2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ben de bebeğimi kedi kendie uyumaya alıştırdım mızıldamayq başlayınca beşiğe koyup emziğini veriyorum o kadar. bazen bayağı uzu süre etrafı seyrediyor o esnada dalıyor, bazen de hiç beklemeden uyuyor. ama ayakta sallamaya filan hiç alıştırmadım. bir de hiç rastgele uyutmuyorum mesela salonda ouyn parkı var uyanıkken oraya koyuyorum ama uyuyacağı zaman direk beşiğine alıyorum. galiba şartlandı artık beşiğe yatınca uyuma vakti:)

artık gazı boşwerdim, kaka yapma sorunu war dün fitil kullanmak zorunda kaldım istemeyerek.. eşim kızdı walla alışkanlık yapar diye ama napiim çok ağladı

3 aydan sonra gaz geçermiş ya da azalırmış ya sizde durum nasıl.

Valla geçti sanmıştı 3 gündür çok fena gazı var. Azalmayacak sanırım bu ay bıktım artık bu gaz krizlerinden. Gaz olmasa uslu ama acıdan kıvranınca durmuyor ağlamaktan bi hal oluyor.

artık gazı boşwerdim, kaka yapma sorunu war dün fitil kullanmak zorunda kaldım istemeyerek.. eşim kızdı walla alışkanlık yapar diye ama napiim çok ağladı

Merhaba bizde gazı geçtik ama 20 gündür kaka sorunumuz var 3 gunü geçince fitil yapıyoruz öyle yapıyor doktoruma sordum alışkanlık yaparım diye oda yapmaz dedi bazı cocuklarda 4 aya kadar sorun olurmuş 4. Ayda düzene girer dedi 4. Aya kadar yapabilirsiniz dedi eğer 4. Ayını dolduranda hala gecmiyorsa o zaman bı sorun vardır dedi korkma yap sende ben geliserin k yapıyorum bu arada bizde 3 ayımızı doldurduk.

hava yutuyor olabilir, ben havluya sardıktan sonra biraz dik tutuyorum kucağımda sakinleştirip öyle devam ediyorum benimki de mızmız.
ay bide bu kendi kendine uyuyan bebeklere imreniyorum valla biz memede ayakta evi gezerek ve aynı zamanda hafif ritimde sallanarak uyuyor o kadar emeğe saygısı olsada uyuyunca şöyle iyice uyusa oda yok:)

Merhaba herkese benim sormak istediğim 3 aylık bebeklerinizi puset- anakucagina yatiriyormusunuz benim ki biraz dik sanki bebek arabasının oto koltuğu bu ayda daha doktoru gitmedik gidince sorcam fakat sizler ne yapiyorsunuz

Merhaba herkese benim sormak istediğim 3 aylık bebeklerinizi puset- anakucagina yatiriyormusunuz benim ki biraz dik sanki bebek arabasının oto koltuğu bu ayda daha doktoru gitmedik gidince sorcam fakat sizler ne yapiyorsunuz
belinin çukur yerine küçük bir yastık koydum onun üstünede battaniye serip yatırabilirsin

benim oglum normalde kendi kendine uyuyor kollarini kundak yapiyorum veriyorum emzigide agzia kendi kedine uyuyorda iste banyo yaptirinca miz mizlaniyor

Valla geçti sanmıştı 3 gündür çok fena gazı var. Azalmayacak sanırım bu ay bıktım artık bu gaz krizlerinden. Gaz olmasa uslu ama acıdan kıvranınca durmuyor ağlamaktan bi hal oluyor.

gaz için colica bitkisel şurup veriyorum.bayağı azalttı.önceleri her mama yedikten sonra veriyordum ama son bir haftadır toplam 2-3 defa verdim.kendi kendine gaz çıkartmayı öğreniyor yavaş yavaş.

sezeryan doğumdan sonra spora ne zaman başlamalıyız acaba.

acil kilo vermem lazım.az önce spor salonuna gittim.2,5 ay önce doğum yaptım deyince daha erken iç dikişleriniz patlayabilir dedi hoca.

acil kilo vermem lazım.az önce spor salonuna gittim.2,5 ay önce doğum yaptım deyince daha erken iç dikişleriniz patlayabilir dedi hoca.

