2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ooff ne bileyim doktor 2nin üzerine çık dedi
bazen oluyor ama bu çocuk zaten uyku nedir bilmiyor 3 saat nasıl oyalayım:KK50:

:KK52::KK52::KK52:yalnız olmadığını bilmek ne güzel
ben de tek ben miyim herkes ne yapıyor vs.gibi soruları soruyru kendime
şimdi ayağımdaydı uyudu dedim bıraktım pat açtı gözleri anca tuvalete gidebildim:KK50:

oyyy oyy aynı durumlar işte tuvalete anca gidiyorum ben:) yapacağım yemek yarım kalıyor ya kanguruda ya anakucağıyla dönüyoruz mutfağa.. bir de kızım war yaş 3,5 allahtan biraz yaramaz ama akıllı anlayışlı kızım

bir de 2 saatlik aranız emmeye başladığı saatten itiberen 2 satt mi
yani 2de emmeye başladı bir sonraki 4 te mi?
yoksa 2 de emmeye başladı 2.20de bitti 4.20 de mi veriyorsunuz

emme bittiği andan itibaren 2 saat sonra emziriyorum
2.20 bitti 4.20 aynen bazen ama biraz erken emziriyorum

biz bugün 12 ocak itibariyle, 3 aylık olduk:)
sağlık ocağına gittik boy kilo kontrolü için..
demir e 4 ay bitince başlayacağız tahmin ettiğim gibi..

kızlar bebeğim doymuyor mu acaba?
araları 3 saate çıkarmaya çalışıyorum ama mümkün değil 2saat oldu mu deli gibi ağlıyor katılıyor en fazla 10 dk.oyalayabiliyorum
emzik de almadı
acaba doymuyor mu?
Dokotrumuz ısrarla 2saatin üzerine çık dedi
ama ben bu çocuğu deli gibi ağlatayım mı:KK50:

maşallah sütünüz var.bence bebiş istedikçe emzirin.keşke bende de süt olsa emzirsem ah keşke.sadece mama yiyor benimki.sütüm kesildi sıkıntı ve stresten.hiç sıkmayın canınızı.

oyyy oyy aynı durumlar işte tuvalete anca gidiyorum ben:) yapacağım yemek yarım kalıyor ya kanguruda ya anakucağıyla dönüyoruz mutfağa.. bir de kızım war yaş 3,5 allahtan biraz yaramaz ama akıllı anlayışlı kızım

Allah yardımcın olsun. diğeride küçükmüş.

Gözlerindeki şaşılık ne zaman geçecek hala şaşı yapıyor benimki arada bir. Göz doktoruna götürmedim götürsem mi acaba

selam ben bugün doçent dr a götürdüm. bende sordum hatta bazı fotoğraflarda şaşı çıktığı için korktum. baktı normal dedi. yüzde 80 görebiliyorlarmış şimdi. göz doktoruna 6. ay sonra götürülebilirmiş.

günaydın arkadaşlar,

benimde 22 ocak doğumlu oğlum var.bende aranıza katılmak istiyorum.fikir almak almak istediğim konular var.
hosgeldin canım oğlumda 6 ocak doğumlu

aklıma gelmişken sorayım
ayaksız patikleri nasıl giydiriyorsunuz
külotlu çorap var mı bizim miniklere göre:26:

külotlu çorap var canım ben birkaç güne kadar giydiriyodum havalar ısındı diye bıraktım tek çorap giydiriyorum onuda ayağından sürekli çıkarıyo:KK43:

