2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
cevaplar için teşekkür edrim kızlar biraz olsun rahatladım
doktorumuz da üst solunum yollarındaki mukusları atıyor demişti zaten
ama yine de işkillendi,m işte

herkese iyi pazarlar

sana tamamen katılıyorum arkadaşım... dün bende internette o haberi okudum videoyuda izledim. kanım dondu resmen. söyleyecek bişey bulamıyorum. dileklerine katılıyorum. yıllarca çocuk hasretiyle tutuştum. o yüzden aklım hafsalam almıyor. bunu hayvan yapmaz. hep trafik lambalarında filan dilencilerin kucaklarındaki perişan bebeklere bakıp annelerinin saçını başını yolmak gelir içimden. daha fazla bişey demek istemiyorum. Allah evlat isteyenlere versin.

aklıma geldi de ben hala saç kurutma makinasından destek alıyorum zaman zaman uyutuyorum yerine yatırırken uyanıyor o zaman saç kurutma makinasını açınca dalıp uyuyor. benim kafa nanay tabiii

Kizlar siz bebeklerinizi tek basina yikayabiliyormusunuz ben korkuyorum..
Daha deneyemedim eşim istemiyor en kısa zamanda deneyeceğim

Daha önce bikaç kez denedim fayda etmedi hasta olduğunu düşünsem uyanıkken mutlu tabi oynadığın müddetçe asla yalnız kalmayacak hanımefendi,ne yapalım çekmeye çalışıyorum allah başka dert vermesinde ben bir iki yıl uykusuz kalayım şimdi iyide işe başlayınca ne yapcam bilmiyom

Ya kilo konusunda bende çok vahim bir durumdayım 60la hamile kaldim 75le dguma girdim 68le ciktim su anda 72kiloyum yok böyle bişey ya ama ben sütüm olsun diye zorla yiyorum cunku yemessem sütüm olmuyor malesef..

Bebeklerimize bu ayda bebe bisküvisi verebiliyormuymusuz? P

aklıma geldi de ben hala saç kurutma makinasından destek alıyorum zaman zaman uyutuyorum yerine yatırırken uyanıyor o zaman saç kurutma makinasını açınca dalıp uyuyor. benim kafa nanay tabiii
Sac kurutma makinesi acip mi uyutuyosun sese karşı çok duyarlı değil demek kj benim ki asla uyumaz ne guzel..

bizim ki de su delisi:) küvetini dolduruyorum bırakıyorum içine cup cup her taraf ıslanıyor her banyo en az 30 dk kalıyor suyun içinde
Nasil birakiyosun kuvetin icine baska bisey koyuyor musun?

Ben de su günlerde onu düşünüyorum iş ev ve uykusuzluk nasıl baş edeceğim bilmiyorum ama Allah kuvet veriyor önceden bir gün geç uyusam yada erken uyansam depresyona girerdim tavuk gibi en az 9-10 saat uyurdum şimdi 3 gün boyunca bölük pörçük toplamı 10 saat etmeyen uykuyla duruyorum yine de iyiyim

Ya kilo konusunda bende çok vahim bir durumdayım 60la hamile kaldim 75le dguma girdim 68le ciktim su anda 72kiloyum yok böyle bişey ya ama ben sütüm olsun diye zorla yiyorum cunku

Canım aynen emzirirken bende kilo aldım ama ben başlarda süt olsun ve kaliteli olsun diye zorla yiyordum ama şimdilerde midem mi genişledi ne habire yemek istiyorum

cevaplar için teşekkür edrim kızlar biraz olsun rahatladım
doktorumuz da üst solunum yollarındaki mukusları atıyor demişti zaten
ama yine de işkillendi,m işte

herkese iyi pazarlar

dedim ya canım benimkinde öksürük ve hırıltı vardı.sanki boğazında balgam varda çıkartamıyordu.o şekilde attı çok şükür.banada çok bilmiş bir komşum söylemişti.

aynen bende araştırdım kundak uykuyu. hatta mail attım. 600 TL bencede çok ama gerçekten çözecekse veririm. tam kafama oturması ve daha önce faydalananların yorumlarına ihtiyacım var aslında. siteye bakınca herkes mutlu ve uyuyor, bilemiyorum. burda aradım kullanan bulamadım. bide ben geçici olarak yurtdışındayım. Türkiye ye döndüğümde tekrar araştıracağım bu konuyu.[/QUOTE]

yorumlar iyi ama bana pahalı geldi açıkçası.bende kendimce çözümler bulmaya çalışıyorum.bebek deneme tahtası oldu.hergün yeni bişeyler yaptırıyorum.isyan etçek birgün.

