2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

bu ne ya.. yalan dünyadaki vasfiye geldi bi an gözümün önüne.. bende de var çok bilmiş komşular ama bu derece değil.. cevabın için tebrik ederim.. benim de çok şey söylemeek istediğim epey birileri var bi söylesem de rahatlasam:))

kızlar 40 günlükkenki bronşit maceramızı bilenleriniz vardır.. kızım 2-3 gündür öksürüyordu ilerlemesinden korkup bugün dr.a götürdük ciğerlerini dinledi gayet temiz ilaç vermeyeceğim dedi.. serum fizyolojik yapıp bol bol emzireceğim geçer inş. gece de cold-mix yaparım..

atlatırız inş. artık havalar güzelleşsin istiyorum..

çok geçmiş olsun canım, darısı benimkinin başına.
merak ettiğim şeyleri sorayım.
tam anestezimi yaptılar lokalmi. ilk çişini yaparken ağladımı. bez bağlamakta sakınca varmıymış.kaç günde iyileşirmiş. birde nerde yaptırdınız.biraz çok sordum ama bende düşünüyorumda :))

çoook geçmiş olsun.
15 gün önce bizde bi macera atlattık.kanında iltihap çıktı.elinin üstünden damar yolu açtılar 1 hafta kaldı 24 tane iğne yedi ordan.kan aldırmaktan delik deşik oldu kuzum.Alla çok şükür iyileşti.

dediğin gibi şu havalar bi güzelleşse.içim sıkılıyor bütün gün.

Hasta olan ve sunnet olan yavrulara gecmis olsun neyseki benim ikitane kizim var sunnet isi yok :) bizde gaz hala var az once inanilmaz agladi emmeme sikintisi devam cok acken azicik emiyo tamam mamada sadece gece yatarken veriyorum bakalim kilo aldimi almadiysa mamayi arttiracam emmeyi birakir diye korkuyorum yoksa verecem mamayi. Zor annelik biri agliyociyo ciyak otekinin odevi yapilacak istekleri bitmiyor dusunmuyo hic annem bunalmis bizde inanilmaz kiskanclik var buyudukce cocuk artiyo

ben de doğduğunda yaptıralım dedim olmaz dedi yine diyorum yine olmaz daha çok küçük diyor sinir şey :)

biz 49 günlükken yaptırdık, kıyılmasına kıyılmıyor tabi ama ilerisi için rahat olur diye düşündük. bezde çok rahat iyileşti. bandajda yoktu her altını alışımda batikon ve bepanten kullandım..

canım salya ve kusma bizde de çok. bende hep yan yatırıyorum, normal bebek yastığında yatıyor.yan yatırdığım zaman sırtına destek küçük bir yastığı var onu koyuyorum ...

salyamız şakır şakır akıyo resmen...eli de hep ağzında.bugün aylık kontrolümüz vardı. dr salyaların normal olduğunu söyledi, ben de di sanmıştım diş değil dedi...

Saol canm.inş darısı tüm annelerin başına.
Ben BURSA da doruk tıp merkezinde çocuk cerrahisinde yaptırdım. Lokal oldu.popodan sıvı bişey sıktı uyuşturuyormuş.baya sersemleşti.sonra pipiye 2 iğne yaptılar biraz ağladı. Emzik verdim ama almadı ki. Neyse işte ben ellerini tuttum yaklaşık 15-20 dk sürdü. Bandaj yaptılar 2 güne düşer dedi.yada 2 gün sonra gelin hem ben vandalı çıkarırım hem kontrol olur dedi.260 tl ödedik.bitane fitil bitane de krem aldık kullanıyoruz. Beze devam bişey koymadık.değsede bişey olmaz dedi.geldikten sonra uyudu uyanında biraz ağladı altını açtım çiş yapmış demek ondan canı yandı.fitil koydum emzirdim. Yine uyudu. Şuan iyi gidiyor uyanık bakınıyor. Arada zordan gülüyor .darısı başınıza inş.dönmeye başlamadan yaptırın bence çok rahat edersiniz tabi babaları ikna etmek çok zor oluyor. Zorda olsa başardım:))

bulduğunda benimle de paylaşır mısın arkadaş,ben de ücretsiz izine ayrılacağım pazartesi veee eşya borcumuz varbari harçlığımı çıkarayım

ellerini emmiyor yahu kemiriyor resmen:) kızım şewkatle nazik emerdi elini :) 4. ayda diş çıkartanları bilince acaba mı diyor insan?

geçmiş olsun,k.valideler neden heryerde baş rol oynuyor yaa ne faydaları oldu geldiler de amann otursunlar evlerinde görmeye gelirler sünnetten sonra ne var sanki,anneler daha anlayışlı yaa,neyse canım sık dişini geçer evi ayrıysa çok etkilenmezsin

ohaaaaaa! edepsiz kendini bilmez teyze iyi demişsin walla!

Sünnet olan bebişimize çok geçmiş olsun
Darısı bize
ama birden ruhum daraldıı
kaç saattir katıla katıla ağlıyor yavrum
orada ona o iğneyi vurunca nasıl ağlayacak kimbilir,ne annesi ne babası olacak yanında ,
bizim gibi ilgilenirler mi oğlumla?KEsin katılacak ağlamaktan çok korkuyorum ve şuan yüreğim cıız ediyor
Allahım nolur ağlatmasınlar oğlumu ben yokken yanında dayanamam onun ağlamasına

ay canım ben aslında Playgro mutlu çiftlik alacaktım ama dedesi ben alacağım deyince daha pahalı olan Tİny Love TEkmele ve oyna sipariş ettim

uleeeem biz de niye alacak dede war ama yok düşüncesiz bizimkiler biraz bizde bişey beklememeye alıştırdık kendimizi güle güle kullanın bu arada..

buzuki orhan osman ı beğenmez olduk artık.. uykuya geçerken dinliyor.. kesmiyor çocuğu ayıkken, diye üzülürken dinlediklerimden bir eser sundum kendisine bayıldı!! masar-le trio joubran :) eşim de çocuğu kendin gibi yapcan diye kulağını kapatmaya çalışmadı mı öldürdü beni!!

seni çok iyi anlıyorum.bebeği tam ayağıma alıyorum uyutmak için,büyüğü acıktım diyor, gel derslerime bak diyor.yanımda dur diyor.
ayağımdan bırakıyorum bu sefer bebek ağlamaya başlıyor. hiçbişeyle ilgilenmeyen birde koca var.kaça bölüncem bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…