Evet çocuk doktorusöyledi travazol krem mememizin cildinde Konakçı iyi huylu mantar olunca bize zararı olmasada bebeğe geçiyormuş emdiği için ağzında pamukçuk oluyormuş memede çok kaldığı için oluyor dedi. Tekrarlanmamalı için cildimizdeki mantarlarında öldürmek gerekiyormuş. Aman kremliyken silmeyi unutmayın kremli memeyi emmesin bebek. Mikostatin damlada günde 4*1 uygulanıyor

sevgilerle

çok tesekkür ederim canım uygulayacağım

benim bebeğim gündüz doğru düzgün uyumuyor.ayağımda sallarsam iyi ama bırakınca uyanıyor.en fazla 10 dk. uyuyor.sonra hep mız mızlanıyor. kendi kendine uyumaya alıştırmak için 4. ayı doldurması gerekiyormuş.

sizin bebişler gündüz uyuyormu acaba?.

aynen canım ben yemek yapmak şöyle dursun yiyemiyorum bile hep mız mız ağlıyor emmiyor ve uyumuyor :KK43:((

Kızımda şiddetli bir grip vardı bahsetmiştim.Bugün devlet hastanesinde bir baksınlar dedım bronşit başlangıcı yatırmamız lazım dedler.Güvenmedım kendı doktoruna götürdum.dinledı kan tahlili yaptı bronşit diyemem ama ileri boğaz enfeksiyonu var dedi.gripli birinden enfeksiyon kapmış ve antibiyotik tedavisine başlattı yoksa iyice ilerler dedi.aklınızda bulunsun benım yaptıgım hatayı yapmayın ateşi 38bucuk uzerı olmadan yıkamayın sakın daha beter olur az daha zatürre edicekmişiz yavrumu.tam bir hafta önce komşunun kızı sözde iyileşmiş griple geldi odada öksürdü muhtemelen ondan kaptı yoksa çocugu altın kafese koymadığımız kalmıştı.

Kızımda şiddetli bir grip vardı bahsetmiştim.Bugün devlet hastanesinde bir baksınlar dedım bronşit başlangıcı yatırmamız lazım dedler.Güvenmedım kendı doktoruna götürdum.dinledı kan tahlili yaptı bronşit diyemem ama ileri boğaz enfeksiyonu var dedi.gripli birinden enfeksiyon kapmış ve antibiyotik tedavisine başlattı yoksa iyice ilerler dedi.aklınızda bulunsun benım yaptıgım hatayı yapmayın ateşi 38bucuk uzerı olmadan yıkamayın sakın daha beter olur az daha zatürre edicekmişiz yavrumu.tam bir hafta önce komşunun kızı sözde iyileşmiş griple geldi odada öksürdü muhtemelen ondan kaptı yoksa çocugu altın kafese koymadığımız kalmıştı.

Çok geçmiş olsun Allah bebişlerimizi korusun

Canım çok geçmiş olsun. Çok dikkatli olmak lazım griplilerden uzak duralım Allah korusun.ateşi 38bucuk uzerı olmadan yıkamayın demişsin ateşliyken mi anlamadım.

selam kızlaar iki gün girmedik 1 sayfa birden gitmişiniz oku oku bitmedi:) bizimde bu ara gündüz uykusu nerdeyse 15 dk ya düştü kucağımda uykuya dalıyor hatta pekiştirsin diye bi 15 dk bekliyorum yatağa yatıyor kısa bir süre sonra ınnngaaaa diye bir ses :) neyse buda gelir buda geçer napalım.
kızlar doktorumuz en son emme saatini 2 saatin üzerine çıkar dedi
ben de uyguluyorum 2.5 - 3 saatte bir emziriyorum
ama bazen 2 saatte bir deli gibi ağlıyor katılıor ve emziriyorum yanlış mı yapıyorum
bir de 2 saatlik zaman emmeye başladığı saatle 2 saat mi bitirdiği saatle mi 2 saat olacak fark.
Cümle ne kadar düşük oldu ,siz anlayın:KK9:

bence sen doktora bakma bebek istedikçe ver her bebek aynı değil sonuçta senin sütün varsa emzirebiliyosan bool bol emzir ne zararı olacak. benim doktorda bana sütün yetmiyo mamaya başla dedi ben ne mamayabaşladım nede bidaha o gerizekalı doktora gitmedim.

