2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar bizde 69 günlük olduk ama bende dışarı çıkarmaya korkuyorum.hastane dışında hiç çıkarmadım.ışığı görünce gözünü kırpıyor.
çalışan anneler doğum izni bitince ne yapacaksınız.yasa da çıkmadı.bana şimdiden sızı düştü.nasıl bırakıp işe gidilir el kadar yavru???
özel hastanede verem aşısı yokmuş.sağlık ocağıda ayda1 kez veremi yapıyomuş, dolayısıyla kızım 80 günlükken verem aşısı olacak sizce sıkıntı olurmu.bi soru daha bebeğim çıngırağı tutmuyo.elimi tutuyo ama nedense oyuncak çıngırak gibi şeyleri tutmuyo, erken mi acaba

Ben de tamamen aynı durumdayım maalesef. Fazla zorlayınca da çıkarıyor birazını. Ama biberonla versem maaşallah hüpletiyor. Sık emzirsem diye düşündüm, ama bizimki çok gazlı, sık emzirmenin daha çok gaz yapacağını söylüyorlar. Doktora sordum kontrolde, bir kere emzir, biraz sonra tekrar teklif et, açsa alır dedi. Ben de şimdi 5-10 dk emzirip bırakınca gazını çıkarmaya çalışıyorum, sonra tekrar memeye yatırıyorum. Birazcık daha içiyor.

cevabın için teşekkür ederim.ben henüz biberonla vermedim versem benimkide içer büyük ihtimalle.benim kız 5 dk sonra memede uyuyor bi dahada uyanmıyor gazını çıkarıyorum 2 saat sonra uyandırıp tekrar veriyorum yine 5 dk falan emiyor 1.ay kontrolümüz perşembe günü umarım herşeyi yolundadır kafama baya takılıyor. etraftakilerde aç olsa bırakmaz emer rahat uyumaz diyor ama ben kendimi ikna edemiyorum bir türlü.ALLAH hepimizin meleklerini korusun...

kızlar bizde 69 günlük olduk ama bende dışarı çıkarmaya korkuyorum.hastane dışında hiç çıkarmadım.ışığı görünce gözünü kırpıyor.
çalışan anneler doğum izni bitince ne yapacaksınız.yasa da çıkmadı.bana şimdiden sızı düştü.nasıl bırakıp işe gidilir el kadar yavru???
özel hastanede verem aşısı yokmuş.sağlık ocağıda ayda1 kez veremi yapıyomuş, dolayısıyla kızım 80 günlükken verem aşısı olacak sizce sıkıntı olurmu.bi soru daha bebeğim çıngırağı tutmuyo.elimi tutuyo ama nedense oyuncak çıngırak gibi şeyleri tutmuyo, erken mi acaba

Benimki de 67 günlük. Elimi tutuyor ama bilinçli olduğunu sanmıyorum. Herhangi bir cisim tutmuyor, uzun süre takip ediyor ama almak için bir çabası yok. Emzirirken bazen bana bakıp kolunu kaldırıp pat pat vuruyor bilinçli mi bilmem:)

cevabın için teşekkür ederim.ben henüz biberonla vermedim versem benimkide içer büyük ihtimalle.benim kız 5 dk sonra memede uyuyor bi dahada uyanmıyor gazını çıkarıyorum 2 saat sonra uyandırıp tekrar veriyorum yine 5 dk falan emiyor 1.ay kontrolümüz perşembe günü umarım herşeyi yolundadır kafama baya takılıyor. etraftakilerde aç olsa bırakmaz emer rahat uyumaz diyor ama ben kendimi ikna edemiyorum bir türlü.ALLAH hepimizin meleklerini korusun...

Aminın. Bak benimki de aynısını yaptı şimdi, 5 dk emdi uyudu:) Ben akşam1-2 öğün de mama verdiğim için anlamıyorum doyup doymadığını. Doktora gidince ne dediğini yazarsan sevinirim, ben de kendimi ikna edemiyorum:)

iyi akşamlar anneler,

aslında canım sıkkın bugün ücretli iznim 9 nisanda bitiyoo mecbur alacam ücretsiz izin kızım çok küçük ve bakanımız yok işe başlayınca kreşe gidecek zaten en fazla 6 ay daha evdeyim ekim ayında 9 aylık oldugunda kreşe gidecek :KK5:

neyse saglıklı olsunda gerisi önemli degil keşkee yasa çıksaydı bir türlü çıkmadı gerçii çıksada bizi kapsar mı bilinmez of of :26:

Merhaba ben yeni uyeyim benimde kizim 68 gunluk yorumlari okudum biraz 5 dk emip 2 saat uyuyo demisler benimki de hic uyumuyo 1 saat deliksiz uyudumu sukrediyorum gaz sorunu var biraz ama genel olarak uykusuz endiselenmis arkadaslar merak etmeyin doymayan bebek uyumaz

kızlar ayshe arkadaşımızın eşi rahatsızdı hastanede idi aylardır.
eşin vefat etti bugün
rabbim yakınlarına,eşine sabır güc versin
dualarınızda unutmayın

O kadr üzüldümki şuan şoktayım sanki ayşe nin bı İlk Bebeği daha önce düşükleri olmuş eşiyle bı bebeği çok istemişler ve zor gebelik geçirdi tam herşey yoluna girdi derken eşi vefat etti rabbim bol sabır versin ayşe ye :KK43:(

