2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hızlıca geçmişi okudum veee tebrik ederim paris. gönlünü ferah tut. Allah verir kolaylığını inşallah. işin en güzel tarafı yine ocak annesi olacaksın. valla uğraşşan olmaz böyle bişey. bide doğumgünleri aynı olursa işe bak. tam 1 yıl araları olacak. ileride onlar için ve tabi senin içinde çok keyifli olacaktır eminim. tekrar tekrar tebrikler

tüm annişlere güzel günler
demir damlası bizde kullanmıyoruz. sadece devit 3 damla. ek gıda olarak meyve suyu bazende meyve püresi veriyorum tadımlık yoğurt burda 6. aydan önce vermiyorlar bende tereddütte kaldım şimdilik vermiyorum.

bizde demir damlası bulamıyoruz piyasada...devit 4 damla ama doktorum 1 gun ver 1 gun verme dedı...ne yapacagımı sasırdım

Devit 3 kullanımını bıraktık biz onun yerine demir ilacı olarak sarofen vitamin olarakta sanasol verdi

arkadaslar bebebım emerken cok soylnıyor kıpkırmızı oluyo neden oldugunu bır turlu anlayamdım. kendı kendıne emmeyı kesıyo ve susuyo sızınkılerde yapıyolar mı neden yapıyo fıkrı olan varmı?

canım zeytin yağı ile poposunu uyar bizde hemen işe yarıyo umarım size de etki eder

selammm
pazartesi öğledensonra ateşim 38,5 a cıktı ve bütün her yerim ağrımaya başladı. vitamin vb aldım sımdı daha iyiyim viral bi enfeksiyon geciriyorum umarım bebişime geçmez.
gecmişi okudum bazı konulara cevap vereyim hamileyken 6-7 kilo aldım.önceden de kilo fazlam vardı. doğumdan 2 gün sonra hamilelik öncesi kiloma inmiştim. biray aynı kilo ile devam ettim ama 2-3. aylarda oğlumun kilo alımı iyi olmayınca süt olsun diye yedikçe yedim ve 2 ayda 7-8 kilo aldım yani vermem gereken bi 15 kilo var.
bu arada bebişimin ismi erdem
bide kızlar biraz önce kabak böreği diye bişey buldum netten yaptım ve süper oldu. ben üstüne kaşar yerine içine beyaz peynir koydum ve yarım ölçü yaptım herkese tavsiye ederim cok pratik

arkadaşlar meraba, demir ilacı kan ilacı muhabbetine değinilmişken dr bana dvit i bırak santafer ya da polivite başla demişti tadını beğenmez de almazsa dvit e dön demişti ikisini de almadım daha dvitten devam ediyorum da santafer ya da polivit hakkında bilgisi olan var mı ya da dr size ne önerdi ??
bir de bebeğim dönüyor diyen arkadaşlarım ; benimki henüz tam dönemiyor da,sırt üstüyken ya sağa ya soluna dönebiliyor. bir de ayaklarını attıra attıra kıçın kıçın kendi çevresinde 360 derece dönüyor. dönmekten kastınız ne? sırt üstüyken tamamen yüz üstü dönmek ya da yüz üstüyken tamamen sırt üstü dönmek mi????

Merhaba kızlar.
bu gün dr. kontrole gittik.ciğerlerinde iltihap çıkmıştı geçen hafta.iğne,antibiyotik ve buhar mak. aldım.ilaçlı hava verdim her gün. çok şükür düzelmiş ama buharı 1 ay daha yapıcam.

ek gıdaya başla dedi elma havuç suyu,sebze çorbası.

5.ayda yoğurt,muhallebi. liste verdi saat kaçta ne vermem gerektiği ile ilgili.

ben Ömer Kaan'ın annesi Mine.

birde hani bebeğimin kaç aylık olduğunu gösteren çizelge var ya onu nasıl yaptınız?bana bi anlatsanız...

benim ki daha yan dönemiyor :) maaşallah senin bebişe.. yüzüstü çabalayark sırtüstüne ceviriyor kendini ama popyu kaldırabilirse tabi:) acelem yok beklerim wardır zamanı napiim

canım bizde demire ve multivitamine başladık ama ben her gün değil arada bir veriyorum.multivitaminin içinde d vitamini olduğu için dviti bıraktırıyolar. santafer demir ilacı polivitte vitamin ikisini birlikte vermiştir
bebeğim sırt üstünden yüz üstüne dönüyor ama yüzüstünden sırt üstüne dönemiyor. benimkide kendi çevresinde 360 derece dönebiliyor

