklısı hayırlısı olur bebegin

anladım canım amınn ınsallah

konusu acıldı diye paylastım ınan cinsiyetı merak dahı etmıyorum sağlıklı olsun

yeter ınsallah 4-5 haftaya kadar öğrenıcez nasısla :)

maşallah yaa ben cumartesi günü gidiyim alıyım görntüyü atıcam sanaa

:) ınsallah guzel haberlerle gelrısın canım :)

arkadaslar ölçümlere aldanmayın doktor gelişi güzel göz kararı bir ucundan bir ucuna ölçüm yapıyor tahmini haftasını söylüyor cihaz suanda milimetrik ölçümlerden cok etkilendikleri için zaten küçük oldukları için 1 mmde 1 hafta oynuyor. bilirsinizki doktorlar milimetrik ölçümüne dikkat edeyim aman diyerek yapmıyor o işini :)))

aysecim eger seninki erkekse benimkide erkektir kız. aynı pozisyondaydı cünkü :) hadi bakalım

hayırlısı olsun ınsallahh canım :) sağlıklı olsunlarda

az kaldı zaten 12 de göstrmıyo bazıalrı veya tam net olmadıgı ıcınd rlar bısı sölemeyebılıo ama

14-16 hafta gibi öğrenrıız ınsallahhh :)

evet istanbuldayım anadolu yakasındayım bende şimdi bi yer daha buldum istanbul laboratuvar diye aynı gün ultrasyon resmin var 2 li test 55 lira kendi doktorunda yaptırıp götürebiliyorsun sanırım ben öyle yapıcam İletişim - İstanbul Laboratuvarları – Akredite Klinik Laboratuvar – 444 7522 ( LAB )

canım bende anadolu yakasındayım doktorumdan çok memnunum başlangıçtaki tahlilleri 250 liraya yapınca hastanem, tereddüt ettim biraz pahalı geldi şimdi aradım ikiliyi sordum 42 muayene + 52 ikili test dediler bunada şükür bari kendi dr um baksın orda yaptırmayı düşünüyorum.

birde tahlillerde çıkan küçükken kızamıkçık olmadığım için dikkat etmem gerekiyormuş varmı sizde de böyle bişey ilk defa duydum.kan değerlerim çok düşük günde 2 tane gyno ferro sanol verdi aç karna.

10. gebelık haftası (9+0 - 9+6)

BU HAFTA BEBEĞİNİZDE OLUŞAN DEĞİŞİKLİKLER

bu hafta sonuna doğru en önemli değişikliklerden biri bebeğinizin böbreklerinin idrar üretmeye başlamasıdır.
Üretilen bu idrar bebeğiniz tarafından amniyos kesesi içine boşaltılır.
Bebeğiniz çıkardığı bu sıvıyı yutar ve bu hafta çalışmaya başlayan bağırsaklar bu sıvıyı emerler.
Bağırsaklardan kana ve buradan tekrar böbreklere geçen sıvı bebeğinizin idrar yapmasıyla tekrar ortama bırakılır.
Bebeğinizin gelişimi ve korunması açısından son derece önemli olan amniyos sıvısının sürekliliği bu şekilde sağlanır.

Normalde idrar zehirli atık maddeler içermesine rağmen bebeğinizin böbrekleri bu haftalarda atık maddeleri
vücuttan uzaklaştırma görevini henüz üstlenmediklerinden bebeğinizin idrarı zararsızdır ve bakteri de içermez.

Karaciğer bu günlerde çalışmaya başlar ve kan üretimi görevini üstlenir.

Zehirli maddeleri vücuttan uzaklaştırmaya görevli karaciğer ve böbreklerin rahim içi yaşamdaki bu görevlerini plasenta üstlenir.
Bebeğinizin genital organları bu haftadan itibaren giderek belirginleşir. Genital tüberkül ("tepe") adı verilen yapı bu hafta kız
ve erkek bebekte aynı görünümdedir, ancak gelecek haftanın sonuna doğru klitoris ya da penis olarak farklılaşmaya başlayacaktır.

Bu günlerde bebeğinizin göz rengini belirleyecek olan iris tabakası da oluşur.
Yine göz kapakları da bu haftanın sonunda oluşacak ancak ileri gebelik haftalarına kadar kapalı kalacaklardır.

dr kagan kocatepe

Hafta hafta gebelik (hamilelik) - 10.gebelik (hamilelik) haftas - gebelik.org - Jinekolog Operatr Dr. Kaan Kocatepe

canım bende anadolu yakasındayım doktorumdan çok memnunum başlangıçtaki tahlilleri 250 liraya yapınca hastanem, tereddüt ettim biraz pahalı geldi şimdi aradım ikiliyi sordum 42 muayene + 52 ikili test dediler bunada şükür bari kendi dr um baksın orda yaptırmayı düşünüyorum.

