2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ben anne sütünden yogurt yaptım ama olmadı ben beceremedim sanırım. Buzlukta sütlerim vardı biberon almadıgı için öyle duruyolar zıyan olmasın dedim önce oda sıcaklıgında çözdürdüm 200 ml. Sonra benmarin usulu ısıttım parmak ısırıcak kadar 1 çay kaşıgı tikveşlinin yogurdundan koydum sardım ama neticee olmadı şekerli kesilmiş süt gibi oldu. Mayadan olabilir. İnek sütünü içindeki zararlı bakteriler ölsün diye kaynatıyoruz anne sütünü kaynatmaya gerek yok.

hoşgeldin,bugün ilk defa kahvaltı verdim yumurtasız,
bende çok ezmeden vermeye çalışıyorum meyveyi de
su konusuna gelince oğlum epey içiyor çok şükür bana
çekmiş 60-70ml içiyor dahada içer de ben vermiyorum,

Benımde buzlukta sütlerim var gerçi benımki biberon alıyor ramazanda sütüm azalırsa takviye yapıcam ordan. Peki seninki mayalık yoğurttan dolayımı olmadı acaba. ?

herkese hayırlı ramazanlar..

oruç tutmuyorum diye fenayım bu sene de nasıl ödüycem borçlarımı :26:

hayırlı ramazanlarrrr
aynen kendimi çok kötü hissediyorum geçen sene de tutmadım,işe başlayınca tutacam
yaniiii 2015 yılına denk geliyor inşallah o zamana kadar ölmem

hayırlı olsun dişiniz
bizim yeni doktorumuz tahılla başla dedi
ama tabiii ben yeni bir doktor arayışındayım
biz de yoğurt,kahvaltı war henüz tabi 2 kaşık yiyor

yarınki kahvaltıya peyniri kendim yapıcığiim

Yap bakalım sonra tarifide bize ver bizde yapalım işlerimiz hiç bitmiyo ek gıdaya gectikten sonra hiç bitmiyecek ona ayri kendine ayri yemek yap önceden emdir uyuttu

anne sütüyle yoğurt mayalayan arkadaş helal olsun sana ya ben emzircek sütü bulamıyorum ki sağayım

ek gıda bulamaçları yiyoruz hala bu hafta sonu doktora gidecez bakalım ne diycek :)

akşam kızıma ne olduysa tüm gece oturduk 3 kişiyi dikti ayağa gülücükler ağlamalr sabaha kadar oynadık otuduk ve uykusuz işe geldim ne oldu uykularına anlamadım

hoşgeldin cnm, şehriye çorbasını nasıl yapıyorsun bebişe?

tawsiyem gece huzursuz olsa bile gündüz ortamı yaratıp oynamayın.. bu böyle dewam eder söleyim.. ben ağlayınca ışık bile açmıyorum konuşmuyorum

çok tesekkür ederim cevabın için. bugün işten geldiğimde her iki gögsümüde emip uyudu. normalde emzirebilmek için 40 takla atardım bugün hiç zorlanmadım ek gıdayı yemek istemediğinden açtı heralde. insallah ben de o kadar emzirebilirim
oğlum 2-3 gündür bulamaç almıyor ben de ayrı ayrı vermeye çalışıyorum kaşıkla da istemediğinden hep elle yediriyorum püreyi de meyve suyunuda fileyide istemiyor. elimle bir parça meyve kemirtiyorum meyve ile arasında file olsun istemiyor :))))
biberon almadığı için suyu alıştırma bardağı ile ek gıda arası yada sonrasında içiriyorum

Mrb benim oğlum günde 50 cc civarı su içiyor.biberona koyuyorum günde 4-5 defa içiyor(sütümüde biberonla verdiğim için çok seviyor biberonu.) biberonla bi dene belki içer.
Devam sütü yerine anne sütü kullanmayı düşünüyrum.katı gıdayı yutamaz diye hiç vermedim.püre halinde şeftali verdim sevmedi.[/QUOTE]

döke saça 30 cc veriyorum ....

alıştırma suluğu aldım emziği ile içmiyor su başlığı ile azar azar vermeye çalışıyorum az önce kaşıkla verdim güzel içti 6 aylık olmasına rağmen ihtiyacı yoktu sanırım bugün ilk defa bu kadar çok içti...bu arada iki gün öncesine kadar günde 5 tane dolu dolu bez değiştiriyordum o yüzden pek de sorun etmemiştim ama iki gündür doğru dürüst çiş yapmıyordu...

SELAM kızlar,

VAVEYLA canım çok geçmiş olsun ogluşuna inş.herşey gönlünüzce olur ameliyata gerek kalmadan çözülür sıkıntılar

ben hiçbir şeyi püre vermiyorum artık çok az kaşıkla eziyorum o kadar eline bebe bisküvisi veriyorum yiyor ,ekmek veriyorum yiyor çok büyük parça koparırsa zaten diliyle hemen atıyor yada ben alıyorum ,yumurtayı mamaya karıştırmadan verecegim yarın tadına alışması için zaten peyniri herzamn veriyodum mamaya karıştırmadan yiyordu bi tek yogurdu sevemedi meyvesiz yogurdu yediremiyorum ya elma ya muz yada şeftali karıştırarak zorla yediriyorum zilliye

herkese hayırlı ve bol bereketli ramazanlar,bebişlere bol uykulu geceler diliyorum

hayirli ramazanlarbende bugun bi deneyecem bakalim dayanabilecekmiyim esim ye deyip duruyorgecen senede yedim zaten yerine tutamadim daha bu senede yersem nasil olucak bilmiyorum:44::44::44:

nasılsın canım nasılgeçiyor hamilelik cinsiyeti belli oldu mu ? olunca hemen yaz ama bence kız olacak bu

tawsiyem gece huzursuz olsa bile gündüz ortamı yaratıp oynamayın.. bu böyle dewam eder söleyim.. ben ağlayınca ışık bile açmıyorum konuşmuyorum

aynen katılıyorum bende gece kızımla hiç muhattap olmuyorum bi yüz versem hemen sırnaşacak gece böyle yapınca tekrar uyuması kolay oluyor

Benımde buzlukta sütlerim var gerçi benımki biberon alıyor ramazanda sütüm azalırsa takviye yapıcam ordan. Peki seninki mayalık yoğurttan dolayımı olmadı acaba. ?

Bilmiyorumki o an evde tikvesli yogurdu vardı onla olmadı. Aslında ev yogurduyla denemek lazim hazır yyogurttan olmuyor maya.sütü az olanlar üzülmesin çalışan anne olunca normal az olması emzirdikçe artan bişey süt. Benim kizım biberonu verince öğğ yapiyo kusucak gibı oluyo komik

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…