2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

benim 38.haftaya girince sümüksü akıntım geldi karnımda sıklıkla kuruyordu o sancıymış canım ben anlamamıştım eger haftandaysan akıntın varsa hemen git hiç bekleme.
benden 2 3 hafta kadar önce aynı yumurta akı gibi sümüksü yapışkan bi akıntı gelmişti. şeffaf renkli hiç kan yoktu ozaman o akıntıdan 1 2 hafta sonra çok hafif belli belirsiz pembemsi gibi kan gördüm çamaşırımda ama onu önemsemedim çok belli belirsizdi 2gün önce tekrar tuvalete gittiğimde çamaşırımda kahverengimsi daha belirgin lekelenme gördüm. adet sancısı gibi sancılanıyorum 1haftadır kasılıyorum da. 2gündür daha yoğun herseferinde hıh tamam geliyor diyorum ama geçiyor. doğum sancısı düznli olması lazımmış ama ben mi anlayamıyorum acaba bilemedim. düzenli olunca nasıl oluyor? mesela her 10dakikada bir gelmesi nedemek? 10dakikada bir sancı var sonra yok sonra tekrar mı geliyo? ben mi zaman tutamıyorum acaba?

ise basladim kizim memeyi birakti asla almiyor isin garibi buda biberonu istemiyor bi ufakligim daha var cok zor kasiklada icemiyor zorla iciriyorlar biberonla oda en fazla 40 50 cc 5 aylik bi olsaydik hayirlisiyla zayiflar diye korkuyorum bugun adet oldum normalde hastanelik olurum yine ve yine sancim var

biz hala 60 zorla içiyoruz birde biberona alışık olduğu halde
bende hastalandım dün :)

Maşallah kızlar ne çabuk adet oldunuz yaaa bende daha bişey yok,saçları dökülen arkadaşım bence onun fitille bi alakası yok benimde o kadar çok dökülüyorki her yer saç sabah yastığımı görünce içim burkuluyor valla banyo aynen dediğin gibi doğumdan sonra dökülmesi normalmiş herkes öyle diyo..

benimde dökülüyor saçlarım zaten 3 teldi şimdi kaç tel kalacak bilmiyorum :KK70:

benim 38.haftaya girince sümüksü akıntım geldi karnımda sıklıkla kuruyordu o sancıymış canım ben anlamamıştım eger haftandaysan akıntın varsa hemen git hiç bekleme.
karnım da aşağıya düştü ayaktayken sanki kızım çıkçak ordan gibi baskı oluyor. bazen öyle bir sızlıyor ki oram sanki içerde bişiler koparıyolar gibi oluyo garip bi tarif oldu ama :)

her ikiside normal gebelikte sac ya az ya hic dokulur dogumdanda 3 ay civari acisi cikar ilk kizimda kel kalacam heralde diyordum bende sezeryanla dogum yaptim ilk dogumumda 56 gun kanamam oldu 40 cikti hersey bitti ama doktorum psikolojik dedi iliskiye girmek istemedim canim yandi hep zamanla sen ve esin beraber cozeceksiniz baska caresi yok hayatimiz normale dondu derken tam duru 1 yasina girdi bende hamileydim

biz o işi unuttuk bile :)))))))))

karnım da aşağıya düştü ayaktayken sanki kızım çıkçak ordan gibi baskı oluyor. bazen öyle bir sızlıyor ki oram sanki içerde bişiler koparıyolar gibi oluyo garip bi tarif oldu ama :)

cnm zamanın azalmış zaten düzenli nts ye giriyosundur sanırım
doktorunla gittiğin hastaneyle bi görüş bence için rahatlasın

aynı şeyi bende yaşadım annemi aradım doktora git demişti.tabi herzamanki dikkafalıgım tuttu gitmedim.ikigün sonra gece sancıyla uyandım hemen doktora gittik eşimle.nesetede hemen sancı çıktı.doktor beni görünce kızdı senin ikigün önce sancın başlamış dedi.ama karnım agrımadı dedim utana sıkıla.nasıl farketmedin dedi bana hem kendini hem bebegi riske atıyorsun demişti :KK43:

aynı şeyi bende yaşadım annemi aradım doktora git demişti.tabi herzamanki dikkafalıgım tuttu gitmedim.ikigün sonra gece sancıyla uyandım hemen doktora gittik eşimle.nesetede hemen sancı çıktı.doktor beni görünce kızdı senin ikigün önce sancın başlamış dedi.ama karnım agrımadı dedim utana sıkıla.nasıl farketmedin dedi bana hem kendini hem bebegi riske atıyorsun demişti :KK43:

devlete gidiyodum kontrollere.enson 2hafta önce gitmiştim herşey normaldi. bidaha gitmedim doktora sormuştum bidaha nezaman geleyim diye yüzüme tuhaf tuhaf bakıp nezaman istersen demişti ben de şaşkın şaşkın çıktım yanından gitmedim de bidaha. dayanılmaz anormal sancılar bekliyorum galiba hastaneye gitmek için öyle yerleşmiş sanırım zihnime. annem de diyor doğum sancısı olsa anlarsın duramazsın diye ama bilemedim. eşim de alıştı artık sancım olmasına pek kaale almıyor beni nasıl olsa geçiyo diyo:/

cnm zamanın azalmış zaten düzenli nts ye giriyosundur sanırım
doktorunla gittiğin hastaneyle bi görüş bence için rahatlasın

devlete gidiyodum kontrollere.enson 2hafta önce gitmiştim herşey normaldi. bidaha gitmedim doktora sormuştum bidaha nezaman geleyim diye yüzüme tuhaf tuhaf bakıp nezaman istersen demişti ben de şaşkın şaşkın çıktım yanından gitmedim de bidaha. dayanılmaz anormal sancılar bekliyorum galiba hastaneye gitmek için öyle yerleşmiş sanırım zihnime. annem de diyor doğum sancısı olsa anlarsın duramazsın diye ama bilemedim. eşim de alıştı artık sancım olmasına pek kaale almıyor beni nasıl olsa geçiyo diyo:/

Birde gerçekten bu eylül bebekleri toplu şekilde atak mı geçiriyorlar yoksa biz çalışmaya başladık diye trip mi atıyolar anlamadım niye bunlar memeden soğudu yaa gece uyurken o kadar güzel emiyo gündüz iki emiyo iki bakınıyo :emir_bebek:

canım evet dedıgın gıbı su an hepımızın bebeklerı toplu sekılde atak gecırıyor ben calışmıyorum evdeyım benım bebegımde aynı emmek ıstemıyor uykusu gelıyor ama uyumuyor uyutmaya zorluyoruz basıyor cıglıgı

Kızlar çok kötüyüm kızım hasta çok fena öksürüyor dün dr a gittik asist verdi öksüre öksüre atacak dedi şükür ki bronşit değilmiş ciğerlere inmemiş. Akşam 11 de yatırdım kızımı emzirdim de güzelce uyudu sonra öksürükten uyuyamadı kalktı. Emzirmeye çalıştm almadı göğsümü kendini yırtana kadar bagırdı sağdım onuda içmedi zaten biberon almayan bir bebek, birazda atesi vardı düşürdüm ama göğsümü hiç almıyor kucagıma aldıgım an kafasını ceviriyor :KK43: umarım hastalıktandır lütfen dua edin kızlar o öksürdükçe içim parçalanıyor :KK43:(

Kızlar çok üzgünüm. Bebeğim dün öğlen birden beri ne emiyor ne biberon alıyor. Sürekli inleyerek ağlıyor. Acile götürdüm gazı var deyip gönderdiler. Gaz değil eminim. Ikınmıyor, sadece ateşli hastalar gibi inliyor :KK43: Ne yaptıyam emmedi. Zaten üç haftadır zorla emziriyordum. Mamayı da içmiyor. En fazla içtiği 70 ml. Dün tarttılar kızımı. Haftada 450 gr alam bebek son üç haftada 200 gr almış :KK43: Dünya başıma yıkıldı resmen. Sütüm var ama emmiyor, doktor mama ver diyor ama mamayı da yeteri kadar içmiyor. Ne yapacağım bilmem. Kollarını bile kaldıramıyor resmen. Dua edin lütfen. Nazar değdi kuzuma :KK43:

Off ne oluyor bebeklerimize allahm sen koru onları :KK43: canım benim kızımda aynı sanırım benimki bogazı agırdıgı için almıyor emmek istiyor ama bikaç yudum çekince aglayarak geri bırakıyor pekmz Verdim biraz agrı kesicide içirdim ondan sonra emdi bi süre seninkide bi yeri agrıyo olmasın :KK43:

Kızlar çok üzgünüm. Bebeğim dün öğlen birden beri ne emiyor ne biberon alıyor. Sürekli inleyerek ağlıyor. Acile götürdüm gazı var deyip gönderdiler. Gaz değil eminim. Ikınmıyor, sadece ateşli hastalar gibi inliyor :KK43: Ne yaptıyam emmedi. Zaten üç haftadır zorla emziriyordum. Mamayı da içmiyor. En fazla içtiği 70 ml. Dün tarttılar kızımı. Haftada 450 gr alam bebek son üç haftada 200 gr almış :KK43: Dünya başıma yıkıldı resmen. Sütüm var ama emmiyor, doktor mama ver diyor ama mamayı da yeteri kadar içmiyor. Ne yapacağım bilmem. Kollarını bile kaldıramıyor resmen. Dua edin lütfen. Nazar değdi kuzuma :KK43:

cogumuzda ayni dert benimkide memeyi asla almiyor biberonuda zorla saatlerce ugrasarak gecen hafta kizim usuttu 3 gun ates vardi ictigini aninda fiskirtarak kusuyordu gecede acayip daliyor asla icmiyor gunduzde az iciyor hastaliktan zayiflamistida ve tam 1 aylik kilo alimimiz 200 cikti anca iilesip aldigi oda doktor zorlama 10cc mi icti 4 saat ac birak oyle besle dedi dun hic istemedi kizim 3 ay 10 gunluk 1 cicibebeyi 30cc mamada ezdim yedirdim sade sut agzindan akiyordu

ise basladim kizim memeyi birakti asla almiyor isin garibi buda biberonu istemiyor bi ufakligim daha var cok zor kasiklada icemiyor zorla iciriyorlar biberonla oda en fazla 40 50 cc 5 aylik bi olsaydik hayirlisiyla zayiflar diye korkuyorum bugun adet oldum normalde hastanelik olurum yine ve yine sancim var

Aynı benim kızım. Yalnız biz üç haftadır sadece 200 gr almışız bu emmeme yüzünden. İki gündür de hasta gibi. Demek tek değilmişim :KK43:

Off ne oluyor bebeklerimize allahm sen koru onları :KK43: canım benim kızımda aynı sanırım benimki bogazı agırdıgı için almıyor emmek istiyor ama bikaç yudum çekince aglayarak geri bırakıyor pekmz Verdim biraz agrı kesicide içirdim ondan sonra emdi bi süre seninkide bi yeri agrıyo olmasın :KK43:

Fitil koydum gece üçte uyudu biraz. Şurup vermiyor burdaki doktor. Fitil de ağırmış bebekler için. Yarısını kırıp veriyorum. Kulaklarına boğazına ciğerlerine herşeyine bakıldı bir şey çıkmadı. Şimdi idrar yolu enfeksiyonundan şüpheleniyorum. Sanki beyaz bir akıntı var bir kaç gündür. Kız çocuklarında olur ama biraz fazlalaştı gibi geldi bana. Senin yavrucuğuna da şifalar diliyorum canım. Ben ataktır geçer dedim, kafaya takmamaya çalıştım bu emmeme işini ama malesef kızım 3 haftada 200 gr almış. Önceki hafta 450 gr aldığı için ebe aylık toplam kiloya bakarak normal kilo almış diyor.

cogumuzda ayni dert benimkide memeyi asla almiyor biberonuda zorla saatlerce ugrasarak gecen hafta kizim usuttu 3 gun ates vardi ictigini aninda fiskirtarak kusuyordu gecede acayip daliyor asla icmiyor gunduzde az iciyor hastaliktan zayiflamistida ve tam 1 aylik kilo alimimiz 200 cikti anca iilesip aldigi oda doktor zorlama 10cc mi icti 4 saat ac birak oyle besle dedi dun hic istemedi kizim 3 ay 10 gunluk 1 cicibebeyi 30cc mamada ezdim yedirdim sade sut agzindan akiyordu

Canım doktorlar hep aynı şeyi söylüyor "aç bırak emer." emmiyor işte. Dört saate çıkardım emme aralığını biraz daha uzun emer gibi oldu sonra döndük yine beş dakikalık emmelere. Bugün şu saat oldu hala emmedi. Mama da almıyor dediğin gibi. Kaşıkla verileni de kusuyor. Aynıyız yani. Biz ayın 15 de dördüncü aya gireceğiz. Yutmayı bilmiyorlar dediğin gibi. Ağzında tutup genzinden akıtıyor benimki. Sonra da öğürüyor. Daha küçük olduğu için galiba.Yine ataktır diyelim, geçecek diyelim de depresyona girmeyelim bari. Valla uykusuzluk artık hiç bir şey benim için. Gecem de bildiğin gündüz. Sağlıklı olsunlar da. Sen artık hiç emzirmiyor musun?

kızlar merhaba benim bebeğim 1 haftadır emmek istemiyor memeyi ağzına verince ağlıyo ayaklarını cırpıyo zorla en fazla 5 dk emiyo uykuluyken daha uzun emiyo çok korkuyorum zayıflayacak diye

Yahu ne oluyor bu eylül bebişlerine. Ne atakmış toplu halde :) Hep aynıyız canım ya. Geçecek inşallah, dişimizi sıkmamız lazım.

X