2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaslar bebebım emerken cok soylnıyor kıpkırmızı oluyo neden oldugunu bır turlu anlayamdım. kendı kendıne emmeyı kesıyo ve susuyo sızınkılerde yapıyolar mı neden yapıyo fıkrı olan varmı?

benimkide bazen memede söylenmeyi yapıyor. benim komiğime gidiyor açıkçası. minyatür adamdan fırça yemek gibi :KK9: benimki gaz sıkıştırınca yapıyor. öyle söylenip kendini geri atınca ayağa kalkıp sırtına hafif vurarak ağızdan gazını çıkartıyorum sonra hemen memeyi tekrar veriyorum alıyor. bi dene istersen.

arkadaşlar meraba, demir ilacı kan ilacı muhabbetine değinilmişken dr bana dvit i bırak santafer ya da polivite başla demişti tadını beğenmez de almazsa dvit e dön demişti ikisini de almadım daha dvitten devam ediyorum da santafer ya da polivit hakkında bilgisi olan var mı ya da dr size ne önerdi ??
bir de bebeğim dönüyor diyen arkadaşlarım ; benimki henüz tam dönemiyor da,sırt üstüyken ya sağa ya soluna dönebiliyor. bir de ayaklarını attıra attıra kıçın kıçın kendi çevresinde 360 derece dönüyor. dönmekten kastınız ne? sırt üstüyken tamamen yüz üstü dönmek ya da yüz üstüyken tamamen sırt üstü dönmek mi????

valla benimki hiç dönmüyor ama sorun etmiyorum. er yada geç döner hepsi sağlıklı olsunlarda yeter ki. aslında biraz yerde dursa belki döner hiç bilmiyorum. benimki acayip kucak manyağı. uyku hariç kucakta nerdeyse. belim bileklerim iptal durumda resmen.

bence doktorunun dediği gibi yap. çok önemli değil diye düşünüyorum. bende bazı günler vermeyi unutuyorum. bazen de verip vermediğimi hatırlamıyorum :KK1: her doktorun yoğurt yiyişi farklı galiba. bizimki 1 yıl süreyle her gün 3 damla diyo. demiri sormıycam başlıyım mı diye. 6 aydan sonra değerine göre karar vercem.[/QUO

bızde demırı bulamadık edırne yok demır ılacı sımdılık vermesen olur dedı :) 6. ayında kan testımı var kı:KK43:

benimkide bazen memede söylenmeyi yapıyor. benim komiğime gidiyor açıkçası. minyatür adamdan fırça yemek gibi :KK9: benimki gaz sıkıştırınca yapıyor. öyle söylenip kendini geri atınca ayağa kalkıp sırtına hafif vurarak ağızdan gazını çıkartıyorum sonra hemen memeyi tekrar veriyorum alıyor. bi dene istersen.

denedım canım gazı oldugu ıcın yapıyormus :) cok komık oluyor gercekten bırde ıyıce sınırlenıyo kızarıyo :) tesekkur ederım acaba emmek mı ıstemıyo dıe dusunmeye baslamıstım bugun hep yaptı cunku ama sımdı duzeldı:)

valla benimki hiç dönmüyor ama sorun etmiyorum. er yada geç döner hepsi sağlıklı olsunlarda yeter ki. aslında biraz yerde dursa belki döner hiç bilmiyorum. benimki acayip kucak manyağı. uyku hariç kucakta nerdeyse. belim bileklerim iptal durumda resmen.

benım bebiş acelecı galıba bızımkıde sureklı donuyo hatta o kadr ılerlettkı donerek ıstedıgı yere ulasıyo done done gıdıyo:) bebişin hangı ay dogumlu?

arkadaşlar bende bir ocak annesiyim sizleri hamileliğimden itibaren takip ediyorum kızım 18 ocak doğumlu 3100 gr 49 cm doğdu anne sütü ve günde 1 öğün mamyla besliyorum bügunkü dr kontrolünde 5500gr ve 60cm sizce zayıfmı birde doktor meyve ve yoğurda başla dedi sizce başlamalımıyım sütüm var bol bol emziriyorum bi sorum daha olucak su ver bol bol dedi sizler su veriyormusunuz bugün ilk defa verdim ama içmedi

