2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Benim de kendi saçım yarıya kadar indi ama yarıdan aşağısı boya. Bir tarafımda da çok beyaz var sıra halinde:) Yoğun bir gölgeyle kapatayım diyorum ama kuaförüm oreal kullanmadan olmaz, o yüzden bekle boyalar gitsin diyor. Bu kadar uzamışken kendi saçımdan da olmayayım diyorum. Anlayacağın senin gibi tereddütteyim:KK37: Cesaret vermek isterdim ama ben de yardımcı olamadım sanırsam:)

gayet yardımcı oldun, benim gibi kararsız biri daha olduğunu öğrendim :) ben walla bugün dedim eşime bana boya al kendim boyacam diye.. çok rengini açmadan karamel yapmaya karar werdim..

allah korusun orta kulak enfeksiyonu olsa uyuyamaz çocuk sürekli ağlar hem ateş te olur..
iyi bari ozaman
kızlar saçını boyatmayı düşünen yada boyayan war mı?
ben kızımı:) emzirirken 6. aydan sonra boyattım bebeğe etki eder diye..kırkı çıkınca boyatanları duyunca we görünce acaba boyasam mı diyorum?? hiç beyazım yoktu ama son zamanlarda 1-2 rastlar oldum, yaştan dolayı beyazlıcam iyice sanırsam :KK1:
ben boyattım valla emzirirken etki ettiğini düşünmüyorum ben bişey de olmadı çok şükür
gece kaçar saat uyuduğunu bilmiyorum 9-10 da yatıp sabah 7 de tamamen kalkıyor , 2- 3 kere ağlıyor, emzirip yatırıyorum tekrar. 2 saat sonra da uykuları başlıyor.
gündüz en fazla 2 saat uyuyor.
gündüz az uyuyorsa gece uyuması çok normal
4 aylık bir bebek gece kesintisiz 8-9 saat uyuyabilir ben bunu çok araştırdım doktora da sordum o da öyle dedi
normal bir durum yani
ben pazartesi doktora sordum aynı el yumru ağzında salya köpük ....ama beyaz bir şry yok bizde doktor daha erken ama bu aylarda diş etleri diş çıkarmaya hazırlanıyor dedi normal olması dedi....5.ayda patlatır dişleri dedi..... hamsiler nasıl büyüdülermi mamaya başladınmı....canım ya allah sana kolaylık versin 10 sene öncesini hatırlayınca ikiz büyütmek baya bir zor bilirim.....
bende öyle düşünmüştüm ama yine de insan endişeleniyor.
büyüdüler çok şükür 5,5 kilo olmuşlardır şuanda ..yok çok şükür şimdilik mamaya başlamadım sütüm yetiyor:nazar::nazar:
evet zor ama ben düzenimi kurdum çok şükür yorucu olsa da bi şekilde yürüyor
6 aylıkken kreşe bırakıp işe başlayacağım maalesef..
ev kredimiz olmasa ücretsiz izin alacaktım ama maalesef öyle denk geldi.
sendede mi ikiz var:KK1:
sen tekmi baktın peki ben tek bakıyorum
bi de yürümeye başlayınca daha mı zor oluyor zaptetmek ,sence en zor dönemi hangisi

selam kızlaar:)

