2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Slm kizlar bugun knt vardı hersey çok guzelmis şükür olsun kahvaltıya gectik corbalarda kıyma koncak ve köfte yiyebilirmis baharatsız ayrı yapılcak pasamakahvaltıyı acik ıhlamur veya mamaa sulandirabilirmusim mamaa nasil yapcam ku anlamadim yapan varsa bilgi verebilirmi bi zahmet

gercektende ateşi mızmızlığı huzursuzluğu 1 aydır ona bağlıyorum ama ne gelen var ne giden:))))

gegçmiş olsun canım.Allah hayırlısını versin.ekoyu neden istedi ki şikayeti mi vardı
ilk doğduğunda doktorum üfürüm duymuştu eko çekildi ama bi sorum çıkmadı ama oğlum iştahsız sabahtan aksama kadar bir şey yemesede açıkmıyor doğduğundan beri açlıktan ağladığını duymadım ek gıdayı zorla yediriyorum doğduğundan beri zorla emziriyorum emmemek yememek için ağlıyor biberon da hiç almıyor iştahsızlığı için idrar tahlili vb yaptık birşey çıkmadı bide ekoyu tekrarlayalım dedi

Ferda sen kaynanangillerlemi oturuyon? Ben çok sinir oldum hiç boyun egme imkanın varsa tut bakıcı yol ver gitsinler çekilecek sıkıntı değil ya. Eve kamera filan koyarsın bi şekildegözetlersin bakıcıyı sonra kreş büyür gider. Minnet etme onlara. Onlar kaybeder, benim görümce vardı uyuz etti beni artık 3 ayda bi göruşüyoz bana bişe olmadı kendı kaybettı

Geçmis olsun selerm. Bebişte zayıf acık ama saglıklı olsun gerisi boş. Diş benim kızımın çıktı azıcık ucundan ama maşallah ne ates ne huysuzluk olmadı çok şükür. Yani şunu diyicem bu gibi gelişim konularında acele etme vakti zamanı gelince çıkar. Çocuk bu günü gününe uymaz herşey diş degil diş dediğin sessiz sedasızda cjıkıyormuş. Çocuk huysuzsa binbır nedeni var bilemiyoruzki açtır susuzdur bezi sıkmıştır bla bla bla dillenseler anlıycaz dertlerini belki mizacı öyledir. Bide yuvarlanıken altına battaniye pike filan sar hem yerleri yalamaz hem soguk almaz ben öyle yapıyorumda.

Parol var. Bide gece istediğin şeyi içebilirsin sabaha etkisi kalmaz.

Allah şifasını versin canım. Oğluş da bomba gibidir inşaallahhhh... Bu ay benimki de pek kilo almadı sanırım, hatta zayıfladı gibi geliyor, yanaklar filan eridi sanki. Çok hareketliler artık ondan belki de. Daha sağa sola gitmiyor bizim paşa ama gün içinde kollarını çırpıp durması bile bayağı kalori yakıyordur. Görenler uçacak nerdeyse diyor :)

Amaaan çok fena bea, çabucak geçer inşaallah. Ben maalesef Minosetle Parol diye biliyorum. Migrenim var benim, kıytırık Minosetle geçirmeye çalışıyorum ama nerdeee! Geçen gün Panalginle Novalgine'in prospektüsüne baktım, süte geçer yazmışlar açık açık uyuz oldum :)

Kahvaltı maması diyorsan ben 3 ölçek devam sütü, iki kaşık kadar tahıllı kahvaltı maması, kibrit kutusu kadar peynir (labne koyuyordum, şimdi keçi peynirini biraz suda bekletip koyuyorum), üç tane bebe bisküvisi, bir çay kaşığı pekmez, iki günde bir yumurtanın sarısı ( azar azar artırılacak), kıvama göre ılık su ekleyip yapıyorum. Bir de bazen azıcık muz veya zeytin ya da kuru üzüm filan ekliyorum tadı biraz değişsin diye. İki gündür de rendenin küçük tarafıyla salatalık rendeliyorum ayrı bir çay tabağına, onu çok sevdi

Altlı üstlüyüz canım ama hele çocuk doğduğundan beri beraber gibiyiz. Sağolsunlar çok yardımları da oldu inkar edemem ama bazen çok bunaltıyorlar, adeta onlarla yapışık yaşamamı istiyorlar, yapmayınca da böyle çocuk gibi davranıyorlar. Kendi çocuklarının yapmadığını benden bekliyorlar. Görümceyi hiç sormaaaa!

