2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar uzun bir aradan sonra geldim :KK70: bebeğim 4 ayına girdi zaten yazmıştım sütüm yok die .s bi ara geldi gitti şimdi azıcık var ilaç niyetine içior kızım 6. aya kadar kesmese bende mama veriorum yapıcak bişi yok maalesef bu arada kızım 7 eylülde doğdu

Şimdilik sadece şunları uygulayacağım çünkü sütümün de etkilenmemesi lazım
1. Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce ballı limonlu su
2. Ara öğünlerde yeşil elma ya da kuru kayısı incir hurma
3. Ekmek tam buğday ve kahvaltıda 2 dilim yemeklerde 1ya da 2
4 şekeri bırakıyorum
5 canım bişey çektikçe su içicem
6 yediğim şeyleri az az yiycem, yeni yemek felsefem az da yesen aynı tat çok da yesen aynı tad ama kilo :-)
7 akşamları yeşil çay
8 mekik ya da plates
9 yatmadan önce 1 tatlı kaşığı sirke damlatılmış 1 bardak su
İnşallah başarabilirim çünkü kıyafetlerim olmuyor :-S

Hadi hayirli olsun diyelim inşallah yapabilirsiniz.

4 şekeri bırakıyorum
6 yediğim şeyleri az az yiycem, yeni yemek felsefem az da yesen aynı tat çok da yesen aynı tad ama kilo :-)
7 akşamları yeşil çay
8 mekik ya da plates

canım sen kaç kilo almıştın nekadar sürede gitti ve bukadar kaldı ::KK66::

4 kıloyumu dert edıyorsunuz döverım sızı:KK47: benım 15 kılom var vermem gereken en az 15:KK43:
yan bantları hıç ellemeden dırek bantlayayım bakayım nolcak

15 kilo falan aldım ilk 3 hafta gitti 11 kilosu şimdi tekrar almaya başladım çok abur cubur ve ekmek yediğim için, bi de asıl sorun göbek çok çirkin duruyor kıyafetlerde

Merhabalar herkese
bı sorum olacak cumartesı pazar sınavım var bebıse esım bakacak bende sutumu geceden sagıcam bıberona koyup buzdolabının alt rafında bekletsem yoksa oda sıcaklıgında mı bekletsem
ıcırmeden once de sıcak su ıcınde bekletılıp ıcıırılecek

kızlar ve onların kuzuları iyisinizdir inşallah aramıza yeni katılan arkadaşlar olmuş hoşgeldiniz:KK3: biz 6 gündür kaka yapamıyoruz Allah bize yardım eetsin gerçekten oğluşum ne kadar sıkıntı çekiyordur kkimbilir aslında keyfi genel olarak iyi bazen kasıyor yavrum kendini cuma doktora gitcez inşallah orda bi çözüm bulunur popişi uyarim dedim tık yok oralı bile değil:KK19:

benım kızımda bugun 9 gundur kakasını yapmıyodu:KK43: doktoru aradık 5.gunden sonra yapması lazım tarzı bıseyler demıs esıme. gliserin kansuk dıye bır fıtıl söylemıs. fitilin yarısını koydum kızımın poposuna cok sukur pesıne hemen yaptı kakasını ama herzamankı gibi sulu degıldı. rahatlattık kızımı ama ıns dvm etmez bu durum

benım kızımda bugun 9 gundur kakasını yapmıyodu:KK43: doktoru aradık 5.gunden sonra yapması lazım tarzı bıseyler demıs esıme. gliserin kansuk dıye bır fıtıl söylemıs. fitilin yarısını koydum kızımın poposuna cok sukur pesıne hemen yaptı kakasını ama herzamankı gibi sulu degıldı. rahatlattık kızımı ama ıns dvm etmez bu durum[/QUOTE]

çok şükür yaptı iki kere doldu dolu çok mutluyuz:KK52:

Günaydın kızlar, ben de çoğunlukla sessiz okuyuculardanım, 3 aylık oğluşum var sezeryan oldum 5 kilom kaldı koca göbüşüm var :-( bugün diyete başlıyorum inşallah var mı bana katılmak isteyen destek oluruz birbirimize, 64.2 ile başlıyorum inşallah
Yaa ben de bu gobekten kurtulmak istiyorum ama diyet yaparsam sütüm kesilir ya da azalir diye korkuyorum ben 1.72 boyundayim 60 kiloyu bile çok nadir görürdüm 36 beden giyerdim sıfır göbek evlenince kilo aldım 65le hamile kaldım 79la doğuma girdim ilk iki hafta 68e kadar indim ama şimdi yine 70-71 geliyorum giydigim hiçbir kiyafeti kendime yakistiramiyorum pantolanlarimin hiçbiri olmuyor kafayı yicem
Merhabalar herkese
bı sorum olacak cumartesı pazar sınavım var bebıse esım bakacak bende sütümü geceden sagıcam bıberona koyup buzdolabının alt rafında bekletsem yoksa oda sıcaklıgında mı bekletsem
ıcırmeden once de sıcak su ıcınde bekletılıp ıcıırılecek
Ben bu aksam sagdigim sütü yarın gece yatarken bile iciriyorum ama sagar sagmaz buzdolabına atıyorum

aynen 3 gündür bebeğim emmek istemiyor. doğduğundan beri hep anne sütü verdim mama hiç vermedim.
umarım memeyi tamamen kesmez. zorla emziriyorum ağlaya ağlaya en son pes edip emiyor :KK43:(((((((((
kendini yay gibi geri atıyor istemiyor memeyi hem kafasını hem ayaklarını kucağımda bile zor tutuyorum

Sanki benim kızımı tarif ettin. Ben bir şey keşfettim ama. Emme aralığını uzatmak gerekiyor. Eskisi gibi üç saate emzirince aç olmadığı için ya emmek istemiyor ya da ya da çok az emiyor. Arayı açtım şimdi biraz daha sakin emiyor. Ama 10 dakika anca. Bence bu geçici bir dönem.

Son düzenleme:
kızlar merhaba ben 02 eylül tarihinde eylül'ümü kucağıma aldım kasım 04 te iznim bitti ve çok borcumuz olduğundan dolayıda ücretsiz izin kullanmadan işe başladım, kızıma annem bakıyor, ama benim sütüm kesildi, kayınvalidemlerle büyük bir kavga yaşadık ondan sonra azaldı iyice belki üzüntüden de olabilir bilemiyorum, ilk işe başladığım gün hiç süt arttıramadığm için milupa verdik, iş yerinde sağdım ama sık sık sağamadığım için kızıma yine de yetmiyordu, ve mama takviyesi yapıyorduk, akşamları ve geceleri emziriyordum, ama 2 haftadır hiç emmiyor mememe yaklaştırınca basıyor yaygarayı, biberona alıştı, ve beni emmek istemiyor, o kadar üzgününüm ve kendimi suçlu hissediyorum ki anlatamam, normal doğum da yapamadım, kendimi anne olmayı becerememiş vicdansız biri olarak görüyorum, ama yavrumu çok seviyorum.. emzirememenin verdiği vicdan azabı beni mahvediyor, sonuçta işe başlamasaydım kızımı en az 6 ay emzirebilirdim... benim durumumda olan anneler var mı belki sizin cevaplarınız biraz daha rahatlatabilir beni..

kızlar ve onların kuzuları iyisinizdir inşallah aramıza yeni katılan arkadaşlar olmuş hoşgeldiniz:KK3: biz 6 gündür kaka yapamıyoruz Allah bize yardım eetsin gerçekten oğluşum ne kadar sıkıntı çekiyordur kkimbilir aslında keyfi genel olarak iyi bazen kasıyor yavrum kendini cuma doktora gitcez inşallah orda bi çözüm bulunur popişi uyarim dedim tık yok oralı bile değil:KK19:

benım kızımda bugun 9 gundur kakasını yapmıyodu:KK43: doktoru aradık 5.gunden sonra yapması lazım tarzı bıseyler demıs esıme. gliserin kansuk dıye bır fıtıl söylemıs. fitilin yarısını koydum kızımın poposuna cok sukur pesıne hemen yaptı kakasını ama herzamankı gibi sulu degıldı. rahatlattık kızımı ama ıns dvm etmez bu durum

bende kullandım o fitili bizede iyi gelmişti
daha sonra çok şükür kendiliğinden düzeldi
inşallah sizinkide düzelir çünkü kızım çok sancılanıyodu ordan biliyorum

