2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bende ocak annesiyim 22ocak dogum yaptim oglum var 2bucuk aylik olduk mas. kilo alimindan bahsetmissiniz benin oglum tam 7 bucuk kilo masallah subballah mama kullanmiyorum anne sutum cok yagli oldugu icin bu kadar almis doktorum dedi 3aylik bir bebegin kilosu 5 kilo olmasi lazim ideal kilo doktorumuz dedi fazla almasi iyi sanslisin dedi dis evresini iyi atlatirsiniz dedi obez olurmu ilerde dedim ama annesutu obez yapmaz gerci bu yasta hic bir bebek obez olmaz mama kullanan bile dedi benim etrafimda mama kullanan bircok insan var gerci hicde benimkisi gibi kilo alan yok goren mama kullaniyon diyor bana ama mamada kullanip zayif olan bircok tanidigim var bide bu bunye meselesi bence sagligi yerinde olsun 1kilo eksik olsun ne var sonucta kurbanlik beslemiyoz dimi yaaa;-)

ayyy çok gülüdüm ya aynen kurbanlık beslemiyoruz:):):)

playgro 1m ye 1 m imiş
kenarlar kapanınca 60cm oluyormuş
ama ikizler sığığyorsa benım tekizim mi sığmayacak :KK9:

bu ayda çocuk oturtulmaz daha çok erken bence ..
playgro en büyüğü aslında ,benim ikiz bebeklerim gayet rahat sığıyor şuanda ve uzun süre beraberce kullanabilirler ,büyük yani ..

seninkilerin oyun halısına falan ihtiyacı yoktur zaten at bi battaniyenin üstüne oynasınlar bu senin kolun bu benim elim:) birbirlerinin sesleri bile hoslarına gidiyordur oyalıyordur onları cok sekerlerdir ya bi tanesinin sevgisi bile insanı bulutların üzerine cıkarıyo iki taneyi düsünemüyorum bile:) Allah analı babalı büyütsün nazarlardan da korusun hamsilerini:)

seninkilerin oyun halısına falan ihtiyacı yoktur zaten at bi battaniyenin üstüne oynasınlar bu senin kolun bu benim elim:) birbirlerinin sesleri bile hoslarına gidiyordur oyalıyordur onları cok sekerlerdir ya bi tanesinin sevgisi bile insanı bulutların üzerine cıkarıyo iki taneyi düsünemüyorum bile:) Allah analı babalı büyütsün nazarlardan da korusun hamsilerini:)
VALLA daha yeni yeni farkediyorlar birbirlerini ama öyle olmuyor :)) beraber ağladıkları da oluyor o zaman oyalaman lazım ,bi de sadece oyalamak için değil gelişimleri için aldım ben halıyı..sağolasın RABBİM isteyen herkese nasip etsin inş.

kapanırsa ikisi zor sığar ama açıkken çok rahat sığıyr zaten kapalı kullanınca çocuk daralır rahat hareket edemez bence
tamam canım sağolasın yorumların için
VALLA daha yeni yeni farkediyorlar birbirlerini ama öyle olmuyor :)) beraber ağladıkları da oluyor o zaman oyalaman lazım ,bi de sadece oyalamak için değil gelişimleri için aldım ben halıyı..sağolasın RABBİM isteyen herkese nasip etsin inş.

ben de gelişimi içn çok önemsiyorum
hele bi elini oyuncaklara atmaya başlasın diye bekliyorum
ne zaman başlar ki elini bir şeye götürme tutma isteği:26:

kızlar hepinize çok teşekkür ediyorum. içim rahatladı kızımın aslında gayet sağlıklı olduğunu biliyorum (maşallah ) hareketleri falan çok kuvvetli ama biran etraftakilerin söyledikleri rahatsız etti . en iyisi kızımla mutlu mesut anne sütüne devam :)

skyworld sütünü yağlı yapmak için bişeyler yapıyor musun yoksa kendiliğinden mi öyle?

