2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

baby tv gitti duck tv geldi zaten sinir oldum duruma hiç sewmedim eğitici değil bence yaa.. digiturk u aradım sözleşmeleri bitmiş baby tv ile.. baby first kaldı sadece işe yarar

Son düzenleme:

benim oğlan da 12 sinde 7 aylık olacak.. aynen desteksiz oturamıyor.. bebekten bebeğe değişir acele etme oturacak.. kızım 8 ayını geçmişti desteksiz oturduğunda.
fotoğrafları boyut olarak küçültüyorum telden mi görünmüyor canım ben telden görüyorum ama :44: merak ediyorsan face de war bir işe başladım yaygara yaptım hepsini

bebeğim sünnet oldu. tamda yerde sürünerek apalıyordu.yanlış zamanda oldu galiba.şimdi çok zorlanıyoruz...sürünmemesi gerekiyormuş dr dedi.devamlı kucakta olması lazım.birde uzun süre tv izliyor.gözünü ayırmıyor.zararı olurmu ki

kaç kilosun sen merak ettm

Hamile kalmadan once 59, 60 kiloudum
Hamileyken 13kilo aldim benim dogumum normaldi 5kilosu gitti dogumda sonra ben o 5kiloyi aldim simdi ramazan dolayisiyla 70kiloyum ramazandan once 69a kadar verebilidim anca ordan 100gr inmedi asagi canim öyle

tutku85 [Q/ Ben emzirirken çok kilo verdim cnm. Tabii ramazanında etkisi var. Sahura kalk çocuga kalk,süt sağ, işe git çalış gel ,süt sağ, yoğurt mayalı, elektrikliyi tut, çocuk oynat, akşamlık hazırla( ki çoğunlukla Allah razı olsun annnem hallediyor))sofra kur çocuk uyut, süt sağ besle , valla 24 saat yetmez oldu. Gebelliğe 55 le başlamıştım. Dün tartıldım 54 olmuşumm:))) sevındım bayagı:)) düşünüyrum nasıl vercem diye 2 aydır bu tempo eritti beni. 62 civarında kalmıştım.

Ben çocuğa hiç mama falan yapmıyorum ya hani görüyorum tahılllı bugdaylı pirinç unlu falan. Dun tartıldı hiç kilo almamış 1 haftadır( o hazır mamalardan alsammmı acep? )[/QUOTE]

Şekerim sen baya bi tempoluymuşsun ama bende oturan bi insan degilim özellikle evden hergün muhakkak cikarim yani oturmuyorum ama bünye meselesi heralde artik birazda darisi benim başıma :26:

Ben gece ülkerin pirinç unu mamasi var muzlusu elmalisi falan ondan yapiyorum 1su bardagi kadar yiyor sonra ertesi gün 12ye bazen 1e kadar sadece emziriyorum çünkü gun boyu daha emmiyoe keyid yapiyor arada bi tutuyor sadece sonra 4 bebe biskuvisine biraz sut birazda su ekleyip pisiriyorum muhallebi gibi oluyor icine 1cay kasigi pekmez biraz peynir koyup yediriyorum hepsini yiyor genelde 2.5saat sonra corba yediriyorum sonra gene 2.5 3saat sonra bi kaseye yogurt 2bebe biskuvisi bi tane seftali rendeleyip koyup karistiriyorum onuda yiyor duruma gore pirinc unu mamasi yada aptamilin sutlu pirincli mamasindan yapiyorum geri kalan zamanlardada emziriyorum canim..

Ablanin dedigi gibi bende daninonun yogurdunda yada hazir meyve purelerinden yedirdim şekerim bi yere giderken ozellikle iyi oluyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet tel den gözükmüyor maalesef. Niye oldugunu anlamadım. Delikizın da sadece uyuyan bebişini gördüm emekleyen halini göremedim. Bizimki de duck tv ve baby frst çok sevıyor. Çok dikkatli bakıyor.

Canm zor bi dönemde sünnet yaptırmışsın.keşke biraz daha erken yaptırsaydınız.ben 3 aylıkken yaptırdık çok rahat ettik. Ertesi gün normale döndü.Allah yardımcınız olsun.

Şekerim sen baya bi tempoluymuşsun ama bende oturan bi insan degilim özellikle evden hergün muhakkak cikarim yani oturmuyorum ama bünye meselesi heralde artik birazda darisi benim başıma :26:

Ben gece ülkerin pirinç unu mamasi var muzlusu elmalisi falan ondan yapiyorum 1su bardagi kadar yiyor sonra ertesi gün 12ye bazen 1e kadar sadece emziriyorum çünkü gun boyu daha emmiyoe keyid yapiyor arada bi tutuyor sadece sonra 4 bebe biskuvisine biraz sut birazda su ekleyip pisiriyorum muhallebi gibi oluyor icine 1cay kasigi pekmez biraz peynir koyup yediriyorum hepsini yiyor genelde 2.5saat sonra corba yediriyorum sonra gene 2.5 3saat sonra bi kaseye yogurt 2bebe biskuvisi bi tane seftali rendeleyip koyup karistiriyorum onuda yiyor duruma gore pirinc unu mamasi yada aptamilin sutlu pirincli mamasindan yapiyorum geri kalan zamanlardada emziriyorum canim..

