2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Yemekte kv deydik.Bütün çocuklarını çağırmış.Görümcemin torunu var 15 gün sonra 1 yaşında olacak.

Akşam 10 da uyuyormuş sabah 10 a kadar hiç uyanmadan.

Bende o günleri görecek miyim diye düşündüm

Senın bebiş kaç kilo canm? :)) maşşallah iyi yiyor o ne ya 300 ler 240 larr:))

Allah'a şükür ek gıdada hiç sıkıntı yaşamadım.Ne versem yiyor

Şuan 8 kilo.Aslında daha fazla olabilirdi ama 4 ve 5 aylıkken enfeksiyon geçirdi.2 ay kilo alamadı aksine verdi. Daha yeni toparladı kendini yavvrrııım.

Buna da şükür.

Ben o öğünü atlıyorum, mesela çorbasını içmediyse bir daha vermiyorum.Emziriyorum bir sonraki öğüne kadar. Severek yediği birşeyler varsa bir mama bir sevdiği seyi verebilirsin . Kızım kaşık mamaı verince ağzını kapatıyordu ama meyve ve meyve pürelerini seviyordu. Az meyve az mama, bir kaşık mama bir kaşık mama gibi yedirebiliyorum.

Masallah canim ya yemesi ne guzel, kilosuda gayet iyi hasta olmasaydi toparlak bisey olcakti..bende aksam yogurt verdim 80 ml falan yedi dahada yerdi ama vermedim rahatsiz olur diye..

iyi geceler sizi yesin kör kediler

benim zilli kızımda hiç yogurt yemiyoo yaa her türlüsünü denedim meyveli,şekerli vs ama yok sevemedi bir türlü yogurdu

300 ml hayatta içmez 125-150 ml i bile zar zor içiyor maş.ogluşuna gedi

geçmiş olsun canım,
Hamile kalmadan once 59, 60 kiloudum
Hamileyken 13kilo aldim benim dogumum normaldi 5kilosu gitti dogumda sonra ben o 5kiloyi aldim simdi ramazan dolayisiyla 70kiloyum ramazandan once 69a kadar verebilidim anca ordan 100gr inmedi asagi canim öyle

eh sen hiç kilo almamışsın kiii,13 kilocuk ben 18 aldım,benim 7 kilo fazlam var

boyum uzun çok toparlak görünmüyorum,ama zayılıciim,

Içelim zayiflayalim bacim valla yoksa gidisat kötü
nerde satiliyormus bu funda suyu nasıl bisey sen gordun mu canim?

aktarlarda satılıyor eşime baktırmıştım war mı diye,bi doktora soralm sonra
bebek emziriyoz bişey olmasın,

yemiyoooooo muhallebi,yoğurt kahvaltı hiçbirini ne yapacammm ya,
uzman tv de izledim anne sütü iyiyse yoğurt ve muhallebi verilmesin
diyor anne sütünü azaltırmış,benim ki zaten yemiyor versemde
ama sınırsız su içiyor
ben de su vermiş gibi yapıp tepiyorum kaşığı
güven duygusu zedelenir mi acaba aklıma da atakılıyor

canım funda suyu olarakmı satılıyor yoksa bitkisini alıp kaynatılıyormu ve nasıl kullanılıyor ben netten baktım gerçekten zayıflatıyor diyor kullanımı hakkında da bilgi verirmisin

ay benimkiler de oğlak ,oğlaklar hırslı idealist kafasına koyduğunu yapan insanlarmış , ay iyi sabır var o zaman sende yakaya gelip söktüysen

