2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Bence 6 ayını dolduran bir bebek için süt sağıp bırakmaya hiç gerek yok. Hem süt olmayınca ek gıdayı daha iyi yiyiyorlar. Anne gibi bakıcıya naz da yapmadan yemeklerini yiyorlar. Akşam iyi emerse sütün azalmaz.Ben ilk kızımı 7 aylık bıraktım sabah emzirip gidiyordum Bakıcısı kahvaltısını yaptırıyordu, öğlen çorbasını içirip uyutuyordu. Saat 2-3 arası uyanınca önce biraz meyve yedirip sonra emziriyordum. Akşamda yatmadan kaşık maması yada muhallebi veriyordum. 20 aydan dan fazla emzirdim ve kendim bıraktırdım. Ama akşam ve geceleri çok emen bir çocuktu adeta memeyle uyumak isterdi.

iyi ramazanlar herkese şimdiden arkadaşlar.marmara civarında olanlar sahur için kaçta kalkıcak acaba?

son iki gündür bebeğim vıyaklıyor resmen. o kalın ses gitti, iyk iyk iyk diye gün boyu viyaklıyan biri geldi. neden acaba? sizinkiler de vıyaklıyor mu

Benim civcivim de kuş gibi ses çıkartıyor.Çok uğraşıyorum onun gibi yapmayı ama yapamıyorum ben.Genelde keyfi yerindeyken yapıyor sürekli bayılıyorum o sese

merhaba herkese...ben ocak annesi olacaktım 31 aralıkta doğunca benim tırtıl, aralık annesi oluverdim..bizim gelişimimiz sizlere daha yakın ocak sayılırız çünkü... bir süredir takip ediyorum şimdi yazmak istedim..

ben hiç devam sütü vermeyi düşünmüyorum arkadaşım...6 ay sadece emzirdim, şimdi yaptığım muhallebilere azıcık süt sağıp ekliyorum...bir de bulamaç olarak yedirmek ilerisi için sakıncalı olabilir, çocuğun yeme zevki gelişmeyebilir eğer bebeğin katı gıdaları alabiliyorsa ne güzel hiç bulamaçla falan uğraşma...biz salatalık kemirerek başladık..muz ve şeftali veriyorum meyve filesiyle...muzu bazen minicik koparıp kaşığın ucuyla veriyorum...pürelerden nefret ediyor o yüzden hafif pütürlü veriyorum ...dr umuz pütürlü yiyebiliyorsa ne güzel hiç püreyle falan uüraşmayın dedi...

bizim sorunumuz da su...su içiremiyorum ( sizler ne kadar su veriyorsunuz???

cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Söylediklerine katılıyorum bende hic hazır mama devam sütü vermeyi düşünmüyorum herşeyin doğalı iyidir. Benimki 5 buçuk aylık emmeyi çok seviyor meyve emdiriyorum muz kabız yapıyor ben yesem bile bazen yemeklerden tattırıyorum damak tadı olsun diye sütüm azalana kadar doyumluk ek gıda vermek istemiyorum. Bence bebeklere yapılacak en büyük iyilik anne sütü bebegin ihtiyacı olan herşey var. Araştırmalarda anne sütûnde olan 400 adet maddeyi tesbit etmisler bulamadıkları neler vardır bılemeyiz mamalarda da 40 adet madde koyuyorlarmış umarım herkesin bol bol sütü olur, olmayanlarda ümitsizliğe kapılmasın yinede azimle herşey olur. Benim arkadaşım 6 aydan sonra emzirmeye başladı

durum negatif zannımca yazmadığına göre

ben tutamıycam çok dertliyim bu konuda, sütüm azalıveriyor hemen

Hele sukur kendimi yatagima atabildim.bu cocuk niye boyle yapyor anlamadim.sahur da derken bu saat oldu.yarim saat oldu hanimefendi uyuyali.
Esim 3-11 calisiyodu gece getirdi testi.yaptim ama nasil korka korka.negatif dedigin gibi.derin bir nefes aldim.agrilarim acayip devam ediyor.en azindan saglik ocagina gideyim.ilac felan versin cok kotu oluyorum agrilardan.