yüzsütü iken tamamen sırt üstüne dönmek ,sırt üstüyken tamamen yüzüstü dönmek ..bizimkiler yaklaşık bir aydır dönüyorlar ,şimdi de iki ayaklarıyla ileri doğru sürünüyorlar ,popolarını yukarı kaldırıp iki ayaklarını da yukarı kaldırıp itiyorlar kendilerini ,bıraksan ayağa kalkacaklar ,bi de balık gibi atıveriyorlar kendilerini ,valla hareketlendikçe iş zorlaşıyor ,yerde bile yalnız bırakamıyorum çünkü bıraktığım yerden sürünerek başka köşeye geçiyorlar ,odayı baştan başa nevresimle kaplasam anca yoksa nevresimden de halıdan da çıkıyorlar valla ,yere ağızları değer diye yalnız bırakamıyorum sürekli yanlarındayım ,öyleki yediğim şeyleri bile tepsiye doldurup onların yanında azar azar yiyorum :)) benimkiler baştan beri hep aceleciydi zaten :) yandım valla:))

öğretmen değilsen sorun çıkarmıyor.sanki öğretmenlerin çocuk yapmaya bakmaya hakkı yok. hastanenin adını yazmıştım telini netten girip kolayca bulabilirsin.biraz
. o gün giden herkese verdi.arayıp bilgi alabilirisn

her şeyden korkuyoruz dimi annelik nasıl bir şeyy
yoktur bence bir şeyi kafası yoruluyorsa sallar
benımki de tutarken sanki birini onaylar gibi kafayı öne arkaya sallıyor tam tutamadıkları için olsa gerek

işte aynen benimki de öye.kafayı onaylar gibi sallıyor.internette biraz araştırdım korktum valla iyice.dr giideceğiz zaten bir hafta içinde gidince soracam artık.sabaha kadar taktım kafaya doğru dürüst uyumadım.pimpirikli bir yapım var zaten.Allah sağlık versin bebeklerimize.

benim oğlum da sırt üstü yatarken sağa ve sola dönebiliyor.ama yüzüstü yatarken sırtüstü vs.dönemiyor henüz.kendi etrafında saat gibi dönüyor aynen :) yavaş yavaş gün gün yeni birşeyler yapıyorlar.çok keyifli bebeklerimizin her gün yeni şeyler keşfettiğini görmek.

benim ki daha yan dönemiyor :) maaşallah senin bebişe.. yüzüstü çabalayark sırtüstüne ceviriyor kendini ama popyu kaldırabilirse tabi:) acelem yok beklerim wardır zamanı napiim

hiç belli olmuyor canım bu sıpaların işi de...tecrübeli anneler daha sakin oluyorlar bu tür konularda.benim gibi tipler de panik üstüne panik :)

sanirim her dr farkli konusuyo. bizim de doktorumuz yogurt ve meyce suyuyla basla dedi. gunluk kendim mayaliyorum yogurdu ama 2 cay kasigi anca yiyodur. genellikle elma suyu veriyorum. kayisi haric meyve suyu verebilirsin dedi. 5 aydan itibaren yavas yavas kahvaltiya gecilecekmis. sebze corbalari icin 6. ayi bekleyelim dedi...
vaveyle ask sikilastirici anne sutune gecer mi acaba? arastirdin mi?

aklimda bulunsun ben de alayim su raporlarim ve izinlerim bitsin de..450 cok degil mi? baska yerlere sordun mu? hos ben 10 gunluk rapora 100 verdim :S heyet icin de 450 normaldir belki

aklimda bulunsun ben de alayim su raporlarim ve izinlerim bitsin de..450 cok degil mi? baska yerlere sordun mu? hos ben 10 gunluk rapora 100 verdim :S heyet icin de 450 normaldir belki

450mi olmuş ben bir ay önce 400e almıştım ,iyice ticarete döktüler yaaa ,bikaçgün önce arkadaş almaya gitmişde zor vermişler ,artık cılkı çıktığını anladılar sanırım

Kızlar bebişlerinize güneş kremi kullanıyomusunuz eczaneye gittim biberon emziyi almaya krem alıyım dedim mustela diye bi marka var kimyasal hiç bişey yokmuş içinde 65-75 civarı almadım şimdilik sonra alırım diye siz ne kullanıyosunuz

bizde demir damlası bulamıyoruz piyasada...devit 4 damla ama doktorum 1 gun ver 1 gun verme dedı...ne yapacagımı sasırdım

bence doktorunun dediği gibi yap. çok önemli değil diye düşünüyorum. bende bazı günler vermeyi unutuyorum. bazen de verip vermediğimi hatırlamıyorum her doktorun yoğurt yiyişi farklı galiba. bizimki 1 yıl süreyle her gün 3 damla diyo. demiri sormıycam başlıyım mı diye. 6 aydan sonra değerine göre karar vercem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…