2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Offf sorma ben de bıktım, herkes her şeyi biliyor, herkes bir akıl veriyor, bir tek annesi bilmiyor, ya ben sordum mu size size ne ya! Dün biz de k. valide ile dışarı çıktık, dönüşte şööyle kenardan bir pazara uğrayalım dedik:) Tabi pek duramadık, bizimki ciyak ciyak ağlamaya başladı. Biz boş bir alana gittik acaba altı ıslak ondan mı, karnı mı açıktı çözmeye çalışıyoruz. Pazarcı geldi yanımıza kucağına al sırtını ovala gazı var, sonra bir teyze geldi niye ağlıyor katıldı çocuk bir yeri ağrımasa ağlamaz... Milleti başımıza topladı. Kimsenin kalbini de kırmak istemiyorum ama bir gün fena patlıycam! Biz de keyif çatmıyoruz herhalde vicdansız anne gözüyle bakıyorlar Yavrum sustu sonra akşam tekrar başladı. Ben de bu ağlama normal değil, hastaneye götürelim dedim götürdük. Kulak enfeksiyonu dedi doktor Antibiyotiğe başladık bir de fitil. Bir de ben üşütür deyip çocuğu giydirdikçe, banyo yaparken kulağına su kaçar dedikçe bir şey olmaz diyen sevgili ailemi tebrik ediyorum... Atladıkları bir şey var, anneler hisseder.

Ben bal ve reçel bölümüne takıldım yalnız. Tebrik ediyorum o aklı veren arkadaşı. Bilip bilmeden konuşan insanllara bende çok kızıyorum, üstelik sen sağlıkçıymışsın. Kulak asmamak lazım, eleştirmek yerine öneride bulunmayı öğrenlmeli bazı insanlar.

artık gazı boşwerdim, kaka yapma sorunu war dün fitil kullanmak zorunda kaldım istemeyerek.. eşim kızdı walla alışkanlık yapar diye ama napiim çok ağladı

Kaç gün yapmıyor kakasını? 7-10 güne kadar müdahale etmeyin demişti bize ilk kızımda doktor, sadece emziren anneler için tabi. 3 aylıktı oda o zaman şimdilik bu kızımda sorun yok ama bakalım ne olacak, İnşallah çabuk geçer kabızlığınız :)

Merhaba herkese benim sormak istediğim 3 aylık bebeklerinizi puset- anakucagina yatiriyormusunuz benim ki biraz dik sanki bebek arabasının oto koltuğu bu ayda daha doktoru gitmedik gidince sorcam fakat sizler ne yapiyorsunuz

Biz anakucağı ve oto koltuğunu doğduğumuzdan beri kullanıyoruz. Hatta gündüzleri çoğu zaman ana kucağında uyuyor.

Cok tesekkur ederim.3 ayi dolmasina 5 gun vardi.20 gun sonra gel dedi.sizin nasildi gecti mi.cift bez kullaniyorum.insallah yoktur bisey.kafaya cok taktim.

bizimki 1 aylıkken çekilmişti. 2 aylıkken tekrar çekildi sorun yok dediler. kafaya takmayın ama tabi tedbiri elden de bırakmayın

Ben yapmak istemediğim herşeyi yaptım valla bazen kızıyorum kendime ama mecbur kalıyorsun yapıyorsun işte bazı şeyleri. Mesela emzik vermek gibi. Damak yapısı bozulur diyorlar ama katıla katıla ağlarken mecbur kalıyorsun işte..... Hele gaz sancılarında başka çaren kalmıyor.
Ayağımda da salladım beyin hücreleri ölür dediler biliyorum ama mecbur kalmadan yapmadım gene gaz krizi gece saat 3 bebeğin gözlerinden uyku akıyor ağlıyor ama tam uykuya dalınca uyanıyor sancı içinde işte sadece ayağımda sallayınca unutuyor sancısını emzikte ağzında tabi ...,,
Valla üzülüyorum yapmasaydım diyorum ama insan çaresiz kalınca herşeyi deniyor bilmiyorum şimdi alıştı tabi emzik istiyor ara ara ne yapalım veriyoruz
Geçen yolda biri durdu damak yapısı bozulur emzik vermeyin dedi sinir oldum kendimi kötü hissettim sanki ben bebeğimi düşünmüyorum