Benim yavru uyuyor maaşallah da bana bir haller oldu gece gece uykum kaçıveriyor tut tutabilirsen :) Baykuş gibi oldummmmm!

Benim yavru uyuyor maaşallah da bana bir haller oldu gece gece uykum kaçıveriyor tut tutabilirsen :) Baykuş gibi oldummmmm!

Senin durumunda ben olsam yüzlerine bişey demezdimde kendimi yer bitirırdim heralde. Ve kocamı allah sabır versın canım
Bak bende bu saatte kocacımla oturuyom yarın tatil degerlendirdik

oofff çok işim vaaarr eşya kolilemem lazım
oğlan uyuyorken 10 dk:)) iş yapayım barii
iyi bakın kendinizee

bu kayınvalide gelın olayı cidden çok karmaşık,senınkıne tam olarak benzer olmasa da bnm de kafamı cok karıştırmıştı. Genel olarak kayınvalıdemle ii gecinsem de ben işteyken bebeğıme bakma olayı,bnm bunun sonucunda ona kendımı borclu hissetme olayım dolayısıyla biçok durumda aslında istedgm gb davranamayacagım olasılıgı hep canımı sıktı. hep minnet hıssedıcem hep alttan almam gerekcek,bu anlamda da istismara uğraycm düşüncesi. bn de ıstedım bı bakıcı olsun kızıma o baksn kayınvalıde de kontrol etsın,bi ara eşimle uzun uzun süreklı bu konuyu konusurduk,ama şöyle de bı durum var,bunların hepsı bnm olaya bakış tarzım bı de kızımın tarafından bakmam lazım ki kızım babaannesıne bildiğiniz ba-yı-lı-yor onu görünce zıplamalar,türlü türlü şebeklikler çunku doğdugu gunden berı hergun en az 2-3 saat bakmıştır kadıncagız,dışarı çıktığımız akşamlarda hep ona bırakırız,bu da haftada 2 kez fılan oluyor,sonra her gun mutlaka 1er saatlık bi akşam üstü bir öğleden önce araba gezilerı vardır onların,bıldıgınz komşu gezmelerıne cıkarlar,gittiği evlerde bızımkıne meyve ikramn ederler normalde evde şeftalının yüzüne bakmayan kız,gecenlerde bı şeftalıyı götürmüş,kalabalığa bayılıyor,kızım eve geldıgınde o kdr keyıflı olur kı kızımın köyde bnden cok cevresı var o kdr yanı ayrıca ona inanılmaz alışkın,sonra çok sevecan bır kadın,incecik sesiyle (kocamın sesi de ona çekmiş pek kötüdür,ayy bu ayrıntıyı neden yazdım bılmıorum ama cıdden pek çirkindir sesleri )türlü türlü türküler söyleyıp yemeklerını yedırır onu hep prenses diye sever tabı bızımkı bıldgnız mest yanı büyüklerın torun bakma olayı evet bıraz şımartılmaları açıdan sakat ama en azından verdıklerı sevgıden çok emin olabiliriz,bu şımartılma olayına da 3 yaşından sonra verılen kreşle yaşıtlarını tanımasıyla,onlarla ilişkilerını geliştirmesıyle çözebiliriz diye düşünüorum yanı bana gelen aılelere yaptıgım danışmanlıklardan genel edındıgım tecrube bu 0-3 yaş arası bıldgınız sevgıye sadece sevgiye güleryüze ihtıyacı var onların
verecegın karar da en doğrusunu sen bılırsın ama işin bu taraflarını da düşünmen ii olur dıye düşündüm ferdacan

