2013 Mart Anneleri Doğum Hikayeleri

inşallah allah sanada kolay bi doğum nasip eder canım.evet gayet iyiyim çok şükür..

az önce oğluşumun göbeğide düştü 10.gününde :))

ay harika ne güzel, şimdi banyo zamanı sanırım. misler gibi canım göbeği düşünce yara gibi kan filan oluyor mu? temizliğini nasıl yaptınız? özel bir krem almamız gerekiyor mu

hayırlı olsun canım bebeğin. sıkıntılı günler geçirmişsin ama çok şükür bebeğin ve sende iyisin. inşallah her şey gönlünüze göre olur...

maşallah size. Allah analı babalı büyütsün inşallah. kuzucuğunu kokla bizim yerimize...

ay harika ne güzel, şimdi banyo zamanı sanırım. misler gibi canım göbeği düşünce yara gibi kan filan oluyor mu? temizliğini nasıl yaptınız? özel bir krem almamız gerekiyor mu

evet bizde banyo için bekliyorduk göbek düşsün diye :)

biz hastaneden taburcu olurken çocuk doktoru göbeğin düşmesi için ilaç yazdı aldık.minik bi şişe.
steril gazlı bezle pansuman yaptık hergün.kurudu gün geçtikçe nihayet bugünde düştü :)

harika iki güzel mucizenin hikayesii... rabbim analı babalı büyütsün.. isteyen herkese nasip etsin..

tüm doğum yapan arkadaşlarım, Gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün, nazarlardan korusun miniklerinizi..
hepinziin hikayesini okurken kendimi tutamadım çok ağladım ama Masalımmm senin hikayene daha bir cok ağladım, çok güzel ağlatmışşsın. her bebek nasibiyle gelir derler seninki de oyle olmuş her seyi tamamlanmış gelmiş kuzun. Şansı hep devam etsin inşallah

doğum yapan arkadaşlarım allah analı babalı büyütsün
ömrünüzün sonuna kadar hep sağlıklı huzurlu olun inşallah
bebeklerinizde sizlere ve millete hayırlı birer birey olarak yetişirler inşallah