birde tahlillerde çıkan küçükken kızamıkçık olmadığım için dikkat etmem gerekiyormuş varmı sizde de böyle bişey ilk defa duydum.kan değerlerim çok düşük günde 2 tane gyno ferro sanol verdi aç karna.

canım benımkı yalnızca bir tavsıye ama ikili test ultrason incelemesi ve 23-25 haftalarda yapılan

2. düzey ayrıntılı ultrason incelemesi eger ki farklı doktorlara yaptırılırsa iyi olur farklı bi gözün görmesi

en güzelidir...doktorunun normalde göremeyecegı şeylerı görürü belkı cunku ultrason demek aynı zamanda tecrube ve gözlemleme işi.

dün ben bekelrken ıcerıde 23 haftalık bı kaıdn vardı dr kadına bebegın kalbi delik doğana kadar kapanadabilir ama

farklı bi dktora veya mumkunse perinatologa gozukup ayrtınılı yaptırmasını tavsıye etti...emın olabılmek ıcın

daha öncekı gebelıgımde de doktorum söylemsıtı böyle ayrıntılı testelrm ıcın farklı bı doktorun görmesı daha iyi yoksa

ultrasonda bizde alırız ense kalınlıgı sıkıntı değil demişti....ikili testı ben devleytte yaptırıcam inşallah o gunelr gelırse 23-25.

haftaalrda da daha oncekı gebelgıımde gıttıgım kk dan arkadasın tavsıye ettiği bi hastane var 29 maysı hast.

perinatolojı bolumu var orada 60 tl ye yaptırmıstım tabii 2010 yılıydı ucret değişmiş olabilir ama çok memnun kalmsıtım

ve adam yarım saat bebegı ınceleyıp bızede göstermsıtı eşimle beraber izlemıstık çok güzel bişeydı....istanbullulara tavsıye ederım...

var canım :) dünki ult resmı 9+5

o bebısın üstündekı yuvarlakımsı sey kolu ayakalrı d abellı oluyo görebilene :) :nazar: :nazar:

Eki Görüntüle 447412

:nazar:maşallah bebişine ne güzel gelişiyor. ben 9+2 de görmüştüm en son ellerini seçmiştim ama ayaklarını seçemedim kasık ağrısı için gittiiğimden sağlığına takılmıştı aklım hareketleri başlamış deyince içim rahatlamıştı. yazamadım daha önce merdivenlerden allah bakmış. ikinizinde iyi olmanıza sevindim. aklınızda bulunsun ayetel kürsü, felak, nası devamlı okuyun nazara karşı.

Slm kızlar nasılsınız bakalım

Önceki sayfaları okuyodum yeni bitti.Genelde 2li 3lü testler ve cinsiyet konuşulmuş.Hani ben cumartesi gitmiştim ya enson Dr a sordum cinsiyet için dur daha ne bu acele dedi güldü acele deilde belli oluomu die sordum dedim.Dr cincel organını bile tamamen 16.hafta sonunda tamamlamış olur dedi.En sağlıklısı o zaman söylenmesi dedi.Bide 2 li 3 lü testi sordum ne zaman yapılacak yada yapılması şartmı filan die kesinlikle isticem dedi ama 2li 3 lü deil sadece 4 lü test yapıcaz dedi.Ben ilk defa duydum 4lü testi biraz öncede araştırdım biraz daha detaylı bir testmiş diğerlerine göre ama yine riski belirtiyomuş...Hayırlısı olsun artık....

canım benımkı yalnızca bir tavsıye ama ikili test ultrason incelemesi ve 23-25 haftalarda yapılan

2. düzey ayrıntılı ultrason incelemesi eger ki farklı doktorlara yaptırılırsa iyi olur farklı bi gözün görmesi

en güzelidir...doktorunun normalde göremeyecegı şeylerı görürü belkı cunku ultrason demek aynı zamanda tecrube ve gözlemleme işi.

dün ben bekelrken ıcerıde 23 haftalık bı kaıdn vardı dr kadına bebegın kalbi delik doğana kadar kapanadabilir ama

farklı bi dktora veya mumkunse perinatologa gozukup ayrtınılı yaptırmasını tavsıye etti...emın olabılmek ıcın

daha öncekı gebelıgımde de doktorum söylemsıtı böyle ayrıntılı testelrm ıcın farklı bı doktorun görmesı daha iyi yoksa

ultrasonda bizde alırız ense kalınlıgı sıkıntı değil demişti....ikili testı ben devleytte yaptırıcam inşallah o gunelr gelırse 23-25.

haftaalrda da daha oncekı gebelgıımde gıttıgım kk dan arkadasın tavsıye ettiği bi hastane var 29 maysı hast.

perinatolojı bolumu var orada 60 tl ye yaptırmıstım tabii 2010 yılıydı ucret değişmiş olabilir ama çok memnun kalmsıtım

ve adam yarım saat bebegı ınceleyıp bızede göstermsıtı eşimle beraber izlemıstık çok güzel bişeydı....istanbullulara tavsıye ederım...

ayşecim çok teşekkür ederim bu konuda pek bi bilgim yok açıkçası ne yapıldığına dair ama anladığım kadarıyla ultrasondaki ölçümlerde tecrübenin önemli olduğunu vurguluyorsun canım bir dr arkadaşımız cerrahpaşada bir prof bize yardım edebileceğini söylemişti bu seçeneği düşünüyorum şimdide. sizce ikiliyi cerrrahpaşada üçlü yü kendi dr umda mı yaptırayım?