evet ya ben de bunu merak ediyorum, bir de emzieiyoruz sonuçta tek çare spor ama aşırı terlemek de sütün kalitesini bozuyormuş diye duymuştum. tabi bilmiyorum ne kadar doğru

anne karnında bebek her türlü pozisyona giriypr evet,ama şunu unutmayalım ki anne karnında suyun içinde bebek.ve vücudunun ağırlığını orada omurgası değil annesi taşıyor :) omurgası otururken vücut ağırlığını taşıyamaz.4.ayını bitirmeden oturtmak doğru değil dedi dr umuz.4.aydan sonra da kucakta hafif oturur pozisyonda tutun kısa süreli dedi.aklında olsun canım

selam kızlar:)

bugün ne kadar güzel bir hawa wardı.. eşim de ewde olunca fırladık dışarı.. burası doğa harikası bir yer zaten bol bol oksijenli temiz hawadan yararlandık.. bir park warmış burada kocaman orman içinde dolaşırrken içinde eşimin iş arkadaşları we eşleri piknik halindeyken karşılaştık! şunu belirtmek isterim bu meslekte özellikle lojman ortamında isen bu hanımlar bir alem olurlar.. özellikle kilo muhabbeti!! çok kez rastaldım bu duruma we dışlandım:) komik we saçma gelebilir ama bu grup hanımlar tamamen kompleksi yapıda garip insanlar.. ya dakika 1 oturmuşum 1 i hariç diğerlerini hiç tanımıyorum! bana hemen 2 tane çocuğun war gibi değilsin hemen nasıl kilo werdin diye başladılar ince ince derken kalın muhabbete döndü olay!:) yok yemiyormusun da böylesin.. he hüüü dedim geçtim, derken gündüz uyumuyor deyince oğlum için aç bu çocuk demezler mi! yahu oğlum standart üstünde(maaşallah), mama wersene dedi biri! tövbe ya sabır çektim içimden gülümsedim! ben sağlıkçıyım bana saçma sapan şeyler söylüyorlar sanki ilk çocuk da cahil mişim de bilmiyormuşum da gibi..yok bala emzik batır yok reçele yok açsa eğer ondan kaka yapamaz gibi saçma luzümsüz şeyler..
diyeceğim kendini bilmez ne çok insan war da ben böyle gruplar içinde epey fazla gördüm..! kimse kimseye akıl weremez öneri sunar, anne anneye bilmişlik yapamaz.. ben kendimi we çocuğumu hiçbir zaman kimse ile kıyaslamadım kıyaslamam da akıl da wermem.. bilgimi sunarım geçerim üstelemem.. ne bu yahu kaynana tarzı akıl wermeler??kaynanam bile bu kadarını yapmadı ya:)

Kızlar ben de ocak annesiyim, 10 nisan itibariyle 3. ayımız doldu :) doğumdan önce daha sık girip yazıyordum ama doğum sonrası biraz zor oldu nete vakit ayırmak...bir de uzun süre kayınvalidem bizde kaldı. nerdeyse 2 ay...ama girdikçe tüm yorumları hep okumaya çalıştım, bende de aynı sorunlar var.gaz,uyku...benim oğlum da kucakta gezerek uyuyor.memede çok nadirdir uyuduğu. kucağa alışınca bebek arabasına da binmiyor ( çok ısa süre durup ağlamaya başlıyor. al yine kucağa. hem öyle oturmak falan değil valla baya baya gezme istiyor benimki.alıp dolaşıcan..hep babamız ve babaannemiz sayesinde....

ben sezeryan yapmadım ama araştırdığım we bildiğim ilk 6 ay mekik hariç diğerlerinde sakınca yok..

çok geçmiş olsun canım umarım çabucak iyileşir

umarım bende kendi kendine uyumaya alıştırırım benimki memede uyuyor emzikte bazen alıyor ama genelde almıyor işe başlayınca bakıcı nasıl uyutucak diye düşünüp duruyorum işe başlamadan kendi kendine uyumayı öğretmem lazım benimki dönenceye 5 dakika bakıyor sonra zırlamaya başlıyo

yatırıyorum canım hatta 2 aylıkken 5 saatlik yola bile gidip geldik

evet ya ben de bunu merak ediyorum, bir de emzieiyoruz sonuçta tek çare spor ama aşırı terlemek de sütün kalitesini bozuyormuş diye duymuştum. tabi bilmiyorum ne kadar doğru

ben de çok yorulunca laktik asit salgılandığını onunda sütün kalitesini bozduğunu biliyorum o nedenle emzirme döneminde ağır spor önerilmez yürüyüş vs öneriliyo. gercekten diyet yapmak söyle dursun iştahım açıldı ve kilo aldım hani emzirdikçe göbek giderdi benimki daha da arttı (((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…