2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hayırdır aman kimse küsmesin birbirine gülücükler bol olsun ewlerinizde :KK16:

çok sık kavga etmeyiz ama ettik mi de tam ederiz ortalık alev alır:KK53:

bu arada benim kızım gündüz uykularını çok düzensiz uyuyor bir de 45 dk dan fazla uyumuyor
düzelmesini mi beklemeliyim yoksa düzelmeyip daha mı kötüye gider bu durum

ah yazık.. geçmiş olsun..
neden bu erkekler böyle ya. ben çoğu hastalığı ayakta atlatırım. doğumda bile yatmadım. normal doğumdu ilk günden oturmaya, gezmeye başladım. sarılıktan hastanede yattı oğlum, yanında iki gece ben kaldım. dikişli halimle.. ama o grip olsa, karnı ağrısa hemen işyeri doktoruna gider ilaç alır, evde yatar bir hafta... nane molla...

ben de öyle dayanıklıyımdır zayıfım mayıfım ama :KK37: :KK37: :nazar: :nazar: ama herif işte narin :KK53: :KK53:

Elimde cok guzel bir bakici dedikodusu var amacince bi sayfa inceki soruma cevap verin yoksa anlatmam:)
ben henüz o aşamaya gelmedim mümkünse eylül'e kadar da gelmek istemiyorum. ama yatılı ve yabancı bakıcı düşünmem ben. sürekli evde yabancı biri olsun istemem.

kimse cevap vermeyecek galıba....

ben de oto koltuğu arıyorum canım.. bulursam öneride bulunurum.

bu arada benim kızım gündüz uykularını çok düzensiz uyuyor bir de 45 dk dan fazla uyumuyor

benim de 45 dk. uyuyor. bir iki gün 1 saate çıktı ama bugün yine tam 45 dk. uyudu. bence yeterli. 2 saatte bir uyuyor çünkü. akşamda 8-9 gibi gece uykusuna yatıyor benim oğlum. o nedenle gündüz uykusuna çok takmıyorum.

gece nasıl? benim oğlum da gündüz en fazla 45 dk uyuyor alıştım bu duruma müdahele etmiyorum yani zorla uyutmuyorum :KK51: müdahale edersem geceden kesiyor beyefendi :KK53: :KK53:

saron, yatılı bakıcıyı hiç istemem yabancı olmasını da tercih etmem
gündüzleri yanında dursa geceleri gitse? yani yerinde olsam ben öyle yapardım

benim de 45 dk. uyuyor. bir iki gün 1 saate çıktı ama bugün yine tam 45 dk. uyudu. bence yeterli. 2 saatte bir uyuyor çünkü. akşamda 8-9 gibi gece uykusuna yatıyor benim oğlum. o nedenle gündüz uykusuna çok takmıyorum.

bazen bizimki de 1 saate çıkartyor bayram ediyorum :)
ve 8-9 arasında gece uykusuna yatıyor aynen
kışın daha erkene alıcam tabi uyku saatini

gece nasıl? benim oğlum da gündüz en fazla 45 dk uyuyor alıştım bu duruma müdahele etmiyorum yani zorla uyutmuyorum :KK51: müdahale edersem geceden kesiyor beyefendi :KK53: :KK53:

ben de gündüz uykularına müdahale ettiğimde geceleri korkunç bir hal almıştı kızım
o yüzden ben de dokunmuyorum ama gündüzleri bu şekilde sürekli uykusuz kalıyo gibi

yani gece uykusu nasıl olmalı tam olarak bilemiyorum ama ben memnunum
ilk uyudugunda uzun süre uyanmıyo, sonrasında 2-3 saatte bir emmeye kalkıyo. Sence iyi mi bu durum?

saron, yatılı bakıcıyı hiç istemem yabancı olmasını da tercih etmem
gündüzleri yanında dursa geceleri gitse? yani yerinde olsam ben öyle yapardım

bazen bizimki de 1 saate çıkartyor bayram ediyorum :)
ve 8-9 arasında gece uykusuna yatıyor aynen
kışın daha erkene alıcam tabi uyku saatini

ben de gündüz uykularına müdahale ettiğimde geceleri korkunç bir hal almıştı kızım
o yüzden ben de dokunmuyorum ama gündüzleri bu şekilde sürekli uykusuz kalıyo gibi

ilk uyudugunda uzun süre uyanmıyo, sonrasında 2-3 saatte bir emmeye kalkıyo. Sence iyi mi bu durum?

vaveyla'nın bebiş sabaha kadar uyuyor sanırım. o nedenle senin durumunu pek iyi göreceğini sanmıyorum. :KK37: mama veriyor musun? belki karnı tam doymadığı için uyanıyordur sürekli.