Allah hepimize kolaylık versin bunların hepsi böyle valla hic yüz vermeye gelmiyolar. Kaynanamlayken kendimi tanıyamıyorum valla kendimden utanıyorum desem yeridir:KK43: Ona ragmen kadının evimde acıp bakmadıgı yer kalmıyo insanın izinsiz yatak odasına girilir mi hic kesin cekmecelerimi falanda acıyordur. Ben onun evinde bi oturma odası bi mutfak baska hicbir odaya sormadan girmem.Böyle de olması gerekiyo zaten.

doğum sonrası annelerin sorunlarında çok bilmiş bebek duayenleri diye bir konu var oku gülmekten kendine gelemezsin:)

kızlar bebeğim doymuyor mu acaba?
araları 3 saate çıkarmaya çalışıyorum ama mümkün değil 2saat oldu mu deli gibi ağlıyor katılıyor en fazla 10 dk.oyalayabiliyorum
emzik de almadı
acaba doymuyor mu?
Dokotrumuz ısrarla 2saatin üzerine çık dedi
ama ben bu çocuğu deli gibi ağlatayım mı:KK50:

ağlatmaaa...

zaten bu hastalar ne diye çıkar gelir anlamam , bide el kadar bebeye lavabo pompası gibi öpüyolar lan ben anasıyken öyle öpmüyorum sana ne oluyor diyesim geliyo ama sadece yutkunup başka yöne bakıyorum görmeyim bari diye banyo yaptırırken yüzünü iyice yıkıyorum:)

bu arada kaynanam dediki 3 aylıkken sar otuttur 6 aylıkken vur otuttur yani ataları böyle diyomuş her geldiğinde bebeği otutturuyor dizine anne diyorum bişey olmazmı zararı filan .... yok ben çocuklarımı 3 ay deyince otutturdunm diyo . sizde durumlqr nasıl?

bu arada kaynanam dediki 3 aylıkken sar otuttur 6 aylıkken vur otuttur yani ataları böyle diyomuş her geldiğinde bebeği otutturuyor dizine anne diyorum bişey olmazmı zararı filan .... yok ben çocuklarımı 3 ay deyince otutturdunm diyo . sizde durumlqr nasıl?[/QUOTE]

hay allahım ne kadar çok biliyorlar. benimki de her defasında bir şeyler söylüyor ama duymazdan geliyorum.:) valla ben yanlış olduğunu düşündüğüm şeyler yapınca alıyorum kucağından. geçenlerde grip olmuş burnu kıpkırmızı almış kızımı öpüyor sarıllıyor. bende ne yapıyorsun anne sen dedim çektim aldım:):)(kötü gelin!!!)amann hasta olsa sonuçta çleyi ben çekicem inadına mı yapıyor ne anlamadım.

ben çocuğu kalabalık ortamlara griplilerin yanına pislik yuvalarına dahi sokuyorum doğduğundan beri, çünkü eşim öbür türlüsünde tartışma çıkarır.

arkadaşları gruplar halinde gelirler, ve biz de gruplar halinde misafirliğe gideriz, ay çocuğa birşey olur desem bu sefer bana pimpirikli diyecek. ben de yattı balık yan gider dedim soğukta bile çıkardım. Allaha şükür biraz nezle dışında ateşlenme vs. olmadı. inşallah da olmaz.

arkadaşları bir de oğlumu yürütmeye bile kalkıyorlar ellerinden tutup. birşey de diyemiyorum. daha yeni doğmuşken oturtmaya çalışıyolardı. :KK47:

ben çocuğu kalabalık ortamlara griplilerin yanına pislik yuvalarına dahi sokuyorum doğduğundan beri, çünkü eşim öbür türlüsünde tartışma çıkarır.

arkadaşları gruplar halinde gelirler, ve biz de gruplar halinde misafirliğe gideriz, ay çocuğa birşey olur desem bu sefer bana pimpirikli diyecek. ben de yattı balık yan gider dedim soğukta bile çıkardım. Allaha şükür biraz nezle dışında ateşlenme vs. olmadı. inşallah da olmaz.