napıyosunuz görmeyeli, baya kaynatmışsınız:))) bende genel bir dr kontrolü için gittim , sarı-yeşil akıntım vardı bi tuhaf. ben ultrasonla bi alttan bi üstten bakarlar derken hoop kendimi çatalda buldum smear testi için örnek alındı. rutin kontrolmüş oda. ama ben böyle bir şey beklemediğim için haliyle stress oldum ve spektummu neyse o alet kırıldı haydi bi daha kanama yaptı. :KK43:( ama can acıtıcı bir şey değil ben sadece bana smear yapılacağını bilmediğimden kastım. gelgelelim dr vajinada enfeksiyon olabilir dedi neo penotran die bi fitil verdi ama hala kullanmadım çünkü emziriyosanız sütten kesin tedavi bitene kadar diyo prospektüste oooldu canım dedim ben zaten bebeyi zor zaptediyorum memeyle ki memeylede kavgalı:KK43: ay inşallah geçici birşeydir bu çok zor emziiryorum valla . eşim diyo ki ben hayatta böyle emzirme şekli görmedim diyo :) sanki ben gördüm vaaay vay. onun dışındaaa salyalarımız bildiiğin şelale. eli sürekli ağzında iki elinide yumruk yapıp sokmaya çalışıyo. emerken bi yandan elimde ağzımda olsun istiyo. arkadaşlar bebk 3 ayı bitirid ve ben kucağıma filan oturtuyorum ya napıyım istiyo oturtunca sağa sola bakıyo ağlamıyo . inşallah bişeycikler olmaaz.vee son olarak kilo vermek istiyoruuuuuuuuum diyetisyene giden varmı aranızdaa

yaa ben de hala adet olmadım ,doktor 6ay takma kafana dedi pko var bende
yaza ben de gidip smear aldıracağım
Diyetisyene ben c.tesi gidiyorum canım
benım 5 kilo fazlam var biraz da göbek ama rahatsız ediyor benı
doktorla konuştum emziriyorum geleyim mi diye size özel programlarımız var dedi
bir gideyim bakayım sana da yazarım burdan

bu arada herkese selllllaaaaaaaaaammmm:KK3::KK3:
oğlum gece 2 güne göre daha iyiydi ,daha iyi uyudu tabii ben de:KK53:

canım diyetisyen sonrası burdan doktorun söylediklerini bizimlede paylaş bendede 6 kilo kaldı çokda takıyorum işallah veririz.

Ne var ya kadının oğlum demesinde? İsmiyle hitap edebilirmiş, oğlum diyemezmiş,oğulcuğum diyemezmiş. Yok yeeaaa???? Ona da karışın bari.:KK47: Ben oğluma oğlum da derim oğulcuğum da derim. Karışan gelinin de alnını karışlarım valla.:KK47: Onun ilişkisi kendi anasıyla olanı ilgilendirir, benim oğlumla ilişkime kimse karışamaz. Bişey demeyim demeyim diyorum da bazen insanlar kendini ne sanıyor, nelere takılıyor anlamak mümkün değil. Başka hiç işiniz gücünüz derdiniz yok herhalde.

ben sizin bu kadar atarlanmanızı anlamış değilim. ben düşüncemi paylaştım rahatsızlığımı dile getirdim onca kalabalık içinde 30 yaşındaki eşim için sürekli beni iğneler gibi karşıdan karşıya oğluşum nasıl demesi beni rahatsız ediyor sizi rahatsız etmemesi çok normal. ben herkesin fikrine saygı duyuyorum.lütfen sizde benım neye takılıp takılmayacağımı kafanıza takmayın....

bazı günler 17-18 saat uyuyor toplam.

uykusu gelince mızmızlanıyor, emziğini veriyorum uyuya kalıyor. şuan mızmızlanmaya başladı, emziğini versem kesin uyur.

maşallah bebişine
bızım artık gece uykuları çok düzensizleşti.saat başı kalkıyor kimi emiyor kimi emmiyor sızlanıp tekrar uyuyor.
gündüzleride çok iyi uyuduğu söylenemz emzikle kendi kendine uyuyordu ama şu sıra onuda unuttu. işe başladım düzen bozuldu sanırım.

bende de var bi 6 kilo:) diyet listesi verince payaşırmısın bakalım hem sütü etkılemiycek hem zayıflatıcak neler var..

maşallah bebişine
bızım artık gece uykuları çok düzensizleşti.saat başı kalkıyor kimi emiyor kimi emmiyor sızlanıp tekrar uyuyor.
gündüzleride çok iyi uyuduğu söylenemz emzikle kendi kendine uyuyordu ama şu sıra onuda unuttu. işe başladım düzen bozuldu sanırım.