Kızlar bebişlerinize güneş kremi kullanıyomusunuz eczaneye gittim biberon emziyi almaya krem alıyım dedim mustela diye bi marka var kimyasal hiç bişey yokmuş içinde 65-75 civarı almadım şimdilik sonra alırım diye siz ne kullanıyosunuz

ben sebamed+50 vardı kendimin 3-4kere sürdüm doktorumuz biodermanın minarelli +50 korumalı bebek koruyucusunu önerdi.birde sivri sinek için bellanın buzzy b sinek losyonu nemlendiricili ve doğalmış önerdi ama daha alamadım .güneş kremi yanında güneş sonrası kremi hediyeli kampanyada 52tl sinek losyonu hafta sonu gelecekmiş ezcaneye ikisini bir alacağım...

Kızlar bebişlerinize güneş kremi kullanıyomusunuz eczaneye gittim biberon emziyi almaya krem alıyım dedim mustela diye bi marka var kimyasal hiç bişey yokmuş içinde 65-75 civarı almadım şimdilik sonra alırım diye siz ne kullanıyosunuz

mustela iyidir canım kızıma kullanıyordum.. ayrıca pahalıdır o.. chicco aldım ben 2 sine de bunu kulllanıcam

benim oğlanın adı Yusuf Buğra
Deniz bebeklerde kızımın adaşı :) Zeynep Deniz benim ki

annelerinin adları ne dermişim :KK53: :KK53:

yusuf adını çok severim oğluma koyamadım yusuf selim olsun bari dedim benim cadı kız bizim isimler tek neden onun çift olacak dedi:KK37:oğlumun adını ablası koydu selim.....kızımın adı selin....büyük oğlumunki de salih.....

450mi olmuş ben bir ay önce 400e almıştım ,iyice ticarete döktüler yaaa ,bikaçgün önce arkadaş almaya gitmişde zor vermişler ,artık cılkı çıktığını anladılar sanırım

sevgilli bakanımız şu doğum iznini uzatsaydı kimse madur olmayacaktı bizde para vermek zorunda kalmayıp bebeklerimizi büyütecektik.umarım yasa çıkarda bizden sonra
kiler rahat ederler

yusuf adını çok severim oğluma koyamadım yusuf selim olsun bari dedim benim cadı kız bizim isimler tek neden onun çift olacak dedi:KK37:oğlumun adını ablası koydu selim.....kızımın adı selin....büyük oğlumunki de salih.....

isimleri yakışık we anlamlı adlarıyla yaşasınlar :KK19: ben tek yusuf koayacaktım sonra zamanla buğra yı ekledik :)

arkadaşlar meraba, demir ilacı kan ilacı muhabbetine değinilmişken dr bana dvit i bırak santafer ya da polivite başla demişti tadını beğenmez de almazsa dvit e dön demişti ikisini de almadım daha dvitten devam ediyorum da santafer ya da polivit hakkında bilgisi olan var mı ya da dr size ne önerdi ??
bir de bebeğim dönüyor diyen arkadaşlarım ; benimki henüz tam dönemiyor da,sırt üstüyken ya sağa ya soluna dönebiliyor. bir de ayaklarını attıra attıra kıçın kıçın kendi çevresinde 360 derece dönüyor. dönmekten kastınız ne? sırt üstüyken tamamen yüz üstü dönmek ya da yüz üstüyken tamamen sırt üstü dönmek mi????