kızlar merhaba ben 02 eylül tarihinde eylül'ümü kucağıma aldım kasım 04 te iznim bitti ve çok borcumuz olduğundan dolayıda ücretsiz izin kullanmadan işe başladım, kızıma annem bakıyor, ama benim sütüm kesildi, kayınvalidemlerle büyük bir kavga yaşadık ondan sonra azaldı iyice belki üzüntüden de olabilir bilemiyorum, ilk işe başladığım gün hiç süt arttıramadığm için milupa verdik, iş yerinde sağdım ama sık sık sağamadığım için kızıma yine de yetmiyordu, ve mama takviyesi yapıyorduk, akşamları ve geceleri emziriyordum, ama 2 haftadır hiç emmiyor mememe yaklaştırınca basıyor yaygarayı, biberona alıştı, ve beni emmek istemiyor, o kadar üzgününüm ve kendimi suçlu hissediyorum ki anlatamam, normal doğum da yapamadım, kendimi anne olmayı becerememiş vicdansız biri olarak görüyorum, ama yavrumu çok seviyorum.. emzirememenin verdiği vicdan azabı beni mahvediyor, sonuçta işe başlamasaydım kızımı en az 6 ay emzirebilirdim... benim durumumda olan anneler var mı belki sizin cevaplarınız biraz daha rahatlatabilir beni..

kendısını uzmesı gereken tek ınsan kayınvalıdenler cnm. ama nerdeeee...benzerı olayları yaşadım daha 3 gunluk lohusayken ..sütüm çok azaldı o gunden buyana mecburen mama verıyorum. maşallah emıyoda ama bıberon daha kolay gelıyo tabı. sen emzırmekten vazgecme.ısrarla ısrarla ver.çalışmak zorunda olduğun ıçın kendını suçlama. hayat bu. bız çoçuklarımıza daha guzl gunler yasatabılmek ıçın çalışıyoruz zaten. bılıyorum mama vermek anneyı cok uzuyo yaşamayan bılmez fakat o mamaların ıçındede bırçok vıtamın varmış. ben oyle duşunuyorum aç kalmasındansa doya doya mama içsin miniğim. sonuçta zararına olan bırşey değil ki.sadece anne sutunun yerını tutmaz o ayrı

kendısını uzmesı gereken tek ınsan kayınvalıdenler cnm. ama nerdeeee...benzerı olayları yaşadım daha 3 gunluk lohusayken ..sütüm çok azaldı o gunden buyana mecburen mama verıyorum. maşallah emıyoda ama bıberon daha kolay gelıyo tabı. sen emzırmekten vazgecme.ısrarla ısrarla ver.çalışmak zorunda olduğun ıçın kendını suçlama. hayat bu. bız çoçuklarımıza daha guzl gunler yasatabılmek ıçın çalışıyoruz zaten. bılıyorum mama vermek anneyı cok uzuyo yaşamayan bılmez fakat o mamaların ıçındede bırçok vıtamın varmış. ben oyle duşunuyorum aç kalmasındansa doya doya mama içsin miniğim. sonuçta zararına olan bırşey değil ki.sadece anne sutunun yerını tutmaz o ayrı

teşekkürler canım, ama tabi ki çok az sütüm olduğundan kızım emerek kendini yormak istemiyor ve ağlıyor gerçekten sütüm azaldı, göğüslerim yumuş yumuş oldu, evdeyken böyle değildi taş gibi sertleşirdi, sütümü arttırmak istiyorum ne yapabilirim... :KK43:

4 şekeri bırakıyorum
7 akşamları yeşil çay
8 mekik ya da plates

Offff inanmayacaksınız ama bende kilo almaya çalışıyorum.
emzirdikçe zayıfladım :KK43:(((((((
hamile kalmadan önce 51-52 kg arasında gidip geliyordum şimdi 49 kiloya düştüm.
elim ayağım titriyor, halsizlik var. test sonuçlarında bir şey çıkmadı.

kan hapına
multivitamin hapına ve omega 3 hapına başladım 1 haftadır içiyorum :KK43:(((((((

3 öğün düzenlide yiyorum ama anlamadım neden gidiyor bu kilolar. kilo almam lazım

X