seni ozluyordur

iyi bari ozaman

ben boyattım valla emzirirken etki ettiğini düşünmüyorum ben bişey de olmadı çok şükür

gündüz az uyuyorsa gece uyuması çok normal
4 aylık bir bebek gece kesintisiz 8-9 saat uyuyabilir ben bunu çok araştırdım doktora da sordum o da öyle dedi
normal bir durum yani

bende öyle düşünmüştüm ama yine de insan endişeleniyor.
büyüdüler çok şükür 5,5 kilo olmuşlardır şuanda ..yok çok şükür şimdilik mamaya başlamadım sütüm yetiyor:nazar::nazar:
evet zor ama ben düzenimi kurdum çok şükür yorucu olsa da bi şekilde yürüyor
6 aylıkken kreşe bırakıp işe başlayacağım maalesef..
ev kredimiz olmasa ücretsiz izin alacaktım ama maalesef öyle denk geldi.
sendede mi ikiz var:KK1:
sen tekmi baktın peki ben tek bakıyorum
bi de yürümeye başlayınca daha mı zor oluyor zaptetmek ,sence en zor dönemi hangisi

maşallah büyümüşler:nazar:

her dönemin zorluğu var ...emeklerken her yerdeler birini takip etsem öbürü gider.ben tek baktım bide ev dublexti merdivenlerden korkardım.yürüyünce çok zorlanmadım.ikiz olmalarının avantajı birbirlerine oyun arkadaşı oluyorlar bizde yemek ve yıkanma kabustu.... çok zor yemek yiyediriyordum bide banuoda ayaklanınca oğlan tepeme kadar tırmanıyordu.....

anneanne babaanne abla kardeş yokmu evde bakıcı tutsanda onlardan biride otursa kreşte yazık ya...
şimdi düşününce bebeklikleri en kolayıymış 10 yaşındalar okul ders arkadaşları sorun kedi köpek gibi didişiyorlar ve yeni kardeşi ikiside kıskanıyor malesef ....:KK22:

Son düzenleme:
maşallah büyümüşler:nazar:

her dönemin zorluğu var ...emeklerken her yerdeler birini takip etsem öbürü gider.ben tek baktım bide ev dublexti merdivenlerden korkardım.yürüyünce çok zorlanmadım.ikiz olmalarının avantajı birbirlerine oyun arkadaşı oluyorlar bizde yemek ve yıkanma kabustu.... çok zor yemek yiyediriyordum bide banuoda ayaklanınca oğlan tepeme kadar tırmanıyordu.....

anneanne babaanne abla kardeş yokmu evde bakıcı tutsanda onlardan biride otursa kreşte yazık ya...
şimdi düşününce bebeklikleri en kolayıymış 10 yaşındalar okul ders arkadaşları sorun kedi köpek gibi didişiyorlar ve yeni kardeşi ikiside kıskanıyor malesef ....:KK22:

bakalım nasıl olacak ..ben 6 aylıkken işe başlayacağım mecburen .
bakıcıyı istemedim ,kimseye güvenemem evlatlarımı emanet edemem ,çocuklarımı iter kakar ,küfür öğretir argo öğretir ,rahat bir kadındır mahalle ağzıyla konuşur çocuklarıma örnek olacak sonuçta benden çok onu görecekler , o yüzden çok bildik tanıdık olmadıktan sonra bakıcı olmaz güvenemem ,ankarada da akraba tanıdık yok işten dolayı burdayız o yüzden kreş en iisi bizim için.hem itip kakma durumları olmaz hem de çocuk orada eğitim alır ,oturmasını kalkmasını öğrenir ,konuşmasını öğrenir ,argo bilmez küfür bilmez bakıcı belki evde yedirmeyecek içirmeyecek geçecek tvnin başına çocukları da alıştıracak ,bakıcının bir sürü dezavantajı var ama kreş öyle değil ..
annem kardeşim yakınımda ama kimseden fayda yok başımın çaresine tek başıma bakıyorum ...
eşim de işten gelince yardım ediyor beraber bakıyoruz geceleri de
o şekilde gidiyor çok şükür

Son düzenleyen: Moderatör:
canım diyetisyen sonrası burdan doktorun söylediklerini bizimlede paylaş bendede 6 kilo kaldı çokda takıyorum işallah veririz.

