2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ne yapsam bilemedim. Artik hic vermesem problem yasar miyik diye dusunuyorum rahat uyumazsa diye

Hepberaber maşallah yavru kuşuna darısı başımıza:)))
Ferdacım kayınpedere gercekten yuhhh niye bu kadar büyüttüler anlamadım hep onlarlasın tabiki kendi ailenin yanına da gideceksin neyse hiç kafana takma bebek bakımı içinde hiç kendini üzme torunu tabiki bakacak yani senin için bakmayacaklar kendi canları başkasına mı bırakacaklar ama bakamam derse bakıcı bulursun

Son düzenleme:
Merhaba 28 Ocak dogumlu bir kizim var. Dogdugundan beri wee nin damakli emzigini emiyor 6 aylik oldugunda emzigini degistirmek istedim. 6-18 ay arasi olan Avent ortodontik emzik - avent kiraz uclu emzik - bebedor damakli emzik aldim hicbirini almadi en sonunda aynisi olsun dedim tekrar weenin damakli emzihini aldim 6-18 ay olani fakat onu da almadi eski kucuk emziklerinden baska emzik almiyor. Bu problemi yasayan ve cozume kavusan var mi ? Uyurken fln hep emzik istiyor damak yapisini bozmak istemiyorum lutfen yardimm :)

ayyy ben varım ben:):) bizimki de nukun silikon emziğini kullanıyor. nukun kauçuk emziğini aldım daha sağlıklı diye mümkün değil almıyor resmen.daha öncw aynı emziğinin bir büyüğünü de almıştım onu da istemiyor kullandığı emziğin kulpu koptu değitirmek istiyorum ama mümkün değil o emzikten başjka emzik istemiyorm küçük hanım:):)

Slm kızlar ya bisey sorcam lazer epilasyona gitmeye karar verdim sizce bebise zararı olurmu emziriyorum ys

yaa oğluşum dün gece ateşlendi calpol ve paranox s fitil ile ateşi ancak düştü şimdi yine ateşli Dr aradım peditus önerdi umarım çabucak düzelir bakıcısı gripti maske takıyordu ama herhalde bulaştı
dönerek hareket etti ama günde en fazla 2 kere dönüyor oğluşum tembel halının üstünde örtü var onun üstünde dönüyor

Selerm korkma bişiycık olmaz. Benim kız hastalanmiştı gecen ay burnu tıkanması kötü gerısi kolay ateşinı olç çok yükselirse kulan bence çünkü ateş mikropları öldürmek için çıkar savunma mekanızması. Sen takıpte ol burnuna şu tuzlu şey var adını unuttum ya onunla temizle İyileşir merak etme geçmiş olsun. Merak etme döner benimkıde öyledötünü kaldıramıyo velet:KK1:
Ne yapsam bilemedim. Artik hic vermesem problem yasar miyik diye dusunuyorum rahat uyumazsa diye[/QUOTE

Emzik ben vermedim hiç bırakması zor oluyomuş diye gerçi yalan söylemiyim kızda sevmedi emmziği biberonu bile almadı. Dene bi belki bırakır. Agzındaemzik yürüyen bebekler oluyo bırakamıyolar yani küçükken kolay bırakır belkı :-)

Slm kızlar ya bisey sorcam lazer epilasyona gitmeye karar verdim sizce bebise zararı olurmu emziriyorum ys

Bende düşünüyorum 1 seans gittim yarıda kaldı öylece geri başlamak istiyorum ama çok tedirginim süte geçiyomu bilemiyorum:26: nette zararı yok devam edilebilir diyo ama ben cesaret edemedim ya zararlıysa:44:..beklemeye karar verdim ne zaman emmeyi bırakırsa o zaman devam edicem.

Bu arada silikon uçlu mama kaşığı aldım kullanışlıdır diye kesinlikle tavsiye etmiyorum:KK20: sağa sola yamuluyo ve çok az mama alıyo içi.1 saatte bir porsiyon ancak yedirebildim.
İştah konusunda şikayetçi olan arkadaşlar benim tosun öyle bir kitliyoduki ağzını emmiyoduda bizim üst dişlerde çıktı bebeğimin iştahı açıldı:KK9: kaşığı görünce ağzını açıyo bekliyo öyle yedirmemi:KK56: mememe yapışıyo resmen Allahım çok güzel her yaptığımı yiyo maşalah:nazar: bebeklerde sizlerde dişinizi sıkın geçecek.

Bu arada silikon uçlu mama kaşığı aldım kullanışlıdır diye kesinlikle tavsiye etmiyorum:KK20: sağa sola yamuluyo ve çok az mama alıyo içi.1 saatte bir porsiyon ancak yedirebildim.
İştah konusunda şikayetçi olan arkadaşlar benim tosun öyle bir kitliyoduki ağzını emmiyoduda bizim üst dişlerde çıktı bebeğimin iştahı açıldı:KK9: kaşığı görünce ağzını açıyo bekliyo öyle yedirmemi:KK56: mememe yapışıyo resmen Allahım çok güzel her yaptığımı yiyo maşalah:nazar: bebeklerde sizlerde dişinizi sıkın geçecek.

