2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bebeğim bu günlerde emmek istemiyor. memeye yaklaştırınca ağlıyor. üç gündür de yediğini çıkarıyor.ne oldu anlamadım. memeyi bırakacak diye çok korkuyorum.

aynen 3 gündür bebeğim emmek istemiyor. doğduğundan beri hep anne sütü verdim mama hiç vermedim.
umarım memeyi tamamen kesmez. zorla emziriyorum ağlaya ağlaya en son pes edip emiyor :KK43:(((((((((
kendini yay gibi geri atıyor istemiyor memeyi hem kafasını hem ayaklarını kucağımda bile zor tutuyorum

aynen 3 gündür bebeğim emmek istemiyor. doğduğundan beri hep anne sütü verdim mama hiç vermedim.
umarım memeyi tamamen kesmez. zorla emziriyorum ağlaya ağlaya en son pes edip emiyor :KK43:(((((((((
kendini yay gibi geri atıyor istemiyor memeyi hem kafasını hem ayaklarını kucağımda bile zor tutuyorum

off cok zor duruda birakti suan derinde isteksiz emiyor annem ben isteyken kasikla veriyor dokule dokule ve biberon istemiyor ben duruyu bi sure gezdirerek bi sure hoplayarak tutturup emzirdim sonra baktim uyurken emiyor uyutup emzirdim cok zordu geri seven donen oluyomus ugrascan ne yazikki bazi bebekler bole uzme kendini ben cok agladim 2 yasinda olacak cok yiprandik

off cok zor duruda birakti suan derinde isteksiz emiyor annem ben isteyken kasikla veriyor dokule dokule ve biberon istemiyor ben duruyu bi sure gezdirerek bi sure hoplayarak tutturup emzirdim sonra baktim uyurken emiyor uyutup emzirdim cok zordu geri seven donen oluyomus ugrascan ne yazikki bazi bebekler bole uzme kendini ben cok agladim 2 yasinda olacak cok yiprandik

uyurken sizinde dediğiniz gibi güzel emiyor. uyku sersemliği farkında olmuyorlar galiba
ama gündüzleri istemiyor bu durum çabuk geçer umarım

uyurken sizinde dediğiniz gibi güzel emiyor. uyku sersemliği farkında olmuyorlar galiba
ama gündüzleri istemiyor bu durum çabuk geçer umarım

kendine besleme duzeni ayarla 2 3 saatte bi uyut emzjr cokta aglatma yataga yanina yatir ac gogsunu oynatarak tuttur baktin olmuyo acikinca uyut oyle doyur biberon denedinmi aliyomu kac aylik oldu bebisin 4 aylik olsun baslarsin ek gidaya ek gida zamani sut geceye uykuya kaliyo zaten

Kızlar ek gıdaya geçen var mı? Biz altı gün sonra dördüncü aya gireceğiz, sonra bir hafta daha bekleyip tattırma aşamasına geçeceğim. Bu konuyu doktoruyla görüşen var mı?

İşte bizim son halimiz.

kızlar siz çalıştığınız için mi ek gıdaya erken başlıyosunuz,benim doktorum sakın su bile verme diyor.oğlum 3,5 aylık oldu sadece anne sütü alıyo.heryerde ilk 6 ay sadece anne sütü diyolar ya o yuzden merak ettim.ben çalışmıyorum o yuzden şimdilik ek gıda düşünmüyorum.ama şöylede bi durum var,görümcemin 8 aylık oğlu var ve benim 3,5 aylık oğlumla kilosu aynı sütü yetmediği için ek gıdaya geçmeye çalıştı ama oğlu biberon almıyor o yuzden çok zorlandı mama da yemedi ayda 100 gr filan alıyodu artık vitamin takviyesiyle geçen ay 400 gr aldı onu düşününce kafam biraz karışıyo ama oğlum biberondanda emiyo sağıp bırakıyorum dışarı çıkarken inşallah çok problem olmaz ek gıda

5 aylik olduk ogunlerimiz belli oldu doyurucu olarak besledim
sabah 4 5 cicibebeyi 60 cc devam sutuyle ezdim 1 cay kasigi yumurta sarisi zamanla arttirak ekledim 6 aylikken tam yumurta sarisi beyaz yasak 1 cay kasigi pekmez 1 parca cevizi ezip 1 tatli kasigida labne peyniriyle karistirip yedirdim