yok bisey yapmadım kendiliginden öyle sanırım anne sütü yaramaz diye bisey yok hepsi yarar tabiki ama sadece kimininki yaglı kimininki yagsız ligt ama bu yaramadı anlamını getirmez onun icin canini hic sıkma önemli olan saglıgı 5800 kilo ise yavrun gayet iyi zati onlar aç olunca basıyolar cıglıgı bir arkadas yazmıs ya kimi cocuk tonbul olur kimisi minyon öyle oluyolar bizler gibi kimimiz kilolu kimimiz zayıf öyle dusun etraftakileri bosver herkes konusur gecen yanıma bi kadın geldi ben dısarı cıkınca sütü sagıyor biberonla veriyorum bu arada biberon almıyo damlatıyorum agzına buna niye mama veriyosun ne olmus boyle saydı saydı gitti hic beni dinlemedi kısacası fırca kaydı ne oldunu sasırdım millet bilmeden konusuyo he de gec :))

ben yaptırdım iyileşti bile bence altı ayı bekleme neden dersen çocuk dönmeye başlayacak hareketlenecek sıkıntı olacak ben avcılar hospitalda çocuk cerrahı özgür bey var ona yaptırdım arkadaşım çocuğunu yaptırdı tavsiye etti bende yaptırdım evim avcılara uzak olmasına rağmen oraya yaptırdım.

bende simdi yaptırmak istiyorum senin gibi düsünüyorum 6 ayı beklemem cocugum o gunu hatırlamasın yarın 6 yasına basınca sünnetligini giyer gezer sadece psikolojisi bozulmasın gerci o benim kisini bozdu gece uyutmayarak 2 bucuk aydır gece uykusu yok ruh gibi geziyom ama annnelik boyle bişey kıyılmıyo onların canı sagolsun deniliyo.. tavsiye icin tesekür fiyat ne kadar acaba..

tamam canım sağolasın yorumların için

ben de gelişimi içn çok önemsiyorum
hele bi elini oyuncaklara atmaya başlasın diye bekliyorum
ne zaman başlar ki elini bir şeye götürme tutma isteği:26:

bizimkiler de normalde bişey tutmuyor ama oyun halısındaki sallana şeyler ilgilerini çekti ,oğlum mesela bi tanesine fena kafayı taktı ,onu ellemeye çalışıyor sürekli ,kolunu yukarı ona doğru uzatıp vuruyor ,daha şimdiden faydası var yani ,izliyorlar o oyuncakları ,gülüyorlar onlara ,kendi kendilerine ses çıkarıyorlar sanırım oyuncaklarla konuşuyorlar:))
öyle sürekli oynamıyorlar tabi ama bi süre idare ediyor :)) en azından o oyuncakları izliyorlar tutmaya çalışıyorlar vs.yani oyun halısı görevini yerine getirmiş oluyor :)

bende simdi yaptırmak istiyorum senin gibi düsünüyorum 6 ayı beklemem cocugum o gunu hatırlamasın yarın 6 yasına basınca sünnetligini giyer gezer sadece psikolojisi bozulmasın gerci o benim kisini bozdu gece uyutmayarak 2 bucuk aydır gece uykusu yok ruh gibi geziyom ama annnelik boyle bişey kıyılmıyo onların canı sagolsun deniliyo.. tavsiye icin tesekür fiyat ne kadar acaba..

mutlaka erkenden yaptırmayı tavsiye ederim hastanenin ssk anlaşması var 270 liraydı yanlış hatırlamıyosam ama kan tahlilide içinde ayrıyeten para verilmiyor. ben doğum yaptığım hastaneye sordum 400 dedi ama lokal yapmıyorla oyüzden bu hasataneyi seçtim çok küçükler lokal olması gerekli diye düşünüyorum. Avrupa yakasındaysınız hastaneyi tavsiye ederim.