desteksiz oturma bence en zoru ve en geç o olur muhtemelen ama herkesinki farklı olur ,bizim oğlan emekliyor ama oturamıyor daha yani birini yapıp öbürünü yapamıyorlar o da normal
ben de 60 la hamile kaldım şimdi 55 im:) ama memelerim bi 2 kilo vardır herhalde :) 85-90 takardım şimdi 100 takıyorum :)) asla süt ve süt ürünleriyle demiri beraber verme demiri öldürüyor ,cicibebeyi kahvaltıda sütünle karıştırıp ver.ben kahvaltıda peynir ,yumurta ,çok az ceviz ,bebe bisküvisini sütümle iyice ezip veriyorum .. ama ben organik bisküvi aldım şeker yok onlarda .. tahıllı mamayı gece yatmadan vermelisin ,ama ben gündüz sütlerine de bir tatlı kaşığı katıyorum ,tok tutsun diye ,akşam yatarken de 2 kaşık katıyorum ,gerçi uykuya etkisi var mı yok ama belki olur diye bir umut işte ,hazır yoğurt bence verme kendin mayala ver ,daninoya filan alışma derim ben sana ,zor durumlarda kullanırsın sadece ama alışınca insan hep kolaya kaçıyor ,emmeden sabaha kadar durması için zaman var sanırım daha acıkıyorlar aslında durmaları lazım ama dönemsel durumlar olabiliyor ,bizimkiler bi 1 ay gece sabaha kadar uyuyorlardı şaşırıyorduk nasıl duruyorlar diye ama kısa sürdü ve şimdi 4-5 kez uyanıyor her biri :))

Son düzenleyen: Moderatör:
canım funda suyu olarakmı satılıyor yoksa bitkisini alıp kaynatılıyormu ve nasıl kullanılıyor ben netten baktım gerçekten zayıflatıyor diyor kullanımı hakkında da bilgi verirmisin

funda suyu diyesatılıyor su olarak ama nasıl kullanılıyor bilmiyorum

kuşu kendin mi çizdin ben de heveslendim canım o renkli kumaşalara keçe mi deniyor
nerde satılır,babası çizer ben keserim beraber yapıştırırız artık

ewet canım hepsini kendim çiziyorum, bunlar kolay figürler :118:

sağol canım
ya benim oğlana özellikle açıyorum ilgisini çekmiyor niye acep? erken kalkacaktık sözde bırakmadılar gece 12 de geldik benim muhabbetime doyum olmuyor

oyun yapınca da mı yemiyor?kaç kaşık yiyor her birinden? kahvaltıyı nasıl hazırlıyorsun başka soru yok

iyidir oğlaklar ama çok takıntılı iş kolik we soğuk kararkterleri de çoktur ben onlardan değilim neyseki.. benim oğlan da oğlak

tv karşısında yedirince bişey olmuyor be ya. he doğru çocuk yediğini anlamzmış ama yemeyince de yapacak başka bişey yok mecbur kalıyor insan.kızım 3 yaşına kadar sadece günde 1 saat kadar baby tv izledi başka hiç bir kanal izletmedim çok takıntılıydım bu konuda. çok aktif hareketli akıllı bir çocuk benim ki.reklam vs. beyni yoruyor otizme sebep olabiliyor. sürekli tv izleyen çocuklar böle bakıyor sosyal olamıyor.. üzülüyorum öylelerini görünce

2 ölçek devam sütüne 2 tane bisküvi atıyorum 1 çk pekmez,
peyniri ayrı veriyorum, labneyi yiyor 1 çk. meyve bile yemiyor vaveyl
yardım et.....

selam kızlar,

kızımı bugün ilk kez 20 dk yürüteçebindirdim çok hoşuna gitti ama geri geri gidiyooo

2 ölçek devam sütüne 2 tane bisküvi atıyorum 1 çk pekmez,
peyniri ayrı veriyorum, labneyi yiyor 1 çk. meyve bile yemiyor vaveyl
yardım et.....

kelin merhemi hesabı e iyiymiş de ben acaba yumurtayı peyniri içine mi atıyorsun didiydim bizim ki sadece tatlı olduğu için aynen o şekilde kahvaltıyı yiyor. sebze çorbasını pek sevmiyor, tarhana yı yiyor bir şurup wardı iştahsz bebeklere weriliyordu neydi bilemedim. sarı bir kutusu wardı onu hatırlıyorum. diş döneminde iken kızıma kullanıyordum doktor tavsiyesi idi. pek iyi gelmişti o dönemlerde