darısı bekleyenlerin ve anne olmak isteyenlerin başına inşallah

slm kızlar bizde hikayemizi paylşalım artık
doktorumuz doğum tarihini yani sezryan gününü belirlerken 22 şubatmı olsun yoksa 25 şubatmı diye sorunca ben hemen atladım tabiki zaten erken olacak 22 şubat olsun dedim ilk bebeğim olmamasına rağmen yanımda dünyalar tatlısı bir oğlum olmasına rağmen kızımı kucağıma almak için sabırsızlandığımdan 22 şubat günü sezeryan günümüzü belirledik doktorumuz sabah 7 :00 da en geç girşini yaptır dedi ve eve döndük bende ailemden uzakta bir dağ başında 8 yıldır yatılı bir okulda merkeze 1saat uzaklığıkta yaşamaktayım tabiki doğum için annemler ve kayınvalidemler geldiler 21 şubat günü akşam eşim durmadan soruyor heyecan var mı diye bendeki cevap aşırı duygu yoğunluğundan hiç bir şey hissetmiyorum ne heyecan ne korku ne endişe hiç bir duygu yok bu soğukkanlılık mı bilmiyorum oysaki bu sezeryanda salya sümük ağlarım oğluşumdan ayrılırken diye düşünüyüordum hastane 1 saatlik uzaklıkta olduğu için sabah en geç 5 bucukta yola çıkmalıydık eşime göre neyse gece herkes odasına çekildi tabiki bende uyku yok saate bakıyorum 1 saate bakıyorum 2 saate bakıyorum derken saat 5 oldu ve ben uykuya tam dalmışım ki eşim uyandırdı saat 5:15 eşim hadi kalk diyor ben ama ben yeni uyumuştum diyorum neyse kalktık hazırlandık annem kayınvalidem ve tabiki oğluşum annem onu bu saatte götürmeyelim dedi ama ben hayır dedim gelsin kardeşinin nasıl doğduğunu o duyguları yaşasın istedim o daha 3 yaşında belki ilerde hatırlmayacak ama eminim ki bilinç altına yeryeleşecektir neyseki saat 6 ya doğru yola çıktık ve bir saat sonra hastanenin acil girişinden girişimiz yaptırdık yatışımızı yaptırdık ve odamıza çıktık tabiki ben kimsenin yüzüne bakmıyorumsonra hemşire geldi işlemeler yapılmaya başlandı tansiyondur nst ye bağladı ve sancıların var dedi ve ameliyat elbiselerini giymemi ve boneyi takmamı söyledi ben giyindim ve oğlum benim bu halimi beğenmemiş olacak ki çıkar diye tutturdu galiba hissetti annemle hiç göz göze geldiğimizi hatırlamıyorum eşim durmadan sarılıyor eşime oğluma iyi bak diyorum tabiki olumsuz şeyler düşünerek ama hiç kondurmuyor bana cevabı sen gelene kadar ben onu oyalarım diyor:)neyse sonda falan takıldı ve sedyeye yatırdılar ve ameliyathaneye giderken asansöre kadar eşim ve oğlum uğurladı oğlum anne gitme diye ağlamaya başladı ki hemen asansör geldi ameliyat başladı doktorum geldi karşılıklı sıcak bir gülümseme nasılsın diye sordu iyim dedimve ameliyat başladı kısa süre sonra doktorum yeşil kumaşların üstünden kanlar içinde siyah saçlı tatlı bir kız gösterdi hiç beklemediğim bir anda çok tatlı bir kzın oldu maşallah dedi ve aradan 10 dk sonra pamuk sıcak bir yüz yanagıma dokundu hemşireler giydirip yanıma getirdiler tabiki bu arada ben dikiliyor olmam lazım hala masadayım sonra işlemler bitti ve odamıza götürdüler beni ve şükürler olsun ki ailemin yanındaydım tabiki ben giderken ağlayan oğlum ben gidince yan odada hasta ziyaretine gelen ünv öğrencisi kızlarla resimler çekilmiş kızların birinden diğerine derken oldukçe keyifli vakitler geçirmiş :)ve bebeğim yağmur um odaya geldiğinde ağlıyormuş oğlumun ilk tepkisi mammam diyerek ona simit uzatmış ben odaya gelidkten sonrada durmadan yataktan sallanan ellerimi kollarımı öpe öpe bitiremedi rabbim hepimizi evlatlarına bağışlasın ve Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inş.

Son düzenleme:

gözün aydın cnm.. darısı bizlere

canim cok cok tesekkur ederiz.allah hepimizin bebislerini bize bagislasin dogum yapmayan tum annelere allah kolay dogumlar nasip etsin insallah

maşallahhh kızınada oğlunada sanada :)

burda paylaştığım hikayemin çıktısını alıp kızımın albümüne koyacağım

Dogum tarihi: 06.03.2013
Isim: Batuhan
Kilo: 3130 gr
Dogum sekli: Genel anestezi sezeryan

Doktorla belirledigimiz tarihte saat 7:15 gibi evden ciktik. 7:45 civari hastanedeydik. Yatis islemlerim yapildi. Saat 10:30 dogum saatim olacakti. Sonra saat anlamadigim bicimde degisti.hemsireler soyunmami ve onlugu giymemi istediler. Onlugu giydim. Damar yolu actilar ve sedyeye aldilar beni. Sedyede giderken agladim. Esimin gelmesine izin vermediler. Tek basima ameliyathaneye gittim.

Yan yana bir kac hasta vardi.kisa bir sure sonra beni ameliyat odalarindan birine aldilar. Ustune basa basa epidural istemedigimi belirttim. Bir yanlisliga kurban gitmekten korktum. Hemsire kendi adini soyluyormus. Ben de benim adimi soyluyor sandim. Benim adim o degil, bi yanlislik mi var dedim.

Beni sedyeye yatirdilar. Onume yesil ortu serdiler. Kendimi goremedim. Onlugu ustumden cikardilar. Sonda takicaz dediler. Canimi cok yaktilar. Bir de rahat ol diyorlar. Kasma kendini diyorlar. Neyse taktilar sonunda. Batikon surduler vucuduma. Ben iyice panik oldum. Ne zaman uyuycam dedim. Anestezi uzmaninin elinde igneyi gordum o an. O da bana dedi ki. Simdi uyuyorsun. Ben de ama uyumuyorum dedim. Sonra 3 saniyede daldigimi hatirliyorum.