arkadaşları bir de oğlumu yürütmeye bile kalkıyorlar ellerinden tutup. birşey de diyemiyorum. daha yeni doğmuşken oturtmaya çalışıyolardı. :KK47:

Allah seninde bebeğininde yardımcısı olsun, o arkadaşlarada akıl fikir ihsan etsin

Canım çok geçmiş olsun. Çok dikkatli olmak lazım griplilerden uzak duralım Allah korusun.ateşi 38bucuk uzerı olmadan yıkamayın demişsin ateşliyken mi anlamadım.

bizinkının ateşi 37.7idi hem serinlesin hemde mikrobu gider diye düşündük ama hastayken yıkamamak gerekiyormuş çok yüksek değilse ateşi.Kışın 5günde bir yıka dedi.temmuz ağustosta gün aşırı dedi.4 metre içerisinde biri öhö öhö bile yapsa bebekler kapıyormuş mikrobu

slmm arkadaslar bebegi otutturmayi kousmussuuz benim ogla nerdeyse dogdugu gunde beri oturtuluyor vede alisti dimdik oturmak istiyor yatmayi hic sevmiyor esimin amcasini karisi ilk gude otutturmaya basladi be bisey olmazmi dedigimdedecevap su.....yooo hicbisey olmazdusunsene ane karninda ne sekillere giriyor olsa orda olurdu:26::26::26:neyse ben size baska bisey sormak istiyorum benim oglum banyo yaparken cok mutlu oluyor suyu cok seviyor ama sonra iki gu huzursuzluk yasiyoruz uykusu gelsede uyumuyor dikkat ettim ozellikle banyodan sonra boyle yapiyor sizce nedeni ne olabilir

Mrb kızlar....
Oğluşum uyuyor bi bakınayım dedim biraz geçmişi okudum.sanırım emme me sorununu çoğumuz yaşıyoruz.bizimde durumlar aynı ben ısrar etmiyorum 3 bazen 4 saat arayla emiyor ama genelde uykusunda emziriyorum.ayıkken emmiyor.
uyku konusunda kendi kendine uyumaya alıştıran annelere özenirdim hep.nazar değmesin ama farkında olmadan yaklaşık 1 aydır kendi uyuyan bi bebeğim var. Nasıl yaparım diye düşünürken; bi gün baktım çok uykusu var gözler kızarmış küçülmüş.aldım koydum beşiğine dönenceyi açtım ağzına emziği verdim mutfağa gittim. Bizim dönence 3dk sürüyor.bitince mızırdıyo gidip kuruyorum yine mutfağa gidiyorum.yaklaşık 4 kere kuruyorum:)(tabii emziğide atıyo,onuda geri veriyorum).sonra baktım ses gelmiyor bi gittim uyumuşşşş. Bi daha yapmaz dedim ama yaptı.her uykusu geldiğinde beşiğe bırakıp dönenceyi açıyorum emZiğide verdimmi tamam .e misafirlikte uyuması içinde dönencenin sesini cep telefonuma kaydettim. Gittiğimiz yerde uykusu geldiğini anlayınca emziği veriyorum müziği açıyorum uyuyor.hatta bazen müZiğe gerek kalmadan uyuyor.ben emziği sadece uyuması gerektiği zaman veriyorum.sanırım artık Alıştı emziği verince uyuması gerektiğini anlıyor. Gecen işten geldim baktım annem Almiş ayağına sallıyor dedim annneeeeee iyimisinn sen:) gösterdim ona,kadıncağız sevindi valla:) salamıycak diye.
Umarım kısa zamanda sizinde bebişleri yakın zamanda aşılır. Gündüzleride 1 kere uzun uyuyor 2saat kadar.diğerleri yarım saat falan uyuyor uyanıyor.

X