2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
düğün biz de yapacağız canım
ama izaten düğünolduğu gün sünnet oluRSA KARŞILIKLI oynayamazsınız ki genelde düğünden önce ediyorlar sünnet mantıklısı da bu çocuk acı çekecwk orda millet oynayacak
yok arkadaş

günaydın kızlar.. oğlumu odasına ayırdım ayıralı yani 3 gecedir uyuyamıyorum. en son saate baktığımda gece 3'tü. hala dönüyordum yatakta. oğlum alıştı ama ben alışamadım hala.

bakıcı yazısını okuyunca şok oldum... Allah'ım merhametli insanlarla karşılaştırsın. çok zor ya.. gözümüzden sakındığımız bebişleri nasıl başka birine emanet edeceğiz bilmiyorum...

off off biz de bakıcı arıyoruz ben de okuyunca şok oldum
hep ALlahımvicdanlı birini çıkar diye dua ediyorum
ben de 6.ayda ayıracağım odasını
çünkü daha gece uykumuz pek düzene girmedi bir de telsiz alacağım
ama ben de zorlanırım eminim ki
ama bunu onlar için yapmak gerek

selam kızlar,

Oğlumu sünnet ettirmek istiyorum fakat burada çocuk cerrahı 1.5 yasından önce yapmıyormus üroloji bölümünde bir doktorla görüştüm o ben yapıyorum fakat narkoz veriyorum dedi :18: sizlerin bebişler nasıl oldu sünnet narkozlamı yoksa sadece uyusturdular mı ?? Bide dün geceden beri süt kanalım tıkalı şişlik var sağdım, sıcak havlu koydum oğlum kaç kere emdi yinede inmedi ne yapabilirim başka bi fikri olan var mı???

dün gece 12 den başlayarak sabaha kadar yarım saatte 1 saatte uyandı yawrum perişan oldu.. bir daha birşey demem son olsun

dün gece 12 den başlayarak sabaha kadar yarım saatte 1 saatte uyandı yawrum perişan oldu.. bir daha birşey demem son olsun

aynen benim kzıımda dün gece çok huzursuzdu sürekli uyandı kulagını tutuyo gibi geldi su kaçmış olsa kulagına çok aglar diye düşünüyorum sizce diş mi çıkarıyo ? diş çıkarkende kulak agrırmış vaeyla sen bilirsin tecrübeli annesin sence diş mi yoksa kulagına su mu kaçırdım ama bugün hiç kulagını tutmadı keyfide yerinde ama bilemedim işte:26:

bende bakıcı arıyodum sonra annem kızım ben bakarım daha çok küçük verme bakıcıya dedi bende havalara uçtum resmen inş.annem bakabilir çünkü annem şeker hastası bazen fenalaşabiliyoo ama bakarım dedi

gormedende almak ıstemıyorum ama burada bulabılecegım bı yer yok.. gıttı gıdıyorda 319 tl fıyatıda ıyı geldı 549 tlden dusmus kacırmakta ıstemıyorum... bakalım nye krar verecegız..

cnm bende babymax var (isofixli degil ) ve çok memnunum yarı oturur pozisyonda arabaya monte ettik ve kızımla yalnızkende arabayı sürebiliyorum gayet kullanışlı bi bak istersen internettn

Bakıcı ile ilgili bir olayı bende paylaşmak istedim. Ben gibi Çocuğunu bakıcıya bırakmak zorunda olan anneleri daha çok endişelendirmek istemem ama tecrübe insan yaşayarak öğreniyor...

Yeni bir ile taşınmıştık eşimin işi dolayısıyla 1 yıl ayrı kalmak zorunda kaldık kızım 14-15 aylıktı. Tabi bakıcı arıyoruz, okulundan bir veli bulduk kadın çok saf kalpli iyi niyetli görünüyordu. Oğluda 8. sınıflarda öğrencimiz. Kimseyide tam tanımıyoruz, başladı işe. ev işine de yardımcı olacaktı eşin zaten yok, kardeşim vardı. Yarım yaptığı bir çok işi görmezden geldim, kızımla çok iyi anlaşıyor diye. Çocuk ruhluydu çok güzel oynuyorlardı, çocuk seviyordu fakat kadın içten içe evden birşeyler götürüyormuş........

birgün kadının kızı gelmişti, 2-3 gün sonra çekmecemdeki belli bir miktar param kayboldu neredeyse maaşımın yarısı. Heryeri aradım yok . Kadına hala toz kondurmuyorum ben, belki kızı almıştır diye. Olay oldukça çatallı ama kısaca özet geçeyim. Rahmetli annemi çağırdım hemen, ben kadınla güzel güzel konuşuyorum hala. Annem girdi odaya kadını sıkıştırdı veeee kadın itiraf etti. Bu arada 5-6 tane küçük altınımda gitmiş. Parayı geri alık, altınlar gitti. Çok merhametli biriyimdir ama artık kimseye acımıyorum bu olaydan sonra. Bu kadın çocuğuyla yalnız, yeni bir yerde diye kimse düşünmüyor, evimin bereketi geri geldi bakıcı gidince.

