2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlar bir şey sorucam; benim bebiş başlarda meme ucunu kavrayamadığından, bir süre sonra da mamaya geçtiğimiz için doğduğundan beri biberon alıyor ve galiba bu yüzden kuvvetli ememiyor. Eğer çok dolmamışsa birkaç çekip bırakıyor, bazen de yutkunma sesi gelmiyor. Ama bakıyorum göğsümde süt var. Bu yüzden süt de azalıyor. Acaba zorlasam çenesi kuvvetlenir mi? Bu sefer de aç kalır diye korkuyorum. Sağıp mı versem? Siz ne yapardınız???

ellerini emmiyor yahu kemiriyor resmen:) kızım şewkatle nazik emerdi elini :) 4. ayda diş çıkartanları bilince acaba mı diyor insan?

Yanlıs hatırlamıyorsam seninki ellerini kulaklarına da götürüyodu dimi iki kulağına da mı götürüyo? Bu da önemli diş belirtilerinden tabi kulak enfeksiyonu da olabilir ama bana diş gibi geldi arastır arastır kendimi cocuk doktoru gibi hissetmeye basladım tanı bile koyuyorum sonum iyi degil :) Bizim velet 3 haftadır böyle ateşi falanda cıkıyo cok huysuzlanıyo canımıza okuyo cok üzülüyorum öyle gördükce cok zormus annelik bi o kadar da güzel o masum gözleri yok mu bakıp bana utangac utangac gülümsemiyo mu içim gidiyo Allah evlatlarımızı bize bagıslasın acılarını göstermesin insallah.

Yanlıs hatırlamıyorsam seninki ellerini kulaklarına da götürüyodu dimi iki kulağına da mı götürüyo? Bu da önemli diş belirtilerinden tabi kulak enfeksiyonu da olabilir ama bana diş gibi geldi arastır arastır kendimi cocuk doktoru gibi hissetmeye basladım tanı bile koyuyorum sonum iyi degil :) Bizim velet 3 haftadır böyle ateşi falanda cıkıyo cok huysuzlanıyo canımıza okuyo cok üzülüyorum öyle gördükce cok zormus annelik bi o kadar da güzel o masum gözleri yok mu bakıp bana utangac utangac gülümsemiyo mu içim gidiyo Allah evlatlarımızı bize bagıslasın acılarını göstermesin insallah.

amin..

ewet doktor hanım:) kulağına götürüyor elini yaklaşık 1 aydır çekiyor iki kulağını da.. kulak enfeksiyonu değildir inşallah.. yıkarken hep kulaklarını kapatırım, gerçi bebekler burundan yada boğazdan da alabiliyor enfeksiyonu ama..ne bileyim değildir diyorum.. eşim lütfederse götürcez bakalım

Kızlar bir şey sorucam; benim bebiş başlarda meme ucunu kavrayamadığından, bir süre sonra da mamaya geçtiğimiz için doğduğundan beri biberon alıyor ve galiba bu yüzden kuvvetli ememiyor. Eğer çok dolmamışsa birkaç çekip bırakıyor, bazen de yutkunma sesi gelmiyor. Ama bakıyorum göğsümde süt var. Bu yüzden süt de azalıyor. Acaba zorlasam çenesi kuvvetlenir mi? Bu sefer de aç kalır diye korkuyorum. Sağıp mı versem? Siz ne yapardınız???

Seninle aynı durumdayım canım benim oglanda dis cıkartmaya basladıgından beri emmiyor ve gittikce sütümde azalıyo ben de düsünüyorum sagıp mı versem diye karar veremedim simdilik sık sık emzirmeye calısıyorum gece 1 saatte falan uyanmaya basladı her uyandıgında emziriyorum tekrar uyuyo ac yani bi süre böyle devam etmeyi düşünüyorum. Seninkinin emmemesinin nedeni cenesinin kuvvetli olmayısı degildir canım biberona alısmıs olabilir yoksa cenesi kuvvetlenmiştir artık 3 aylık oturmaya bile calısıyolar. Bence daha 3 aylık oldugu icin memeye alısabilir biraz zorla özellikle geceleri emzirmeye calıs uyku sersemi daha cok emiyolar süt içinde kesinlikle dar camasır giyme bi de tahin pekmez kesinlikle cok fark ettiriyo.

tahin pekmez süt arttırma we kalitesini açısından etkili ama en etkili maden suyu diyorum da diyorum :) şu an maden suyu içmek istiyorum fakat emektar açacağımız kırıldı!eşim de nöbetçi süper fikirleriyle açacak adam da yok :)

amin..