Kızlarrr size birsey sorcamm. Sizin bebişler hiç elini kolunu sallayıp kendilerine vuruyolar mı

benim oğluşum vuruyo... el kol hakimiyetinin tam olmasına daha var sanırım. elindekinide yüzüne vuruyo. daha ötesi bazen irkilme refleksi bile yapıyor. uykuda sıçrama filan. ne ararsan var küçük prensimde :21:

bana uyar konuyu sen seç :KK53:

ben de yeşilçam dvd leri war yoksa nerdeee tv de bişey beğenmem ben öyle cinsim yani :KK37:

eşim ewde ama ruh gibi hasta yazık :KK14: mırrrr mırrrr tıssss tısss geziyor ewde :86:

geçmiş olsun eşine...sizin gezi işi yattı mı yani hastalık sebebiyle.heheh evde romantik dakikalar yaşayın siz de sağlık olsun:KK19: :127:

senin sorunu we Ruza nın cewabını, 12m in tawisyesini görünce telden geri geldim :KK53: ama gitcem :KK14:
tabi ki normal siz benimkine bakmayın :KK19: gece uykusuna yatar acıkmasa bile kokunu ister bebek kalkar geri yatar.. bazı bebekler böyledir.. kimisi de benim ki gibi gündüz sürekli emmek ister emmese bile kucakta kalmak ister.. yani kısaca siz bu bebek milletine pek kafa yormayın :86: uyuması gayet güzel bence..gündüz fazla uykuya ihtiyacı olsa zaten uyur(ben önceleri çok takıyordum ama alıştım)

ben henüz o aşamaya gelmedim mümkünse eylül'e kadar da gelmek istemiyorum. ama yatılı ve yabancı bakıcı düşünmem ben. sürekli evde yabancı biri olsun istemem.

ben de oto koltuğu arıyorum canım.. bulursam öneride bulunurum.

tesekkur ederım cnm arastırdım su an tek aklıma yatan baby2 go nun 0-36 kg olanı ve almamız gerekıyo su an oturamıyolarda ızmıre yolculuk yapıcaz bebegım o kadar saat kucakta duracak bır bebek degıl guzel kullanıslı bırsey almak ısıtyorum ama bulmaıyorum

bende 2013 ocak annesiyim bebeğime bu aralarda meyvelerden ve yemek sularından tattırmaya
başladım alışsın diye zaten kendiside çok meraklı :) o halleri çok tatlı oluyo

ankaradamısın sen de yoksa burası da öyle :)
bizde iki bebe var o yüzden 2 güne bir ancak yıkıyoruz valla
ben de elmayı yalattım ikisinin de ifadesi iidi ,kız özellikle yaladı da yaladı valla :))

kucakta durması çok da tehlikeli zaten canım. allah korusun. gitmeden al mutlaka. ama baby 2 go iyi bir marka. bence güvenebilirsin. fiyatı nasıl?

evet aynen benim oğlumda kendine elini kolunu vuruyor
o öyle yapınca benim cnm acıyo ama kendisinin canı acısa yapmaz diye düşünüyorum :KK43:

sen dedikoduyu yaz merak ettim :)

Cevaplar tatmin etmedi ama eh hadi anlatayim.

