2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Sanki benim kızımı tarif ettin. Ben bir şey keşfettim ama. Emme aralığını uzatmak gerekiyor. Eskisi gibi üç saate emzirince aç olmadığı için ya emmek istemiyor ya da ya da çok az emiyor. Arayı açtım şimdi biraz daha sakin emiyor. Ama 10 dakika anca. Bence bu geçici bir dönem.

cuma-ctesi-pazar emmek istemedi 10-15 dk uğtaştan sonra emdi her sefer. kapıncada bırakmıyordu gülüyordum artık sinirden.
ptesi güzel emdi
salı istemedi
dün bugünde iyiyiz. ama eskisi gibi sık sık emmek istemiyor haklısın 3 saati geçince güzel alıyor memeyi.

bende senin gibi 3 saat bekliyorum. geceleri bebeğim uyanınca emziriyordum. geceleri bir kere kalkıyordu şimdi kendim uyandırıp emziriyorum ilk günlerdeki gibi ki kilo kaybı olmasın. 4 saatte bir kaldırıyorum geceleri. ilk doğduğunda 2 saatte birdi.

kızlar merhaba ben 02 eylül tarihinde eylül'ümü kucağıma aldım kasım 04 te iznim bitti ve çok borcumuz olduğundan dolayıda ücretsiz izin kullanmadan işe başladım, kızıma annem bakıyor, ama benim sütüm kesildi, kayınvalidemlerle büyük bir kavga yaşadık ondan sonra azaldı iyice belki üzüntüden de olabilir bilemiyorum, ilk işe başladığım gün hiç süt arttıramadığm için milupa verdik, iş yerinde sağdım ama sık sık sağamadığım için kızıma yine de yetmiyordu, ve mama takviyesi yapıyorduk, akşamları ve geceleri emziriyordum, ama 2 haftadır hiç emmiyor mememe yaklaştırınca basıyor yaygarayı, biberona alıştı, ve beni emmek istemiyor, o kadar üzgününüm ve kendimi suçlu hissediyorum ki anlatamam, normal doğum da yapamadım, kendimi anne olmayı becerememiş vicdansız biri olarak görüyorum, ama yavrumu çok seviyorum.. emzirememenin verdiği vicdan azabı beni mahvediyor, sonuçta işe başlamasaydım kızımı en az 6 ay emzirebilirdim... benim durumumda olan anneler var mı belki sizin cevaplarınız biraz daha rahatlatabilir beni..

benim kızımda 6 eylülde doğdu. bence şuan bütün bebekleri yeni bir atak geçiriyor.
ev hanımıyım hep emzirdim hiç biberonla ne süt nede mama verdim. ama benim bıdıkta 1 haftadır meme istemiyor.
bence seninkide geçici bir durumdur. eve geldikten sonra biberonla mamasını versen bile 3 saatte bir emzirmeye çalış.
geceleri bile. çalışıyorsun zor oluyor biliyorum ama geceleri bile üşenmeden kalk bence. uyku sersemliğiyle emer bence.
o emdikçede sütün çoğalır

teşekkürler canım, ama tabi ki çok az sütüm olduğundan kızım emerek kendini yormak istemiyor ve ağlıyor gerçekten sütüm azaldı, göğüslerim yumuş yumuş oldu, evdeyken böyle değildi taş gibi sertleşirdi, sütümü arttırmak istiyorum ne yapabilirim... :KK43:

bence yazdığım gibi 3 saatte bir demişim ama. eve geldikten sonra 4 saatte bir emzir. benim göğüslerim 3. sattten sonra dolmaya başlıyor normalde yumuşacık. 4. saatten sonra dolu dolu oluyor. kur alarmını 4 saatte bir emzir. bebeğin memeni emzik niyetinede kullanabilir ve emzirirken 15-20 dk emsin sütün gelsede gelmesede. bak dene bebeğin 15-20 dk boyunca emdikçe sütün gelecektir.

