2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım bozma morelini, benimde bebeğim 3 hafta falan geride geliyo bende çok kafama taktım ama yapıcam bişey yok ne kadar dikkat etsek de..dr vardır bi bildiği risk varsa mecbur napıcaksın, benimde bebeğim hala dönmediği için sezerya ben de hep normal doğum diyodum ama nasip olmayınca olmuyo

geriden gelsin ,ne olur ,iüzülmeyin allah başka dert vermesin ,ben normalde doğum muhabbetine gelemeyen ,tansiyonu düşen hatta hastanede ayılıp bayılan biri olarak hamileleikte en ufak bulantı falan yaşamamıştım ,çok şükür şimdide nedense doğumla ilgili evt tırsıyorum ama hiç aklıma gelmiyor getirmemeye çalşıyorum .....
sadece hamileleikte psikolojik olarak sıkıntılar çektim ,görümcem bu hafta kıskançlığından evimde sinir krizi geçirdi,kayınvalidem kurbanda et vermediği için ,bi ay sonra et vermeye kalktı(10.000 kez buraya yazışım :),sağol istemem dediğim içinde ,ne terbiyesizliğim nede etmediği hakaret kaldı ,onun haricinde bi şey yaşamadım çok şükür :)))))doğum şekillerinde benim bünyeme en uyguu kesinlikle genel anestesi sezeryan ,o yüzden hiç büyük bel ,kasık ağrısı çekmediğim için doğum sonrası kötü şeyler yaşamak istemiyorum :)
tek endişem ise dışardan can sıkıco şeylerde bulunulması ...pazartesi gününe az kaldı

korkmuyorum milsa, çok şükür hiç korkum yok
sadece gerçekten üzgünüm ve bir türlü emin olamıyorum nedense tarif edlemez bi hale girdim
başka bir doktora mı gitsem demeye başladım

haklısın Allah beterinden korusun
siz de dua edin hayırlısıyla atlatalım kızımla

canım senin bebeğin kilo almaya devam ediyor mu?
benim gelişimi durdugu için doktorum alalım dedi. Sana böyle bişeyden bahsetti mi?

ayy sende de ne kaynana ne görümce var yani aman aman
bizim ailede ilk torun, büyük bir özlemle ve hevesle bekleniyor
ama eşimin ailesi "kız tarafı böyle şeylere karışmaz" modunda. Herkesin sıkıntısı başka işte

kıızz ben asıl genel anezteziden çok korkuyorum. Epidural alırım yüzde 90

epidural sezeryan mı yoksa normal olarak mı ?

benim genel anestesi sezeryan :)herkezin etrafına normal doğum kötü tecrübe yaşayan ,sezeryan kötü tecrübe yaşayanlar
oluyorr,epitural sezeryan yapmıştır offf keşke genel anestesi yapsaydım der,der oğlu der :)))) o yüzden herkezin tecrübesi kendine
epitural sezeryanda bebeği alırken o baskıyı hissetmeseydim diyenler
genel anesteside hemen uyanamayıp ,off keşke epitural yapsaydım diyenler
normal doğum adı üstünde normal yaparım ,ameliyatla uğraşamam diyenler
normal doğum ,aman alttan dikişi olacağına ,göbeğimin dikişi olsun dersin ,şimdiki sezeryanar eskisi gibi olmuyor ,hemen 2 günde ayağa kalkınıyor derler (ben bunu telkin ediyorum )

Allah herkeze kaldırabileceği doğum nasip etsin

kilo alıyo ama çok az 15 günde 150 gr falan almış ,az ama sağlıklı diyo dr gelişimiyle ilgili bişey demedi,işde pazaretesi gidicem bakalım ne durumda..hayırlısı hakkımızda Dua edelim bol bol

üzülme canım.. bebeğin doğsun emzirirsin topiş olur ısrırsın bile :)
ayrıca sezeryan normal doğum hayırlısı olsun diyelim.. benim sancım yoktu sunni sancı wermişti doktor.. bu konuyu konuştun mu doktorla?

