2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Ahh ahh neler denemedimki şimdide sağmayın deneyeceğim sıksık sağayım bakalım değişiklik olacakmı

Bizde başta aynı hemşire yardımıyla emzirdik şimdide istemiyor sadece uyurken alıyor süt gelmeyince sıkılıyor bağırıyor çekmiyor satıp bakıyorum bazen ikisinden çıkan sütün miktarı 60 cc birde sol göğsüme çok daha az süt geliyor bilmiyorum nedendir ama solda sütüm yok denecek kadar az...bunlarda benim moralimi çok bozuyor kendimi hep suçlu hissediyorum bebeğimi emziremiyorum sütüm yok diye halbuki neler denemedim yemediğim içmediğim şey kalmadı...

Elimde değil moralim çok bozuluyor hep kafamda emme problemi sütümün olmaması ne duyduysam yedim içtim yorgun hissediyorum kendimi...

seni çok iyi anlıyorumarkadaşım.benzer sorunlar bizdede var.yakınlarında olsak belki bu kadar takmayız.ama uzakta gurbette oldun mu insan herşeyi takıyor.aynı birde birşeyi zor yaptırırsın dediğim dedik olur.en çok da ona kızıyorum.yaş geçtikçe çocuk gibi oluyorlar.birşey dedinmi de küsüyorlar.yinede Allah başımızdan eksik etmesin.uzakta olsunlar ne yaparsa yapsınlar ama sağlıklı olsunlar.

ac olabılır mı?
aclik ve uykusuzluk bebekleri en cok aglatan sey.

Canım hiç üzme kendini aynı sorun bende de var internetten emzirme kampı diye arat oradakileri uygula bir de ben birinden duymuştum bol yeşillik kısır ye mayalı seyler tüket benim yaptığım bir şey de ama kilo aldırıyor şimdiden söyleyeyim 1 yada2 adet kurabiye ye sonra 15 -20 dakika uyu ya da uzan göğsünden süt akıyo resmen bide salatalara bol sumak koy emmeme sorununa gelince bende de başından beri var ben ancak ayakta yürürken emzirebiliyorum sütümü artırayım diye kilomu da arttırdım ama oğlumun kilo alımı çok az bizde nerdeyse 4 aylık olucaz
Yeni başladıysa büyüme atağı olabilir bol bol besle bide elini gözüne götürdüğün de ya da esnediğinde hemen uyutmaya başla kaçırınca uykusu öyle bölük pörçük olurmuş tavsiye veriyorum ama genel de gündüzleri aynı durumdayız (

Aynısı bizde de var kalbinde stent var babam 62 yasında 3 kardeşini ve babasını kalpten genc yasta kaybettiği halde hala yemesine içmesine dikkat etmiyor yağlı yağlı etleri pastaları baklavaları yiyip kolesterol ilacı alıyor bir şey söyleyince de kızıyor ben de uzaktayım düşünmemeye çalışıyorum bence sen de boş ver üzme kendini onlar öyle mutlu kabul etmemiz lazım

günaydın herkese:) bi taraftan bebeğimi sallıyorum bi taraftan netteyim. dün banyo yaptırdık kısa kollu çıtçıtlı badilere geçtik

AAİleleri düşünmeden olmuyoır
İnşallah evlatlarımız da bizi böyle düşünür
SÜnnetten sonra ilk banyomuzu dün yaptık rahatladı valla yavru:)
SAĞlık ocağınaa gittim tetanoz içn dün, gitmişken pipiyi de gösterelim dedik uyuz doktor çok beğendi pipiyi
Ama haftaya iznim bitiyor bana rapor vermeyi kabul etmedi vicdansız

benimkide bu aralar aynen öyle. ama dünden beri biraz daha farklı. gece uykusundan başlayayım önce. 1 haftadır gece uyanınca adamakıllı emmeden tekrar dalıyodu ve hemen acıkıp 1 saat demeden geri kalkıyordu. dün gece emmesine baya dikkat ettim memeyi bırakmasına izin vermedim. çekiyo gb yaptım arada tekrar tutmasını sağladım derken 7-8 k ya kadar uzattım emme olayını. ve her kalkışımda 2 bardak su içip öyle yattım. gece bişey yemeyince ve bebek emince süt azalıyor haliyle. bu şekilde 2.5 - 3 sattlik uykularımız oldu. yani gece uykularının kısa olmasını açlığına bağladım ben. araştırmalarım ve arkadaşlarıma sormam sonucunda bu sonuca vardım . bakalım eski düzenimize geri dönebilecekmiyiz. gündüz de en fazla 30 dk idi 31 değil dün 1 saat uyudu bugünde 45 dk kesintisiz uyudu. onu da şuna bağlıyorum. 2 saatte bir uykusu gelir benim oğlumun. bu 2 saati onunla oynayarak yorarak geçiriyoum. zaten sürekli oynamak, gülmek hareket etmek istiyor. bu dönemde enerjisi fazla geldiği için uykuları kısa olabilirmiş gb bişeyler okumuştum yine nette.ve uyandığı zaman hemen omzuma alıyorum pış pış yapıp tekrar uyumasını sağlıyorum 5 dk sona yatağına yatırıyorum ve bi müdedet daha uyuyor. sabah 9. 15 de uyudu 10 da kalktı hemen aldım ayağıma salladım sona da yağına götürdüm hala uyuyor.
bu aralar uyku konusu hepimizin sorunu. inşallah tespitlerim doğrudur. bu şekilde yavaş yavaş uykularımızı uzatabiliriz. inşallah sizlere de faydası olur.

pazartesi yaptırıcaz ama 2. ay yapılanların aynı değil mi 2 ay ateş olmuşmuydu

kızlar 4. ay aşınızı oldunuzmu çok ateş yaptı bizde sizde durum nasıl?