Tanidik vasitasiyla bir bakici bulduk. Daha dogrusu kadin ben bakayim demis ihtiyaci varmis. Neyse geldi gorustuk. Giyimi kusami iyi normal bir ev hanimi. Cocuk bakimi ve yemek yapacakti. Temizlik vs istemedim ona gelen var zaten. Neyse gorunuste icimize sindi ( kayinvalidem de gordu) en azindan tanidigin tanidigi ama kadin gittikten sonra bi dusundum ya bu cocuklari cok severim diyen kadin cocugun adini bile sormadi. Neyse dedik belki heyecanlandi. Kadina dedik gel basla ben ise baslamadan birlikte bi takilalim. Ben de safim o kadar iyi niyetli davraniyorum ki cok erken gelme 10-1030 da gel aksamustu de erkenden gidersin nasil ilsa evdeyim diyorum, halbuki ayni parayi vericem calisacagim zamankiyle ama iste. Neyse kadin gecen hafta p.tsi geldi, oturdu cay yaptim icti. Biberonlari yikadim izledi, cocugun camasirlarini astim usulen bir iki parca asti, yemek yaptim salonda kucaginda cocuk tv karsisinda oturdu ( yemek yapacakti o sekilde konustuk) , yemegi yedikten sonra masayi bile silmemis ekmegi kaldirmamis, evinicinde bi asagi bi yukari gezdi aksamustu kahve yapti ictik kayinvalideme fal baktirdi ve o kahve fincanini onundeki sehpada oylece burakip gitti. Yikamasini bulasik makinasina koymasini birak mutfaga dahi goturmedi. Neyse buraya kadarki kisim benim icin ilk gun oldugundan gormezden gelinebilecek seylerdi asil bombalar simdi geliyo. Kadin gunde 1-2 tane iciyorum dedigi sigarayi her 10 dk.da bir icti ki evde biz varken, surekli ailesiyle ilgili olumsuz bin tane olay yasamis onlar anlatti kardesinin intiharina kadar..psikiyatrik tedavi gormus bilmemne ve en bombas hazir olun : kadin duymuyor... Yuzyuzeyken anlamiyosun kesinlikle ama arkasidonukken birkac defa denedik kayinvalidmle yok kadin duymuyo...sookkkk oldum sokkk....o evden gitti ben o an olayin sokuyla mi artik hala diyorum ki bi kac gun daha gelsin boyle bisey olamaz heralde kafadi dalgin bulmemne ama yokkk kadin resmen iste bu anlattigim gibi. Dua ettim butun gece ben istemiyorum kadini kararimi verdim ama ben soylemis olmak istemiyorum en azindan 1 gun sonra. Neyse ertesi gun saat 10 oldu kadin yok, 11 oldu yok 12 oldu yokk :))) ben o kadar mutluyum ki ama kadini arayip sormuyorum bile nerdesin diye neyse kadin sonunda aradi dedim hayirdi abla naptin, iste de dedi yol cok uzak napsak fln ( derdi su hep bastan beri cocugu kendi evinde bakmak istedi) sana ben cocuk mu veririm bee. O yol cok uzak nappssak demeden ayy abla dogru diyosun senin icin cokzor olcak gelip gidemiceksin iyi dusunmusun hadi kendine iyi bak dedim kuuut bir kapattim tl.i ama o kadar uzerimden yuk gitti ki kadina normalde soylenecek bin tane laf olasina ragmen hiicc ona bile gerek duymadim..

Kissadan hisse bakici konusunda icinize sinmeyen seyler mutlaka cikiyo bi sekilde, anneler hissediyo, asla bakiciya tamamen aileden biri gibi davranmayin ( en azindan tamamen guveninceye kadar) onun patronu oldugunuzu hep aklinin kosesinde tutsun ( ben ona iyi davranayim ki o da cocuguma iyi davransin prensibi maalesef islemiyor insanlarin cogu korktuklari insana saygi gosteriyor), imkaniniz varsa eve kamera koyun yoksa koyduk deyin. Daha bu ilk bakici maceramiz insallah ikincisi dogru insan olur. Bu pazartesi de onu cagiricam deneme suresi rabbim dogru inssanlar cikarsin karsimiza hepimizin

Ayy neeee zamandir girmiyorum ya bu kiz beni bitirdiii. Gunduz uykusu yookk, emmek yookk surekli kucak surekli sohbet ilgi istiyooo. Gozlerimi baska yone cevirsm bile hihihihihihi diye sesler cikartiyo huysuz huysuz:) ama onu cok seviyorum cok tatli:)

Gunduz emmiyo bari sagayim bitmesin diyorum ama nerdeee aman vermiyo ki napicami sasirdim. Ayda aldigim temizlikciyi 15de bire cikardim, amao da yetmiyo her hafta mi alsam diyorum cimriligim tutuyo.

