2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
tam tersi canım benımki ilk yüzükoyunken döndü
sırtüstüyken dönmedi hiç
yarıya kadar geliyor kalıyor sırt üstüyken
zamanla düzelir illa döndü diye sürekli dönecek değilya ,ara ara duraksamalr olabilir
mesela bizde de kız önce dönmüştü ama şimdi oğlan kızı geçti ayağa kalkacak nerdeyse ,kız da dönüyor ama oğlan atakta
yani belli olmuyor hiç ,o anki psikolojilerine bağlı :))

humana içerim, ama düzenli değil:) ben humanayla beraber hipp natal aldım daha önce de içmiştim daha çok yaradı.. sağ göğsüm normale döndü muhallebiye gerek kalmadı
o hipp natal varya o hipp :) ben onu ne zaman içsem bebeler uyuyor ,içindeki rezene ve anason bizim bebeleri feci uyuttu ben de kestim içmiyorum ,bi hevesle almıştım güya ama ben gündüzleri uyutmuyorum ki gece sızsınlar diye ,baktım ki gündüz bıraksan akşama kadar uyuyacaklar gece anamı ağlatacaklar kestim ben de içmeyi :))

Demir ilacı kabız yapıyomu kızlar oglusum dün fitille yaptı kakasını bugün kendiliginden yaptı demir ilacımız santrafer bide kuşburnu reçeli vermiştim hangisi yaptı acaba sizce
bizde yapmadı valla kabızlık ,ben de vegaferon kullanyorum

bizimkiler de 3 saatte bir 150 cc içiyorlar ama her zaman 3 saat olmuyor ,günlük ortalama 700-750 içiyorlar diyelim
slm arkadaslar bebeklerinizin disi ciktimi benim oglum tam 4 aylik oldugu gun ilk disini cikartti bugunde 4 aylik 2 haflalik oldu bugunde ikinci disi cikti

maş. ne güzel .bizimkileri sağlık ocağında gösterdim normal dedi doktor ama eller feci kemiriliyor ,oğlum hele yiyecek nerdeyse ama diş çıkmadı sanırım keşfediyor

çok samimi söylüyorum sivastan istediğin bişey olursa söyleyebilirsin,ilaç mama bebek için önemli bulamadığın hemen
başımla beraber bebekler söz konusu olunca akan sular durur:)

selam canım seni üzmek istemem ama benim kızda hala gaz var sab sımplex kullanıyorum geçmişe göre daha az gazlıyız ama gece gazdan uyanıyoruz kendi kendine çıkarıyor gazını tabii uyanıyor geceleri kaç kez kalktıgımı saymıyorum anne sütü veremiyorum çünkü malesef yok mama veriyorum canım geçecek düzelecekler inş.ama 3.ayda daha düzenli uyumaya başlıyolar bizim bi uyku düzenimiz var nasıl oluştu dersen kendiliginden gece 12 de yatıyo 3te ve 6 da uyanıyo (aralarda gaz sancısından da uyanıyoo) ve en son 9 da tamamen uyanıyor ne yapalım canı sagolsun da anne olmak çok zor ama çokta keyifli

bizde dün aşı olduk çok şükür ateş ve huzursuzluk yapmadı vergafon demir ilacı kullanıyoruz günde bir kez 7 damla şeklinde bugün ilk kez verdim ebe kabız olabilir ve kakası çok koyu olabilir endişenlenme dedi ek gıdaya başladık pirinç unu ve elma rendeliyorum yiyo gibi ama buara bi iştahsız yaa hala 90cc mama yiyo 3 saatte bir ek gıda veririsem süre uzuyo tabii sizin bebekler kaç saate bir mama yiyor ve ne kadarlık içiyor

aynıymışız canım ya benim kızda buara bi iştahsız yaa hala 3 saatte bir 90cc mama yiyo ; ek gıda veririsem süre uzuyo tabii sizin bebekler kaç saate bir mama yiyor ve ne kadarlık içiyor :28

dişimiz çıkmadı ama salya durumu kötü çok ıslatıyo önlügünü eller hep agızda , dönme olayı çok fena yere koyar koymaz dönüyo eli altta kalınca bagırıyo elini kurtarıncada ayaklarıyla tepinmeye başlıyoo önüne oyuncak koyuyorum ona uzanmaya çalışıyo başaramayınca aglıyoo ama sırtüstünden yüzüstü dönüyoruz yüzüstünden tekrar sırtüstüne henüz dönemiyoruz

Ya biz demir damlalariylami buyuduk anlamiyorum bu yeni sistemi..zaten 5-6 gunde bir yapiyo daha kabizlik yaparsa vermem valla..ohh d vitamininide vermiyorum zaten gunese cikariyorum hic pisman olmam yani...

