2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Spor Konusunda muallakta kaldım şimdi kızlar benim doktorumda sorun olmaz demişti ve ben yaklaşık 2 haftadır platese gidiyorum.Yaparken zorlanmıyorum aksine faydasını görmeye başladım.o yumuşak karın yerini sert bi karına bırakmaya başladı.6. aydan sonra geç olur diye korkuyorum.ilk doğumumda spora geç başladım ne yaptıysam göbeği eritemedim.inşallah bi yerimi patlatmam:)

Kızlar bu arada son kontrolümüzde hemşire bebeğimin bıngıldağının erken kapanmaya başladığını söyledi.zaten doğduğundada öyle çok geniş bi bıngıldağı yoktu.ilk oğlumdan biliyorum onunki çok genişti ve 1 yaşından sonra kapanmaya başlamıştı.erken kapanmayla alakalı bazı doktorlar d vitaminine ara verdiriyolar böyle bi durumu olan varmı?

Bizimde kontrolde doktor oyle soyledi bingildagini ben hic gormedim zaten dogumdan beri..doktor d vitaminine devam et dedi ama vermiyorum 2 gundur ne yapmak lazim bilemedim canim sıkıldi biraz..

kızlar 2 gündür kızım doymuyor mu diye düşünmeye başladım bide görenler sütün yaramamış dediler. bunu diyenlerde kızımı yeğenimle karşılastırarak dediler bizim yeğen benim kızdan 1 hafta küçüktü ama erken doğdu 1 ay büyük oldu. mamayla besleniyor ve bayağı dolgun görünüyor benim kıza göre .bu arada kızım yeğenimden çok daha hareketli daha aktif o daha pasif. Benim kızımda 24ünde 3 aylık olacak aşagı yukarı 5800 gr doğduğunda 3200 gr.dı. acaba doymuyor mu ama aç olsa uyumaz ağlar galiba ama benim kızım uyuyor mamaya mı başlasam diye düşünüyorum. ama memeyı bırakırsa diye de korkuyorum.yani kafam çok karıştı ne dersiniz bi akıl verin.

Sakinnn mamaya baslama ne kadar sanslisin ki kizina sadece anne sutu vererek bugune getirmissin. Bence kilosu gayet normal artmis hatta cok cok iyi maasallah de. Sakin canim o etrafta bosbos konusanlara kulak asip da cocuguna mama verme. Cocugun cok kilolu olmasi cok mu iyi bisey sanki, saglikli ilerliyosa bebek de acliktan aglamiyosa hiic bir sorun yok. Benim sutum az mesela mama veriyorum ama mecburen vermezsem agliyor.baya da tombis oldu ama mamayla bu beni hic de tatmin etmiyor sadece anne sutu veriyor omayi yuz kere tercih ederdim ama ne yapayim kizimin riski bu kadarmis:KK43: buna da sukur

Son düzenleme:
Bi de ornek mesela bigun bize esimin uzak bir akrabasi geldi. 60 yaslarinda. Mama verdigimi gorunce aa dedi nie veriyosun vermesene sunu ye bunu ic meme ver emdikce gelir fln ( icimden hii evet iyi ki soyledin ben hic bilmiyodum fln diyorum) neyse dedim ki kadina ya eskiden bu kadar ivir zivir caylarvs. Yomus herkesin sutu yetiyo muydu ki bizim nesilde mi bi bozukluk var sutu yeten cok az insan var dedim. Kadin eveet tabii yetiyodu dedi. Yemin ederim 10 dk gecti gecmedi basladi k.validesi ile ilgili bi anisini anlatmaya bunun sutu hiiic yokmus:) pirinc unu fln veriyomus. Kv.validesi gelmis zorla emzirmiyo diye buna kizmis fln. Yasaklamis mamayi cocuk aglamis fln bi de diyo ki bi damla bile sutum gelmezdi. Ayy dedim yarabbim her tur manyagi bana yolluyosun... O yuzden milletin dedigine kulak asma. Masallah bilmedigimiz tarihte herkes moltofon inegi sakir sakir sut akiyo ama hakikat her zaman oyle degil. Allah saglik versin elimizden geldigince meme yetmiyorsa mama ac olsun mu cocuklar. Olmuyosa olmuyo iste