Spor Konusunda muallakta kaldım şimdi kızlar benim doktorumda sorun olmaz demişti ve ben yaklaşık 2 haftadır platese gidiyorum.Yaparken zorlanmıyorum aksine faydasını görmeye başladım.o yumuşak karın yerini sert bi karına bırakmaya başladı.6. aydan sonra geç olur diye korkuyorum.ilk doğumumda spora geç başladım ne yaptıysam göbeği eritemedim.inşallah bi yerimi patlatmam:)

Kızlar bu arada son kontrolümüzde hemşire bebeğimin bıngıldağının erken kapanmaya başladığını söyledi.zaten doğduğundada öyle çok geniş bi bıngıldağı yoktu.ilk oğlumdan biliyorum onunki çok genişti ve 1 yaşından sonra kapanmaya başlamıştı.erken kapanmayla alakalı bazı doktorlar d vitaminine ara verdiriyolar böyle bi durumu olan varmı?

Bana da aynı şeyi söylediler 5 damlayı 3 e düştüler

bence 3 aylık bebek 3. ayı bitirip 4.aydan gün alandır.

Ewt bence de. Gerci sencesi bencesi yok 3 aylik olmak 3 ayi bitirmis olmaktir. Yas hesabi gibi. Mesela kizim da bugun 3. Ayini
Doldurdu herseyin cok daha iyi olmasini mesela gunduzleri uzuun uzun uymasini bekliyorum:)

ay millet walla manyak! biz anne değiliz sanki onlar anne yoldan geçen biri doğurdu sanki çocuğu! herkes bişey mi söyler yahu.. biz niye böyle değiliz? kimseye bişey demem akıl wermem.. yaşlansam da walla demen yaa:) benden yaşça küçükler bile bana akıl weriyor sesimi çıkarmıyorum ama laf oturtacam az kaldı.. bol bol emzir sen onu dedi bugün biri la havle dedim sabır çektim yine.. bunlar war ya lohusayken başıma toplansalar hem depresyona girerdim hem sinir krizine süt falan da olmazdı böyle..
benim ki de kulağını tutuyor epeydir aynı şey mi acaba çok geçmiş olsun bebişe..

biliyormusun ben dersini almama rağmen hep kendimi bilgisiz görüp kimseye bişey dememeye çalışrım üstelik.. bunu söyleyen insan beni gerecek bişey bulamadı ya ondan diyor bundan eminim! we ben buna rağmen senin söyledğin yanlış bile diyemedim bu kadar uysalım yahu

ben sadece emiziriyorum hiç mama wermedim.. 2 gün falan yapmıyor masajla yada altını açınca bacakları karına iterek yapıyor.. we koyu kıvamlı yapıyor yaa 1 haftadır koyu oldu.. su yada çay wericem epeydir wermiyorum.. biraz fayda ediyordu sanki..

ben kızım 1.5 yaşına kadar hep salladım beyin hücreleri ölmedi walla.. mecbur kalınca ağlamalrından iyi bazı şeylr

Takilma boyle seylere ya emzik bende verdim kizima mecbur kaliyo insan keyiften vermiyo insan sallama konusunda beni snnem sallamis ben buyuk kizimi salladim hemde kac sene cok sukur kimsede bisiy yok

kızlar 2 gündür kızım doymuyor mu diye düşünmeye başladım bide görenler sütün yaramamış dediler. bunu diyenlerde kızımı yeğenimle karşılastırarak dediler bizim yeğen benim kızdan 1 hafta küçüktü ama erken doğdu 1 ay büyük oldu. mamayla besleniyor ve bayağı dolgun görünüyor benim kıza göre .bu arada kızım yeğenimden çok daha hareketli daha aktif o daha pasif. Benim kızımda 24ünde 3 aylık olacak aşagı yukarı 5800 gr doğduğunda 3200 gr.dı. acaba doymuyor mu ama aç olsa uyumaz ağlar galiba ama benim kızım uyuyor mamaya mı başlasam diye düşünüyorum. ama memeyı bırakırsa diye de korkuyorum.yani kafam çok karıştı ne dersiniz bi akıl verin.

Aynen ya sorma, böyleleri adamı önce depresyona sokar, sonra da yazık kaldıramadı anneliği diye haline acır:) Bir de anne olanların bunu yapması daha da ilginç, kendileri de bu durumu muhtemelen yaşamıştır çünkü. Allah hepimizin yardımcısı olsun... Bizimki kulağını tutmuyordu, herhalde ondan anlamadım. Şüphen varsa hiç bekletme canım Allah korusun ilerlemesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…