çok samimi söylüyorum sivastan istediğin bişey olursa söyleyebilirsin,ilaç mama bebek için önemli bulamadığın hemen
başımla beraber bebekler söz konusu olunca akan sular durur:)

sağol canım düşünmen yeter inan ne sevecen iyilik sever arkadaşlarım war ya

o gelgitler bende de var.hatta bazen gelip gitmiyorlar. nutella sağolsun. alıyorum eline kavanozu ohhh.

geçen gün nette okudum.bebekler uyumaya başladıktan 20 dk.sonra derin uykuya geçermiş.(yöntemi kendim buldum dedim ama sanırım kopya çekmişim)

2 gün öncesine kadar ayağımda 2 saat sallardım.arada durur kıpırdandıkça sallamaya devam ederdim.bu gün ayağıma koydum 20-25 dk. salladım.sonra yatağına yatırdım.sonuç 2,5 saat uyanmadan yatağında uyudu.maşallah süphanallah diyeyim. bilmiyorum belki tesadüf olmuştur.yarın öğlen tekrar deniycem.

bide gece uykularını çözsem tam süper olacak...onun üstünde de çalışmalara bu gece başlıycam.

Hepinizin kandili mübarek olsun arkadaşlarım.Allah hepimizin gönlüne göre versin, evlatlarımızı korusun.

Mamayı 100 veya 120 cc yapıyorum. Eğer akşam dokuz gibi verdiysem mesela bir dahakini 12'de veriyorum. Ama uyumuşsa dört saat aralık veriyorum, saat 1'de veriyorum, sonrakinde de 5'te emziriyorum. Yani uyurken dört, uyumadan üç saat. Bazen arada huysuzluk yapıyor, o zaman biraz emziriyorum, emzirdiğim için de üstüne bir yarım saat filan daha ekliyorum. Yöntemin başarılı olursa bizimle paylaş canım

dün hastaneye doktora gittik kontrole 45 gün olmuş en son gideli sağlık ocağına götürüp tarttırdım geçen ay bu ayda aşı yapılırken tartılmıştı.sağlık ocağı gelişimi iyi kilo alımı normal dedi hastane doktoru azgibi takip edelim 10 gün sonra gel tartıp bakalım olmadı ek gıda yada mama başlarız dedi.45günde 1 kg almış mamaya başlamıyacağım biliyor doğumdan beri mamayla desteklesekmiki dedi durdu..şimdide mamaya başlamam direk ek gıdaya geçerim...sütüm var oğlum emiyor daha ne istiyor bu doktor bizden45 günde 1 kilo azmı sizlerce ama doğum kilosu 3,240 has.çıkışı 2800 doğumdan 8 gün sonrası 2900 tam 1 aylıkken 4,300 2 aylıkken 5,200 3,5 aylıkken 6,200 şimdide 6700 normal değilmi sizce 2,800 den 6700 e gelmiş daha ne olsun bence ....

vegaferonu aşamalı başlamalıymışız.sağlık ocağındaki hemşireler söyledi ilk gün 1 ,ikinci 2, üçüncü gün 3,dördüncü gün 4,beşinci gün 5,altıncı gün 6, 3 gün altıda git en son 7 damla ver.vücudu tepki vermez alıştırarak ver dedi...

Gaz ilacı kullanıyosan düzenli ver derim ben gazı olunca veriyodum bi etki olmadı dr düzenli verirsen bagırsakları düzene girer dedi öyle yaptım bide emmenin arasında verdim biraxsa yüzükoyun yatırmayı dene

Bence gayet iyi kilo almış, bu mama düşkünlüğüne sinir oluyorum, zaten ek gıdaya başlayacağız artık, mamaya ne gerek var. Yöntem iyiymiş, başlayınca ben de öyle yapayım

malum oğlumun gazı geçeceğine daha da arttı
çok 2.aydan beri damla kullanmıyorum evde zinco var tekrar başlayacağım
kaç damla veriliyordu günde unuttum:26:

valla canım benım oğlum da 2960 doğdu 2800e düştü en son 1 hafta önce tarttı doktorumuz 5800 ve anne sütüne devam dedi ek gıda bile dğil
15 günde 400gr almıştı en son
ben ek gıdaya geçince neden mama verilir bilmiyorum
ama kinayeli söylem,iyorum gerçekten bilmiyorum

pardon ama o doktor halt etmis cok iyi 45 gunde 1 kg. aylik 500 gr da normal sayiliyor ki bundan sonra kilo alimlari daha da azalacak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…