nasılsınız,ufaklıklar nasıl?
Bİz c.tesi oğlumu sünnet için kontrole götürdük ve nasipse 27 nisanda oğlum lokal anestezi ile sünnet olacak
öncesinde pıhtılaşma süresine bakmak için kan aldılar,ben ondan daha çok ağladım:KK50:
ALlahım dert vermesin ,şükür diye diye:KK50:
ameliyathanede olacak sünnet ve bizi almayacaklar
ben zaten giremem de bari eşim girsin dedim olmaz dedi doktor
nasıl vereceğim oğlumu ben onlara biir de 1.5 saatlik açlık olsun dedi sütünü sağ dedi ay bu çocuk aç olunca katıla katıla ağlar kiii:KK50:
ALlah yardımcımız olsun bir bitseydi

Bi de ornek mesela bigun bize esimin uzak bir akrabasi geldi. 60 yaslarinda. Mama verdigimi gorunce aa dedi nie veriyosun vermesene sunu ye bunu ic meme ver emdikce gelir fln ( icimden hii evet iyi ki soyledin ben hic bilmiyodum fln diyorum) neyse dedim ki kadina ya eskiden bu kadar ivir zivir caylarvs. Yomus herkesin sutu yetiyo muydu ki bizim nesilde mi bi bozukluk var sutu yeten cok az insan var dedim. Kadin eveet tabii yetiyodu dedi. Yemin ederim 10 dk gecti gecmedi basladi k.validesi ile ilgili bi anisini anlatmaya bunun sutu hiiic yokmus:) pirinc unu fln veriyomus. Kv.validesi gelmis zorla emzirmiyo diye buna kizmis fln. Yasaklamis mamayi cocuk aglamis fln bi de diyo ki bi damla bile sutum gelmezdi. Ayy dedim yarabbim her tur manyagi bana yolluyosun... O yuzden milletin dedigine kulak asma. Masallah bilmedigimiz tarihte herkes moltofon inegi sakir sakir sut akiyo ama hakikat her zaman oyle degil. Allah saglik versin elimizden geldigince meme yetmiyorsa mama ac olsun mu cocuklar. Olmuyosa olmuyo iste
[FONT=Comic Sans aynen öyle doymuyorsa süt yoksa aç mı kalacak bebekler :KK4:
[/FONT]

kızlar 2 gündür kızım doymuyor mu diye düşünmeye başladım bide görenler sütün yaramamış dediler. bunu diyenlerde kızımı yeğenimle karşılastırarak dediler bizim yeğen benim kızdan 1 hafta küçüktü ama erken doğdu 1 ay büyük oldu. mamayla besleniyor ve bayağı dolgun görünüyor benim kıza göre .bu arada kızım yeğenimden çok daha hareketli daha aktif o daha pasif. Benim kızımda 24ünde 3 aylık olacak aşagı yukarı 5800 gr doğduğunda 3200 gr.dı. acaba doymuyor mu ama aç olsa uyumaz ağlar galiba ama benim kızım uyuyor mamaya mı başlasam diye düşünüyorum. ama memeyı bırakırsa diye de korkuyorum.yani kafam çok karıştı ne dersiniz bi akıl verin.

canım öncelikle maşallah bebeğine:nazar:
benım bebeğim de 2960 gr doğdu 2ay 10 günlükken tam 5 kilo oldu
doğumdan sonra da kilo kaybetmişti 150 gr falan
bana da benım bebeğim zayıf geliyor ama doktorum anne sütüne devam dedi
günde 30 gr kadar alması lazım dedi benımki 28 gr almış
mama alan bebekler daha hızlı kilo alıyor yeğenimden biliyorum
doktorunuz mama ver demiyorsa başlama mamaya
maşalalh size:nazar::nazar:

Anne sütü yaramıyor diye birşey yok bence. Her bebeğin gelişimi ayrıdır, aylık 500-600 gr bile alsa anne sütü alan bebeklerde normal. Benim kızımda 6100 gr. 8 Ocak doğumlu., 2950 doğmuştu.Bu ay 600 gr. almış sadece ama mamaya başlamayı şuan hiç düşünmüyorum.
Aç bebek sürekli aylar ve az uyur acıktığı için. Bence doktor mama verin demedikçe mamaya başlama.