Ben yapmak istemediğim herşeyi yaptım valla bazen kızıyorum kendime ama mecbur kalıyorsun yapıyorsun işte bazı şeyleri. Mesela emzik vermek gibi. Damak yapısı bozulur diyorlar ama katıla katıla ağlarken mecbur kalıyorsun işte..... Hele gaz sancılarında başka çaren kalmıyor.
Ayağımda da salladım beyin hücreleri ölür dediler biliyorum ama mecbur kalmadan yapmadım gene gaz krizi gece saat 3 bebeğin gözlerinden uyku akıyor ağlıyor ama tam uykuya dalınca uyanıyor sancı içinde işte sadece ayağımda sallayınca unutuyor sancısını emzikte ağzında tabi ...,,
Valla üzülüyorum yapmasaydım diyorum ama insan çaresiz kalınca herşeyi deniyor bilmiyorum şimdi alıştı tabi emzik istiyor ara ara ne yapalım veriyoruz
Geçen yolda biri durdu damak yapısı bozulur emzik vermeyin dedi sinir oldum kendimi kötü hissettim sanki ben bebeğimi düşünmüyorum

çocuk profesörü hilal mocan var. belki duymuşsundur televizyona çıkıyor devamlı.onun bir ropörtajını okudum geçen gün.2 yaşına kadar emzik kullanmanın sakıncalı olmadığını söylüyor.yolda durduranlara takılma.

Bizim oğluşumuzda 20 günlükken sünnet oldu:nazar: doğum yaptığım hastane yenibosna nisa hastanesinde 400 tl verdik doç.dr. ilker akyol yaptı çok çok memnunum 2 saat huzursuzluktan sonra herşey geçti tavsiye ederim.

Bizim oğluşumuzda 20 günlükken sünnet oldu:nazar: doğum yaptığım hastane yenibosna nisa hastanesinde 400 tl verdik doç.dr. ilker akyol yaptı çok çok memnunum 2 saat huzursuzluktan sonra herşey geçti tavsiye ederim.

bende nisa hastanesinde doğum yaptım ve sünnet yaptırsam mı diye düşünüyorum.

büyük oğlumu 5 yaşında yaptırmıştım.şuan 7 yaşında ve hala pipisinden yapılan iğneyi söyler durur.unutamıyor bir türlü.

çocuk profesörü hilal mocan var. belki duymuşsundur televizyona çıkıyor devamlı.onun bir ropörtajını okudum geçen gün.2 yaşına kadar emzik kullanmanın sakıncalı olmadığını söylüyor.yolda durduranlara takılma.

beni arkadasımın kızının dişleri cok erken cıktı suan 2 yasında hepsi tam ve hala emiyor emzik doktora bir sor zararlımı die dedi iki yasa kadar damak yapısı bozulmadıgını soyledi doktor ama diş lerini cıkaran bebekler icin iyi degilmiş yani erken cürümesine yol acar dedi......

ben de istiyorum eşim olmaz diyor yaaa:KK43:

bizimkiler de normalde bişey tutmuyor ama oyun halısındaki sallana şeyler ilgilerini çekti ,oğlum mesela bi tanesine fena kafayı taktı ,onu ellemeye çalışıyor sürekli ,kolunu yukarı ona doğru uzatıp vuruyor ,daha şimdiden faydası var yani ,izliyorlar o oyuncakları ,gülüyorlar onlara ,kendi kendilerine ses çıkarıyorlar sanırım oyuncaklarla konuşuyorlar:))
öyle sürekli oynamıyorlar tabi ama bi süre idare ediyor :)) en azından o oyuncakları izliyorlar tutmaya çalışıyorlar vs.yani oyun halısı görevini yerine getirmiş oluyor :)

ne marka canım halısı? ben hala alamadım..

kızlar sizin bebişlerin salya durumu nasıl? bizim epey fazlalaştı we elini hırsla ağlayarak emmmeye çalışıyor aniden bağırıryor bana :KK37: kızımn 8 aylıkken çıkmıştı dişleri.. bu kadar erken olamaz hayır hayır olamaz diyorum! :18:

X