2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ya kızlar oğlum çok beyaz dışarı çıkarken güneş kremi kullanmamı tavsiye etti doktorum mineralli olsun dedi marka önermedi mustela veya biodermanın var hangisini alsam acaba ? Kullanan var mı ya da ne kullanmayı düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Ya kızlar oğlum çok beyaz dışarı çıkarken güneş kremi kullanmamı tavsiye etti doktorum mineralli olsun dedi marka önermedi mustela veya biodermanın var hangisini alsam acaba ? Kullanan var mı ya da ne kullanmayı düşünüyorsunuz?

canım benim oğlum da baya açık biz sebamed aldık 50+ bebekler için

bende yarım kollu çıtçıtlı badi giydiriyorum altına da patiksiz altlardan giydiriyorum. kısa kollu sortlu tulumlarımız var onları tombiş bacaklarına giydirmeyi iple çekiyorum:))

ben patiksiz alta geçemedim korktum ama belki bende geçerim.aman yerim ben bu tombulları yaa:) bebişin çok şeker olur eminim

ben patiksiz alta geçemedim korktum ama belki bende geçerim.aman yerim ben bu tombulları yaa:) bebişin çok şeker olur eminim

sizler nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben şorta bile geçtim evde yavaş yavaş da dışarda giydiricem
izmirdeyim ve yanıyoruz
sıcağa alışsın istemıyorum
doktorumuz siz ne giyiyorsanız onu giyecek bir fazlası bile değil dedi

sadece kısa kollu çıtçıtlı badi mi?yoksa üzerine de birşey giydirdin mi?ben hala badilerin üzerine giydiriyorum.:KK53:

ben gündüzleri sadece kısa kollu çıtçıtlı badi giydiriyorum altına patikli alt.geceleri kolları üşürse diye uzun kollu birşey giydiriyorum ama önünü kapatmıyorum.çok sıcaklarsa diye.benim bebeğim kollarını hep dışarda tutmak istiyor çünkü:) bende senin gibi üşürse diye korkuyorum ama çok terliyor

sizler nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben şorta bile geçtim evde yavaş yavaş da dışarda giydiricem
izmirdeyim ve yanıyoruz
sıcağa alışsın istemıyorum
doktorumuz siz ne giyiyorsanız onu giyecek bir fazlası bile değil dedi

bizde çok sıcak bir yerdeyiz. aslında haklısın ama korkuyorum:KK43: herhalde dışarı çıkarken bende şort giydiririm artık.çünkü ev dşarıya göre biraz daha serin.bir de sıcağa mı alışıyorlar? onu bilmiyordum

sadece kısa kollu çıtçıtlı badi mi?yoksa üzerine de birşey giydirdin mi?ben hala badilerin üzerine giydiriyorum.:KK53:

ben gündüzleri sadece kısa kollu çıtçıtlı badi giydiriyorum altına patikli alt.geceleri kolları üşürse diye uzun kollu birşey giydiriyorum ama önünü kapatmıyorum.çok sıcaklarsa diye.benim bebeğim kollarını hep dışarda tutmak istiyor çünkü:) bende senin gibi üşürse diye korkuyorum ama çok terliyor
çocuğu asıl hasta eden terlemisidir canım eğer yaşadığın yer sıcaksa ki terliyor diyorsun bence yavaş yavaş giydirebilirsin en azından uzun giydireceksen ince uzun giydir ki terlemsin
benım oğlan şortla çok rahat ediyor
zaten soyunmaya bayılıyor

güneş kremlerinin kanserojen olduğunu duymuştum ben.kullansak bir türlü kullanmasak bir türlü

bizde çok sıcak bir yerdeyiz. aslında haklısın ama korkuyorum:KK43: herhalde dışarı çıkarken bende şort giydiririm artık.çünkü ev dşarıya göre biraz daha serin.bir de sıcağa mı alışıyorlar? onu bilmiyordum

yani şunu demek istiyorum eğer sarasak çocuğu hep sıcak ister ve hasta olur doktorumuz hep bunu dedi
bizim alttabir komşu var aannesi küçükken bebekelrini çok sarmış inan adam şuan izmir sıcağında hırkayla dolaşıyor
bunu kastettim
sıcak iyi değil dder annem de çocuk için rahat olmalı

yani şunu demek istiyorum eğer sarasak çocuğu hep sıcak ister ve hasta olur doktorumuz hep bunu dedi
bizim alttabir komşu var aannesi küçükken bebekelrini çok sarmış inan adam şuan izmir sıcağında hırkayla dolaşıyor
bunu kastettim
sıcak iyi değil dder annem de çocuk için rahat olmalı