Off isallah ya:KK5:

Umu bisey olmaz heralde uv isini degilmi sadece..ben 7-8 yil once gitmistim alerji yapmisti o yuzden hatirliyorum zararsiz falan demisti doktor..ama ben olsam yaptirmazdim biraz daha bekle istersen:KK31:

$013.jpg $112.jpg $209.jpg $015.jpg

bu kayınvalide gelın olayı cidden çok karmaşık,senınkıne tam olarak benzer olmasa da bnm de kafamı cok karıştırmıştı. Genel olarak kayınvalıdemle ii gecinsem de ben işteyken bebeğıme bakma olayı,bnm bunun sonucunda ona kendımı borclu hissetme olayım dolayısıyla biçok durumda aslında istedgm gb davranamayacagım olasılıgı hep canımı sıktı. hep minnet hıssedıcem hep alttan almam gerekcek,bu anlamda da istismara uğraycm düşüncesi. bn de ıstedım bı bakıcı olsun kızıma o baksn kayınvalıde de kontrol etsın,bi ara eşimle uzun uzun süreklı bu konuyu konusurduk,ama şöyle de bı durum var,bunların hepsı bnm olaya bakış tarzım bı de kızımın tarafından bakmam lazım ki kızım babaannesıne bildiğiniz ba-yı-lı-yor:KK37: onu görünce zıplamalar,türlü türlü şebeklikler:KK33::KK33: çunku doğdugu gunden berı hergun en az 2-3 saat bakmıştır kadıncagız,dışarı çıktığımız akşamlarda hep ona bırakırız,bu da haftada 2 kez fılan oluyor,sonra her gun mutlaka 1er saatlık bi akşam üstü bir öğleden önce araba gezilerı vardır onların,bıldıgınz komşu gezmelerıne cıkarlar,gittiği evlerde bızımkıne meyve ikramn ederler normalde evde şeftalının yüzüne bakmayan kız,gecenlerde bı şeftalıyı götürmüş,kalabalığa bayılıyor,kızım eve geldıgınde o kdr keyıflı olur kı:KK33::KK33: kızımın köyde bnden cok cevresı var o kdr yanı:KK37::KK37: ayrıca ona inanılmaz alışkın,sonra çok sevecan bır kadın,incecik sesiyle (kocamın sesi de ona çekmiş pek kötüdür,ayy bu ayrıntıyı neden yazdım bılmıorum ama cıdden pek çirkindir sesleri:KK37: )türlü türlü türküler söyleyıp yemeklerını yedırır onu hep prenses diye sever tabı bızımkı bıldgnız mest:KK52::KK52::KK52: yanı büyüklerın torun bakma olayı evet bıraz şımartılmaları açıdan sakat ama en azından verdıklerı sevgıden çok emin olabiliriz,bu şımartılma olayına da 3 yaşından sonra verılen kreşle yaşıtlarını tanımasıyla,onlarla ilişkilerını geliştirmesıyle çözebiliriz diye düşünüorum:KK51: yanı bana gelen aılelere yaptıgım danışmanlıklardan genel edındıgım tecrube bu:KK3: 0-3 yaş arası bıldgınız sevgıye sadece sevgiye güleryüze ihtıyacı var onların:KK51:
verecegın karar da en doğrusunu sen bılırsın ama işin bu taraflarını da düşünmen ii olur dıye düşündüm ferdacan:KK9::KK9:

Doğru söylüyorsun canım, zaten beni durduran şeylerden biri bu, biri ipleri tamamen koparmama düşüncesi, biri de kocamla ailesinin arasını açmak istememem. Basit bir tartışma olsaydı boşverir geçerdim belki ama beni delirten niyetimin sorgulanması,benim ve ailemin her hareketinin ardında şeyin altında şey aranması. Yoksa birçok şeyi alttan aldım alıyorum. Sanırım okkalı bir konuşma yapacağım ve duruma göre kararımı vereceğim.

Burcak bakicak biri varsa niye bakici arayisina gircenki, oyle dusunme yabanci degil oglunun yavrusuna bakicak bi nebze onunda parcasi bi istismar durumu olacagini düsünmüyorum..
Ben kres ve bakicidanda yanayim ama sonraki secenek, öncelikli olarak aileden birinin bakmasi, eğitimi alirlar ama bi annenin yada k.validenin vericegi sevgiyi hicbir bakici veremez..kendin daha bebek haliyle bile ne kadar pozitif oldugunu göruyosun k.validenin yaninda..ne mutlu sana bu durumda olamayanlar var..
Benimde k.validem bakiyo sabah birakiyorum ve gozum arkada kalmiyo..ufak tefek olumsuzluklar oluyo ama alttan aliyorum, oda dinler beni cok sükür zitlasmayiz..annem rahatsiz olmasaydi ona baktirirdim tabi insanin kendi annesi gibi yok çat çat herseyj söyleyebiliyo :KK1: ama olsun bunada şükür bebegim sevsin akrabalarini, tanisin atalarini gerisi mühim degil:KK16:
Ah canım doğru söylüyorsun da bazen alttan alınmıyor işte. Çevremdekiler bazı şeylere nasıl alttan alıp boşverdiğime şaşarlardı ama artık benim de sabrım taştı. Neyse herhalde bir haftaya her şey belli olacak.