2 .ay aşıısnda ateş yapan verem değil mi?
4.ayda da verem yok diyr biliyorum
geçmiş olsun size
bizim daha var aşıya umarım ateş yapmaz

bir de şu var o gün kalabalık içindeyseniz nazara da gelmiş olabilir. biz öyle bir durumda hemen üstünü çıkarıyoruz. banyo yaptırıp farklı kıyafetler giydiriyoruz. birde sürekli nas ve felak başta olmak üzere bildiğimiz bütün sureleri okuyoruz.

günaydın herkese:) bi taraftan bebeğimi sallıyorum bi taraftan netteyim. dün banyo yaptırdık kısa kollu çıtçıtlı badilere geçtik

bende yarım kollu çıtçıtlı badi giydiriyorum altına da patiksiz altlardan giydiriyorum. kısa kollu sortlu tulumlarımız var onları tombiş bacaklarına giydirmeyi iple çekiyorum:))

dün gezmeye gittik oğlumla ilk kez tek başımıza. güneş gözüne geldikçe öyle bir rahatsız olduki yavrum. sanki gözüne ışık tutuluyor gb rahatsız oldu. aslında bazen onların bu uykusuzluk huysuzluklarını çok görmüyorum. hayata daha yeni alışıyorlar. güneşi bile ilk kez hissediyorlar. başı ağrıyor olabilir, gazı olabilir, sıcaktan yada soğuktan rahatsız olmuş olabilir. bizim anlayamayacağımız o ufacık ağrıları onlar daha yeni yeni hissediyorlar ve başedemiyorlar belki de. mesela benim oğlum 3 aydan önce elektrik süpürgesini eşliğinde güzel uyurdu. ama dün temizlik yapayım uyurken dedim. makinayı duyar duymaz uyandı. uyanıkken açtım bu sefer başladı ağlamaya. hapşurduğumuzda bile korkuyor. bu gürültü ne nerden geldi aniden diye korkuyorlar. demek istediğim etrafını anca anca anlamaya başladılar. aslında o kadar güzelki bizden bir parçanın yavaş yavaş büyüdüğünü görmek, onlarla birlikte büyümek, nasıl büyüdüğümüzü onlarla beraber yeniden keşfetmek...

benim kızımda uyuduktan 30-45dk sonra tekrar uyanıyor eğer konuşmadan yada bişeyler dikkatini çok dağıtmadan emziğini verirsem tekrar uykuya dalıyor ve daha uzun uyuyor ama uyanmış deyip kucağıma alırsam uykusu bölünüyor ve sonraki uykuya geçiş daha zor oluyor.

Ahh ahh neler denemedimki şimdide sağmayın deneyeceğim sıksık sağayım bakalım değişiklik olacakmı

ben de o ahhh ahhh neler denemedim ki diyenlerdenim canım emin ol.maden suyu da iç günde 2 defa çok faydası oldu bende.yiyip içmekten sıkıldım o denli yani.ama düzenli emzirmek ya da sağmak en önemlisi.

sadece kısa kollu çıtçıtlı badi mi?yoksa üzerine de birşey giydirdin mi?ben hala badilerin üzerine giydiriyorum.

2 .ay aşıısnda ateş yapan verem değil mi?
4.ayda da verem yok diyr biliyorum
geçmiş olsun size
bizim daha var aşıya umarım ateş yapmaz

ateş yapan karma aşı.hemşiremiz öyle dedi.

bende yarım kollu çıtçıtlı badi giydiriyorum altına da patiksiz altlardan giydiriyorum. kısa kollu sortlu tulumlarımız var onları tombiş bacaklarına giydirmeyi iple çekiyorum:))

çok minikler ya daha sanki şort giydirince falan üşüyecekler gibi geliyor bana.içim el vermiyor.annelik nasıl bir şey yaaa

benim oğlum da ilk çıktığımızda hemen kapıyordu gözlerini güneş geldiği zaman,sonra da tepinmeye başlıyorduyavaş yavaş alıştı.şimdi yine kapıyor gözlerini ama eskisi gibi tepinmiyor.söylediklerinde çok haklısın.biz de eşimle konuştuk geçenlerde aynı konuyu.bizim için çok normal olan şeyler,hatta farketmediğimiz uyarıcılar onlara ne kadar karmaşık ve zor geliyor.bu savunmasız halini gördükçe bebeğimin bir saniye bile yanından ayrılmak gelmiyor içimden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…