2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

arkadaşlar gündüzleri bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz? 3 ayımız dolmadan önce ayakta sallayarak uyutuyordum. şimdi kucakta uyuyor. ama 2 gündür şöyle bir yöntem izliyorum. omzumda uyukluyorsa yatağına alıyorum. karnı üstüne yatırıyorum. sırtına pışpış yapıyorum uyuyor. dün gecede öyle uyuttum. inşallah tesadüf değildir. başarmışımdır. kucakta çok zor oluyor. şimdi yine küçük büyüyünce daha da zor.
uyutma konusunda farklı bir yöntem izleyen var mı paylaşır mısınız???

Bizde ilk cocukta cok bunslmistik ben 22 yasindaydim esim 23 butun arkadaslari bekardi devamli arayip cagiriyorlardi ben izin vermiyordum beni arayip izin almaya baslamislardi bende cok sinirleniyordum tabiki her erkek cocuk bakma isini beceremez uzulmeyin buyugunce daha ilgilenir ama insan ewde okadar bunaliyo biz kendimize bir saat ayiramazken onun saatlerce gezmesi ozgurce insani cildirtiyo gecen hafta pazar bende biraktim bir iki saat buyuk kizimla ciktim oda uyutmus uyanincada yedirmis kafami dagittim biraz malum benim esim yok zaten bu cocukta da hic bir hakki yok hersey bana bakiyo iki cocuk becerip ders bile yaptiramiyor buyugune gene sinirlendim bosverin ya su erkekleri ben sallamiyorum

aynı durumdayız canım.. benim izin de 8 mayıs son.. dr.a sordum 10+10 veririm dedi.. gerisi allah kerim..

gerçi oklua da gitsek zaten dönem sonu ders mi verecekler sanki.. rapor almamız idarenin işine zaten..

Bende öğretmenim okulun son haftası bende başlamayı düşünüyorum. Bütün rapor hakkımı kullanamam. Acil bir durum olursa diye. Bir arkadaşıma müdürü hergün gel 3 saat kal git demişti. Belki bize de öyle derler.

kızlar aslında benım moralim bozuk
dün sütümü sağdım 10 dk. da 20 ml çıktı
bana ve eşime çok az geldi
sütüm azalıyor galiba
bir de oğluma biberonla vereyim dedim (yarın sünnette mecbur öyle olack) biberonu ememiyorne yapacağım
yarın bir gün biberon alması gerekcek çok üzüntülüyüm
abartıyor muyum?
ben iyice evham oldum

acil durumlarda unutmayın 10 gün ya da 7 gün mazeret izni hakkımız var,sevk var

ben ayağımda uyutuyorum canım uyuyunca da yatağına alıp ya yan yatırıyorum ya da yüzükoyun

benim eşimde alt değiştirmeyi bilmez azıcık sevmeye kucağına alır durmuyor yada annesini tanıyor seni istiyor diye getirir kucağıma...benim bide evde 2 tane daha çocuk var.hadi bebeği geçtim bari büyüklerin derslerine yardım et diyorum yok bi bahane hep bulunuyor....sınav zamanı kucağımda bebek bir oğlanın odasına bir kızın odasına koşturuyorum anne anne anne yeter artık babanızdan yardım isteyin diyorum nerdeeeee...bide düzenli yemek olacak kıyafetleri her an temiz ve ütülü olacak bir gün giydiğini ertesi gün giymez yıkanıp ütülenecek....ev düzenli temiz olacak akşam yemeği arkasına çay keyfide yapacak yaaaa tek değilsin çarşamba tatildi çocuklar baba gezmeye götür dedi işim çok hayır cevabına bahçede oynadılar akşam6 gibi eve gelip yıkandı çocuklar bende 2saat kadar önce bebeği yıkamıştım .eşim arıyor hazırlanın çıkalım diye çocukların 3de yıkandı hasta olurlar çıkamayız dedim.3-4 saat sonra gelebildi eve nerdeydin dedim cevaba bak....siz gelemeyince bende arkadaşlarıma uğradım ........hepsi aynı al birini vur birine

aile hekimlikleri en fazla kaç gün rapor verebiliyor tek kalemde
rapor alacamda az kaldı bilen varsa bir yardımcı olursanız sevinirimmmmmmmmm

her an göğüslerin dolu olamaz bence takma sütüm azlıyor diye kafana takarsan azalır.ara ara sağ dene benide oğlan emdikten sonra sağınca hiç yok bazen 20 bazen 120 ml olabiliyor.sütümün azaldığı hissine kapılınca hemen tahin helva, soda, kara üzüm yemeye başlıyorum.biberona gelince benim oğlan doğduğunda sarılık diye biberonla sütle beslendi..o bile şimdi bazen almıyor bazen alıyor.bide sen verme biberonu eşin versin benim elimden kucağımda almıyor benimki emmek varken diye düşünüyor herhaldeara ara dene illaki alıyorlar ...korkmada evham yapmada.....

aile hekimlikleri en fazla kaç gün rapor verebiliyor tek kalemde
rapor alacamda az kaldı bilen varsa bir yardımcı olursanız sevinirimmmmmmmmm
ben de bunu merak ediyorumm galiba 3 ya da 5

off bilemiyorum
hemen tahin helvasını aldım yanıma üzerine sodaaaa
ya soda gaz yapmaz mı bebeğe

ben de bunu merak ediyorumm galiba 3 ya da 5

off bilemiyorum
hemen tahin helvasını aldım yanıma üzerine sodaaaa
ya soda gaz yapmaz mı bebeğe

bikere 10 kesin veriyorlar ben hamileyken 10 gün aldım
ama daha fazla erebiliyorlarmı onu merak ettim
mesela 20 gün?

sağınca benim de az çıkıyordu artık sağmıyorum.. öyle düşünme azalıyor diye üzülme sakın.. bu da etkiler sütün yoğunluğunu.. maden suyu iç günde 2 kere, tahin pekmez ye, rezene iç.. bol da su.. ben en az 4 litre içiyorum

Son düzenleme:
aslında bize 50 bile yetmez
ne kadar çocuklarımızı büyütüp işe başlarsak o kadar kar diyoruz artık napalım
sağolsun başbakan 3 çocuk diyorda hiç bir yardım etmiyor
na maddi ne manevi
çcuk yapıyoruz çok şükür iyi güzelde sonuçta gene biz boğuşuyoruz başbabıb ruhu duymuyor
bari 1 yıl ikan sağlasa 1 yaşına gelince işe başlasak doğurganlık oranı çok artar
ama hiç bir çabaları yok
6 ay doğum iznini bile halen geçiremediler bize vurmadı malesef

Canim sakin takma kafana iki hafta once bende cok takmistim sagiyorum sut cikmiyo zaten emmek istemiyo sutumde azaldi ben acayip uzuldum agliyordum deli gibi ilk cocukta sutum coktu boyle bisiyler yasamamistim isirgan cayi ictim malt iceceklerinde aldim tatlari cok kotu ama ictim mecburen ( jokerde satiliyo) gecen kisir yaptim taze soganli falan oda cok sut yapiyor ama olay kafada bitiyor yetmez doymaz diye dusunme bi sekilde karnini doyurur bende biboron vermiyorum gece yatarken devam sutu veriyorum pirinc unu ile kivam veriyorum biraz doktor dedi banada oyle yapabilirsin zaten 4 . Ayda biraz biraz yogurtlara meyvelere gececez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…