2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

benim eşim de nöbetçi yine yarın izne ayrılıyor 2 gün arayla 3 nöbeti bitirdi walla..

beşiğe koyuncaya kadar uyanıyor benim velet..yani gündüzleri böyle.. dönmeye başlayınca yuvarlanınca yani mecbur beşiğe alıcam

aman alah korusun...bir gün önce dönmeyen çocuk ertesi gün dönebiliyor aniden...ne olacağı belli olmuyor her an temkinli olmak lazım...benim sıpa yüzüstü yatırdığım an ciyak ciyak bağırıyor.sırt üstü yata yata kafasının arkası dümdüz oldu

Son düzenleme:

amannnnn benimki evde de ne yapıyor...maç izliyor hipnoz olmuş gibi

ben kızımın odasında uyutucam yerde yatırıcam başka çare yok galiba.. beşiğe gündüz yatmıyor çocuuk.. gececi bu ya.. gecelerin adamı

Kızlar çok moralim bozuk oğluşun 2 gündür biberon emmiyo ağzında oynuyo öyle ne yapcam ya bir ögün veriyodum ama ilsun dışarda işime yarıyodu bu saat oldu kakada yapmadı :-( başım çatlıyo tansiyonumda düşmüş :-(

havalar da düzeldi şansınıza ben de memlekete gitmek için gün sayıyorum.desene 10 gün seni gööremeyeceğiz buralarda

gecezem yakın yerleri illeri sonra geri dönecem eve yaa ordu, amasya, sivas, trabzon, samsun, sinop a gitcem bir de uzak olarak bülent inal'la tanışmaya

benim oğlum da milupa rezene içiyordu biberondan susuyordu bırakmıyordu bile.. ama geçen hafta içmedi biberonu ağzında ısırdı geveledi.. araştırdım geciciymiş, geçti :)

merhaba.. ben de herkes gibi :) hamileliğimden beri ve hala ocak annelerini takip ediyorum. her gün düzenli olarak girip okuyorum yazdıklarınızı. artık dayanamayıp ben de yazmaya başlıyorum... aslında 7 ocak doğumlu olması gereken oğlum 2,5 hafta erken gelerek 21 Aralık 2012 de (yani kıyamet günü :) normal doğumla dünyaya geldi. ismi utku kağan. adıyla yaşasın inşallah. doğumda çok sıkıntılarım oldu. kimseyi korkutmak istemem. herkesin doğumu aynı olacak diye bir kaide yok. benimki zor doğumdu. bebeğim eli başında doğduğu için sol kolundaki köprücük kemiği kırıldı ve başında şişlik oluştu.(kan birikintisi) zor günler geçirdik. ama çok şükür kolu hemen kaynadı. başındaki şişlik de bir ayda indi. ama pimpirikli bir anne olduğum için acabalar içim içimi yedi. acaba kafasındaki şişlik nörolojik bir sıkıntı yaratır mı, acaba kolundaki kırıktan dolayı sorun yaşar mıyız gibi gibi... çok çok şükür ki rabbime oğlumda bir sıkıntı yok. şu an beş aylık oldu. kafasını 3 aylıkken tuttu. 3,5 aylıkken yana ve kendi ekseni etrafında dönemeye başladı. 4 ay 18 günlükken de sırtüstünden yüzüstüne döndü balığım.. ben hep geç kaldı diye üzüldüm, evham yaptım. bunun nedeni biraz da yaşadığımız sıkıntılardı. ama herşeyin bir zamanı var. bebek yeterli olgunluğa gelmeden gelişim göstermiyor. burada da benim gibi evhamlı anne çok.. :) diyeceğim hiç moralinizi bozmayın. inşallah zamanla herşeyi yapacaklar. biz anneler olarak hep daha fazlasını bekliyoruz biliyorum. kafasını tutsun, oyuncağını tutsun, dönsün, yürüsün, koşsun.. bir bakmışız büyümüş.. en iyisi yaşadığımız günün kıymetini bilmek.. kafanızı şişirdiğim için üzgünüm... niyetim ne kimseyi korkutmak, ne de akıl vermek. sadece duygularımı paylaşmak istedim.. inşallah bundan sonra da aranızda olmak isterim... sağlıcakla kalın.

canım hoşgeldin:) maaşallah oğluna.. demek ki rahat olmak gerekiyor bu konuda :) her bebek farklı gelişimleri de öyle ..
dewamlı paylaşımlarını bekleriz

benim eşim de nöbetçi yine yarın izne ayrılıyor 2 gün arayla 3 nöbeti bitirdi walla..

komşu olaydık iyiydi eşler nöbette, kahve içmeye gelirdim sana üst üste zor oluyo ama 3ünüde bitirince bir ay nöbet lafı olmuyo iyi oluyo..

çok heyecanlıyım 10 gün gezcez memlekete de gitmiycez karmaşa yok

off aslında nöbetten çok önümüzdek günlerde yaşıyacağım karmaşa canımı sıkıyo bugün.ev toparlanacak 10 gün sonra eşim 15 günlük kursa gidecek ben de memlekete görümcem evlenecek tekrar ev toplamaya gelicez tekrar memlekete gidicemsonra kars işlem halletmeye sonra yine memleket sonra yeni yerimize yerleşecez nasipse. yani bu yaz çoooooook karışık geçecek (( benim yerime de gezmelerin keyfini çıkar...

amannnnn benimki evde de ne yapıyor...maç izliyor hipnoz olmuş gibi
ha haa benimki de evde olsa aynını yapardı fener maçını izlerdi sonra da pes oynardı :)) ama çok alışmışım işte hiç sevmiyorum nöbetlerini

meraba canım. ben de yeni üyeyim.google amcaya ne zaman kadın çocuk ev vs gibi sorular sorsam hep kadınlar kulübü de çıkardı doğumdan sonra da ocak annlerini senin gibi düzenli takip eder oldum sonra da bu forum için üye oldum :) geçmiş gitmiş şükür sıkıntılarınız bundan sonra derdimiz ne zaman dönecek ne zaman diş çıkaaracak yürüyecek vs olsun sağlıklı olsunlar da...

ya ya ne güzel olurdu öyle kahve içmeye gelecek arkadaş yok burda kasıntı hepsi

siz de bir de tayin war allah kolaylık wersin, bizde de ew değiştirme war.. ne güzel memlekette göreceksin işte.. inşallah yeni tayin yerinize de çabuk alışırsın

teşekkür ederim. Allah'ım kimsenin evladına kötü gün göstermesin. sizden bir ay büyük olduğumuz yani abi olduğumuz için :) her türlü sorularınıza açığım.. inşallah güzel paylaşımlarda bulunup birbirimize faydalı oluruz..
buradan başlayalım. biraz önce oğlumun odasını ayırdım. odası yatak odamızla dipdibe. sesini çok rahat duyabilirim. bir an önce odasına alışsın istiyorum. ben de çok bağlandım. yana dönse uyanıp bakıyorum. dalgın uyuyamıyorum. o da rahat rahat uyusun ben de dedim ama acaba erken mi? ne düşünüyorsunuz?

bu taşınma işleri zormuş :/ inşallah komşuluk olur valla oralarda insan ilişkileri de iyi olmazsa 3 sene hiç çekilmez.

dipdibeyse zaten kulağın hep orda olur sorun olmaz cik ötse yanında olursun. ama ben başka odada olsa ağlamasa da ağlıyomuş gibi filan gelir her dakika uyanır yanında olurum benim için daha kötü olur,benim açımdan erken ama deneme süresi ver sorun çıkmazsa tamamen ayırırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…