2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sudokrem duydum ben de ondan aldırayım diyrum eşime pudraya ben de cesaret edemiyorum yaa ,evet yediklerinden bence de çünkü hiç daha önce olmamıştı

hasta olduğunda pişik olmuştu sudocrem i kim söyledi bilmiyorum burda, ondan aldım hemen geçti hala kullanıyoruz

Gunaydin kizlar gerçi saat 11olmuş ama:KK14:

Delikiz bacim geçmiş olsun hoş geldin:KK3:

benim gibi eski kilosuna dönemeyen arkadaşlar,
abimin eşinin kız kardeşi de emziriyor ve funda suyu içiyormuş
nasıl zayıflamış şok oldum hem de sütü artırıyormuş,
ama doktora sormadan kullanmak istemedim yakın tarihte
doktoruna gidecek arkadaş bir zahmet sorsa biz de zayıflasak
:KK24:

Ona nasıl bişeymiş hemen alayim.on kilo :KK53:

Tmm cnm saol BiZim boy gecen ay 71 di. Kendi kendne uyumaya alıştırmak için bişeyler denedinmi hiç. Ben denemek istyrm ama ağlarsa diye çekiniyorum.karşı komşum var bi keresnde ağlamıştı zile bastı neler yapıyosunuz ağlıyo galiba falan dedi.belki iyi niyetli hani bana bişey olduda ondanmı ağlıyor gibide düşünmüş olabilir. Ağlarsa yine gelcek diye ağlatamıyorum:)) duvarlar çok ince onlar telefonla konuşurken ben duyuyorum herşeyi:KK66:) o yüzden oğluma pek bağıramıyorum:))

bebek bu seside olur ağlarda yaramazlıkta yapar bunun kusuruna kimse bakamaz ki sen yinde bağğırma oğluşuna :)

Kızlar bana bir akıl verin. Dört beş kaşık mama vb. yedikten sonra yemeyi bırakırsa ne yapıyorsunuz? Üstüne bir şey veriyor musunuz yoksa bir dahaki öğünü mü bekliyorsunuz? Doktor üç dört kaşık da yeter dedi ama dört saat bir şey yemeyen çocuk üç dört kaşıkla doyar mı? Zorlamaya ben de taraftar değilim ama içim içimi yiyor çok huzursuzummm:KK43:

Benimkide zor yiyor canım. Ama ben biraz takıntılıyım kasedeki bitsin diye uğraşıyorum o yüzden kaseye az koyuyorum.yemezse bi süre sonra tekrar veriyorum o zaman yiyor

bebek bu seside olur ağlarda yaramazlıkta yapar bunun kusuruna kimse bakamaz ki sen yinde bağğırma oğluşuna :)

Haklısın canm yaa ben onların çocuklarının kavgalarını dinliyorum onlarda bizim oğlanı dinlesin dimi ama. Bağırmak değil de bazen çığrımdan çıkıyorum 2 saat sallıyorm tam bırakıyorum kocaman açmış gözleri bakıyo:)))ölüyorum o ann

Delikız geçmiş olsun :))
Sanırım oğlumn yanaklar silmekten kaynaklı bugun biraz daha hafiflemişler.
Vaveyla resmi göremedim tel. den giriyorum,ama kesin başarılı bi çalışma olmuştur.senın kız kaç yaşında?

demek ki doyuyor yada beğenmiyor. yemezse oyunla yemeye çalışıyorum eğer ağlarsa bırakıyorum hemen. ardına emziriyorum..

öğle we akşam çorba weren war mı ? ben sabah 9 da emzirme+kahvaltı, 11 de emziriyorum, 13 te emzirme+çorba, uyanınca emziriryorum, 16 da bisküvili ekmekli yoğurt, 18 de emziriyorum meyve wermek istiyorum aralara sığmadığı için ama hiç yemiyor.. yemek mi wersem acaba? akşam 8de de muhallebi+emziriyorum 9 a doğru uyuyor
ben sabah kahvaltı +meyve suyu ,uyumadan önce süt, öğlen çorba + yoğurt uyumadan önce süt , uykudan kalkınca ve akşam uyumadan önce de süt veriyorum
benimkilere de yedirene kadar anam ağlıyor bin türlü oyun
hasta olduğunda pişik olmuştu sudocrem i kim söyledi bilmiyorum burda, ondan aldım hemen geçti hala kullanıyoruz
iyi bari etkiliymiş ben de eşime öğlen aldıracağım
Gunaydin kizlar gerçi saat 11olmuş ama:KK14:

Delikiz bacim geçmiş olsun hoş geldin:KK3:

Ona nasıl bişeymiş hemen alayim.on kilo :KK53:
sağol dünürüm :KK16: hoşbulduk ..