Beni uyandirdilar. O an hemen bebegimi sordum saglikli mi iyi diye. Iyi dediler. Sevdik bebegini dediler. Sonra benim odama goturduler. Hic bir agri hissetmemistim. Beni nasil giydirdiler hatirlamiyorum. Bebegime baktim. Benden once odaya gelmis uyuyor.

Cok ilgilendiler benimle. Agrim sizim 2. Gun basladi. Smdi hafif hafif devam ediyor. Hersey yolunda.
Darisi bebek isteyen ve bekleyen herkesin basina insallah.

Dogum tarihi: 02.03.2013
Isim: Can Deniz
Kilo: 4290 gr
Boy: 57 cm
Dogum sekli: Genel anestezi ile sezeryan

Hamileliğimin ilk gününden beri ister normal olsun ister sezeryan eşimle birlikte doğum anındaki mucizeye tanık omayı çok istiyordum. 5. ayda ortaya çıkan miyom yüzünden ve bebeğin büyük olması nedeniyle sezeryan doğuma karar verildiğinde epidural istemem bundandı. Oğluma Can Özgür isminin yakışacağını düşünmüştük. Ta ki planlanan doğum tarihi yaklaşana kadar. Herşey çok hızlı gelişti ve hiç bir planım gerçekleşmedi. Doğuma 5 gün kala yüksek tansiyon ve idrarda protein saptandı. Doktorum bu tansiyonla epidural yapamayacağını genel anestezi olması gerektiğini söyledi. Hemen uyandırılmak istediğimi bebeğimi ilk benim görmem gerektiğini söyledim. Ancak doğum zor bir doğum olmuş. Bebeği çıkarabilmek için tüm organlarıma baskı yapmak zorunda kalmışlar. Bu da bir nevi içimde çürüklerin oluşması gibi bir durum yaratmış. Dolayısıyla ameliyat sonrası ağrı pompası verildi. Ancak pompa maalesef bozuk çıktı. Normalde çok yavaş aktığından bozuk olduğunun farkedilmesi 3 saat sürdü ve ben 3 saat o acıyı çekmek zorunda kaldım. Bebeğimle ilk karşılaşmamı hatırlayamıyorum bile. ilk 3 4 gün karnıma hiç yüklenemedim. Eşim beni çuval taşır gibi tşımak zorunda kaldı. Ama Allah'a şükür bende bebeğimde iyiyiz artık. Düşünüyorumda tüm o acılara değer bu güzel varlıkla tanışmak.
Normal doğum şansı olup keyfi sezeryan kararı verenlere tavsiyem kesinlikle doğum sancısından korkmasınlar. Sezeryan bizim ülkemizde çok yapıldığından kanıksanmış ama aslında çok ciddi bir ameliyat ve çoğu karın ameliyatından daha acılı ve riskli.
Bu arada bebeğimin suratına bakınca Özgür ruhu göremeyip son anda nüfus müdürlüğüne giderken isminin Can Deniz olmasına karar verdik :)

Merhabalar. İşte benim dogum hikayem :)