ewet doktor hanım:) kulağına götürüyor elini yaklaşık 1 aydır çekiyor iki kulağını da.. kulak enfeksiyonu değildir inşallah.. yıkarken hep kulaklarını kapatırım, gerçi bebekler burundan yada boğazdan da alabiliyor enfeksiyonu ama..ne bileyim değildir diyorum.. eşim lütfederse götürcez bakalım

İnsallah degildir valla biz cocuk dogdugundan beri doktor doktor geziyoruz artık eşime laf sokmaya baslamıslar iş yerinden cocugu cok hasta ediyorsunuz diye aslında hic öyle grip nezle gibi hastalanmadı bi göbeği düsmedi kesildi,bi de testisleri koyu renk dogdu genetik bi hastalıktan süphelendiler üstüne bi de isitme testini gecemedi ömrümüzden ömür götürdü velet simdiden adamcagıza da diyecek biseyim kalmadı alıp kendim götürüyorum artık zor oluyo ama basa gelen cekiliyo.

tahin pekmez süt arttırma we kalitesini açısından etkili ama en etkili maden suyu diyorum da diyorum :) şu an maden suyu içmek istiyorum fakat emektar açacağımız kırıldı!eşim de nöbetçi süper fikirleriyle açacak adam da yok :)

Bak onu unuttum hemen yarın maden suyu alıp içmem lazım iyi hatırlattın valla bu arada benim esim de nöbetci esi nöbetci insanın halinden iyi anlarım balkon demiri pencere kenarı gibi bi yerde acabilirsin maden suyunu:)

İnsallah degildir valla biz cocuk dogdugundan beri doktor doktor geziyoruz artık eşime laf sokmaya baslamıslar iş yerinden cocugu cok hasta ediyorsunuz diye aslında hic öyle grip nezle gibi hastalanmadı bi göbeği düsmedi kesildi,bi de testisleri koyu renk dogdu genetik bi hastalıktan süphelendiler üstüne bi de isitme testini gecemedi ömrümüzden ömür götürdü velet simdiden adamcagıza da diyecek biseyim kalmadı alıp kendim götürüyorum artık zor oluyo ama basa gelen cekiliyo.

geçmiş olsun.. oğlumunda testislerde hidrosel war, takibe gidiyoruz.. ben öyle tek başıma gidemem ulaşım sorunumuz war merkeze.. il içinde olsam giderim belki.. aman allah düşürmesin mecbur etmesin hastanelere gidişimiz son olsun..

Bak onu unuttum hemen yarın maden suyu alıp içmem lazım iyi hatırlattın valla bu arada benim esim de nöbetci esi nöbetci insanın halinden iyi anlarım balkon demiri pencere kenarı gibi bi yerde acabilirsin maden suyunu:)

ben bu kapak açma konusunda beceriksizim:) kırarım falan çocuklar uyanır mazallah! :) eşimin nöbetçi olması demek çocuklar yatıncaya kadar kabus demek benim için :KK31:
neyse ben kaçarım benim oğlan gece uykusunu yarılamadan ben dinleneyim yahu.. face müzik burası derken dalmışım epey geç olmuş.. iyi geceler

VALLA daha yeni yeni farkediyorlar birbirlerini ama öyle olmuyor :)) beraber ağladıkları da oluyor o zaman oyalaman lazım ,bi de sadece oyalamak için değil gelişimleri için aldım ben halıyı..sağolasın RABBİM isteyen herkese nasip etsin inş.

bi 3 ay sonra hepimizden cok sen rahat edeceksin emin ol benim abimle aramda 2 yas bile yok birlikte büyüdük annemlere hic yükümüz yoktu ve uzun bi süre oynamak için hic kimseye ihtiyacımız olmadı aramızda da cok güclü bi bag olustu insallah seninkiler de öyle olur:)

birde sunnet yaptiran arkadaslar bende yaptirmak istiyorum ama benim doktorum 6olmadan tavsiye etmiyo 6oluncada nasil olacak hareketli olacak zor olur diye dusunuyorum istanbul avrupa yakasinda olupta sunnet yaptiranlar yazabilir mi doktorlarini

benim oğlum sünnet derisinin yapışması sorunu nedeni ile tam bir yaşında genel anestezi ile sünnet ettirdik. yarım saatte uyanık halde geri getirdiler bebeğimi. eve geldik top oynamaya başlamıştı zor filan olmaz merak etme şimdiden geçmiş olsun size

selam kızlar,

nasılsınız biz iyiyiz yrn yolculuk var memlekete gidiyoruz çok mutluyum :KK9:

bizde de salya çok fena eller hep agızda kızımın önlük dayanmıyo valla bide kusmalarımız bitmedi hala ne zamn biter acaba:26:

geçen parkta oturuyoruz annemle bende kızıma mama yediriyorum yanımıza orta yaşlarda bir bayan geldi yanında 3 yaşında torunu var çok şişman torunu tombul tombul neyse bana döndü dediki bebek senin mi? evett dedim ' sen dogurmuşsun ama bence sen büyütme ver bir bilene o baksın bu çocuga çocuk küçücük kalmış :KK19:bi an dondum kaldım evet kızım zayıf ama çok uzun bir bebek dr 5,5 aylık kız bebek boyunda o yüzden kilosu belli degil demişti :18:bende teyzeye ''size vereyim de torunun gibi obez mi olsun kızım teyze sanane benim çocugumdan dedim çektim geldim daha arkamdan konuşuyodu sinir şey :KK20::KK20:

valla insanlar garip ya morel bozmak için her lafı söylüyorlar :KK4:

yuh, kadına bak. inanılır gibi değil. iyi demişsin valla. demesen içinde kalırdı.:KK47:

adaşı ben kapıdan yardım alarak açardım o tarz şişeleri.. deneyebilirsin..

benim de kalkıp uyumam lazım derhal.. zira bizim mesai erken başlıyor.. az önce kızımın gögsüne ve sırtına zeytinyağı sürdüm vücut ısısını artırdığını duymuştum.. inş. rahatlar öksürüğü..

ya bizim kız da bu aralar epey huysuz eşim de acaba diş mi deyince ben de dalga geçmiştim adamla.. sizin dişler geliyor mu sahi??

kızlar rotayı yaptırdınız mı? biz bugün gitmişken yaptıralım dedik ama dr diğer aşıların üstünden 1 ay geçsin haftaya yapalım dedi..

ücret ne kadardı peki??

uleeeem biz de niye alacak dede war ama yok :KK4: düşüncesiz bizimkiler biraz bizde bişey beklememeye alıştırdık kendimizi :KK31: güle güle kullanın bu arada..

sağol canım teşekkür ederim

:18::18::18::18::18:
rüyamda hamileydim kızlar karnım burnumda doğuma giidyorum
doktoruma diyorum ki daha 3 ay olmadı doğum yapalı benım bu dikişler zarar görür diyorum
3 ay oılmadı doğum yapalı ama 9 aylık hamileyim:KK53:sanırım oğlumun kardeşi içeride kalmış:KK9::KK9:
ama çok fena uyandım beya

bulduğunda benimle de paylaşır mısın arkadaş,ben de ücretsiz izine ayrılacağım pazartesi veee eşya borcumuz var:KK43:bari harçlığımı çıkarayım

benim doğum iznim de 24ünde bitiyor ama işe dönmeyeceğim.bende evde bir şeyler yapmak istiyrm ama ne olabilir hiç bir fikrim yok:KK43:

Merhaba bişi sormak istiyorum bu salya durumu ve reflü olduğu için yan yatıyor benim bebiş siz sırt üstü mü yatırıyorsunuz devamlı yan yatsa bi sakınca olur mu?
Yastık kullanıyor musunuz? Boğulma yastığı falan mı? Ben normal yastık kullanıyorum.

benimkide yan yatıyor doğduğundan beri , bi sağına bi soluna uyandığındada sırtüstü oyalanıyor .sakıncası varmı yokmu bilmiyorum ama öyle rahat ediyor gibime geliyor. yastık kullanıyorum uyku setinin yastığı elyaftan ama kaldırdığımda yüzünün yastığa gelen tarafı çok ısınmış oluyor sık sık yatağı yorganı yastığını çırpıyorum.işte öyle:)

bulduğunda benimle de paylaşır mısın arkadaş,ben de ücretsiz izine ayrılacağım pazartesi veee eşya borcumuz var:KK43:bari harçlığımı çıkarayım

ingilizcem iyi çeviri yapayım diyorum, bir kırtasiye ile anlaşıp tez yazayım diyorum, el işi birşeyler yapıp satayım şal yazma oyası bebek patiği yeleği vs , başkaa nikah şekeri bebek şekeri yapıp satayım dedim ama internetten toptancılarına ulaşamıyorum. başkaa çevrem fazla geniş değil o yüzden bu katalogla yapılan işlerden yapamam evden dışarı bile çıkamıyorum :) araştırmalarım sürüyor ama şal işine kafam yattı iki incik boncuklada süsledimi gelin şalı diye en az 25 e satarım piyasayı bilmiyorum gerçi daha pahalıdır belki ama
amaan napacamı şaşırdım dün son maaşımıda aldım :KK43: kesinlikle benim harçlığmı çıkarmam lazım

X