2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Canım inan çok üzüldüm içim sızladı okurken Allah rahmet eylesin, sana ve geride kalan herkese sabırlar versin, insan anne olunca annelerin kıymetini daha bir anlıyor. Bundan sonra onun için yapılabilecek şey bol bol dua okuyup ruhuna göndermek ve yavruna sımsıkı sarılıp annen kadar iyi bir anne olmaya çalışmak. Mekanı cennet olsun.

merhaba kızlar, bana çok acil cevaplar yazmanızı rica ediyorum. reglime 4 gün var bulantı ve halsizlik şikayetimden beta hcg yaptırdım kan sonucum 0.100 çıktı. reglime 4 gün var. kızlar yaa hamile olmak istemiyorum. sizce nasıl bu değer gebelik var mı yok mu çok korkuyorum mafolurum yaa daha bebeğim küçük doğuramam yaaa

Son düzenleme:

canım bence lokal yaptır bende oğlumu sünnet ettirdim ve lokalle yaptırdım ellerini kendim tuttum lokal yaptırcaksan emzik emiyorsa yanına emziğinde al ilk iğne yaparlarken biraz ağlıyor bebişler genel anestezi bana kalırsa riskli

canım başın saolsun mekanı cennet olsun çok zor bir acı ama dua etmekten başka yapacak bir şey yok ama 3 aylar gibi mübarek bir ayda vefaat etmiş dua edelim

Benim her an uykum var hangi saatte yatarsam yatayım uyurum
Sünnetten sonra en zor dönem ilk gün diyorlar sonra normale dönüyormuş

sen ne zaman yaptrıdın canım? ben de anestezi istemiyorum ama hareket olayından mecbur kalırsam

canım yerinde olsam lokal yaptırırım,genel banada hoş gelmiyor hiçç,
inşallah kolaylıkla atlatırsınız,ben eşimi ikna edemedim
büyüyünce yaptıracakmışız
sünnet düğünü yapacakmış

ahhh arkadaşım çok üzüldüm başın sağolsun,çok acı çokk,
Allah sabırlar versin,üzülmemek,kahrolmamak elde mi,
ama bebeğin için toparlanmaya çalışmalısın,sen de annesin,
Rabbim mekanını cennet etsin,

eşim de düğün falan dedi başta ama ne gerek war izin de mevlüt okuturuz inşallah.. hem sendromlar döneminde(2-3-4 yaş) sünnet olayı kötü ya.. çocuk kendinden parça gideceğini anlayacağından psikolojiye de etki eder diye düşünüyorum.. zaten sırf şu an bilmediğinden yaptırıp kurtulmak istiyorum, eşime de örneklendirme yapınca haklısın düşünemedim dedi.. aslında o da 1 aylıkken abileri ile beraber arada kaynamış

farketmedim yazdığını

yüksek ihtimalle hamile değilsin canım.. bulantı halsizlik kendini hamile zannettiğin için psikolojik olabilir.. yada sıcaklardan:) o değere göre hamile olamazsın

Son düzenleme:

Herkez eşimi ikna edemedim yada zor ettim diyor bulardan biride benim neden inatlasiyolar acaba erken sünnet için bizde yavrularimizin iyiligini düşünüyoruz

Allah gani gani rahmet eylesin mekani cennet olsun bende 4aylik hamileydim annem vefat ettiginde benim annem kanserden vefat etti cok zor cok aci ilk zamanlar ölücek gibi oluyorsun yasayamam zannediyorsun ama mevla sabrini veriyor kurban olim Allaha asla darda bırakmıyor seni acin hafifliyor ama özluyosun ah burda olsa bisaniyecik bana baksa gülümsese diyosun ama dayaniyosun benim anneme 1sene olucak ramazanda bu ramazandan sonrada babam evleniyor bazen eşimle tartışıyoruz birakip gidecem seni diyorum sonra durup düşünüyorum nereye gidicem annem mi var nazimi çeksin babam var Allah basimdan eksitmesin gene ama anne baska Allah sabır versin..

Allah rahmet eylesn.sana da sabır versin yardımcın olsun...