Canım benim oğlum da 3 gecedir saat başı uyanıyor uykusuzluktan nevrim döndü siteye baktım ama yazanların hepsi Tracy'nin kitabındakilerle aynı ben tam okuyamadım kitabı tam uyku yerine geldim ama fırsatım olmadı bence o kadar para vermeden bi kitaptakileri uygula olmazsa yine elinde seçenek var ben de bi okuyabilsen yatır kaldır yada diğer yöntemleri uygulayacağım bir çok kişide işe yaramış ben de kitabı tavsiye üzerine almıştım[/QUOTE]

yatmadan tahıllı mama vermeyi denedinmi. sanırım sana önermiştim.aslında önermek istemiyorum.ters bi tepki falan verir vücudu.pişman olurum sonra.sadece benim oğlanda biraz işe yaradı ondan yani.

artık benim de uyumayan bir bebeğim war rahat olun zaten gündüzleri uyumuyordu çok huysuzdu her zaman ne güzel gece rahatım derken bu hale geldik.. hala uyumadı şu an gözlerini dikiyor kapatamıyor yawrucak uykuya dalamıyor boş boş bakıyor yaa.. ağlasa derdi war dersin.. 1 saate yarım saatte uyanıyor uyusa bile aynı şekilde dewam..bir lafımla bu hale geldi hala inanamıyorum
ben nazara inanırım.. nazardan kardeşini kaybeden bir arkadaşım bile war.. allah korusun.. her bebek aynı değildir, kimisi daha 2 aylıkken kesintisiz uyur kimisi de 6 aylıkken yada 1 yaşında.. önemli olan stresimizi yansıtmamak uyumadığında bile böyle olursa daha keyifli uyur bebeğimiz..herkesin bebeğine kesintisiz bir uyku uyuyana kadar da bol sabır wersin allah..şimdiye kadar kimsenin çocuğu ile kıysalamadım isyan etmedim en huysuz anlarında bile.. 2 çocukla bazen çıldırası geliyor insanın ama yine de bu haliyle bile sabır napalım..

hamileyken ben de çok hurma yemiştim doğumum kolay olsun diye..kilo da çok almıştım

tam adını yazdım Lactamil Milupanın.. süt kalitesi için.. ne kadar sağlıklı beslensek de her gün içerik olarak tam tutturamıyorum vitamin değerlerini.. o yüzden elevit kullanıyorum.. ayrıca çabuk kilo weren bir yapım olduğu için bu halimde kalmak istiyorum o yüzden vitamin iyi geliyor bana

Burada bir arkadasin tarif ettiği gibi banyoda kucağıma havlu serdim aldim oglusumu o kadar rahat yikadim ki masallah ya aglamadida normalde çok ağlıyor du yıkanırken bugun ilk defa tek başıma yikadim yavrumu cok keyifliydi:)

rahat olun demene üzüldüm,ben sadece özendiğimi söylemek istemiştim aslında,her neyse bu konuda daha fazla konuşmamak en iyisi sanırım. bu arada ben fazla olan 4 kilom içim yavaştan diyete başladım sanırım beyaz ekmeği kestim,dikkat etmeye başladım arada ara öğünler olarak nesfit filan yiyorum,akşamları bıkaç çeşit yemek yapsam da bı tabakta hepsınden azar azar koyup yemeye çalışıyorum. mekiğe fılan da başladım hadı bakalım hayırlısı:)
bır de kızım bugun kaka yapmayalı 9 gün oldu keyfınde bi değişiklik yok sizce endişelenmeye başlamalı mıyım?

Ya bişey soracam kaçıncı ayda oturtacaz bu minişleri
Ben on beş-yirmi gündür oturtuyorum, zaten ben oturtmasam da kendisi yastığa filan yatırdığımda doğrulup kalkıyor, hiç istemiyor yatmayı, yani beyefendinin kendi tercihi:)

Çok olmamış mı, bence artık ufaktan çaresine bak zeytinyağı dene, olmazsa fitil. 9 günü hiç bulmadı bizimki.

Vaveyla, şu olayı açlığa bağlamayı hiç istemiyorum ama şu bahsettiğin muhallebiden bir denesen belki iyi gelir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…