3 4 saat gecmeden acikinca ara ogun elmayi cam rendede ezip tulbentten gecirip icirdim ilk basta elma armut seftaliyle baslanir her verilen gida tek basina verilip alerji takip edilir bi sure sonra yarim muzu ezip elma armut suyuyla karistirip yedirdim zamanla baska meyvalarda ekledim ama acele etmeden alerjiyi talip ederek arttirdim muz bebekler icin en vitaminli meyva

acikinca corba saati basliyordu yarim patates yarim havuc 1 cay kasigi irmik 1 cay kasigi pirinc 1 su bard suda pisirdim rondodan gecirip 1 tatli kasigi zeytin yagi katip yedirim zamanla farkli sebze ekledim sonra kuzu eti ciger

diger ogun yogurt yatarkende 4 aylik hazir mamalardan verdim kilo alimida iidi

kızım 3,5aylık anne sütü emmiyo sadece mama.başlasam nolurki dr prinç unu verme diyo annemler bizi köydeki inek sütü p.unu ile beslemiş hiçde birseymz kusurmz yok elhamdulllah.p.unu veriyorm ben.siz vrdnz mi 3,5aylkken

kızlar siz çalıştığınız için mi ek gıdaya erken başlıyosunuz,benim doktorum sakın su bile verme diyor.oğlum 3,5 aylık oldu sadece anne sütü alıyo.heryerde ilk 6 ay sadece anne sütü diyolar ya o yuzden merak ettim.ben çalışmıyorum o yuzden şimdilik ek gıda düşünmüyorum.ama şöylede bi durum var,görümcemin 8 aylık oğlu var ve benim 3,5 aylık oğlumla kilosu aynı sütü yetmediği için ek gıdaya geçmeye çalıştı ama oğlu biberon almıyor o yuzden çok zorlandı mama da yemedi ayda 100 gr filan alıyodu artık vitamin takviyesiyle geçen ay 400 gr aldı onu düşününce kafam biraz karışıyo ama oğlum biberondanda emiyo sağıp bırakıyorum dışarı çıkarken inşallah çok problem olmaz ek gıda

canım sahsen ben calıştıgım ıcın deılde benımde sutum az her emzırmeden sonra mama takvıyesı yapıyorum o nedenle 4 yada 4,5 aylıkken gecmek ıstıyorum 6 ay sonra ek gıdaya gecen bebeklerde yemek ymek sorun oluyormus zorlla verıyomussun o yuzden arkadasımın doktoru 5 aylıkken ıdeal başla demıstı oda başladı maşşallah sımdı ne versen yıyor hıc ayırt etmıyor su an 10 aylık kılosuda gayet ıyı

kendine besleme duzeni ayarla 2 3 saatte bi uyut emzjr cokta aglatma yataga yanina yatir ac gogsunu oynatarak tuttur baktin olmuyo acikinca uyut oyle doyur biberon denedinmi aliyomu kac aylik oldu bebisin 4 aylik olsun baslarsin ek gidaya ek gida zamani sut geceye uykuya kaliyo zaten

emmek istemiyor sonradan emiyor . hiç emmemezlik yapmıyor. biberon denemedim.
hiç emmese denerdim

kızım 3,5aylık anne sütü emmiyo sadece mama.başlasam nolurki dr prinç unu verme diyo annemler bizi köydeki inek sütü p.unu ile beslemiş hiçde birseymz kusurmz yok elhamdulllah.p.unu veriyorm ben.siz vrdnz mi 3,5aylkken

canım bence 1 ay daha bekle verme daha erken hem 1 ay sonra bıle 1-2 kasıkla başlıcan zaten once tattırmalık bunye 1 aya kadar bıraz daha kendını toparlamıs olur sımdılık erken

ilk kızım emmeyi bırakınca 4 aydan sonra başladım yavaştan prinç unu hiç vermedim nasıl yapıyosun biraz büyüynce herobabynin sütlü prinçlisinden yedirmiştim kızım ateşlendi şurubu bile içemedi kustu sulandırıp biberonlamı veriyosun

Günaydın kızlar, ben de çoğunlukla sessiz okuyuculardanım, 3 aylık oğluşum var sezeryan oldum 5 kilom kaldı koca göbüşüm var :-( bugün diyete başlıyorum inşallah var mı bana katılmak isteyen destek oluruz birbirimize, 64.2 ile başlıyorum inşallah

Son düzenleme:
Günaydın eylül anneleri aslında bu yola ağustos annesi olarak başlamıştım 30 ağustos annesi olacaktım ama oğluşum 4 eylülde geldi bu topiğe bakmak biraz daha mantıklı geldi ağustos bebişleri biraz daha önde gidiyo çalışmaya başladınız mı kızlar,ben bu hafta başladım ilk gün ağlaya ağlaya gittim işe çok zor geldi beslenmeyi iki kere anne sütü bi öğünde aptamil mama veriyoruz anne sütünü ilk gün kaşıkla vermiştik yırtmış ortalığı artık anne sütünü awentin anne memesine benzeyen biberonu var ondan mamayıda kaşıkla veriyoruz korktum beni bırakırsa diye ama çok şükür bırakmadı bu zamana kdar kilosu gelişimi çok iyi gitti inşallah bundan sonrada böyle gider :KK43:

Günaydın kızlar, ben de çoğunlukla sessiz okuyuculardanım, 3 aylık oğluşum var sezeryan oldum 5 kilom kaldı koca göbüşüm var :-( bugün diyete başlıyorum inşallah var mı bana katılmak isteyen destek oluruz birbirimize, 64.2 ile başlıyorum inşallah

aslında ben ama hayıtında hiç diyet yapmayan biri olarak 5 kilo fazlalığımı nasıl vereceğim bilmiyorum
birde o koca göbüşden bendede var maalesef :KK43:

Günaydın eylül anneleri aslında bu yola ağustos annesi olarak başlamıştım 30 ağustos annesi olacaktım ama oğluşum 4 eylülde geldi bu topiğe bakmak biraz daha mantıklı geldi ağustos bebişleri biraz daha önde gidiyo çalışmaya başladınız mı kızlar,ben bu hafta başladım ilk gün ağlaya ağlaya gittim işe çok zor geldi beslenmeyi iki kere anne sütü bi öğünde aptamil mama veriyoruz anne sütünü ilk gün kaşıkla vermiştik yırtmış ortalığı artık anne sütünü awentin anne memesine benzeyen biberonu var ondan mamayıda kaşıkla veriyoruz korktum beni bırakırsa diye ama çok şükür bırakmadı bu zamana kdar kilosu gelişimi çok iyi gitti inşallah bundan sonrada böyle gider :KK43:

bende ilk kızımda çalışmıştım ama bunda artık evdeyim
üzülme cnm ben hiçte pişman değilim herşey zaten evlatlarımız için
bende bugün itibari ile aptamile başladım biraz kilo sıkıntımız var dr aptamil ver dedi inşallah iyi gelir

ya kızlar bırşey soracağım. ben prıma aktıf bebek kullanıyorum. kızımın yan bantlarınınn olduğu yerler iz yapıyo ya. pişik yok hıç olmadı şukur ama bu yan bantlara bır cözum bulamadım. once huggıes kullanmıştım oda ız yapmıştı. ben yanlışmı yapıyorum bantlar ıçe kıvrılcak dimi sizmasın dıye. sağlık ocağındakı hemşire sanırım oyle oluyo bebeğinin cildi hashassa ondan iz yapar canını acıtmaz merak etme dedı
ama fena iz yapıyo ya. yanlışmı takıyorum dıye düşünüyorum bazen

ya kızlar bırşey soracağım. ben prıma aktıf bebek kullanıyorum. kızımın yan bantlarınınn olduğu yerler iz yapıyo ya. pişik yok hıç olmadı şukur ama bu yan bantlara bır cözum bulamadım. once huggıes kullanmıştım oda ız yapmıştı. ben yanlışmı yapıyorum bantlar ıçe kıvrılcak dimi sizmasın dıye. sağlık ocağındakı hemşire sanırım oyle oluyo bebeğinin cildi hashassa ondan iz yapar canını acıtmaz merak etme dedı

O iz yapma meselesi bizde de var.ben molfiks kullaniuom.benim derdim bebeğin kakasi belinden siziyor.bende biyerde yanlis yapiyormiyum acaba

Diyetin yaninda mekik hareketleride yapmak lazim göbek icin.bende kilo yok ama gobekk var 4 aylik hamile göbeği:KK1:

kızlar ve onların kuzuları iyisinizdir inşallah aramıza yeni katılan arkadaşlar olmuş hoşgeldiniz:KK3: biz 6 gündür kaka yapamıyoruz Allah bize yardım eetsin gerçekten oğluşum ne kadar sıkıntı çekiyordur kkimbilir aslında keyfi genel olarak iyi bazen kasıyor yavrum kendini cuma doktora gitcez inşallah orda bi çözüm bulunur popişi uyarim dedim tık yok oralı bile değil:KK19:

canım ben prima premium kullanıyorum ama yan bantları hiç katlamıyorum uzatıyorum öle yapıştırıyorum bant izine hiç denk gelmedim sadece fazla sıkıştırdığım zaman göbek bölgesinde iz oluyor

Şimdilik sadece şunları uygulayacağım çünkü sütümün de etkilenmemesi lazım
1. Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce ballı limonlu su
2. Ara öğünlerde yeşil elma ya da kuru kayısı incir hurma
3. Ekmek tam buğday ve kahvaltıda 2 dilim yemeklerde 1ya da 2
4 şekeri bırakıyorum
5 canım bişey çektikçe su içicem
6 yediğim şeyleri az az yiycem, yeni yemek felsefem az da yesen aynı tat çok da yesen aynı tad ama kilo :-)
7 akşamları yeşil çay
8 mekik ya da plates
9 yatmadan önce 1 tatlı kaşığı sirke damlatılmış 1 bardak su
İnşallah başarabilirim çünkü kıyafetlerim olmuyor :-S

X