Benimki de böyle, ancak yanlara dönüyor, bir de kendi etrafında dönüyor, bazen bakıyorum başı öbür tarafa gitmiş:)

Canım ben mustelayı aldım ikisi de mineralli olduğu için bioderma ile mustela arasında kalmıştım burdan birkaç kişi mustelayı önerdi ben memnunum ikisinden birini alabilirsin minerali olanları al

benim ki daha yan dönemiyor :) maaşallah senin bebişe.. yüzüstü çabalayark sırtüstüne ceviriyor kendini ama popyu kaldırabilirse tabi:) acelem yok beklerim wardır zamanı napiim :KK51:

canım bizde demire ve multivitamine başladık ama ben her gün değil arada bir veriyorum.multivitaminin içinde d vitamini olduğu için dviti bıraktırıyolar. santafer demir ilacı polivitte vitamin ikisini birlikte vermiştir
bebeğim sırt üstünden yüz üstüne dönüyor ama yüzüstünden sırt üstüne dönemiyor. benimkide kendi çevresinde 360 derece dönebiliyor
multitab kullanıyodum başlarda zaten vitamin olarak onu alayım bari onun tadını seviyodu .demir ilacını da santafer alayım..

yüzsütü iken tamamen sırt üstüne dönmek ,sırt üstüyken tamamen yüzüstü dönmek ..bizimkiler yaklaşık bir aydır dönüyorlar ,şimdi de iki ayaklarıyla ileri doğru sürünüyorlar ,popolarını yukarı kaldırıp iki ayaklarını da yukarı kaldırıp itiyorlar kendilerini ,bıraksan ayağa kalkacaklar ,bi de balık gibi atıveriyorlar kendilerini ,valla hareketlendikçe iş zorlaşıyor ,yerde bile yalnız bırakamıyorum çünkü bıraktığım yerden sürünerek başka köşeye geçiyorlar ,odayı baştan başa nevresimle kaplasam anca yoksa nevresimden de halıdan da çıkıyorlar valla ,yere ağızları değer diye yalnız bırakamıyorum sürekli yanlarındayım ,öyleki yediğim şeyleri bile tepsiye doldurup onların yanında azar azar yiyorum :)) benimkiler baştan beri hep aceleciydi zaten :) yandım valla:))

benim oğlum da sırt üstü yatarken sağa ve sola dönebiliyor.ama yüzüstü yatarken sırtüstü vs.dönemiyor henüz.kendi etrafında saat gibi dönüyor aynen :) yavaş yavaş gün gün yeni birşeyler yapıyorlar.çok keyifli bebeklerimizin her gün yeni şeyler keşfettiğini görmek.
Benimki de böyle, ancak yanlara dönüyor, bir de kendi etrafında dönüyor, bazen bakıyorum başı öbür tarafa gitmiş:)

demekki normalmiş:)) hareketlerimizde sıkıntı yok zaten hatta fazla hareketli dr a gittiğimizde çok dikkatli ol dönmediyse de yakındır döner sakın yalnız bıraakma hareketli anlayamazsın demişti.bu saydıklarınızın hepsini yapıyo kıpır kıpır zaten balığım benim, hatta uykuda bile bazen kıpır kıpır oynata oynata kıçını başını kolunu bacağını kendini uyandırıyo:) sadece sırtüstünden yüzüstüne dönmüyo o da belki de antrenman eksikliğinden:) ben yüzüstü pek koymamıştım ilk zamanlar korkuyodum yüzünü kapatır ya da çabuk yoruluyo diye,kendi de pek sevmiyodu zaten. daha yeni yeni karınüstü bırakıyorum,öyleyken çokta güzel gaz çıkarıyo gazlı bebişim :)

arkadaşlar bende bir ocak annesiyim sizleri hamileliğimden itibaren takip ediyorum kızım 18 ocak doğumlu 3100 gr 49 cm doğdu anne sütü ve günde 1 öğün mamyla besliyorum bügunkü dr kontrolünde 5500gr ve 60cm sizce zayıfmı birde doktor meyve ve yoğurda başla dedi sizce başlamalımıyım sütüm var bol bol emziriyorum bi sorum daha olucak su ver bol bol dedi sizler su veriyormusunuz bugün ilk defa verdim ama içmedi