Benimkide suyu hiç icmiyor ne güzel su icmesi...

selam kızlar,

kızımı bugün ilk kez 20 dk yürüteçebindirdim çok hoşuna gitti ama geri geri gidiyooo

Bende oglumu bi kere bindirmistim 5dk bütün evi gezmisti bayilmisti ama erken olduğu için daha bindirmedim..

Bizim burada yılların bir aktarı var.Kendi markası var, çok şeyler üretiyor.

Senin için oraya bir soracağım.Senin için derken kendim içinde tabiki.

ayıptır söylemesi ilk oğluma hamileyken 28 kilocuk aldım.

Kaan da 23 kilo aldım.doğumdan sonraki 1 haftada 13 kilo gitti.

İşe yarıyorsa bende içerim.Dışarı ilk çıktığımda soracağim.

Benim büyük oğlanı göndereyim sana istersen geçici olarak .O güldürüyor, ben ağzının içine döküyorum her bişeyi.

İlk başta güzel yiyor, bitmesine yakın bazen kafasını çeviriyor.Hemen abi devreye giriyor

güzel annişler merhaba:) bn sürekli okurum sizleri:) pek bişe paylaşmasam da funda suyu olayını okuyunca yazmadan edemedim.. funda suyunu bılmıorum ama ben yaklaşık 2 aydır sabahları aç karnına bal+elma sirkesi olayını yapıorum,arada da eger gun içerisinde cok yedıgımı düşünürsem akşam yatmadan önce yıne bır bardak ılık suya elma sirkesı ve balı katıp içiorum.. 2 ayda toplamda 5 kilo verdim,55 kilodan 50 kiloya indim,diyetisyen yakın bır arkadsıma sormuştum bu sirke olayı sütü etkiliyo mu dıye o da ben hamılelere gunde sadece bı bardak önerıorum o da sabahları ac karnına seklınde demişti. ben yıne de işi şansa bırakmamak için ek gıda olayına gecınce başladım bu sirke olayına,benım sütüm de etkılenmedı bu arada :) yada kilo verdıkçe motıve oldum sütüm arttı bile diyebiliriz:) bu arada bnm elma sirkem ev yapımı doğal olanından,kayınvalidem saolsun komşularından buluverdi:) bir kilo daha verıp 49 olmak istiorum bn kendimi ii hissettgm kilo o cunku:) belkı faydalanmak isteyen olur dıye yazayım dedım :)

belki yürüteç için erken ama ne yapim emekledigi için sürekli kafasını bir yerlere vuruyor geçen elini tv çekmecesine sıkıştırmıştı bi bakıma başka çarem kalmamıştı bugün temizlik yaptım ve sürekli yanında olmayınca yürüteçe koydum çokta rahat ettim ama ilk başlarda en fazla 20 dk oturtun yazıyodu bende 20 dk oturttum bakalım

bugün kızımaa

bir avuç bulgur
bir avuç yeşil mercimek
bir avuç erişte
bir avuç nohut
bir çay kaşıgı kimyon
2 bardak sudan oluşan çorba yaptım keyifle içti zilli tabii tabagı bitirmedi ama yinede iyi içti maş.

demek ki arada farklı tadlar istiyolar mesala artık muhallebi ve sütlaçı severek yemiyoo zilli farklı tadlar ilgisini çekiyoo

yogurdu da ayran yapıyorum iki gündür yaklıaşık 1oocc lik içiyor ama yogurt olarak yemiyor

bundan sonra işimiz zor valla hep zararlı şeylere yöneliyorlar bizim sıpa tv kablosnu çekiyor sehpanın üstündeki tvye uzanıyor uzanma dönemi açıldı artık :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…