İyi akşamlar kızlar ben 70-79 topiğinden
ay-she'nin arkadaşlarından
gurupda bişeyler duyduk doğrumu acaba
kimden öğreneceğimizide bilemedik
eşi hastaydı son görüştüğümüzde
bir bilginiz varmı kızlar

kızlar ayshe arkadaşımızın eşi rahatsızdı hastanede idi aylardır.
eşin vefat etti bugün
rabbim yakınlarına,eşine sabır güc versin
dualarınızda unutmayın
ya çok üzüldük
ne yazacağımı bilemedim
Allah rahmet eylesin rabbim ayşeye sabır güç ihsan eylesin
bizde arkadaşlarla yeni duyduk
doğru olup olmadığını araştırıyorduk
keşke yalan olsaydı
ne diyeceğimi bilemedim

merhaba arkadaslar. Cok yazmasam da konuyu en basından beri takip ediyorum cok kimseler kalmamıs. Ayseye cok üzüldüm gercekten Allah ona ve bebegine uzun ömürler versin insallah. Birde Zeynepfaz arkadasımız vardı onu da cok merak ediyorum haberi olan varsa paylasabilir mi? Benim bebeğim 9 haftalık oldu arkadaslar agzından cok fazla köpük ve salya cıkartıyo sizinkiler de var mı böyle bi durum neden olabilir bi fikriniz var mı?

merhaba arkadaslar. Cok yazmasam da konuyu en basından beri takip ediyorum cok kimseler kalmamıs. Ayseye cok üzüldüm gercekten Allah ona ve bebegine uzun ömürler versin insallah. Birde Zeynepfaz arkadasımız vardı onu da cok merak ediyorum haberi olan varsa paylasabilir mi? Benim bebeğim 9 haftalık oldu arkadaslar agzından cok fazla köpük ve salya cıkartıyo sizinkiler de var mı böyle bi durum neden olabilir bi fikriniz var mı?

benim oğlanın da öyle salya akıyor son 1 haftadır.. önemsemedim açıkçası..
bu arada zeynepfaz a ne olmuş?

benim oğlanın da öyle salya akıyor son 1 haftadır.. önemsemedim açıkçası..
bu arada zeynepfaz a ne olmuş?

Biraz da huysuzlastı bizim oglan hapsırıyo öksürüyo ara ara o yüzden telaslandım canım ben.Zeynepfaz kemoterapi görüyodu Sezaryen olucaktı 3-4 ay önce ondan sonra bir daha yazmadı ya da ben kacırdım.

Düşünebiliyorum öğrenciliğim orda geçti.İyiki arabanız çalışabiliyor o soğukta:)Ama şanslısınız havası temiz mikrop çok yoktur o yüzden kolay kolay hasta olmaz bebişiniz.Ben Edirnedeyim burayada çokkar yağıyor şimdi ama sadece camdan bakmakla kalıyoruz.Mutfak alışverişine gidilecek ama gidemiyoruz.Eşime liste verip yollamak da istemiyorum güvenmiyorum çünkü,bekliyoruz artık mutfak tam takır kuru bakır:)

Araba donmadi degil.Birak calismayi kapisini bile acamadigimiz gunler oldu:)Eger arabaniz varsa bence endiselenmene gerek yok.Bence cocuk biraz alismali disariyada.Seninde ilk cocugun mu.Benim tek cocuk olmasina ragmen cok zorlaniyorum yemegi zor yapiyorum.Geceleri cok sukurki uyuyor.Allah iki cocuklularin yardimcisi olsun.

Hosgeldin arkadasiimm..Sen ve bebisin nasilsiniz.ocagin kacinda dogdu yavrun.

Allahim sonunda goren oldu beni cok sukur saka bi yana h.buldm cnm ocagin16 da dogdu kizim iyiz cok sukur ama hic uymuyoruz cok zor dun gece sabhin 7.de uyuduk sindi ayagimda salliyorum cnm telden giriyorum:KK16:

Merhaba ben yeni uyeyim benimde kizim 68 gunluk yorumlari okudum biraz 5 dk emip 2 saat uyuyo demisler benimki de hic uyumuyo 1 saat deliksiz uyudumu sukrediyorum gaz sorunu var biraz ama genel olarak uykusuz endiselenmis arkadaslar merak etmeyin doymayan bebek uyumaz

Hosgeldin.Peki senin kizinin emme durumu nasil sadece sutle mi besleniyor.Dikkat ediyorumda 2. ayini dolduran bebislerde ayni sey yasaniyor.Emme suresi kisaliyor.çene kaslari gelistigi icin sütü daha kisa surede mi cekiyorlar acaba?

Hosgeldin.Peki senin kizinin emme durumu nasil sadece sutle mi besleniyor.Dikkat ediyorumda 2. ayini dolduran bebislerde ayni sey yasaniyor.Emme suresi kisaliyor.çene kaslari gelistigi icin sütü daha kisa surede mi cekiyorlar acaba?

Sadece emiyor cnm evet emme sure kisaldi seninde de varmi cnm bebegin kac aylik

Allahim sonunda goren oldu beni cok sukur saka bi yana h.buldm cnm ocagin16 da dogdu kizim iyiz cok sukur ama hic uymuyoruz cok zor dun gece sabhin 7.de uyuduk sindi ayagimda salliyorum cnm telden giriyorum:KK16:

Cok sukur bizimki gece uyuyor.Seninkide mi ayaga alisti.gunduzleri bende ayni durumdayim.oturdugum yerden telden giriyorum.gaz sorunu var mi peki?

Cok sukur bizimki gece uyuyor.Seninkide mi ayaga alisti.gunduzleri bende ayni durumdayim.oturdugum yerden telden giriyorum.gaz sorunu var mi peki?

Ayy ne guzel gece uyuor bnm cadi da aliati napalim basa gelen cekilur yeterki saglikli olsuunlar canim bizimde cadi uyudu uerine kiydugumda uyanmaz ins bnde yattiyim tekrr ii geceler sana eger uyanirsa gelirim

X