2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım bende hala adet olmadım ufak ufak sancılarım oluyor evet adet olcam diyorum ama hala yok bişey

canım çok geçmiş olsun başka bir yerede götürseydiniz ameliyattan önce belki yanlış teşhisdir

ruseymin unla karışık mı ayrımı satılıyor. bi de nerden alabiliriz

ruşeym unla karışık satılmıyor canım, parçalanmış kabuk gibi oluyor görüntüsü.. tarife bak olmadı kepek gibi diyelim biz ona uymadı yani kabuk ben aktardan alıyorum memleketten, burda yok. fırınlarda da olabilir zannımca

Son düzenleme:

Benim bebek geceleri hiç kalkmaz 7 saat emzirmiyorum sütte azalma olmadı hiç iki aylıktan beri böyle ama gündüzleri çok emiyor. Bi süre dene bence azalma oluyosa mecbur sagarsın. Sağdığın sütleri dondur ek gıdaya geçince yemeklerine filan karıştırırsın devam sütünden iyidir.

Selam arkidisler isyerindeki emektar pc kk girince kilitleniyo bi garezi var yazamiyorum..sut olayi cok ilginc bisey gercekten mesela gece emmiyosa ve sagmiyosaniz sut uretmiyo emzirdiginiz saatlere gore ayarliyo kendini..sadece alistigi saatlerde uretmeye basliyo sahsen benimki oyle..
Hastalara gecmis olsun tez zamanda sifa bulsun..
Vaveyla sende gül yüzünü asma biz seni gormeden sevdik üzülürsen bizde üzülüruz..fitik ciksa bile cok basit bi operasyon dert degil zaten genel anestezi alicakti yaninda ufacik bi islem daha olucak.(smiley koyamiyorum burda bi kalpcikli gulucuklu bisey hayal et)
Gunduz misafirlikteydim dogru durust uyumamisti yoruldu baya simdi hic bisey yapmadan kendi kendine bayildi ohh ne guzelmis hayat:)

selamlar... bugün giremedim hiç nete. yarın iftarda misafirim var. bugünüm hazırlıkla geçti. çok yoruldum ama değdi. oğlanı uyuturken uyucaktım az kalsın.

şimdiden herkese HAYIRLI RAMAZANLAR... ramazan hepimizin evine bol bereket, huzur, sağlık, mutluluk getirsin inşallah. hasta olan bebişlerimiz tez zamanda şifa bulsun inşallah... aminn.... iyi geceler, bütün bebişleri gül yüzlerinden kocaman kocaman öpüyorum... allaha emanet olun canlarım...

sıcak memleketten sımsıcak bir merhaba ocak annişleriiiii....ben de çoook uzun zamandır kenardan köşeden sizi izleyen bir ocak annişim...beni de aranıza alır mısınız? 4 ocakta meleğimi dünyamı kucağıma aldım... ailelerimizden uzakta yaşıyoruz sizleri okuyarak çok şey öğrendim kendime belirledim, ama dedim ki artıık yeteeer sen de katıl aralarına çünkü sizlere soracağım o kadaaar çok şey var ki?? önce ek gıda ile ilgili sorularımdan başlasam olur muuu
sabah kahvaltılarını nasıl hazırlıyorsunuz kızlaar????

çok sağol canım ya yeni birsey öğrendim

umarım benimkide böyle olur çok tesekkür ederim moralim düzeldi

ziyaretçi :111:

hoşgeldin canım.. nerdesin 6 aydır o zaman bakıp duruyorsun uzaktan Allah bağışlasın bebeğini..

öhüüü böhüüü duygulandım ben de sizleri sewiyorum canım benim bakmayın bana moralim tümden bozulur ertesi gün sıfır olurum.. sonra yine teklerim

süt konusuna da katılıyorum aynen öyle oluyor..

off oruç konusunda kendimi kötü hissediyorum yine tutanıycam diye..

ziyaretçi :111:

hoşgeldin canım.. nerdesin 6 aydır o zaman bakıp duruyorsun uzaktan Allah bağışlasın bebeğini..

iştee o ziyaretçi beniiiim amaa işte geldim burdayımm Allah hepimizin bebeklerini ailelerine bağışlasın..
Bu arada soruma cevap gelirse yeniden sorularım var ama kolay sorular

selam arkadaşlar yarın oruç tutmayı düşünüyorum.bakalım denicem sütümde azalma olmazsa devam edicem inşallah.Hem bahaneyle belki biraz kilo veririm. sizler tutacak mısınız

selam arkadaşlar yarın oruç tutmayı düşünüyorum.bakalım denicem sütümde azalma olmazsa devam edicem inşallah.Hem bahaneyle belki biraz kilo veririm. sizler tutacak mısınız

durum negatif zannımca yazmadığına göre

ben tutamıycam çok dertliyim bu konuda, sütüm azalıveriyor hemen

iştee o ziyaretçi beniiiim amaa işte geldim burdayımm Allah hepimizin bebeklerini ailelerine bağışlasın..
Bu arada soruma cevap gelirse yeniden sorularım var ama kolay sorular

kahvaltıya başlamadık ama başlayınca şu şekil wercem:

hazırlanmış dewam maması yada meyve suyu içine 2-3 bisküvi(kendim yapıcam yada hazır), labne peyniri, 1 çay kaşığı haşlamış yumurta(3 hafta sonunda tam sarıya ulaşıcaz).dönüşümlü pekmez, tereyağı hepsini karıştırıp yedirmeye çalışıcam.. tek tek wermek daha iyi ama başlangıçta çok zoluyor..

son iki gündür bebeğim vıyaklıyor resmen. o kalın ses gitti, iyk iyk iyk diye gün boyu viyaklıyan biri geldi. neden acaba? sizinkiler de vıyaklıyor mu

kızım 4 ocak doğumlu biz de 4 temmuz itibari ile ek gıdaya hızlı bir geçiş yaptık ki ben o zamana kadar sadece anne sütü vermiştim elim ayağıma dolaştı resmen, nasıl yapcam nasıl olacak kızım yiyecek mi diye düşüne düşüne önce kendimi yedim bizim bir günümüz şu şekilde sabahları 7 gibi uyanır kızım 9 gibi kahvaltı yapmaya çalışıyoruz ama kzım hiiiç sevmedi kahvaltıyı mamadan sanırım Hipp 1 mama ile başladık doktorumuz önce bir deneyelim ardından 2 numaraya geçeriz dedi. ilk gün çok sulu yapmışım mamayı suyu azalta azalta en son gün yaklaşık 20 ml su ile mamayı hazırladım. içine bir gece önceden suya koyduğum beyaz peyniri bir yumurta sarının 1/4'ünü koyuyorum, tereyağ pekmez ceviz koyan arkadaşlarımız var okuduğum kadarıyla.. ama hala bilmiyorum kıvamını ne şekilde yapmam gerektiini sizlerinki nasıl oluyor?
öğle saatlerinde meyve suyumuz var, ama benim cadı kızım meyve suyunu da sevmedi püre olunca yiyor sanırım püre yapcam, ancak şimdilik sadece elma ve havuç yiyor. havuç suyu + elma püresi şeklinde beslencez. akşam da yoğurt veriyorum. bir kaç gün sonra da menümüze çorba eklenecek...
çok mu anlattım ne içim dolmuş demek kiiiii oku okuu birden yazınca çok yazdım
ama dediğim gibi kahvaltının kıvamı ne şekilde oluyor siziiin söyler misiniiz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…