teşekkürler canım, ama tabi ki çok az sütüm olduğundan kızım emerek kendini yormak istemiyor ve ağlıyor gerçekten sütüm azaldı, göğüslerim yumuş yumuş oldu, evdeyken böyle değildi taş gibi sertleşirdi, sütümü arttırmak istiyorum ne yapabilirim... :KK43:

ben helva kuru börulce bırde ıncır suyu tuketıyorum cnm ama göguslerım çok cıvık malesef

kızlar merhaba ben 02 eylül tarihinde eylül'ümü kucağıma aldım kasım 04 te iznim bitti ve çok borcumuz olduğundan dolayıda ücretsiz izin kullanmadan işe başladım, kızıma annem bakıyor, ama benim sütüm kesildi, kayınvalidemlerle büyük bir kavga yaşadık ondan sonra azaldı iyice belki üzüntüden de olabilir bilemiyorum, ilk işe başladığım gün hiç süt arttıramadığm için milupa verdik, iş yerinde sağdım ama sık sık sağamadığım için kızıma yine de yetmiyordu, ve mama takviyesi yapıyorduk, akşamları ve geceleri emziriyordum, ama 2 haftadır hiç emmiyor mememe yaklaştırınca basıyor yaygarayı, biberona alıştı, ve beni emmek istemiyor, o kadar üzgününüm ve kendimi suçlu hissediyorum ki anlatamam, normal doğum da yapamadım, kendimi anne olmayı becerememiş vicdansız biri olarak görüyorum, ama yavrumu çok seviyorum.. emzirememenin verdiği vicdan azabı beni mahvediyor, sonuçta işe başlamasaydım kızımı en az 6 ay emzirebilirdim... benim durumumda olan anneler var mı belki sizin cevaplarınız biraz daha rahatlatabilir beni..

demekki tek ddeğilmişim bugün yine ağlaya ağlaya geldim işe 4 eylülde doğdu oğlum aynen sen gibi başladım işe o kadar zormuş ki anlayabilirsin beni,bugün eve gittim öğlen arası emzirmeye bi gitti kayınvalidem açmış müge anlıyı anakucağında çocuğu sallıyo 10 buçukda aradığımdada sallıyordu ya o çocuk ilgi istiyo oyun istiyo ben emziriyorum ama ek olarak bende aptamil verdiyorum canım o yüzden mama konusunda hiç vicdan yapma sen yine geceleri uyku sersemi falan sok ağzına alır belki mamayı kaşıkla verdiriyorum anne sütünü biberonla aventin tek delikli anne memesine benzeyen sen hangisini aldın mamayı silikon kaşıkla versinler olmazsa yavrum benimki bugün kaşıkla verince ağlamış yine eve gittim görünce dudağını büküp ağlamaya başladı bende işe ağlaya ağlaya geldim çocuğa oyun halısı aldım iş yerindeyken oyalanır diye kayınvalidem sağolsun kanepe tepesine çıkarmış orda duruyo çocuk seviyo orda vakit geçirmeyi ama maalesef çocuk bakmayı karnını doyurup altını alıp haldır haldır sallamak zannediyor rapor almadığıma bi kere daha pişman oldum sende vicdan azabı çekme hiç emmeyen çocuklar var o kadar emmiş yine iş yerinde devam et sağmaya sen ben de sağıyorum

Sütü arttırmak için bildiklerimi yazayım; bi akşam kestane yedim çalışmaya başlamamıştım resmen göğüslerimden akmıştı kestane gerçekten süt yapıyor ,ısırgan otu çayı rezeneyle birlikte içinede bi çay kaşığı rezene bunu içiyorum,boza güzel süt yapıyor,bide bol bol su iç

kızlar süt için öncelikle kesinlikle psikoloji ben bunu bizzat yaşadım ben çalışan bir anneyim doğum iznim bitti üç gün önce rapor almak için memlekete geldim daha gelmeden önce sürekli aklımda anneme gidince sütüm artar yine bollaşır diyordum o kadar inanıyordum ki buna daha havaalanından dönerken bile öyle arttı ki sütüm yolda emzirirken çok şaşırdım bir gün önce sütüm az derken bikaç gündür tek göğsüm bile doyuruyor neredeyse kızımı Allaha şükür

kızlar süt için öncelikle kesinlikle psikoloji ben bunu bizzat yaşadım ben çalışan bir anneyim doğum iznim bitti üç gün önce rapor almak için memlekete geldim daha gelmeden önce sürekli aklımda anneme gidince sütüm artar yine bollaşır diyordum o kadar inanıyordum ki buna daha havaalanından dönerken bile öyle arttı ki sütüm yolda emzirirken çok şaşırdım bir gün önce sütüm az derken bikaç gündür tek göğsüm bile doyuruyor neredeyse kızımı Allaha şükür