37. Haftanın son günü doktor kontrolünde yine tansiyonum 17-10 çıkınca doktorum daha fazla beklemek istemedi ve Çarşamba günü 38+3'ken epidural sezeryan ile almaya karar verdi. O gün anestezi uzmanı ile de görüştüm, tüm süreci anlattı. İçim rahatladı.
Sn gece uyuyamama sanmıştım ama valla mışıl mışıl uyudum. Planlı sezeryanın tüm avantajlarını kullandım, kuaföre gittim fönümü çektirdim, makyajımı yaptım. Güle oynaya hastaneye gittik. Ankara'da ToBB Etü hastanesi bu arada. Hastane yoğunluğu yüzünden biraz gecikme yasadık, o arada dogum fotoğrafçımız geldi, her anımızı çekmeye başladı.
Öğlen 12 gibi odaya girdik. Damar yolum açıldı, önlüğümü giydim. Doktorum geldi ve aşağıda ameliyathanede görüşeceğimizi söyledi. Odadakilerle salya sümüz vedalaştım ve eşim ve fotoğrafçım ile aşağıya indim. Aşağıda şenlik havası vardı. Tüm ekip neşeli şakacı. Beni hazırlamaya başladılar. Epidural çok kolay takıldı. Ancak benim bir anda tansiyonum düştü, hafif bayıldım, hemen bir iğne yapıldı. Sonra eşimi yanıma aldılar. O sırada sonda da takılmış, aslında takılmayacaktı ama ben heyecandan tuvalete gitmeyi unutmuşum :)
Hiç hissetmedim.
Sonra ben hissetmesem de operasyon başladı. Ne yazık ki o sırada mide bulantım başladı ve ben o anların pek tadını çıkaramadım. Bebeği çıkardılar, bakımını yapmaya başladılar. doktorum çok güzel ve sağlıklı olduğunu söyledi. Ben eşimin elini bırakamıyorum ve sürekli ağlıyordum. Bebeği yanıma getirdiler ama ben o sırada mide bulantısı ile uğraştığım için kızımı göremedim. Biraz bekleyip yeniden getirdiler yanıma. Öptüm kokladım. Öptüm, öptüm, öptüm.... Kokusunu içime çektim. Gerçekten hayatımın en güzel dakikasıydı.

Sonra eşimi ve bebeği odaya gönderdiler. Beni de hafif bir şekilde uyuttular. Sonraki yarım saat yarı uyur yarı uyanık.

Odaya çıktığımda güzel kızım beni bekliyordu. Hemen kucağıma verdiler. Sütüm de vardı, emzirmeye başladım.

İki saat sonra ayağa kalktım. Sondan çekildi. Ondan sonra yardımsız şekilde her şeyi yapmaya başladım. İlk gece annem kaldı ama kendisi horul horul uyuduğu için kızımın her işini kendim yaptım :) sezeryan korktuğum gibi olmadı yani.

Sadece şiddetli şekilde sag omzunda ağrım oldu. Bebeği çıkarmak için uyguladıkları baskıdanmış. İki defa ağrı kesici iğne oldum.

Tabi bu arada göğüs uçlarından bahsetmiyorum, onların acısı anlatılmaz!

İkş gün sonra eve çıktık. Kucağımda kızım yanımda eşimle eve girişimizi unutamam herhalde.

İki gün sarılığı artacak mı, çok uyuyor emmiyor endişeleri ile geçti. 5. Gün kontrolü sonrası rahatladık.

Şimdi 17 günlük. Geceleri kucağımda ya da memede uyumak istiyor, ben de oturarak uyumanın kitabını yazıyorum :) onun dışında asayiş berkemal.

9 ay boyunca kızımla yolculuğumuzda yanımızda olan tüm arkadaşlarım, iyi ki vardınız...

Şimdi Eda kızıma bir maşallah :)

Son düzenleme:

Ömrü uzun olsun canım maşallah çok güzel bir bebek :)