Seve seve paylaşırım canım
ben de çok takıyorum çünkü hayatım boyunca hiç göbeğim olmadı hamilelik dşında
yaz geliyor bol bol yüzmek lazım

bende de var bi 6 kilo:) diyet listesi verince payaşırmısın bakalım hem sütü etkılemiycek hem zayıflatıcak neler var..

paylaşırım canım ama pazar gününden önce yazamam evde olmayacağım
yazmadı demeyin:)
son kez bu akşam koca bir tabak makarna yiyeyim barii:KK56::KK56:

bakalım nasıl olacak ..ben 6 aylıkken işe başlayacağım mecburen .
bakıcıyı istemedim ,kimseye güvenemem evlatlarımı emanet edemem ,çocuklarımı iter kakar ,küfür öğretir argo öğretir ,rahat bir kadındır mahalle ağzıyla konuşur çocuklarıma örnek olacak sonuçta benden çok onu görecekler , o yüzden çok bildik tanıdık olmadıktan sonra bakıcı olmaz güvenemem ,ankarada da akraba tanıdık yok işten dolayı burdayız o yüzden kreş en iisi bizim için.hem itip kakma durumları olmaz hem de çocuk orada eğitim alır ,oturmasını kalkmasını öğrenir ,konuşmasını öğrenir ,argo bilmez küfür bilmez bakıcı belki evde yedirmeyecek içirmeyecek geçecek tvnin başına çocukları da alıştıracak ,bakıcının bir sürü dezavantajı var ama kreş öyle değil ..
annem kardeşim yakınımda ama kimseden fayda yok başımın çaresine tek başıma bakıyorum ...
eşim de işten gelince yardım ediyor beraber bakıyoruz geceleri de
o şekilde gidiyor çok şükür

içimi kararttın be delikız
ben mecburen bakıcıya verecağim yaşadığım yerde kreş yok 3 yaş anaokulu var
ailelere baktırmayı istemıyorum zaten yakın değiller
bir şey demey gelmez çocuğun kıymetli olur kırgınlık olur diye
ALlah vicdanlı birini çıkarsın herkesin karşısına
tabi bakıcı olunca eve gelecek ve kamere sistemi kuracağız

herkesin şartları farklı tabiki herkes kendine uyanı yapacak
bizim burdada kreş olmasa bende mecbur verecektim
ama şimdi seçme imkanım var bu yönde seçim yaptım
RABBİM inş.vicdanlı insan çıkarsın hepimizin karşısına
ben sadece bakıcı olayını sevmiyorum ne yapayım
ama siz kamera kuracakmışsınız o zaman sıkıntı olmaz zaten

ben çalışmayı bırakalı 5 yıl oldu.. allah mecbur etmezse de düşünmüyorum.. çocukla çalışmak we bu sorunlarla uğraşmak gerçekten zor.. allah yardımcınız olsun, iyilerle karşılaşın..

herkesin şartları farklı tabiki herkes kendine uyanı yapacak
bizim burdada kreş olmasa bende mecbur verecektim
ama şimdi seçme imkanım var bu yönde seçim yaptım
RABBİM inş.vicdanlı insan çıkarsın hepimizin karşısına
ben sadece bakıcı olayını sevmiyorum ne yapayım
ama siz kamera kuracakmışsınız o zaman sıkıntı olmaz zaten

ben çalışmayı bırakalı 5 yıl oldu.. allah mecbur etmezse de düşünmüyorum.. çocukla çalışmak we bu sorunlarla uğraşmak gerçekten zor.. allah yardımcınız olsun, iyilerle karşılaşın..

evet zor gerçekten ve delikızın dediği gibi şartlar farklı
bir de çocuk küfürü argoyu illaki duyacak söyleyecek önemli olan onun yanlış olduğunu bzim anlatabilmmiz

X