Gozunaydin annesi.demekki dediğin gibi psikoloji cok onemli ya az gamsiz olacan yada kendini motive ediceksin

ise basladim kizim memeyi birakti asla almiyor isin garibi buda biberonu istemiyor bi ufakligim daha var cok zor kasiklada icemiyor zorla iciriyorlar biberonla oda en fazla 40 50 cc 5 aylik bi olsaydik hayirlisiyla zayiflar diye korkuyorum bugun adet oldum normalde hastanelik olurum yine ve yine sancim var

kızlar merhaba benim bebeğim 1 haftadır emmek istemiyor memeyi ağzına verince ağlıyo ayaklarını cırpıyo zorla en fazla 5 dk emiyo uykuluyken daha uzun emiyo çok korkuyorum zayıflayacak diye

kızlar yazıcam yazıcam bir türlü fırsat bulamadım. gerçi her gün bir şeyler yazdım ama şimdi sizlere soracağım şeyi yazmak aklıma gelmedi :))))))))9

eşimle ilişki sırasında canım çok yanıyor. doktora gittim doktorumda çok normal doğum sonrası olur dedi.
ben sezeryan ile doğum yaptım ama olmaması gerekmezmi dedim. sezeryandada sancı olur dedi. bir hafta her gece kullanmam için bir fitil verdi. bana.

ikinci olarak 5 gündür saçlarım çok feci şekilde dökülüyor. her zaman dökülürdü ama bu 5 gündür aşırı şekilde dökülüyor. her yer sürekli saç. evi süpürüyorum. saçlarım dökülmesin diye açık bırakmıyorum yinede her yere dökülüyor. banyolarda küvetin içi saçtan tıkanıyor :KK43:((((

kızlar merhaba benim bebeğim 1 haftadır emmek istemiyor memeyi ağzına verince ağlıyo ayaklarını cırpıyo zorla en fazla 5 dk emiyo uykuluyken daha uzun emiyo çok korkuyorum zayıflayacak diye

canım aynışeyleri yaşıyoruz. kaç saatte bir emziriyorsun bilmiyorum ama o süreye 1 saat daha ekleyerek emzir. bende işe yaradı.
2 saatte bir emzirirdim 3 saate çıkardım. gündüz bazen 1 saatte bir bazen 1,5 saatte bir emerdi 3 saate çıkardım güzel uzun emiyor

slm kızlar nasılsınız bebışler nasıl bakalım kızlar ben sezeryanla dogum yaptım ılk adetım 14 gun surdu dktr gıttım bı sey yok hersey normal dedı ılac verdı ılacla kesıldı kananmam sımdı ıkıncı adetımı olmaktayım ve bugun 13 gunumdeyım ılk gunler sadece kahverengıydı sımdı ıse normal kanama var 10 gundur halen devam edıyor normalmı sızce bu :18:

Maşallah kızlar ne çabuk adet oldunuz yaaa bende daha bişey yok,saçları dökülen arkadaşım bence onun fitille bi alakası yok benimde o kadar çok dökülüyorki her yer saç sabah yastığımı görünce içim burkuluyor valla banyo aynen dediğin gibi doğumdan sonra dökülmesi normalmiş herkes öyle diyo..