doğum tarihi:15.03.2013
adı:ateş onat azman
kilosu:3.250
boyu:51cm
doğum şekli:epidural anestezi
perşembe günü heyecanın gidip yerini tamamen korkuya sardığı bir gündü.bütün hazırlıklarımız yapılmıştı sadece ertesi günü bekliyorduk.heyecanım hiç yoktu sadece çok korkuyordum.zaten bütün gece sıkıntıdan uyuyamadım...eşimde aksine erkenden yatıp biran önce sabah olsun diye uyudu:) bütün gece gözümü kırpmadım...beklenen saat geldi ve hazırlanmaya başladık sabah 6.15te evden çıktık 7de hastaneye girişimiz yapıldı ama titriyorum korkudan...annem babam eşim kayınvalidem herkes yanımdaydı odaya girdik hemen hemşireler geldi ve üstümü değiştirdiler önlüğü giydim damar yolum açıldı tansiyonum ölçüldü...tabi buarada beim içimde fırtınalar kopuyr...eşim hiç yalnız bırakmadı beni oda çok heycanlıydı....odada yaklaşık yarım saat bekledik ve bizi almaya geldiler sedyeye uzandım eşim elimi tuttu ve ameliyathane odasına kadar bana refakat eeti ama ne yazıkkı içeri almadılar içerde beni bekleyen bir ekiple buluştum içerisi buz gibiydi ama olsun oğluma kavuşucaktım hemen belimden 3-4 tane iğne yaptılar yaklaşık 5-10 dk sonra belimden aşaısını hissetmedim doktorum geldi ve beni masaya yatırdılar...biraz muhabbet ettik ben uzanırken ama bişi hissetmediğim için zaten operasyon başlamış bi 10 dk sonra göğüsümden aşşağıssına biraz baskı uyguladılar ağrı olmadı ama hissettim zaten 2 dk sonrada dünyanın en güzel sesini duydumm...yanıma koydular öptüm kokladımmm...bu dünya yakışıklısı şimdi benimmi dedim ağlamaya başladım...oğlumu götürdüler temizlemeye o sıradada benim dikişlerim tamamlandı...oğlum temizlenirken bütün ailem onu ağlayarak izlemiş ilk eşime vermişler çok duygulanmış oğlumdan bi 15 dk sonrada bei odaya aldılar.oğlum yatağında mışıl mışıl uyuyordu hemen emzirmeye başladım...ama sütüm hemen gelmedi aç kalıcak die çok korktum...hemşireler bazen sütün 2-3 gün sonra geleceğini söylediler ama yılmadan emzirmem gerektiğinide....bugün oğlum 3 günlük henüz altını falan alamıyorum çünkü dikiş yrlerimde ağrım var...dünyanın en güzel şeyi rabbim bebek isteyen herkesi bebeklerine kavuştursun...şimdi tam bir aile olduk...eşim ve ben aslında 15 mart 2013te yeniden doğduk...

Canım arkkadaşlarım herkese bizden selamlar, doğum sonrası hemen girer yazarım diyodum ama o kadar kolay olmuyomuş, pc ye ne zman otursam kaldırıyolar sütünü sağ yemek ye, bebeği doyur diye.ancak fırsatım oldu ama hep takip ettim, hepinize çok ama çok teşekkür ediyorum allah binlerce kez razı olsun hepinizden, elimden geldiğince hepinize dua ettim, nazlım rolle serhatice en çok dualarım sizeydi, eşimin tayini bile için bir iki kez dua ettim size daha çok ettim neyse gelelim şimdi doğum hikayeme :))