Burcak bakicak biri varsa niye bakici arayisina gircenki, oyle dusunme yabanci degil oglunun yavrusuna bakicak bi nebze onunda parcasi bi istismar durumu olacagini düsünmüyorum..
Ben kres ve bakicidanda yanayim ama sonraki secenek, öncelikli olarak aileden birinin bakmasi, eğitimi alirlar ama bi annenin yada k.validenin vericegi sevgiyi hicbir bakici veremez..kendin daha bebek haliyle bile ne kadar pozitif oldugunu göruyosun k.validenin yaninda..ne mutlu sana bu durumda olamayanlar var..
Benimde k.validem bakiyo sabah birakiyorum ve gozum arkada kalmiyo..ufak tefek olumsuzluklar oluyo ama alttan aliyorum, oda dinler beni cok sükür zitlasmayiz..annem rahatsiz olmasaydi ona baktirirdim tabi insanin kendi annesi gibi yok çat çat herseyj söyleyebiliyo ama olsun bunada şükür bebegim sevsin akrabalarini, tanisin atalarini gerisi mühim degil

Sabah cocugu zor uyuttum 1 saat, babasi olcak akillida gideyim yanina yatiyim oglumun dedi, dedim gitme çit sesine uyaniyo diye sonuc olarak gitti ve oda uyandi sabahtan beri huysuz ve bende 3 saattir araliksiz söyleniyorum niye gidiyosun beni dinlemiyosun diye, ahanda ceneme dayanamadi cocugu alip kacti disari

10 ziyaretci tek uye ben, sanki kendi kendime konusuyorum , saksi muamelesi yapmayin bana, yalniz beni dinliceksiniz yalniz beni, beni beni bihterini..ahanda koptu gitti kayis

aynen cnm bn de öle düşünmeye başladım

hehe gecen ben de eşimi uyandırdım gece azcık sallasın die,kızmın yatagının kenarına koltuk koyduk orda oturup sallıyoruz,gittim yattım sora bı uyandım bızım mınık bas bas bağırıyor benm sevgili kocam da koltuga kıvrılıp uyumuş sonra kızımı uyuttum eşimi uyandıramıorum bu sefer yataga götürmek için,dedım tövbe allahım ne çilem var bı yatmıyor bırı kalkmıyor sabah da eşim gece bana yardım ettiğini sandığından ötürü bı mutlu bi şişiniyo"uyandır benı cekınme ben sallarım gece dıo" içimden dedim en azından nıyetı temız

10 ziyaretci tek uye ben, sanki kendi kendime konusuyorum , saksi muamelesi yapmayin bana, yalniz beni dinliceksiniz yalniz beni, beni beni bihterini..ahanda koptu gitti kayis

bn burdayım taş bacım bn senı dınlıorumm

bitufulll koparma kayışı lazım olur

ben geldim saatlardir uyumayan oğlumu uyutuyorum şimdi
acızık dinleneyım tekrar eşya yapacağım

ama günün olayı şu kii oğlum park yatağında otururken tutunup ayağa kalktı
biz eşimle ahanda önce böylesonra böylee
daha uzun süre desteksiz oturamıyor bile ve emeklemiyor:26:

yaa oğluşum dün gece ateşlendi calpol ve paranox s fitil ile ateşi ancak düştü şimdi yine ateşli Dr aradım peditus önerdi umarım çabucak düzelir bakıcısı gripti maske takıyordu ama herhalde bulaştı
dönerek hareket etti ama günde en fazla 2 kere dönüyor oğluşum tembel halının üstünde örtü var onun üstünde dönüyor

Merhaba 28 Ocak dogumlu bir kizim var. Dogdugundan beri wee nin damakli emzigini emiyor 6 aylik oldugunda emzigini degistirmek istedim. 6-18 ay arasi olan Avent ortodontik emzik - avent kiraz uclu emzik - bebedor damakli emzik aldim hicbirini almadi en sonunda aynisi olsun dedim tekrar weenin damakli emzihini aldim 6-18 ay olani fakat onu da almadi eski kucuk emziklerinden baska emzik almiyor. Bu problemi yasayan ve cozume kavusan var mi ? Uyurken fln hep emzik istiyor damak yapisini bozmak istemiyorum lutfen yardimm :)

Ayyyyy ne guzelll masallah:)) kolay gelsin ya tasinma isi cok uyuz..kolayca atlatirsiniz isallah..

Kyr emzik konusunda bi fikrim yok buyuk geldi agzina demekki 1 ay bekle tekrar dene bence..bizde biberon baslarinda ilk basta sıkinti yasiyoruz eskileri ceke ceke büyütuyo yeniler kücük oldugu icin begenmiyo..sonra alisiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…