Ben yerinizde olsam iyi bir doktorun daha fikrini alirdim..hakkinizda hayirlisi olsun ama 39.haftana gelmisin zaten endise etme bir doktorun daha fikrini al oda ayni seyi soylerse hic dusunmeden sezeryana gir..

ayy ayshe burdaymışsın bende uzun bi aradan sonra foruma tekrar takılmaya başladım malum izne ayrılınca.. tamda milsaya seni ve fesleğeni soran mesaj atıyodum.. başlangıçtaki korkuların kalmış aklımda..çok şükür bu günlere kadar geldik. Rabbim hayırla sağlıkla tamamına erdirir inşallahh

son kontrolüme benimde benzer bir durum oldu, hissettiklerini anlıyorum. Ama önemli olan bebeğin miyadı doldu zaten sezeryan yada normal doğum olmasını hiç takma.

bebegin kilosu ne kadar? bende sezaryan olmak istemiyorum ama bebek icin en iyisi neyse o olsun diyorum
kendini uzme bu kadar. Onemli olan saglikla kavusmak napalim kaderde neyse onu yasariz. Benim ilki sezaryan bunu normal dogum icin bekliyoruz bakalim sancida gelmedi. Bu arada benim oglumda son haftada kilo alimi dusmus. dr 41. haftaya kadar beklicez dedi. esimde tehlikeli degilmi diyor bizim durumlarda karisik yani. Hakkimizda hayirlisi olsun

yeşim siz neredesiniz sezeryan sonrası normali bekleyen doktor hiç duymadım yurt dışında mısınız? çok imrendim ya benimde ilki sezeryan ameliyat olmayı hiç istemiyom

Ay canım ya ne kadar naziksin. Teşekkür ederim.
Ben malum ağırlaştım. Hemen yoruluyorum. Dün bir avm ye gittik. Kasada sıra beklerken bayılıyordum artık.
Ter bastı, yüzüm kızarmış, çarpıntı bir yandan.
Dayanamıyorum
Erken doğum riski vardı bende. En son muayene de rahim ağzı yumuşamış dedi doktor.
Öyle bekleşiyoruz kızımla. Ama çok özledim onu...
Hem korkuyorum hemde bir an önce gelsin istiyorum.
Sende ne var ne yok canım?

Ağlama canım benim ya.
Biliyorsun bebeğinde hissediyor üzüntünü...
Düşünsene 1,5 kg doğupta sonradan tosuncuk olan bebişler var...
Ben bu konuda hazırlıyorum kendimi. Bebeğim ve benim için hangisi iyi ise sorgulamadan kabul ederim. Çünkü doktoruma çok güveniyorum bu konuda.
Doktor bana şu an için normal doğum dedi ama benim özel durumum var. Son bir muayene olacağım. Ona göre karar verecek sezaryen mi yoksa normal mi diye...
İçini ferah tut.
Artık sonuca odaklanalım.
Bebeğimizi sağlıkla sıhhatle kucağımıza almak.
Gerisini düşünmemeye çalış.

canım sakın olmaya çalış bebğinle konuş,onu üzmeden gelmesi için ikna et...ınan anlıyorlar..
dun aksam oturuyoruz
benım oğlum ben elma yeyince karnımın içinde neler yapıo,artık alıstım daha ısırmamla her aksam aynı şeyleri yaşıyorum
neyse dün aksam da eşime diyorum bak elma yedım bu yıne başladı dıye
karnım açık bakıoruz
sonra eşim soyduğu dilimi karnıma uzattı al oğlum elma dıyo..
o an şok oldum karnımın hepsi elmaya yöneldi..
resmen şok olduk ya gülmekten bır hal olduk
tesadüf dıyebılırsınız ama her aksam elma yıyınce coşan bır bebk de tesaduf mu, kana seker karısıyo bılıyorum ama daha ısırınca şeker miğdeye inmiyo:))
şunu diyeceğim kısaca,onlar herşeyı hissediyor, iyi düşün,oğlun hissedecek

yeşim siz neredesiniz sezeryan sonrası normali bekleyen doktor hiç duymadım yurt dışında mısınız? çok imrendim ya benimde ilki sezeryan ameliyat olmayı hiç istemiyom

Canm bu soyledigim reklama girer mi bilemedm ama soylemeden gecemycem :) facebookta bi grup var gecenlerde tesadufen gordum bende. sezeryan sonrasi normal dogum yaptiran doktorlarin listesini cikariyolar. Sayili doktor ismi var ama bi goz at istersen.

ay yazma zorunluluğu hissettim
kesinlikle kendini mecbur hissetme onların isimlerini koymaya, 9 ay taşıyorsun karnında diledigin gönlünden geçen ismi koy
sonra da mevlütte ismini okuturken onların istediklerinden birinide göbek adı koyarsın kulağına okutursun gönülleri olur

canım reklama girerse girsin hepimiz elimiz yüreğimişzde bekliyoruz..bi araştırayım ne kadar isterdim normal yollardan doğurmayı

Kızlar sizinle kapı süsümüzü ve magnetlerimiz paylaşmak istedim. İnternetten bulduğum çok değerli bir kişiye yaptırdım. Hepsi keçe, takı yastığımız da keçe... Beğenen olursa internet sitesinin ismini verebilirim. Ben çok beğendim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…