Çiş kaka yapıyorsa doyuyor demektir aç kalan bebek ne çiş ne de kaka yapar kilosuda gayet iyi. Ortalık obez bebek kaynıyor bütün çocuklar obez oldu boşver şişman olmasın daha iyi

Bİz c.tesi oğlumu sünnet için kontrole götürdük ve nasipse 27 nisanda oğlum lokal anestezi ile sünnet olacak
öncesinde pıhtılaşma süresine bakmak için kan aldılar,ben ondan daha çok ağladım:KK50:
nasıl vereceğim oğlumu ben onlara biir de 1.5 saatlik açlık olsun dedi sütünü sağ dedi ay bu çocuk aç olunca katıla katıla ağlar kiii:KK50:

canım sizin doktor farklı yapıyor sanırım sünneti ben aynı gün kan tahlili yaptırdım sonuç çıkınca doktor sünneti yaptı aç yada tok olması konusunda bişey demedi acaba lokal yapmıcakmı bizimkide amaliyathanede oldu biz girdik ben ellerini tuttum ve popodanda iğne yapmadı pipisine yaptı uyuşunca da sünneti yaptı.

bende ocak annesiyim 22ocak dogum yaptim oglum var 2bucuk aylik olduk mas. kilo alimindan bahsetmissiniz benin oglum tam 7 bucuk kilo masallah subballah mama kullanmiyorum anne sutum cok yagli oldugu icin bu kadar almis doktorum dedi 3aylik bir bebegin kilosu 5 kilo olmasi lazim ideal kilo doktorumuz dedi fazla almasi iyi sanslisin dedi dis evresini iyi atlatirsiniz dedi obez olurmu ilerde dedim ama annesutu obez yapmaz gerci bu yasta hic bir bebek obez olmaz mama kullanan bile dedi benim etrafimda mama kullanan bircok insan var gerci hicde benimkisi gibi kilo alan yok goren mama kullaniyon diyor bana ama mamada kullanip zayif olan bircok tanidigim var bide bu bunye meselesi bence sagligi yerinde olsun 1kilo eksik olsun ne var sonucta kurbanlik beslemiyoz dimi yaaa;-)

birde sunnet yaptiran arkadaslar bende yaptirmak istiyorum ama benim doktorum 6olmadan tavsiye etmiyo 6oluncada nasil olacak hareketli olacak zor olur diye dusunuyorum istanbul avrupa yakasinda olupta sunnet yaptiranlar yazabilir mi doktorlarini

bende ocak annesiyim 22ocak dogum yaptim oglum var 2bucuk aylik olduk mas. kilo alimindan bahsetmissiniz benin oglum tam 7 bucuk kilo masallah subballah mama kullanmiyorum anne sutum cok yagli oldugu icin bu kadar almis doktorum dedi 3aylik bir bebegin kilosu 5 kilo olmasi lazim ideal kilo doktorumuz dedi fazla almasi iyi sanslisin dedi dis evresini iyi atlatirsiniz dedi obez olurmu ilerde dedim ama annesutu obez yapmaz gerci bu yasta hic bir bebek obez olmaz mama kullanan bile dedi benim etrafimda mama kullanan bircok insan var gerci hicde benimkisi gibi kilo alan yok goren mama kullaniyon diyor bana ama mamada kullanip zayif olan bircok tanidigim var bide bu bunye meselesi bence sagligi yerinde olsun 1kilo eksik olsun ne var sonucta kurbanlik beslemiyoz dimi yaaa;-)
hoşgeldin cnm bizde 3 aylığız 3hafta önce 5700 falandı bakalım biz ne kadar olmusuz yarın kontrolümüz var.. obez konusunda da için rahat olsun ilk çocugum ilk ayda 2 kiloya yakın aldı sonra da hep 1.5 falan dr diyet bile vermişti anne sütüydü sadece ama yasına yakın yürümeye baslayınca kiloyu attı suan cok zayıfta diil şimanda sağlıklı bi kilo anlayacagın
birde sunnet yaptiran arkadaslar bende yaptirmak istiyorum ama benim doktorum 6olmadan tavsiye etmiyo 6oluncada nasil olacak hareketli olacak zor olur diye dusunuyorum istanbul avrupa yakasinda olupta sunnet yaptiranlar yazabilir mi doktorlarini
sünnet konusunda da ben ya doğdugu gibi yada 5 6 yastan olunması taraftarıyım tabi sizin bileceginiz iş ama bezi atmadan zor olur gibi geliyo çocuga tuvaletini yapınca yanar çünkü bi kaç günde olsa canının yanması beni korkutuyor:KK31:

ben yaptırdım iyileşti bile bence altı ayı bekleme neden dersen çocuk dönmeye başlayacak hareketlenecek sıkıntı olacak ben avcılar hospitalda çocuk cerrahı özgür bey var ona yaptırdım arkadaşım çocuğunu yaptırdı tavsiye etti bende yaptırdım evim avcılara uzak olmasına rağmen oraya yaptırdım.

ahh şu çok karışanlarr:KK36: bi defa kızını kilo alımı gayet ii görünüyor daha ne olacakmış her cocugun gelişimi aynı olaccak die bişey yok kimi iri olur kimisi de minyon yapılı hele ki kızlar narin olurlar hem bu da bi gercek ki mama yiyen cocuklar daha cabuk kilo alabiliyolar hele ki milupa kaynanam her zmn söyler kızı hastalanmış cok zayıfmış dr lar ölür bu demişer milupayla beslemiş tosun gibi olmuş:KK1: tabi daha kof bi şişmanlık yapıyo anne sütü alan çocugun etleri daha sıkı oluyo zaten ayda 600 gr normal seninki daha fazla almış ama sütünün kalitesini artırmak senin elinde sütüne yarayacak şeyler ye iç benim gecende sütüm cok azdı korktum hatta azalıyo diye verdim kendimi bozaya içine birazda çörek otu oohh mis çoğaldı tekrar:21: ne kadar emerse sütün o kadar cok gelir mamaya baslayıp gelen sütü azaltma derim
şimdiden gecmiş olsun cnm Allah kolaylık versin dr mu istedi sünneti kendiniz mi?

canım sizin doktor farklı yapıyor sanırım sünneti ben aynı gün kan tahlili yaptırdım sonuç çıkınca doktor sünneti yaptı aç yada tok olması konusunda bişey demedi acaba lokal yapmıcakmı bizimkide amaliyathanede oldu biz girdik ben ellerini tuttum ve popodanda iğne yapmadı pipisine yaptı uyuşunca da sünneti yaptı.

canım aslında sünnet aynı gün değil ama bir iki gün sonra olacaktı biz ilçede yaşıyoruz ve merkeze anca 2 hafta sonra gidebileceğiz o nedenle böyle oldu
iğneyi pipiden yapacak bizim de aç olmnasını ise sütle oyabilmek için istiyor
bizi almıyor en çok bu canımı sıkıyor ama yapacak bir şey yok
sünnet sonrası süreciniz nasıl geçti

canım aslında sünnet aynı gün değil ama bir iki gün sonra olacaktı biz ilçede yaşıyoruz ve merkeze anca 2 hafta sonra gidebileceğiz o nedenle böyle oldu
iğneyi pipiden yapacak bizim de aç olmnasını ise sütle oyabilmek için istiyor
bizi almıyor en çok bu canımı sıkıyor ama yapacak bir şey yok
sünnet sonrası süreciniz nasıl geçti