14 ekim 2010 da plansız bir şekilde hamile kaldığımı öğrendim dünyanı hem en büyük şokunu hem en büyük sevincini yaşadım ama şimdi vakti değildi dedim ilk 2 gün, sonra anne oluyorum daha ne olsunki rabbim aratmadan nasip etmiş nasıl kabullenemem dedim, sevinmediğimi sansamda dünyalar benim olmuştu.zaten 5+5 de öğrenmiştim gebeliğimi çünkü ihtimal vermiyordum ve aşırı griptim o ay.dr a gittik takipler için, kese olmuştu kalp atışı haftaya olur dendi, bekledik meğer ki 6 haftada zaten atarmış o minicik kalp.birkaç dr a gittik içime kurt düştü bebeğimin kalbi atmıyordu bir dr kürtaj olman gerekebilir gebelik haftan az değil 8. haftada kalp atar dedi bayılcak gibioldum çok üzüldüm, sonra birkaç dr daha gezdik sonuç aynı, ensondan biönceki dr da ki anlık mutluluk ve hüznümü ömrümce unutamam, ailede ikiz var mı dedi evet dedik ikizmi yoksa diye sorduk ? nahoş bi ifadeyle evet tek yumurta ikizleri fakat kalpleri atmıyo atmasıda biraz zor gibi pzts ye dek bekleyelim olmadı kürtaja almam gerek sei zehirler dedi, cmtsi başka dr a gittik hayatımın en büyük hatasıydı sanırım buda.acil kürtaja almalıyım dedi ve madem sonuç aynı gireyim kirtaja ha pzt ha cmtsi dedim, girdim.dr herşey yolundaydı dedi.çokta sevmiştim dr u. 4 ay korun sonra bebek çalışmaları olabilr ded, ama bi kere vğcudum anneliği tatmıştı önce istemesemde 1 ay sonra çalışmaları başladık 16 ay boyunca her ay hüsran yaşadım, hamile kalamadım takiplerim hep iyiydi yumurtluyodum eşimin spermleri yeterliydi ama tek birşeyi düşünmemiştik, tüplerim tıkalı mıydı ! değildi çünkü bi kere hamle kalmıştım her dr aynısını dedi, chnb ablacım saolsun çok ısra etti hsg çekinmem için dr a ısrarımla filmi çekindim dr ve hemşire heee dediler bi tuhaflık var gibi, ama bana ses etmediler randevuya dek.gittim tüplerimin tıkalı olduğunu öğrnedim ve sebein büyük ihtimalle kürtaj olduğunu söyledi ama yine hatalı bi dr seçimi yapmıştım tüplerimin 2 side tıkalıydı birinde çok çok az bir boşluk varmış açıklı sanmış 3 ay takiple deneyelim olmadı 3 ay aşılama yapcaz o da olmaz tüp dedi, dünyalar başıma yıklıda hayatımdaki en büyük korkum bi gün sadece tüp bebekle anne olabileceğimi öğrenmekti, ama herkes teselli veriyo son çare tüp diye ama dedğildi araştırmalarım sonucu imkansız diyordu aşılamayla, birkaç dr gezdim kaba tabirle it itin ayağına basmaz hesabı çoğu bu kürtajdan değildir dedi, ama sonraki dr larımın evet sebep kürtaj ve çare tüp bebek dedi, kk saolsun hayatımıza ailemize allahtan sonraki sebebp olacak dr um TOlga Ecemişle karşılaştırdı gitmeliydim o dr a çok memnuniyet vardı, gittim kesinlikle küraj sonrası tüplerin tıkanmış bunu göremeyene inkar edene dr demem ben, ne yazıkki dalavereci dr arkadaşlarımız çok dedi, o kadar samimiydi ki güvendim ona, onla devam etmeye karar verdim vakit kaybetmeden.eşim kabullenemesede tüp bebeği dr la görüştüğünde hem dr u çok sevdi hemde vakit kaybetmemeiz gerektiğini anladı, testler istedi benden.pıhtılaşma genetik amh fsh vs.sonuçlar hüsrandı, pıhtılaşmam vardı ve hamilelk boyunca iğne kullanmam gerektiğini öğrendim vede kesinlile bnormal doğum yapayacağımı.ama olsun hepsine razıydım ve en büyük sorun rezerv azlığı başlamıştı yani menopoz öncesi durum ve vakit kaybetmeden ardarda tedavilere göğüs germem gerekiyodu.19 haziran 2012 de tedaviye başladık, her gün hst deydim nerdyese, dr um o kadar iyiydi hep motive etti hamile kalacağını düşün ve inan dedi, 30 haziranda yumurtlarım topladı 10 tane yumurtam olmuştu ve 7 tanesi iyiydi, 5 temmuz 2012 de transferim vardı bir gece öncesi miraç kandiliydi bu durumu paylaştığımı dostalarım saolsun hep dua ettiler o gece yasinler okundu, onların emeği