2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Sağol canım ben de gecşktşm teşekkür ederim :)

Teşekkür ederim canım sağolasın. Hepsinin bir huyu var işte ne yapıcaz, dolu tarafa bakmak lazım.

Valla ben dün gece geç saate kadar baktım ama delikız gayet normal, o zat-ı muhteremin yazdıklarına ziyadesiyle uygun bir cevap yazmıştı.

Ay ne güzel ya darısı başımıza. Bizde durum hala tıs tısss :)Ağlardım herhalde ben. Sabah dişetlerinin içinden iki tane beyaz beyaz dişlerini gördüm başladım ağlamaya :) Çok sulugözüm yaa :)

günaydın kızlarr işte tatlımm;

Valla süper görünüyor canım hem de çok temiz çalışmışsın :) Ellerine sağlık...

Çook teşekkür ederim canım ya sağol cümlemize inşaallah

bizimkinde saattir salladim uyudu ter icinde kalmis yastigi aliyim dedim basinin altindan uyandi delirmek uzereyim

Off o görüntüyü gözümün önüne anında getirdim. Allah! diyorsun içinden :) Hemen pış pış pıış, yanına yatar gibi yapıyorum, şansım varsa kapatıyor tekrar gözünü:)

"ş" harfinin noktası yok :) yine de bitmiş sayılır

Çok şeker olmuş canım eline sağlık. Bu arada ben kaçırdım resmi eski profil resmi mi?

Ek gıdaya geçtiğimizden beri bizimkinin de 2-3 yaptığı oluyor ama hiç 6'ya çıkmadı, bağırsakları hızlı çalışıyordur muhtemelen.

Ben bugün çok yoruldum, ilk defa oruç zorladı susuzluk bakımından. Allah'tan ablam geldi de yardım etti. Bizimki de çok mızmızdı bugün. Hatta bütün gün neredeyse. Bakıyorum şu tatlıyı bu tatlıyı yapıcam diyorsunuz, hayal gibi geliyor. Çok kucakçı bizimki ya, kendi kendine çok az oyalanıyor. Ancak onun yiyeceklerini hazırlayabildim. Kaşığa hala uyuzuz :) Bugün kontrolü vardı. 9400 gr, 70 cm. Doktor zorlama yemeye üç dört kaşık bile yese yeterli ona, zaten kilosu önde gidiyor çok kilo almasın dedi. Ben de öbür ay işe başlıyorum, babaanne bakacak, artık öbür kontrole on beş kilo olur dedim:) Ben de zorlamak istemiyorum, üç dört kaşık sonra ağzını kilitliyor, sonra da çığlık çığlığa ağlıyor. Yemeyi kötü bir şey olarak görmesini istemiyorum, eğlendirip meşgul etmeye çalışma tamam ama palyaço gibi sürekli uğraşmak istemiyorum; yemeyi normal bir şey olarak görmeli. Tabii bunu büyüklere anlatamıyorsun Şu yeme olayına bir alışsak...

Bugün kayinvalidemdeydim yabanci misafirler geldi oraya heralde nazar oldu cocugum bilmiyorum ama onlar geldi onlar gidene kadar agladi yavrum ter icinde kaldi bide atesimizde vardi zor susturdum varda niye böyle oldu anlamadim yaa huysuz bi bebek degil aslinda ama bugün cok geciydi

Ben tatli manyagiyim canim ve aynen dogumdan sonra kilo aldim bide cok feci yani hic bisey almak istemiyorum kendime giyinmek icin kilodan

( ayaktamı sallıyosun? Bi çare bulsak şu ayakta sallamaya yaa.topuklarım uyuşuyor artıkk..