Bir de bakici sorunu. Bi akil verin.

Gunduzlu turk bakici buldum gorustuk deneme suresi yapicaz. Haftasonu calismicak istemedim ama simdi dusununce haftasonu da biri lazim yanima boyle olunca yatili birini mi alsam diyorum o zaman da maliyet yuksek oluyo hem de evin icinde surekli bi insan:KK43: filipinli bi kiz var tanidik sayilir biri. Filipinliler iyi ingilizce konustugu icin dil acisindan da iyi olacak kiza diyorum onu yatili mi alsak diyorum ama bilmiyorum kafam corbaa yine. Deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Bakici icin sizler ne yaptiniz?

Aynı dert bende de başladı, bir tek uykusunun arasında, bir de gece uyumadan önce rahat rahat emiyor; gün içinde iki çekip kafayı atıyor sağa sola bakıyor. Ben temizlikçiyi haftada bire düşürdüm, neyse ki biraz daha uygun fiyatı. Geçen hafta gelmedi, evi şey götürdü afedersin:) Bakıcı konusunda bir nebze rahatım, babaanne bakacak inş, onun yanına birini bulmam lazım ama daha vaktim var. Bence iki ayrı kişiye baktırma, sen varsın, Türk bakıcı var, bir de diğeri; üç ayrı disiplin gibi olacak, bence bir kişiyi tanısın. O da Türk olan, tek başına yabancıya emanet etmeye güvenemem pek doğrusu.

Selam kızlar,
Bizim bıdık biberondan sıkılmaya başladı. Beni zaten artık canı isteyince emiyor, biberonu da kafasının üzerinde bir şey oynatıp meşgul edince bitiriyor ancak, gözü hep sağda solda. Her bitirişte bir ohh diyorum. Ek gıdaya fazlasıyla hazır ama doktorumuzu dinleyip dişimizi iki hafta daha sıkıyoruz:)

Bu aralar benim ağzıma burnuma meraklı:) Bir de ayaklar sürekli havada, onlarla da bayağı ilgilenmeye başladı ama henüz yatarken tutamıyoruz. Ve hala dönemiyoruz, yani dönmek için de bir çabası yok sanki ne gerek var der gibi:) Benimle değil de kendi kendine daha çok konuşuyor. Bir tek uyumadan önce uzun uzun sesler çıkarıyor, herhalde ninni söylememi taklit ediyor:) Bir de çok şükür üç akşamdır sinir harbine girmeden uyuyoruz. Huysuzluğu başlayınca yanıma alıp bizim yatağa geçiyoruz, orda bana sokulup, arada emip uyuyor. Daha önce bunu denememiştim, yavrum belki de hep böyle uyumak istiyordu, boşuna ağlattım belki de o kadar:KK43: Ama dalması çok zor, iki saati buluyor. Sonunda ben de uyuyorum tabi, hangimiz hangimizi uyutuyor anlamıyorum:)

Bu arada artık bende her akşam mide ağrısı başladı, sabah geçiyor, var mı aynı şeyi yaşayan? Bir de bacaklarım, dizlerim felaket ağrıyor doğumdan beri, doğum doktorumu aradım bir vitamin verdi, bir ay kullan, geçmezse fizik tedaviye görün dedi:KK43: Bizde son havadisler böyle:)

kucakta durması çok da tehlikeli zaten canım. allah korusun. gitmeden al mutlaka. ama baby 2 go iyi bir marka. bence güvenebilirsin. fiyatı nasıl?

gormedende almak ıstemıyorum ama burada bulabılecegım bı yer yok.. gıttı gıdıyorda 319 tl fıyatıda ıyı geldı 549 tlden dusmus kacırmakta ıstemıyorum... bakalım nye krar verecegız..

X