Birde gerçekten bu eylül bebekleri toplu şekilde atak mı geçiriyorlar yoksa biz çalışmaya başladık diye trip mi atıyolar anlamadım niye bunlar memeden soğudu yaa gece uyurken o kadar güzel emiyo gündüz iki emiyo iki bakınıyo :emir_bebek:

kızlar yazıcam yazıcam bir türlü fırsat bulamadım. gerçi her gün bir şeyler yazdım ama şimdi sizlere soracağım şeyi yazmak aklıma gelmedi :))))))))9

eşimle ilişki sırasında canım çok yanıyor. doktora gittim doktorumda çok normal doğum sonrası olur dedi.
ben sezeryan ile doğum yaptım ama olmaması gerekmezmi dedim. sezeryandada sancı olur dedi. bir hafta her gece kullanmam için bir fitil verdi. bana.

ikinci olarak 5 gündür saçlarım çok feci şekilde dökülüyor. her zaman dökülürdü ama bu 5 gündür aşırı şekilde dökülüyor. her yer sürekli saç. evi süpürüyorum. saçlarım dökülmesin diye açık bırakmıyorum yinede her yere dökülüyor. banyolarda küvetin içi saçtan tıkanıyor :KK43:((((

her ikiside normal gebelikte sac ya az ya hic dokulur dogumdanda 3 ay civari acisi cikar ilk kizimda kel kalacam heralde diyordum bende sezeryanla dogum yaptim ilk dogumumda 56 gun kanamam oldu 40 cikti hersey bitti ama doktorum psikolojik dedi iliskiye girmek istemedim canim yandi hep zamanla sen ve esin beraber cozeceksiniz baska caresi yok hayatimiz normale dondu derken tam duru 1 yasina girdi bende hamileydim

kızlar bir haftadır acayip sıklaştı kasılmalar belimden sancılar ama gidiyo geliyo düzene girmedi henüz. fakat rahatsızlık veriyor. 2gün önce de tuvalete gittiğimde çamaşırımda kahverengimsi leke gördüm. her sancıda hıh geliyo diyorum ama düzensiz. yollarda kar var hava da buz gibi hastaneye gitmek istemiyorum boşuna geri gelmiim diye. napsam bilemedim doğum yakın mı sizce? sizde de böyle oldu mu ?
sağlık ocağını ebemi aradım sancın artınca git dedi. arttığı da oluyo ama geçiyo bisüre sonra çok gerdi beni bu gidip gelen belirsizlik. suyun sızarsa da acilen git dedi akıntım çok çok fazla ama suyumun sızdığını farketmedim olsa farkederdim heralde bilmiyorum... ilk olunca insan bilemiyo napçağını ya :KK43: sizler tecrübelisiniz

kızlar bir haftadır acayip sıklaştı kasılmalar belimden sancılar ama gidiyo geliyo düzene girmedi henüz. fakat rahatsızlık veriyor. 2gün önce de tuvalete gittiğimde çamaşırımda kahverengimsi leke gördüm. her sancıda hıh geliyo diyorum ama düzensiz. yollarda kar var hava da buz gibi hastaneye gitmek istemiyorum boşuna geri gelmiim diye. napsam bilemedim doğum yakın mı sizce? sizde de böyle oldu mu ?
sağlık ocağını ebemi aradım sancın artınca git dedi. arttığı da oluyo ama geçiyo bisüre sonra çok gerdi beni bu gidip gelen belirsizlik. suyun sızarsa da acilen git dedi akıntım çok çok fazla ama suyumun sızdığını farketmedim olsa farkederdim heralde bilmiyorum... ilk olunca insan bilemiyo napçağını ya :KK43: sizler tecrübelisiniz

benim 38.haftaya girince sümüksü akıntım geldi karnımda sıklıkla kuruyordu o sancıymış canım ben anlamamıştım eger haftandaysan akıntın varsa hemen git hiç bekleme.

canım aynışeyleri yaşıyoruz. kaç saatte bir emziriyorsun bilmiyorum ama o süreye 1 saat daha ekleyerek emzir. bende işe yaradı.
2 saatte bir emzirirdim 3 saate çıkardım. gündüz bazen 1 saatte bir bazen 1,5 saatte bir emerdi 3 saate çıkardım güzel uzun emiyor

2 saate bir kurulu saat gibiydi önceleri ama şimdi yok zorla veriyorum moralim cok bozuluyor o emmedikçe... bende 3 saate vermeyi deneyim bakalım inşallah faydası olur canım önerin için teşekkür ederim

X