Ben çingene salincagi yapiyorum canim salincak aldim ama sevmedi.benimde nefes aalmaya yer kalmadi evde :44:

Tatlilarinizda şahane bu arada hepinize teebrikler

Aaa güzelmiş yaa markası nedir?nerden aldınız? Çok yer kaplıyormu valla salonda adım atacak yer kalmadı yaa:) toplanıp başka yere götürülebilirmî? Kaç kiloya kadar kullanabiliriz:))

markası kanz canım,çok yer kaplamıyor tekerlekli istediğin odaya sür
götür,toplaması da kolay,walla pakette 30 kg yazıyordu sanırım

bebeğinin boyu nasıl uzun mu?benimki 73 cm 80cm e kadar sığar
sonrada ayaklarını biraz büküverir

benim gibi eski kilosuna dönemeyen arkadaşlar,
abimin eşinin kız kardeşi de emziriyor ve funda suyu içiyormuş
nasıl zayıflamış şok oldum hem de sütü artırıyormuş,
ama doktora sormadan kullanmak istemedim yakın tarihte
doktoruna gidecek arkadaş bir zahmet sorsa biz de zayıflasak

meraba arkadaşlar, ben yazamıyorum buralara ama son günlerde bayagı hareketlenmiş ne güzel
biz kötü günler geçiriyoruz, dua ederseniz sevinirim
bebeğim gayet iyi, bu senenin tek güzel şeyi kızım zaten. İyi ki de var

evet sürekli silmekten tahriş oluyor ,bir de sıcaklar malum
bizim oğlanda da oluyor yedirirken ,ilk başlarda kıpkırmızı oluyordu sürekli sonra vucudu alıştı
bi de metal kaşık da yapıyor aklında olsun
bizim oğlanda ve kızda da ara ara olmuştu bir kaç kez
kızımda hala yatağa bırakınca ağlıyor
ama ben kucağıma alıyorum güzel şeyler söyleyip ayetel kürsi okuyup tekrar yatırıyorum ,yatana kadar bu yöntemi uyguluyorum
bir de yatağında elimi yüzüne koyup da sakinleşene kadar ayetel kürsi okuyorum
seni çok seviyorum tarzında sevgimi ifade eden şeyler söylüyorum
bi süre sonra sakinleşiyor
ama sakinleşene kadar yılmıyorum
hiç öyle başka şeylere alıştırmadım yoksa başedemem
bi de bazen ağlatıyorum ben 5 dakika ağlıyor sonra yorulup uyuyor

ek gıdadan kaynaklanıyor korkmayın
bizimkiler günde 5-6 kere yapıyor
mesela ek gıda verir vermez hemen kakalarını yapıyorlar
yediklerini hemen çıkartıyorlar
bağırsakları güzel çalışıyor da ondan ,bizimkilerin de güzel çalışıyor ordan biliyorum
hiç kaka sorunumuz olmadı bu zamana kadar ,hep kakaları güzeldi
bana benziyorlar bağırsak yapıları güzel çok şükür

herkse selam
yazdıklarımda birşey olmamasına rağmen tartışmaya girdiğim için ceza almışım
aman çok da tınn umrumda değil
ama bu şahıs buraya bir daha damlarsa söz birliği yapalım
asla cevap vermeyelim
direk kötü içeriğe basalım
tartışmaya girince haksız yere ban yiyoruz çünkü
ben aslında öyle yapacaktım da kendimi tutamadım

topiği okudum ama dün misafirlerden biri bendim yani

Allah gönlünüze göre versin geçer hepsi merak etme sıkıntılar olmazsa hayatın tadını anlayamazdık halimize şükür

ben onu biliyorum her topikte aynı o huymudur amacımıdr bilmem salla gitsin klavyene harcadıgın hareketlerine yazık okadar yani :) acıkda beni dinleyin yahu yok sayın dedim o kadar :)

ben onu biliyorum her topikte aynı o huymudur amacımıdr bilmem salla gitsin klavyene harcadıgın hareketlerine yazık okadar yani :) acıkda beni dinleyin yahu yok sayın dedim o kadar :)