çok zor olmadı muhtemelen doktor anlatacaktır biz büyük bez ve bardak kullandık hatta hastaneye giderken yanına karton bardaklardan al derim şuan kaç numara bez kullanıyorsun ben primanın 2 numarsına yeni geçmiştim sünnet olduğu sırada 4 numara bez kullandım .ilk idrarında biraz sıkıntı oldu okadar zaten doktor ağrı kesici ateş düşürücü fitil veriyor pansuman içinde antibiyotik krem veriyor düzenli kullandım ben 1 haftada iyileşti mutlaka yaptır benim görümcemin oğlu 1 sınıfa gidiyor çocuk sünneti duyunca şekilden şekile giriyor çocukların psikolojisini etkiliyor şimdi yaptırınca hiç anlamıcak ne olduğunu sadece ilk idrarda ağlıyor okadar

kızlar hepinize çok teşekkür ediyorum. içim rahatladı kızımın aslında gayet sağlıklı olduğunu biliyorum (maşallah ) hareketleri falan çok kuvvetli ama biran etraftakilerin söyledikleri rahatsız etti . en iyisi kızımla mutlu mesut anne sütüne devam :)

skyworld sütünü yağlı yapmak için bişeyler yapıyor musun yoksa kendiliğinden mi öyle?

ahh şu çok karışanlarr:KK36: bi defa kızını kilo alımı gayet ii görünüyor daha ne olacakmış her cocugun gelişimi aynı olaccak die bişey yok kimi iri olur kimisi de minyon yapılı hele ki kızlar narin olurlar hem bu da bi gercek ki mama yiyen cocuklar daha cabuk kilo alabiliyolar hele ki milupa kaynanam her zmn söyler kızı hastalanmış cok zayıfmış dr lar ölür bu demişer milupayla beslemiş tosun gibi olmuş:KK1: tabi daha kof bi şişmanlık yapıyo anne sütü alan çocugun etleri daha sıkı oluyo zaten ayda 600 gr normal seninki daha fazla almış ama sütünün kalitesini artırmak senin elinde sütüne yarayacak şeyler ye iç benim gecende sütüm cok azdı korktum hatta azalıyo diye verdim kendimi bozaya içine birazda çörek otu oohh mis çoğaldı tekrar:21: ne kadar emerse sütün o kadar cok gelir mamaya baslayıp gelen sütü azaltma derim

şimdiden gecmiş olsun cnm Allah kolaylık versin dr mu istedi sünneti kendiniz mi?
biz istedik canım bana kalsa daha erken yaptıracaktım
çok zor olmadı muhtemelen doktor anlatacaktır biz büyük bez ve bardak kullandık hatta hastaneye giderken yanına karton bardaklardan al derim şuan kaç numara bez kullanıyorsun ben primanın 2 numarsına yeni geçmiştim sünnet olduğu sırada 4 numara bez kullandım .ilk idrarında biraz sıkıntı oldu okadar zaten doktor ağrı kesici ateş düşürücü fitil veriyor pansuman içinde antibiyotik krem veriyor düzenli kullandım ben 1 haftada iyileşti mutlaka yaptır benim görümcemin oğlu 1 sınıfa gidiyor çocuk sünneti duyunca şekilden şekile giriyor çocukların psikolojisini etkiliyor şimdi yaptırınca hiç anlamıcak ne olduğunu sadece ilk idrarda ağlıyor okadar
cnım doktor anlattı
bez,emzik,ve sütünü vereceksin dedi
açık bırakacakmış pipiyi
göz merhemi vereceğim onu süreceksin o kadar dedi

benim kızım da 24ün de 3 aylık olacak:):) bence sen elalemin dediğini boşver. doktor kilo alımı iyi diyorsa şişman bir beberk olmasına da gerek yok. hem anne sütüyle sağlıklı besleniyor sonuçta. doktor yetmiyor sütün mama ver derse tabi o zaman başka. ama ben mama vermemek için sonuna kada direncem bugün doktora gittik biz kontrole 6 kilo olmuş kızım:)bir de ben öyle belli saat aralığıyla değil de her uyandığında deniyorum emzirmeyi.zaten aç olmayınca reddediyor.

bu ayda çocuk oturtulmaz daha çok erken bence ..
playgro en büyüğü aslında ,benim ikiz bebeklerim gayet rahat sığıyor şuanda ve uzun süre beraberce kullanabilirler ,büyük yani ..

X