Haklısın canm yaa ben onların çocuklarının kavgalarını dinliyorum onlarda bizim oğlanı dinlesin dimi ama. Bağırmak değil de bazen çığrımdan çıkıyorum 2 saat sallıyorm tam bırakıyorum kocaman açmış gözleri bakıyo:)))ölüyorum o ann

bende aynı duruma çok düşüyorum başlıyorum bende gülmeye yuvarlayıp öpüp koklamaya oyun oynuyoruz hırpalıyorum azcık severken sonra tekrar sallamay devam :)

Bebeğin ek gıdalara başlaması da pişiğe neden olabilir. Ek gıdalar dışkının kimyasını değiştirdiği için bebeğin hassas cildini tahriş edebilir. :KK14:

zamanla alışacak zorlasak da olmuyor.. şunu da kabul etmek lazım kimi zaman baştan beri yemeyen çocuk sonra da yemiyor, ama tam tersi de olabiliyor..

hangi resmi deyoon? beni mi :KK53:

Evet şekerim seni seni :)

demek ki doyuyor yada beğenmiyor. yemezse oyunla yemeye çalışıyorum eğer ağlarsa bırakıyorum hemen. ardına emziriyorum..

öğle we akşam çorba weren war mı ? ben sabah 9 da emzirme+kahvaltı, 11 de emziriyorum, 13 te emzirme+çorba, uyanınca emziriryorum, 16 da bisküvili ekmekli yoğurt, 18 de emziriyorum meyve wermek istiyorum aralara sığmadığı için ama hiç yemiyor.. yemek mi wersem acaba? akşam 8de de muhallebi+emziriyorum 9 a doğru uyuyor

Ben öğleden sonra veriyorum (tabi bitirmiyor:)) sabah kahvaltı-10 gibi uyuyor-11.30 civarı meyve- 13.30 sebze çorbası- arada yoğurt planlıyorum ama bende de genelde o kaynıyor-sonra uyku- 17.30 mama veya meyveyi ya da yoğurdu yememişse ekmek ya da bisküviyle karıştırıp onu veriyorum. Akşam uykusu geldiği için kaşığı tamamen reddediyor, o yüzden yine biberon. Tabi bu yazdıklarımın biberon hariç neredeyse hiçbirini bitirmiyor. Yok mu hiç benim gibi olan yaa, bir tek bizimki mi böyle nazlı?

Delikız geçmiş olsun :))
Sanırım oğlumn yanaklar silmekten kaynaklı bugun biraz daha hafiflemişler.
Vaveyla resmi göremedim tel. den giriyorum,ama kesin başarılı bi çalışma olmuştur.senın kız kaç yaşında?

ağustos 29 da 4 yaş tamamlanacak teyzesi :) ne ayrıntılı bir insanım :KK1: kızın tişörtü akşam yapiim bari :KK51:

Kızlar bana bir akıl verin. Dört beş kaşık mama vb. yedikten sonra yemeyi bırakırsa ne yapıyorsunuz? Üstüne bir şey veriyor musunuz yoksa bir dahaki öğünü mü bekliyorsunuz? Doktor üç dört kaşık da yeter dedi ama dört saat bir şey yemeyen çocuk üç dört kaşıkla doyar mı? Zorlamaya ben de taraftar değilim ama içim içimi yiyor çok huzursuzummm:KK43:

meraba arkadaşlar, ben yazamıyorum buralara ama son günlerde bayagı hareketlenmiş ne güzel
biz kötü günler geçiriyoruz, dua ederseniz sevinirim
bebeğim gayet iyi, bu senenin tek güzel şeyi kızım zaten. İyi ki de var

Allah yardimciniz olsun. benim de bebegim bu senenin tek guzelligi :)

Ben öğleden sonra veriyorum (tabi bitirmiyor:)) sabah kahvaltı-10 gibi uyuyor-11.30 civarı meyve- 13.30 sebze çorbası- arada yoğurt planlıyorum ama bende de genelde o kaynıyor-sonra uyku- 17.30 mama veya meyveyi ya da yoğurdu yememişse ekmek ya da bisküviyle karıştırıp onu veriyorum. Akşam uykusu geldiği için kaşığı tamamen reddediyor, o yüzden yine biberon. Tabi bu yazdıklarımın biberon hariç neredeyse hiçbirini bitirmiyor. Yok mu hiç benim gibi olan yaa, bir tek bizimki mi böyle nazlı?

benimki biberon da almiyor. kasigi sevmiyordu, elle sevdigi seyleri biraz yiyordu. simdi kasiga da alisti.

eger tadini severse ve acsa yarim kaseden fazla yiyor.
tadi sevmezse 3. kasiktan sonra almiyor.