bitufulll koparma kayışı lazım olur

ben geldim saatlardir uyumayan oğlumu uyutuyorum şimdi
acızık dinleneyım tekrar eşya yapacağım

ama günün olayı şu kii oğlum park yatağında otururken tutunup ayağa kalktı:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
biz eşimle ahanda önce böyle:KK53::KK53::KK53::KK53:sonra :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:böylee
daha uzun süre desteksiz oturamıyor bile ve emeklemiyor:26:
Maaşallah yavruya büyümüş de ayağa kalkmış annesiii canım benimmmmm!!! Bizimkini de ben bugün tutarak koltuğa yapıştırdım ayakta, pek sevdi :)

Selerm korkma bişiycık olmaz. Benim kız hastalanmiştı gecen ay burnu tıkanması kötü gerısi kolay ateşinı olç çok yükselirse kulan bence çünkü ateş mikropları öldürmek için çıkar savunma mekanızması. Sen takıpte ol burnuna şu tuzlu şey var adını unuttum ya onunla temizle İyileşir merak etme geçmiş olsun. Merak etme döner benimkıde öyledötünü kaldıramıyo velet:KK1:
İnşallah canım ya
burnuna damla damlatıyorum umarım çabucak iyileşir

Maşallahdiyim nazar değmesin pekte şirinmiş tosuncuk:-)
Doğru söylüyorsun canım, zaten beni durduran şeylerden biri bu, biri ipleri tamamen koparmama düşüncesi, biri de kocamla ailesinin arasını açmak istememem. Basit bir tartışma olsaydı boşverir geçerdim belki ama beni delirten niyetimin sorgulanması,benim ve ailemin her hareketinin ardında şeyin altında şey aranması. Yoksa birçok şeyi alttan aldım alıyorum. Sanırım okkalı bir konuşma yapacağım ve duruma göre kararımı vereceğim.

Ah canım doğru söylüyorsun da bazen alttan alınmıyor işte. Çevremdekiler bazı şeylere nasıl alttan alıp boşverdiğime şaşarlardı ama artık benim de sabrım taştı. Neyse herhalde bir haftaya her şey belli olacak.

Maaşallah yavruya büyümüş de ayağa kalkmış annesiii canım benimmmmm!!! Bizimkini de ben bugün tutarak koltuğa yapıştırdım ayakta, pek sevdi :)
ferda zor bı karar fevri davranma ama üzülecegin bi kararda verme kolaylıklar dilerm sana zamanla yoluna girer herşey. Seninkinede maşallah. Valla ayakta durmayı çok sevıyolar bende ellerinde tutup taytay yapınca bayılıyo yamuk adımlar atıyo maymunum:-) çok tatlılar ya derlerdıde inanmazdım evlattan tatlı bişey yok. Bıde sade bendemı oluyobılmem ama bütün bebeklere karsı hassasım kendiminki kadar olmasa bile elimden gelse hepsine ben bakıcam (kötü muamele gören bebekler)
İnşallah canım ya
burnuna damla damlatıyorum umarım çabucak iyileşir

Selerm canım bıde hüpleten bi alet var sümüklerini çek onla rahatlar çocuk kıyamam ya nefes alamıyolar öyle zorkı genede çok sarma hem terlemesin hem ateşi düşer allah şifa versin. O aleti temizlemek çok kötü sümükten midem bulanıyo ya:KK1: o minik burundan nasil cıkıyo o kadar şey:KK1:

Son düzenleme:
bu lazer ep kısa sürelı etkilerı yok diyorlar ama uzu zamanda ne yapıcagı bellı degil yeni sayılır zaten. Sonuçta bu kötü etkiler insanlar gózlenerek yapılyo süte geçmeyecegini kim bılebilir. Böyle konularda doktorlara bile güvenmiyorum bır anne olarak ufacık bır risk almam doktor için önemsizdir. Doktor dediğin para icin yapmayacagı yok bence çalıştığım doktorlardan biliyorum o yüzden çok fazla güvenmem. Anne olarak riske atma sakın! Benimfikrim boşver az daha kıllı gez:KK1: kıl deyince çocuk oldu olalı agdaya vakıt ayıramamıyom ya:KK1: şu süt bıtsin komple lazer istiyorum ya:-)

lazer dedinizde bende hep gidiyorum düzenli
yaz ayları başladımı mayıs gibi kesiyor doktorrum
kesinlikle yapmıyor ekime kadar
mayısta en son yaptı şimdi ekimi bekliyorum
yaa ama yaptırmadanda olmuyor kıllar uzuyor adam akıllı
çalışıyoruz hadi evde olsak neyse
kuaföre gidipte aldırmakta istemiyorum yaptırmıyorum o ara artık mayıs ekim arası yok
yoksa ben emzirdiğim halde yaptırmaya devam ediyorum
inşallah bebişime etkisi yokturrrrrrrrr

X