2 ay kendime gelemedim, hergün kızıma bir şey olsa ben ne yapardım diye ağladım. Yaptığım en büyük hata paraların olmadığını anlayıp kadınla konuştuktan sonra işe gitmek oldu... Ya çocuğuma bir şey olsaydı. Herkez, eşim ve ailesi dahil beni suçlayacaklardı. Son bomba ise o hırsız bakıcı kocasına bana borç para verdiğini söylemiş!! Evet bana çaldığı paray geri ödemek için, adam 3-4 ay sonra okuluma para istemeye gelmez mi. Allahtan bizim hademe adamı paylayım olayı anlatmış. ( Çalıştığım muhitte oturdukları için öğretmen arkadaşlarım dahilherkeze olay anlattım , böyle insanlar iftira bile atar.Çünkü eşim il dışında). Şuanda O kadının kocası benim okulumda hademe

Kadını görseniz olaydan sonra ne olur beni kızımdan ayırmayın diye ağlıyordu. Hakkımı hellal etmiyorum. Allah ından bulsun.
Biraz uzun oldu ama kimseye güvenmeyin ve gizliden sınayın. İkinci bebeğimide bakıcıya bırakmak zorumdayım allah yardımcımız olsun.

canım meraba sıcak iyi gelmiyor benim yengemdede aynı sorun olmuş sıcak havlu koymuş süt içerde peynirleşmiş ve beze yapmış ufak bir operasyn geçirdi konulması gereken soğuk bişeylermiş bilgilendireyim istedim. sünnet konusundada ben oğluma yaptırdım ama tamamen bayıltmadan pipiyi uyuşturup yaptılar ufacık bebeğe narkoz verdirme derim tabi bu benim fikrim

Kızlar slm bugün knt vardı 11 de gitmiştik en son o günden beri 40 gr almış az dedi dr moralim bozuldu anne yorulmuştur süt azalmıştır felan dedi bebe biskuvisini ıhlamurla ısla 2-3 tane ver dedi bineronuda çekmiyo kaşıkla veriyorum mamayı bakalım 15 gün sonra tekrar gitcez

ben de 1,5 ay sonra işe başlayacağım ve ben de bakıcıdan korktuğum için kreşe vereceğim yavrularımı
ikisi de ayrı dert aslında ama en azından kreş süreklilik arz ediyor
yani bakıcının hastası olur işi olur gitmem lazım derse bebeleri nereye bırakırım
ne annem var ne kaynanam hiç kimsemiz yok o yüzden riske atmamak adına mecbur kreşe vereceğim ben de
bi de bakıcı ben bakamam der çeker giderse kimi nerden bulup da baktıracağım
bunun gib isıkıntılardan dolayı mecbur kreşe vereceğim ALLAH ii insanlarla karşılaştırsın inş.

Abimin eşi yengem 4 aylık hamile.bebekte nöral tüp defekti riski çıkmış.(( pazartesi ayrıntılı ultrasona gircek.

nolur dua edin bebeğimizde bişey çıkmasın.

Tam depresyonun eşigindeyim maşallah diyeyim akıllı bebişlerinize ama okudukça benim kızımın nesi var diyorum nedenmi size dün geceden başlayarak anlatayım 22 gibi uyutmaya başladım ayağımda salladım ağladı yatağa alıp emzirdim 23 gibi uyudu ben kalktım 23:15 uyandı tekrar emzir tekrar uyut bu yarım saat bilemedin bir satte tekrarlandı sabah 7ye kadar sabah 8 buçukta uyudu 9da uyandı öğlen 15 de uyudu arada 2 defa kalkarak 16 da uyandı ve bu hep böyle sürekli mız mız varmı bana iyi bi önerisi olan inanın çok bunaldım ne yapacağımı şasırmış haldeyim

canım çok üzüldüm. Allah nazardan saklasın.. belki bir yeri ağrıyordu. karnı falan. benimki de sabah ağlamaya başladı. herşeyi denedim susturmak için mama, su, kucağıma aldım yok, en son çoraplarını çıkarınca sustu, sıktı herhalde. :44:

bizim odalarımız bitişik, hemen duyuyoruz ağladığını. ben işe başlamadan herşeyi düzene girsin istiyorum. inşallah dayanabilirim.

Abimin eşi yengem 4 aylık hamile.bebekte nöral tüp defekti riski çıkmış.(( pazartesi ayrıntılı ultrasona gircek.

nolur dua edin bebeğimizde bişey çıkmasın.

canım çok geçmiş olsun. inşallah birşey çıkmaz. Allah'ım bütün bebişleri korusun.

aman Allah'ım kanım dondu resmen..... bebeğini boğarak öldürmeye çalışan kadını gördünüz mü? üstelik diğer iki evladını da kendisi öldürmüş.... çok kötü oldum. bir anne bunu nasıl yapar??? nasıl bir vicdan bu???? dehşet içerisindeyim!!!

Karnı aç olabilir mama dene derim bide yüzüstü yatırım sırttını ovala he bide bebe yağıyla masaj yap yüzüstü yatır ayaklarını birleştirip yukarı dogru kaldır sırtını o şekildeyukarı dogru masaj yap aklıma bu geliyo şimdilik

kızlar ne yapıyorsunuz bakayım
ya benım aklıma bir şey takıldı
sadece anne sütü alan bebelerin kakaları sıvı mı hala
bizim hala sıvı kakamız ve bir kaç seferdir böyle jel gibi uzuyor
kan falan yok ama amipten şüphelendim
p.tesi s.ocağına tahlil vereceğiim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…