Ablanin dedigi gibi bende daninonun yogurdunda yada hazir meyve purelerinden yedirdim şekerim bi yere giderken ozellikle iyi oluyor[/QUOTE]

Bende bi deniyeyim o tahıllı pirinç unlu mamaları belki daha tok tutar.gerçi gece uykularına pek etkisi yokmuş ama olsun.belki bzimkinde işe yarar:))

ismimle hitap edebilirsin TUĞBA,aklında tutamazsın tabi benimki de iş kağan,annesi
canın ne isterse artık fark etmez

ayyy alemsiniz kızlarr okudukça gülüyorum eşim neye gülüyorsun diye soruyo
iyi kahkaha atarım şu funda suyunu bir sorsak doktora kullanalım walla ben bire ibir şahidim yani
zayıflatıyor,doktora kim giderse önce sorsun nolurrr,zararı yoktur tahminim internetten araştırdım sütü
artıran içecekler arasında,içelim zayıflayalım

baby tv gitti duck tv geldi zaten sinir oldum duruma hiç sewmedim eğitici değil bence yaa.. digiturk u aradım sözleşmeleri bitmiş baby tv ile.. baby first kaldı sadece işe yarar

öncelikle yaptığın tişörtler çok güzel güle güle giysin bebişleringüzel ya duck tv diğerlerine göre bizimki seviyor.baby tv yi bilmiyorum bizde yok heralde.bir bakayım sonra.:44: misafirliğe gittiğin zaman fazla durmazsın bir şey uydurursun çocuğun uyku saati felan der kalkarsın neolucaksamimi candan insanların evine hiç gitmek istemem insan sıkılıyor ya

Içelim zayiflayalim bacim valla yoksa gidisat kötü
nerde satiliyormus bu funda suyu nasıl bisey sen gordun mu canim?

Ay bende bayramdan sonra yaptiricaktim ya yaptirmasam mi acaba :26:

geçmiş olsun arkadaşım.bizimkinin sünnet olma ihtimali yok ama yine kucak istiyor.çabuk geçtiğini söylüyor olanlarda biraz zorlanırsınız ama kısa zamanda atlatırsınız inşallah.bizimki küçükken beri meraklı tv ye.ozaman pek seyrettirmiyodum ama şimdi izliyor vallahi.yinede pek bırakmıyorum karşısında.işimi yaparken bide mamma yedirirken iyi oluyor.bir zaman sonra zaten oda sıkılıyor

amanınnn bileydim önceden,yasin okuyuverirdim ezberden yani bir kaç sayfasını
tühhhhh neyse artık 2. ye nasipse

Aboooovv 300 ml ne kiz ben bile doyarim o kadar sutle, siskinlikten uyumamistir belki bence cikmayin o kadar, herkezin kendi avucu kadar midesi var derler 3/1 nin bos kalmasi lazim tika basa doldurmak hic iyi degil birden genisletmeyelim nacizane fikrim tabi bu..
Ben ne zaman zorlayip 150 yi gecsem fazlasini hep kusuyo bende hic zorlamiyorum artik 5-6 saatte bi 150 cc anca iciyo..hala kasiga alisamadik..bu arada ben yogurt hic mayalamadim beceremem heralde ya hep hazir veriyorum organik yogurtlardan..ah tembel anne ah

Biz 5 aylık iken tatile gittik hiç sorunolmadı boyun simidi ile yüzdürdükte hem yazlığa gidecekmişsiniz ek gıda hazırlamakta kolay olur hem de değişiklik olur
vaveylacım çok beğendim süper olmuş ellerine sağlık

Hayırlı olsun canım uzun süre tv izletmemeye çalış 2 yaşına kadar tv ye bağlı Otizim olabilirmiş iş yerinden bi arkadaşımın oğlunda belirtiler başlayınca kız ücretsiz izin alıp sürekli ilgilenerek 1 yılda ancak eski haline döndürebildi

Valla onuda düşündüm.şişkinlikten mi uyanıyor diye.Balık mı bu ya doyduğunu anlamıyor mu acaba.

O içtikçe ben verdim, belki uyur diye.

Az önce arı mama pirinç unu yaptım, ilk defa olduğu için az yaptım belki yemez diye.

Onu yuttu, üstüne 240 ml tahıllı mama içti.

Haklısın canım midelerimiz hemen hemem avcumuz kadar oluyor birebir gördüm :)))
bende yoğurt yapamam dıyordum ama alıştım artık.bi denesen alışırsın. Hatta öyle bereketli oluyorki kendimize bile mayalamayı düşünüyorum. Bi kavanoz belirledim ona mayaladımmı 3 gunluk yoğurdu oluyor.3 gun 100 cc ye yakın veriyorum.

babymix bebek yoğurdu var ya ondan versen olmaz mı?

Ama yoğurt mayalamayı dene.Ben yaptıktan sonra herkes yapar

Senın bebiş kaç kilo canm? :)) maşşallah iyi yiyor o ne ya 300 ler 240 larr:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…