doğru aslında.yabancılar türklere göre daha dayanıklı mesela.kışın incecik giyinip çıkıyorlarmış.belki bundandır. ama görenler şey diyor aman efendim bu çocuğu üşütüyorsun ondan gaz oluyor falan filan.insanın aklı karışıyor.ama alışmasın dayanıklı olsun gaz geçici ne de olsa

doğru aslında.yabancılar türklere göre daha dayanıklı mesela.kışın incecik giyinip çıkıyorlarmış.belki bundandır. ama görenler şey diyor aman efendim bu çocuğu üşütüyorsun ondan gaz oluyor falan filan.insanın aklı karışıyor.ama alışmasın dayanıklı olsun gaz geçici ne de olsa

aynen öylee
bebek doğar doğmaz buz gibi suya atıyorlar taş gibi oluyor insanları
belki fazla o kadarı ama rahat olmaya çalışıyorum ben
artık yenidoğan değiller

Biz manisadayız. malum çok sıcak. gündüz kısa kollu çıtçıtlı badi, altına patiksiz alt ve çorap giydiriyorum. gece üstüne uzun kollu giydiriyorum. benimkide kolları dışta yatıyor çünkü. artık yorgan kullanmıyoruz. ince 2 tane battaniye örtüyorum

Biz manisadayız. malum çok sıcak. gündüz kısa kollu çıtçıtlı badi, altına patiksiz alt ve çorap giydiriyorum. gece üstüne uzun kollu giydiriyorum. benimkide kolları dışta yatıyor çünkü. artık yorgan kullanmıyoruz. ince 2 tane battaniye örtüyorum

Manisanın sıcağı da beterdir ama 2 battaniye fazla değil mi?GÜndüz uyurken ne örtüyorsun
ben artık çarşaf örtüyorum gece bile odamız 23 derecenin altına düşmüyor

benim oğlum da beyaz tenli.arkadaşlarıma sordum kimisi mustela,kimisi sebamed dedi.dr a gidince soracam ben de cumartesi günü

anaaammm ben abartmışım.diyarbakırdayız biz iş gereği.sıcak burası da ama nedense ben daha kısa kollu t-shirt bile giydirmedim ya üşürse diye.manyak mıyım neyim.:KK1:

çocuğu asıl hasta eden terlemisidir canım eğer yaşadığın yer sıcaksa ki terliyor diyorsun bence yavaş yavaş giydirebilirsin en azından uzun giydireceksen ince uzun giydir ki terlemsin
benım oğlan şortla çok rahat ediyor
zaten soyunmaya bayılıyor

terliyor ama sadece ensesi ve kafasının akası.sırtı kuru oluyor.ben de o yüzden yaz moduna geçemedim.

ev 25-27 derece arası oluyor bizim.ben hala uzun kollu giydiriyorum.normal değilim sanırım:18:

Manisanın sıcağı da beterdir ama 2 battaniye fazla değil mi?GÜndüz uyurken ne örtüyorsun
ben artık çarşaf örtüyorum gece bile odamız 23 derecenin altına düşmüyor

Evet çok sıcak şimdiden. gece 2 tane ince penye battaniye kullanıyorum. gündüz 1 tane. işte annelik. bi yandan yanar mı diyorum bi yandan da üşütürmüyüm acaba diyorum. alışcaz inşallah

Bizde başta aynı hemşire yardımıyla emzirdik şimdide istemiyor sadece uyurken alıyor süt gelmeyince sıkılıyor bağırıyor çekmiyor satıp bakıyorum bazen ikisinden çıkan sütün miktarı 60 cc birde sol göğsüme çok daha az süt geliyor bilmiyorum nedendir ama solda sütüm yok denecek kadar az...bunlarda benim moralimi çok bozuyor kendimi hep suçlu hissediyorum bebeğimi emziremiyorum sütüm yok diye halbuki neler denemedim yemediğim içmediğim şey kalmadı...

İnan ki seni çok iyi anlıyorum, aynı duyguları ben de yaşadım, hatta sırf bu yüzden psikoloğa bile gitmeyi düşündüm ki normalde gayet rahat biriyimdir. Ama bak büyüyorlar artık, yakında ek gıdalar başlayacak, o zaman az da olsa anne sütü alması yetecek. Biz elimizden geleni yapıyoruz, gerisi Allah'a kalmış. Önceden "Takma kafana, yetmiyorsa mama verirsin" diyenlere uyuz oluyordum, "Ne demek mama ya, niye yetmesin benim sütüm" diye kızıyordum. Gerçi azalmasında benim de hatam oldu, çok geldiği zamanlara güvendim, geceleri yeterince sağmadım. Her şey bir yana, kendimizi suçlayıp bu psikolojiyle bebeğimizin en güzel zamanlarını doya doya yaşayamıyoruz. Bu günler geri gelmez.

X