o kadar çok ki ne yapsam ödeyemem.neyse zor bir gündü, yumurtalarım kalitesizdi ve sadece 2 si işe yarayacak durumdaydı diğerleri çöpe.durumumun yaşımın uygun olmamasına rağmen 2 embriyo kydu dr um ve zor bi konuşma yaptı, imkansızlarınız olabilir, genetik probleminiz olabilr bundan sonrası dua, dua edicez dedi, çok üzüldüm odaya yatırdılar beni annem vardı yanımda çok ağladım ben anne olamayacağım diye, o kadar zordu ki o günler ( eve geldim kanamam olmuş, gitti dedim olmadı tutmadı, meğerse normalmiş.günler geçmek bilmedi raporluydum o süreçte.14 temmuz 2012, test günüm.hastaneme gitmedim çünkü tutmamıştı bence, ordaki tesellilere dayanamzdım.eşimle oturduğumuz mahalledeki bir hastaneye gittik kürtaj topiğindeki değerli güzel kalpli arkadaşlarımdan rabbin binlerce kez razı olsun benle birlikte yürekleri ağzında sonuç beklediler, 12 ye doğruydu kan verdim 5 dk sonuççıkacak bekleyin isterseniz dedi hemşire, dk lar geçmek bilmedi dokunsalar ağlayacaktım eşime diyorum tutmadı nasıl teselli bulcam, eşim diyor tuttu karamsar olma.ve hemşire çıktı anlayamadığım bir yüz ifadesiyle, müjde dedi hamilesiniz gerçekten mi dedim inanamadım ? test sonucunu verdi ve akşama değerlerim çıkacaktı hemen topik arkadaşlarımla paylaştım ama değerler çıkana dek rahatlayamadım burda bayram havası yaşadık resmen benden çok sevindiniz desem yeridir.akşam sonuçları aldım değerim çok iyiydi sanırım 247 idi, ikiz olabilirdi, kese içinçağırdı dr um, kendi o gün yoktu başkası baktı ve keseleri gördü oh şükürler olsun dedim ve kalp atışını duyamasakta minik bir kelebek kanadı çarpıyodu sank içimde, ikizlerim tutunamasada teki benleydi ve o minicik kalbi atıyordu.6 haftalıktı kanamam oldu kuzenlerim eve gelmişti ve bir kuzenimde 8 yıl sonra anne olmuştu, hoşgeldin dedikten sonra kanamayı farkettim .hamileliğimden gördüğüm tedavilerden haberleri yoktu teselli ve acıyan bakışlar istemiyodum çünkü.ama ters giden bişeyler olduğunu anladılar söyledik, iyiki gelmişler dr umu hemşireyi aradık.bişeyler dediler ama hemşire iğneyi demeyi unutmuştu kuzenim bir iğne söyledi sordum alayımmı diye evet bulunması zor ama bulursan çok iyi olur dedi düşüğü önler, babam eşim kuzenlerim aramaya gitti nöbetçi eczaneyi, buldular korkuyla geçen dk lar sonrası iğpnemi vuruldum dr evde istirahat verdi, 1,5 ay filan raporluydum bebeğe çok güvenme düşük olabilir demişti transferde.şükürler olsun 12. haftayı bitirdik artık düşük riskim kalmamıştı, rahim ağzı yetmezliğide yoktu.cinsiyetini öğrenmeye gelmişti sıra.kızımız olcakmış ! bir tek ben kız hissetmiştim kazandım diye sevindim cinsiyetin önemi yoktu ama hissiyatım doğruydu, 1 ay sonraki randevuda bi oğlumuz olacağını öğrendik.ayrıntılı ultrasonda ve bende hata olmaz diyen dr umuzu tek şaşırtan hasta ben olmuştum :)) eşim ve annem kazanmıştı oğlumuz oluyomuş.kızımızın adı belliydi emek nas, emek olmaydı kızda erkekte olsa.eşim kızımızın ismi olsun erkek başka olsun onu kıza yakıştırdım dedi kıyamadım.meriç dedi eşim bende inançta ısrarlıydım çünkü büyük inançlar sonrası olmuştu oğlumuz, etraftan kötü yorumlar olsada beğenmeselerde döndük dolaştık meriç inançta karar kıldık, güzel bi hamilelik geçridim dr umun sayesinde her vurduğum iğne , iğneden çok korkan ben için byük bi mutluluktu, her iğnemi kendim yaptım çok korken aştım 1 tek iğnemi başkasına vurdurmadım.son haftalara gelmiştik artık bebeğimiz babasına benziyordu dr umuz hep babaya bezetti, neyse doğum tarihim belli oldu 11 mart 2013 sabah 6,30 hastane de olmalıydım.hamileliğim son kontrolünde dr um çok motive etti o kadar güzel hamilelik geçirdinki kilon moralin herşey çok iyiydi dedi, yorumuyla doğum sonrası