Merhabalar bayağıdır yazamıyordum , ben de erken sünnet yaptırmak isteyenlerdenim aslında ama geç gelen bir bebek olduğu için belki de tek bebeğimiz olacağı için biraz da sünnet düğünü , mevlüt falan herşeyi layıkıyla da yapmak istiyorum. Kafam karışık bu yüzden. Bizim dr. umuz 3 yaşa kadar önerdi , 3-6 yaş arası kesinlikle önermem dedi.

paylaşmak istedim canım,
Genel anestezi iyileşme sürecini kısaltır

Cerrahi işlemin hastane koşullarında ve hatta ameliyathanede yapılması en doğru seçim olacaktır. Halen pek çok sağlık kurumunda lokal (sadece penisin uyuşturulması) ve genel anestezi (hastanın narkozla uyutulması) ile sünnet yapılmaktadır. Ancak son yıllarda 3 ayını geçmiş çocuklarda kullanılacak anestezi şeklinin genel anestezi olması gerektiği konusunda artık bir fikir birliği oluşmuştur. Genel anestezi hem çocuğu ruhsal bakımdan koruyacak hem de iyileşme sürecini kısaltacaktır. Şüphesiz bu konforlu ve daha insancıl bir yaklaşım olmaktadır. Ayrıca günümüzde uygun ortamda, çocuklara özel, ileri teknoloji kullanılarak verilen genel anestezi eski yıllara göre çok daha güvenli hale gelmiştir.

Lokal anestezide ise; hangi koşullarda ve yaşta yapılırsa yapılsın çocuk penisine yapılacak olan iğne yüzünden büyük korku ve panik yaşamaktadır. Bu anlar çocuk tarafından yaşamı boyunca korkuyla hatırlanmaktadır. Bu nedenle lokal anestezi sadece 3 aydan küçük bebekler için önerilmektedir.
alıntı.

canım çok teşekkürler.. aslında doğru ya.. anesteziyi düşünmeye başladım

çok memnun kaldık özel bir hastanede gerçekleştirdik
daha 23. günündeydi kuzum tamamen uyuttular
bitmiş şekilde doktor getirdi kucağıma verdi ooo çok talıydı
ama uyandığında 1 saat aralıksız ağladı
doktoru geri aradım
1 saattir aralıksız ağlıyor diye
normal dedi az sonra kesilir ağlaması olacak o kadar dedi
gerçektende kesildi sonra ara ara ağladı 1 gün boyunca 1 günden sonra ağlamaları tamamen bitti çok şükür
1 haftayada tamamen iyileşti ayrıntılı anlattım yaptıracaklar bilmek isterse diye
sorularınız varsa cevaplarım tekirdağda özel bir hastanede 350 TLye yaptırdık
doğumuda orda yaptığım için indirimli oldu yani...yoksa 450 imiş

maaşallah ne güzel bizim de koay olsa iyileşme dahil

merhaba, benim taşınma telaşım var, bir de kızım gün içinde sürekli kucağımda durmak istiyo, geceleri de uyumuyor enerjm kalmıyo yazamıyorum buraya

sünneti Peygamber efendimiz bebek yeni doğduğunda ya da doğduktan kısa süre sora yaptırmayı tavsiye etmiş, uygulaması da o yönde
torunlarını ilk haftalarnda sünnet etmiş

O dönemde hem bebeğin henüz sinir uçları tam oluşmamış oldugundan acı hissi olmuyor hem de birkaç kez çiş yapınca iyileşiyor:))
oğlum olsaydı ben hemen yaptırırdım

Amerika'da doğar doğmaz yapıyolarmış, kuzenim orda yaşıyor o söyledi

farketmedim yazdığını

yüksek ihtimalle hamile değilsin canım.. bulantı halsizlik kendini hamile zannettiğin için psikolojik olabilir.. yada sıcaklardan:) o değere göre hamile olamazsın

inşallah öyledir, cevap için teşekkürler cnm. reglime 4 gün var korkuyorum bu değer artmasın panikledim iyice

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…