sirf ona ozel minik porsiyonlarda yemekler yapiyorum. sevdigi seyleri az cok analiz ettim. ek gida sorunumuz hafifledi. ornegin kendimize yaptigim gibi ispanak yemegi yapiyorum. salca ve tuz haric. sogan yerine de pirasa.
icerigine dikkat ederek koyu kivamli yayla, tarhana, mercimek, sebze corbalari yapiyorum. tuz ekleyip kendim de yiyorum :KK1:

benim tadini sevmedigim seyleri yemiyor genelde,hem ascisi hem gurmesi oldum bir nevi :KK53:

yemedigi ama normalde sevdigi seyi yarim saat sonra yine veriyorum. genellikle yiyor. bir de biraz durursa suluk gosteriyorum. saldirirsa susadigindan da ara verebiliyor. 2-3 yudum sudan sonra devam ediyor yemeye.

nefisyemek tarifleri.com da warım da , herkes gibi ben de resim ekleydiydim görüveeediler :KK24:

biberon wermesen sadece emzirsen gündüzleri o zaman yer belki ne dersin?yani yemezse üstüne werme bakalım emzir 1 gün dene böyle

meraba arkadaşlar, ben yazamıyorum buralara ama son günlerde bayagı hareketlenmiş ne güzel
biz kötü günler geçiriyoruz, dua ederseniz sevinirim
bebeğim gayet iyi, bu senenin tek güzel şeyi kızım zaten. İyi ki de var

okudum biraz allah yardımcınız olsunuz olsun canım :26:

Son düzenleme:
selammmmmmmmmmmmm,

ne yapanız ? benim zillide yemiyo yaa eskiden yerdi şimdi zar zor 5-6 kaşık alıyoo sonrası yok :KK5:

çok zormuş çocuk büyütmek valla :KK53: hasta gibi grip gibi sürekli hapşuruyoo ve burnu tıkaklıı :KK19:

delikız ben pişik için sudocrem kullanıyorum çok faydalı ve etkili tavsiye ederim :KK9:

ocwanys bacım üzülme hayatta herşey bir sınav bugün sana zor yarın bana bol bol dua edeelim ve şükredelim canım ...

vaveyla maş.sana kızzzzzzzzzzzzzzz 10parmagında 100 marifet olan bacım yemekler,el işleri,koca işleri,çocuk işleri valla züpersinnnnn:KK52::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: degmesin..:KK54:

offfffffff yakınımda oturan bacım tatile çıktı çok yalnızım çokkkkkkkkkkk gurbet ellerde :KK5:

selammmmmmmmmmmmm,

ne yapanız ? benim zillide yemiyo yaa eskiden yerdi şimdi zar zor 5-6 kaşık alıyoo sonrası yok :KK5:

çok zormuş çocuk büyütmek valla :KK53: hasta gibi grip gibi sürekli hapşuruyoo ve burnu tıkaklıı :KK19:

delikız ben pişik için sudocrem kullanıyorum çok faydalı ve etkili tavsiye ederim :KK9:

ocwanys bacım üzülme hayatta herşey bir sınav bugün sana zor yarın bana bol bol dua edeelim ve şükredelim canım ...

vaveyla maş.sana kızzzzzzzzzzzzzzz 10parmagında 100 marifet olan bacım yemekler,el işleri,koca işleri,çocuk işleri valla züpersinnnnn:KK52::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: degmesin..:KK54:

offfffffff yakınımda oturan bacım tatile çıktı çok yalnızım çokkkkkkkkkkk gurbet ellerde :KK5:
hoş geldin bizimkilerin de sesi kısılmış, sanırım zırlamaktan :)) sudokrem aldırdım eşime bakalım nasıl olacak , bacın yoksa biz varız :KK4: ALLAH KAVUŞTURSUN

hoş geldin bizimkilerin de sesi kısılmış, sanırım zırlamaktan :)) sudokrem aldırdım eşime bakalım nasıl olacak , bacın yoksa biz varız :KK4: ALLAH KAVUŞTURSUN

heee valla sizde olmasın bütün gün ne yapardım evde bilmem iyi ki topik var ve siz varsınız :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::21::21::21:

eeee kızlar iftar menünüzde neler var bugünnn ?

heee valla sizde olmasın bütün gün ne yapardım evde bilmem iyi ki topik var ve siz varsınız :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::21::21::21:

eeee kızlar iftar menünüzde neler var bugünnn ?

:KK16: valla benim dün yaptıklarım var ,kurufasulye ,kendime özel special çorbam :) ve kuşüzümlü karabiberli pirinç pilavım ,bi de cacık yapmıştım o bitti bugün yanına salata yaparım :))

:KK16: valla benim dün yaptıklarım var ,kurufasulye ,kendime özel special çorbam :) ve kuşüzümlü karabiberli pirinç pilavım ,bi de cacık yapmıştım o bitti bugün yanına salata yaparım :))

special çorba neymiş kızzzzzzzzzzzz zilliii bizede deyiver bakalım :KK52:ohhh afiyetle yiyin :KK8:

bende de taze bamyaaaaaaaaaaaaaaa,bulgur pilavı,cacık var ama ne çorbası yapsam kiiiiiiiiiiii bilemedim yaaaaaaaaaaaaaa :18:

X