eski manken hallerine döneceksin dedi uçtum tabi bunu dr dan duymak çok güzeldi.aslında azda kilo almamıştım 15 kilo aldım fakat boy olayı kurtarmış, göbekte bi basketbol topuyla 11 mart sabahı uyandım, abdestimi aldım sabah namazıyla birlkte 2 rekat şükür namazı kıldım, yola çıktık eşim annem babam k.validem k.pederim ...yatış işlemlerimi yaptırdık çalışan çocuk doğum yapacak sizmisiniz diye şaşırdı :) odaya çıktık oturcaktım bilgileirm alınırken bi yandan giyinin vakit kaybetmeyelim dediler oturmadan hazırlandım, yatağa oturtuk nstye bağladım damar yolum açıldı, 7 ye doğruydu sanırım ameliyathaneye alındım.anestezi uzmanı geldi epiduarlimi yapacak ama bi soırun vardı ben belimden aşırı huylanan bi insanım dokunsalar zıplarım nitelikimde öyle oldu, dr um da korktu.böyle yaparsan genele alcam korkacak bişey yok dedi çok rsikli bu iğne dedi, dedim korkmuyorum gerçektende korkmuyodum ama huylanıyorum işte napayım yüreğim ağzımda iğne için uğraştı bi iğne sonrası zıpaldım yine huylanarak bu muydu iğne dedi yok yaptım onu dedi, zıpladımmı pei dedim hayır dedi.şükrettim dr um geldi başladık doğuma güle eğlene.aa eşimde benle birlikte girdi doğumuma, çok korkan eşim, kandan ameliyattan tiksinen eşim, bebeğimizin adını sordu drum, aa bu arada meğerse dr umuz çok iyi bi ud çalarmış, inş oğlumuzda dr umuz gibi yetenekli olurda bi enstruman çalar dedik :) bebek geliyor dediler, eşim heyecanla ayağa kalktı bebeğimin sesi geldi ıngaaa !!! eşim kesikleri görmüş, fena oldu dr hemşirler eşimle ilgilendiler biraz iyimisin diye.iyiyim dedi bebeğimizin yanına gittik başımı çevirdiğimde bebeğimi görebiliyodum o kadar mutluydum ki, dr um diyor bak anne diye ağlıyor, dalga geçiyo sandım meğerse ciddiymiş her doğan bebek anne diye ağlar dediler.bebeğimi yanıma getirdiler, öpmüycem dedim aa neden öp annesi bu anı çok bekledin dedi dr amcası, öptüm öptüm doyamadım o kadar güzeldi ki.fotomuzu çekti ekipten biri saolsun dünyanın en güzeli gülüşü vardı yüzümde, ameliyat bitti dr um odanda görüşürüz dedi.odama götürdüler babam alnımdan öptü bebeğimle tanışmışlar bile, dr um geldi candaş çok iyisin ya dedi, moral veriyo sandımama gerçekten iyiydim bebeğim doğunca nasol kötü olabilrdim ki. ağrım sızım olmadı ayaklarım açılana dek korkuyla bekledim oynattığmda oh çektim. gaz idrar problemim olmadı .. sütüm geldi emzirdik biraz, ertesi gün dr um pansumanımı yaptı fotomuzu çekindik, ayrılcaz. resmen ağlayaaktım üzüntümden, o bizim ailemizden biri olmuştu, rezerv azlığımı sorudn 1 sene sonra yeniden tedavi dedi aslına 6 ay uygun ama bebeğin büyüsün sütünü alsın dedi, o kadar çok teşekkürler ettik ki macup oldu.aaa en önemlisi nilde ablam ziyaretime gelmiştiağladı meriçimle karşılaşınca birde dr umun liseden arkadaşıymış karşılaşıp sobet ettiler sanırım iyi oldu bu da.. çok teşekkürler nilde ablam iyi ki varsın.. neyse dr umla vedaşatık.evimize geldik yağmurlarla geldi oğlum bereketiyle.şimdi büyüyoruz teyzeleri, tek problemimiz emmek, 3. günü aç kalmış yavrum emmedi pek mamada vermedik, sarılık olmuş, yatış yapacağız yarında düşmezse bugün bol sğt ve mama dedi dr teyzesi, yedirdim sarılığı düştü şükürler olsun ama çok tembel mamaya biberona alıştı memyi zor alıyor.rabbim bu duygu tüm isteyenlere nasp etsin mahrum etmesin.şimdi bebeğimi emzirmem gerke.teyzeleri çok öpüyoruz.3050 kg doğdu yavru kuşum, sabah 7,25 te...

canım çok duygulandım.
hala rüya gibi.ne sıkıntılar çektin kavuşmak için.
evlilik topiğinden itibaren hep konuştuk ettik.şimdi kavuştun sonunda
Rabbim sağlıklı,güzel günler yaşatsın inşallah yavruna.
hatta hepinizin yavrularına maşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…