Tabiki once yavrularimizin sagligi.onu kotu etkilicekse tutmanin bir anlami yok zaten

Herkese günaydın arkadaşlar. Bende oruçuluyum bugun. Süt durumuna göre devam edicem
Henüz ek gıdaya başlamadık dün doktorumuz yoğurtla başlayın dedi.ama hala öğün olarak vermıyorum.Yoğurt verenler ;kendi sütleriyle mayalayan varmı?
Vaveylaa, dimes yoğurtla iyi tutuyor sütü sıcak yapıyorum demişsin anne sütünü çok ısıtınca degeri kayboluyor diye biliyrum.normal sütmü kullanıyorsun?

ben hiç devam sütü vermeyi düşünmüyorum arkadaşım...6 ay sadece emzirdim, şimdi yaptığım muhallebilere azıcık süt sağıp ekliyorum...bir de bulamaç olarak yedirmek ilerisi için sakıncalı olabilir, çocuğun yeme zevki gelişmeyebilir eğer bebeğin katı gıdaları alabiliyorsa ne güzel hiç bulamaçla falan uğraşma...biz salatalık kemirerek başladık..muz ve şeftali veriyorum meyve filesiyle...muzu bazen minicik koparıp kaşığın ucuyla veriyorum...pürelerden nefret ediyor o yüzden hafif pütürlü veriyorum ...dr umuz pütürlü yiyebiliyorsa ne güzel hiç püreyle falan uüraşmayın dedi...

bizim sorunumuz da su...su içiremiyorum ( sizler ne kadar su veriyorsunuz???

cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...[/QUOTE]

Mrb benim oğlum günde 50 cc civarı su içiyor.biberona koyuyorum günde 4-5 defa içiyor(sütümüde biberonla verdiğim için çok seviyor biberonu.) biberonla bi dene belki içer.
Devam sütü yerine anne sütü kullanmayı düşünüyrum.katı gıdayı yutamaz diye hiç vermedim.püre halinde şeftali verdim sevmedi.

anne sütü değil inek sütü canım sağacak kadar sütüm yok maalesef olsa da yoğurt yaparak riske edemem sütümü

herkese hayırlı ramazanlar..

oruç tutmuyorum diye fenayım bu sene de nasıl ödüycem borçlarımı :26:

herkese hayırlı ramazanlar..

oruç tutmuyorum diye fenayım bu sene de nasıl ödüycem borçlarımı :26:
hayirli ramazanlarbende bugun bi deneyecem bakalim dayanabilecekmiyim esim ye deyip duruyorgecen senede yedim zaten yerine tutamadim daha bu senede yersem nasil olucak bilmiyorum:44::44::44:

günaydın arkadaşlar. hayırlı ramazanlar. uzun zamandır giremedim. okula başladım tatile çıktık derken bir türlü girmek nasip olmadı. bebeğimle ilgili baya gelişmeler oldu. artık köprü kuruyoruz. yan olarak popo üstüne oturabiliyoruz. en önemlisi de dişimiz çıktı 4 temmuz da. ek gıdaya geçmiştim zaten ama artık ciddi anlamda programlı olarak yediriyorum. kahvaltı öğününden bahsetmişsiniz. ben mesela bugün 1/4 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı labne 1/ 4 ıhlamur verdim. ardından da ıhlamurun içine 3 bebe bisküvisi ezdim verdim. sorun yaşamadık. hatta yumurtayı ezerken ağzını şapırdatıyordu. ara öğün de yoğurt vericem. öğlen sehriye çorbası, arada kayosı akşamda mama. yazdıklarım belki ağı geleblr. ama dr un verdiği kitapçıkta bu sekildeydi.

hayirli ramazanlarbende bugun bi deneyecem bakalim dayanabilecekmiyim esim ye deyip duruyorgecen senede yedim zaten yerine tutamadim daha bu senede yersem nasil olucak bilmiyorum:44::44::44:

Bencede hamileyken tutman gerekmiyor zaten.kış aylarında günler kısayken tutarsın.havalar çok sıcak susuz kalmaman lazım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…