sakalın yok ki mandiş ne yapalım :)) bu arada bizimkilerin ön tarafı pişik oldu ,ilk defa pişik oluyor 6,5 aydan beri ( çok kaka çiş yapıyorlar ek gıdaya geçtiğimizden beri ,sanırım ondan kaynaklanıyor,pişik olduktan sonra en etkili krem hangisi acil öneri pleeease :))

bizde bir kez oldu pişik oda olmadı olmak üzereyken pudraladım hemen geçti doktoruma sormuştum pudrayı hernekadar önermesekte en etkilisi o işe yarıyor demişti bende talk pudrayı bastım bezini ikinciye değişmek için açtığımda hiç birşey kalmamıştı yiyceklerin içinde asitleri var ya bundan sonra çok yaşayabiliriz pişik olayını birde ben pamukla siliyorum ıslak mendil kullanmadım hiç

Kızlar bana bir akıl verin. Dört beş kaşık mama vb. yedikten sonra yemeyi bırakırsa ne yapıyorsunuz? Üstüne bir şey veriyor musunuz yoksa bir dahaki öğünü mü bekliyorsunuz? Doktor üç dört kaşık da yeter dedi ama dört saat bir şey yemeyen çocuk üç dört kaşıkla doyar mı? Zorlamaya ben de taraftar değilim ama içim içimi yiyor çok huzursuzummm

zamanla alışacak zorlasak da olmuyor.. şunu da kabul etmek lazım kimi zaman baştan beri yemeyen çocuk sonra da yemiyor, ama tam tersi de olabiliyor..

hangi resmi deyoon? beni mi

tebrik ederim çok güzel olmuş,hala nasıl yaptığını anlamadım
güle güle giysinler şekerler

harfi keçeye çiziyorsun, kesiyorsun, sonra kumaş yapıştırıcı ile yapıştırıyorsun canım.. kağan a giydirmek istersen bayramda,ben harfi keseyim sen zevkinize göre tişörte yapıştır canısı

bence zorlama içinide rahat tut o zaten açıkınca sinyalini verecek isteyecektir saatlere bağlı kalamya gerek yok her bebek aynı değil ki

sudokrem duydum ben de ondan aldırayım diyrum eşime pudraya ben de cesaret edemiyorum yaa ,evet yediklerinden bence de çünkü hiç daha önce olmamıştı

bir saat sonra tekrar dene ,bizimkiler de bazen yapıyorlar öyle sonra yiyorlar,bazen gazları oluyor tok oluyor o an yemek istemiyor olabiliyorlar ,

Tmm cnm saol BiZim boy gecen ay 71 di. Kendi kendne uyumaya alıştırmak için bişeyler denedinmi hiç. Ben denemek istyrm ama ağlarsa diye çekiniyorum.karşı komşum var bi keresnde ağlamıştı zile bastı neler yapıyosunuz ağlıyo galiba falan dedi.belki iyi niyetli hani bana bişey olduda ondanmı ağlıyor gibide düşünmüş olabilir. Ağlarsa yine gelcek diye ağlatamıyorum:)) duvarlar çok ince onlar telefonla konuşurken ben duyuyorum herşeyi) o yüzden oğluma pek bağıramıyorum:))

demek ki doyuyor yada beğenmiyor. yemezse oyunla yemeye çalışıyorum eğer ağlarsa bırakıyorum hemen. ardına emziriyorum..

öğle we akşam çorba weren war mı ? ben sabah 9 da emzirme+kahvaltı, 11 de emziriyorum, 13 te emzirme+çorba, uyanınca emziriryorum, 16 da bisküvili ekmekli yoğurt, 18 de emziriyorum meyve wermek istiyorum aralara sığmadığı için ama hiç yemiyor.. yemek mi wersem acaba? akşam 8de de muhallebi+emziriyorum 9 a doğru uyuyor

bilmiyorum kremleri küpeli kullanmadım hiç doğum öncesi hazırlıklarında almıştım evde duruyor hiç kullanmadım pudra sorunumuzu çözdü bizim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…