Slm kızlar nasılsınız bakalım

Önceki sayfaları okuyodum yeni bitti.Genelde 2li 3lü testler ve cinsiyet konuşulmuş.Hani ben cumartesi gitmiştim ya enson Dr a sordum cinsiyet için dur daha ne bu acele dedi güldü acele deilde belli oluomu die sordum dedim.Dr cincel organını bile tamamen 16.hafta sonunda tamamlamış olur dedi.En sağlıklısı o zaman söylenmesi dedi.Bide 2 li 3 lü testi sordum ne zaman yapılacak yada yapılması şartmı filan die kesinlikle isticem dedi ama 2li 3 lü deil sadece 4 lü test yapıcaz dedi.Ben ilk defa duydum 4lü testi biraz öncede araştırdım biraz daha detaylı bir testmiş diğerlerine göre ama yine riski belirtiyomuş...Hayırlısı olsun artık....

selam canım :) ben kızımda 16.haftada öğrenmsıtım daha oncesınde görememıstık 16. haftada gittik
resmen bacakalrı açmış biz bakalım dıye beklıyodu :)

eğer bebeket bisorun yoksa ıkılı testte yuksek rısklı cıkmamıssa ki ikinci gebelıgımde öleydı dr bana üçlüye gerek yok
alfa feto protein yaptır ama mutlaka demişti canım ben öle 3 lü dörtlğ ayrıntıya gırmıcem ınsallah ense kalınlıgı flnda normal cıkarsa
ikili test ve alfa feto protein yeterli olur sanıyorum :) zaten bişi belrıelnsede tedavsıı olmuyo malum

:nazar:maşallah bebişine ne güzel gelişiyor. ben 9+2 de görmüştüm en son ellerini seçmiştim ama ayaklarını seçemedim kasık ağrısı için gittiiğimden sağlığına takılmıştı aklım hareketleri başlamış deyince içim rahatlamıştı. yazamadım daha önce merdivenlerden allah bakmış. ikinizinde iyi olmanıza sevindim. aklınızda bulunsun ayetel kürsü, felak, nası devamlı okuyun nazara karşı.

canım ben ıste cumartesı gıtmıstım kontrole cumartesı ayakları oynamıyodu dr ellerını oynatabılıyo dmeıstı

dün merdıvenden dusunce gittim mecbur :) dun gıttıgımde yanı 2 gun sonra baktık ayakları da oynatıyo

kanama alanı da kuculmus dedi dr baksana ıkı gunde ne kadar ilerlemıs dedi :nazar: :nazar: :nazar:

canım 1 gun dahı değiştiriyo demekkı doktorum bebekle oynamayı sevıyo galiba :KK1: kaç değişik açıdan gösterdi

böle dursun izle bak dedi izledik...kızkardeısmde vardı yanımda eve gıttım bebegın taklidini yaptım eşime eheeeheh :KK70:

evden cıkarken okuyorum canım hep ama evden cıkmadan dustum evın ıcındekı merdıvenden yatak odam ust katta da

artık olmadı alt kata tasıycaz mecbur :) canım bir dahakı kontrole kocaman olucakalr ınsallahh ıyıce bebege benzıcekelr :)

Allah ım sağlıkla büyümelerini nasib etsınn hepsinin Aminnn

ayşecim çok teşekkür ederim bu konuda pek bi bilgim yok açıkçası ne yapıldığına dair ama anladığım kadarıyla ultrasondaki ölçümlerde tecrübenin önemli olduğunu vurguluyorsun canım bir dr arkadaşımız cerrahpaşada bir prof bize yardım edebileceğini söylemişti bu seçeneği düşünüyorum şimdide. sizce ikiliyi cerrrahpaşada üçlü yü kendi dr umda mı yaptırayım?

evet canım kesınlıkle ultrason işi bir göz ve tecrube işi

daha şubat ayında doğum yapmsı bı arkadasım var ona ıkılı tetsı sırasında dr ensesi kalın vs vs demiş çok da emın sölemıs

yanı kızın içine kurt dustu kokrktu baska drlara gıttı profa gitti yok öle bişi nası gormus onu dr diyolar yani..keisnlikle tecrube işi

eğer profa gitme imkanın varsa tabıı kı prof daha iyi olur....ayrıca devlet deyip gecmemek lazım süper ultrasonları var devletın

ben daha once devlette yaptırdım hep söyluıyorum kaç farklı farklı ultrasonda baktılar şansa bırakmıyorlar hiç...

X