canım benım bebegımde 2 ocak dogumlu bende emzırıyorum ve dogdugu gunden berı su verıyorum bence vermelısın suyun hıc bır zararı olmayacagını dusunuyorum oyle tabı bardak bardak degıl ılk dogdugunde 2 kasık verıyordum sımdı suluguna koyuyorum ne kadr ıcerse karnını doyurmamamk sartıyla... doktorumuz bızede artık baslamamızı soyledı sebze corbasıyla basladık bız ıspanaka havuc ve pirincli bır corba yaptım doktorunun tarıfıne gore tabı gayet guzel yedı yogurdumu hergun kendım mayalıyorum meyve purelerınden de kayısı seftalı armut olabılır dedı ılk defa bugun seftalı verdım pek sevmedı gıbı :) ayrıca bebegının gelısımı ıyı ıse kılosunu sorun etme bence ac olsa cok aglar... kılolu cocuk saglıklı cocuk degıl bence.. kemık gelısımı onemlı artık.

sanirim her dr farkli konusuyo. bizim de doktorumuz yogurt ve meyce suyuyla basla dedi. gunluk kendim mayaliyorum yogurdu ama 2 cay kasigi anca yiyodur. genellikle elma suyu veriyorum. kayisi haric meyve suyu verebilirsin dedi. 5 aydan itibaren yavas yavas kahvaltiya gecilecekmis. sebze corbalari icin 6. ayi bekleyelim dedi...
vaveyle ask sikilastirici anne sutune gecer mi acaba? arastirdin mi?

sanmıyorum yaa geçmez bence.. sıkılaştırıcı sadece bu altı üstü deriyi sıkılaştıracak onu ilgilendirmeyen yerlere karışmaz herhalde :KK53: selülit için yada ne bileyim yağ yakıcı başka bişey olsa etki eder ama bu yüzeyel deriye etki edecek..

hiç belli olmuyor canım bu sıpaların işi de...tecrübeli anneler daha sakin oluyorlar bu tür konularda.benim gibi tipler de panik üstüne panik :)

tecrübeden değil yaa ben böyleyim :KK14: bu arada benim ki karnının üstünde durmasından dolayı sırt üstüne geçiyor:) sürekli öyle yatıyor, düşünsenize gece boyunca öyle yattığınızı :KK51: ben ona bakınca rahatsız oluyorum ama alıştı çocuk :KK24: gündüzleri sürünüyor öyle kayıyor yer değiştiriyor ama yan dönmeye gelince yok :KK31: bizim yatakta yatıyor gündüzleri artık yastık koyuyorum kenarlarına , zaten geçen gün facia oluyordu sayemde çok korkmuştum :KK17: kafa kenara gelmiş tek hamlede düşecekti aşağıya

tecrübeden değil yaa ben böyleyim :KK14: bu arada benim ki karnının üstünde durmasından dolayı sırt üstüne geçiyor:) sürekli öyle yatıyor, düşünsenize gece boyunca öyle yattığınızı :KK51: ben ona bakınca rahatsız oluyorum ama alıştı çocuk :KK24: gündüzleri sürünüyor öyle kayıyor yer değiştiriyor ama yan dönmeye gelince yok :KK31: bizim yatakta yatıyor gündüzleri artık yastık koyuyorum kenarlarına , zaten geçen gün facia oluyordu sayemde çok korkmuştum :KK17: kafa kenara gelmiş tek hamlede düşecekti aşağıya
Allahım korusun.. şimdi de bu dertlerimiz başlayacak önceden at beşiğe düşünme düştü mü kaldı mı.benimki de geçen gün oto koltuğundan düşüyodu evde, nasıl bir refleksle yakaladım ben bile anlayamadım

of pufff.eşim nöbetçi hala alışamadım nöbetlerine akşamları mutsuz oluyorum :KK43: bunu geçtim taşınmak için toparlanmam lazım,çocuğun uyumuşken biri bana kalk bi yerden başla toplamaya desin lütfennnnn :/ :KK43:

X